Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2012., 08:09   #5681
Poz svima!

Možda moju priču već znate s drugih tema, uglavnom, moja želja oduvijek je bila predavati hrvatski. Književnost mi je išla, gramatika malo manje, ali sam na prijemnom za hrvatski i knjužničarstvo "upala" uz plaćanje. Pošto nisam mogla financijski to odraditi (mama mi je ostala bez posla, tata je radio za minimalac, a i sestra je bila na faksu), ja sam upisala ekonomiju, jer sam na tome prošla bez plaćanja (to mi je bila druga opcija). I upisala ja ekonomiju, završila ju u roku i godinama tražila posao. Našla posao u blizini mog mjesta, u jednom poznatom privatnom poduzeću. Radno vrijeme mi je od 8-20, subota radna, ako ima posla i nedjelja. Plaća 4000 s putnim. Ne žalim se, ali pošto nemam svoj život i stalno sam na poslu, mislim da je to premalo. Na drugim temamam sam pisala prosvjetnim radnicima da s ene žale, ne u smislu da su neradnici i da im je posao lagan, dapače, rad s djecom je jako zahtjevan i težak, ali imaju normalno radno vrijeme.

Uglavnom, razmišljala sam o poslu računovođe u školi. Međutim, u mjestu gdje ja živim ima dvije osnovne i jedna srednja škola. U ovoj jednoj osnovnoj gospođa ide za dvije godine u mirovinu, ali je njena kćer završila višu ekonomiju, i svi vjeruju da će ona na njeno mjesto. I ja smatram da će prije uzeti nju sa višom nego mene sa visokom, što će im dipl. oec u školi? Ili griješim? Imate neki savjet za mene?
Nananan is offline  
Old 21.01.2012., 10:15   #5682
Pozdrav svima!
Trebala bih vaše prijedloge/ideje/savjete za SRZ u srednjoj školi... Pomagajte, molim vas!
allegra04 is offline  
Old 21.01.2012., 10:22   #5683
Quote:
allegra04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trebala bih vaše prijedloge/ideje/savjete za SRZ u srednjoj školi... Pomagajte, molim vas!
Nešto tipa ovoga?


Plan rada razrednika i razrednog odjela obuhvaća:
1. Rad s učenicima
2. Rad s roditeljima
3. Administrativne poslove
4. Profesionalnu orijentaciju


1) U razredu se nastoji stvoriti pozitivna, afirmativna i prijateljska atmosfera. Zajedništvo treba pridonijeti dobrim uspjehom i vladanjem. Važno je dobro upoznati učenike, njihove obiteljske i osobne poteškoće kako bismo im mogli pomoći u radu i učenju. Učenike se upozorava na kućni red, podsjeća ih se i upoznaje sa Pravilnikom o ocjenjivanju i praćenju učenika, mjerilima za ocjenjivanje te radom Vijeća učenika i roditelja. Povremeno je potrebno ukazati na metode i načine učenja. Potrebno ih je učiti kako samostalno rješavati probleme, samozaštiti se, ali i pomoći drugima u školi i izvan nje. Također je učenike potrebno upoznati s načinima samo procjene znanja i vještina. Učenike treba upoznati i s popratnim službama u školi i pomoći koju im one mogu pružiti. Solidarnost u razredu je vrlo važno postići kako bi učenici stjecali sposobnosti tolerantnosti. Ekološke teme također treba provoditi kako bismo utjecali na ekološku svijest pojedinca. Redovito se prati učenikov život, ponašanje, ocjene, izostanci.
2) Rad s roditeljima obuhvaća upoznavanje s mjerilima ocjenjivanja, Pravilnikom o ocjenjivanju, Vijećem učenika i Vijećem roditelja. Roditelje se upoznaje s mogućnostima konzultiranja i individualnih primanja, provode se roditeljski sastanci i rješavaju svi tekući problemi. Vodi se evidencija o posjetu roditelja.
3) Administrativni poslovi obuhvaćaju upis učenika u razrednu knjigu, matičnu knjigu i registar. Različite potrebe: socijalno, liječničke potvrde, prijevoz učenika uz suradnju s ostalim popratnim službama. Vode se zapisnici razrednog vijeća, roditeljskih sastanaka i dr.
4) Uz praćenje literature, pohađanje predavanja i seminara za profesore matematike i općenito nastavnog osoblja lakše je razumjeti potrebe i želje učenika.


PLAN RADA RAZREDNOG ODJELA I. RAZREDA

1. Upoznavanje učenika s Kućnim redom i Statutom škole
2. Upoznavanje s Pravilnikom o praćenju i ocjenjivanju učenika
3. Upoznavanje učenika s radom Vijeća učenika i Vijeća roditelja
4. Biranje razrednih predstavnika
5. Prijedlozi i odabir tema za sate razredne zajednice
6. Posjet pedagoginje škole
7. Obveze u razredu i školi
,.........................
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Old 21.01.2012., 17:06   #5684
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
eto, već prvi sat i neki su zabušavali, tj. dobili su pitanja i ne žele odgovarati. Uopće išta raditi na nastavi. Kad hoću zapisati takve učenike u bilješke da ne rade ništa, trebam li zapisati i datum? Pripravnik
mi imamo kod problematičnih učenika liste praćenja i tu se upisuju stvari vezane za disciplinu, tipa potrago stolac, lupio nekoga itd.. nakon ne znam koliko tih zapisa (nisam razrednik) ide usmena opomena, pa pismena i tak po redu
curlcontour is offline  
Old 21.01.2012., 22:15   #5685
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
mi imamo kod problematičnih učenika liste praćenja i tu se upisuju stvari vezane za disciplinu, tipa potrago stolac, lupio nekoga itd.. nakon ne znam koliko tih zapisa (nisam razrednik) ide usmena opomena, pa pismena i tak po redu
pa ukor, pa opomena pred iskljucenje, pa mjera pojacanog pracenja, pa tek onda ako ikad do toga dodje iskljucenje iz skole, a prije toga dodje kraj godine, a te budale su citavu godinu terorizirale i profe i svoje kolege u razredu svojim ponasanjem, a kao posljedicu su dobili - NISTA! jedino je razrednik dobia jos papirologije

ako vec te mjere postoje, onda ih se treba prenosit iz prosle u slijedecu godinu, pa bi bila drukcija prica, pa ako vec ima ukor iz prosle godine, dobije opomenu pred iskljucenje, pa bi puuuuno ranije bia kandidat da ga se izbaci, ali onda ne kao sad da ima pravo polagat razredni, nego doslovce, ako je u srednjoj, nogu u guzicu pa lipo kad se opametis plati da zavrsis svoju srednju skolu...

dok god se ne prestanu propagirat prava djeteta, plavi telefon i ostale gluposti, dotle u nasim skolama nece bit reda... jesi bacia papir na pod - pravac po metlu, skovaceru, po mokru krpu i za kaznu citavi razred nakon nastave potpuno ocistit; jesi udria nekoga - istog trena izbacivanje iz skole; unistavanje klupa, stolica - pravac ne po jednu takvu, vec po njih 5!; kradja skolskog inventara - nadoknada stete u dvostrukoj vrijednosti novog i izbacivanje iz skole; ometanje nastave, bezobrazluk, i sl - ciscenje skolskog okolisa od papira, opusaka itd.
Eto to su prave odgojne mjere, a ne opomene, ukori i ostala papirologija...
wifi is offline  
Old 21.01.2012., 23:48   #5686
Quote:
vedraf kaže: Pogledaj post
Pitanje nije direktno vezano za rad u školi, ali mislim da bi ovdje mogao dobiti najkonkretniji odgovor pa dakle:

Imam ponudu za držanje predavanja vezanih uz pripremu za maturu iz matematike (pripreme traju 40 školskih sati--> 13 subota), dobio bi 50kn po održanom školskom satu (najvjerojatnije 3 sata u komadu jer je za sada tek jedna grupa organizirana) + putni troškovi (imam podosta putovanja do mjesta držanja predavanja, ali iznos koji bi dobio pokriva troškove puta).
Meni se to čini malo premalo. Što mislite koja je realna cijena? Da li je to ova ili...? Molim savjet hitno
po meni je to realna cijena.
jedna poznanica je održavala pripreme za 40 kn, tako da...

uostalom, kad pogledam, i moja satnica je 25 kn, + na to sat pripreme, taman izađe 50 kn. ja bi na tvom mjestu prihvatila. bez obzira, bilo to honorarno, kao dodatak na plaću (ako već imaš posao) ili kao zarada. iskustvo uvijek dobro dođe, lova da i ne spominjemo.

Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
A vi samo pišite nebuloze, pa se onda kasnije čudite ako vam slučajno prosvjetna inspekcija vidi te nebuloze.


Tijekom praćenja učenikova razvoja učitelj/nastavnik u rubriku bilježaka u imeniku upisuje samo ona zapažanja koja su učitelju/nastavniku u praćenju učenika uočljiva, učeniku i roditelju razumljiva te koja učitelju/nastavniku mogu pomoći u konačnome ocjenjivanju uspjeha u nastavnome predmetu, odnosno odgojno-obrazovnome području.

(6) U rubriku bilježaka učitelj/nastavnik može unositi i sljedeće podatke: datum pisane provjere, posljednju cjelinu koja se usmeno provjeravala, broj ostvarenih / broj mogućih bodova na pisanoj provjeri, teme i rezultate samostalnih, seminarskih i drugih radova učenika, redovitost izvršavanja zadataka i druge informacije koje su osnova za ocjenu pojedinoga predmeta.
ja takve stvari ne pišem u imenik, jednostavno nemam naviku, iako bi trebala. ali to je mjesto gdje bi takve stvari upisala. to sve na kraju utječe na ocjenu.
volim čokoladu is offline  
Old 22.01.2012., 11:39   #5687
nama je bila inspekcija krajem polugodišta i zaključili su kako ne postoje pismene bilješke o radu učenika pa smo to morali do prošlog petka unijeti .
a ništa, pisalo se svašta - kao npr učenik vrlo dobro usvaja i primjenjuje

i tako 300 puta



eto, toliko o pismenim 'ocjenama' koje idu u bilješku u imeniku
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 22.01.2012., 11:46   #5688
dobila sam mailom ovo pismo da ga proslijedim dalje kolegama učiteljima. ne znam tko ga je napisao i kada, ali evo, što mislite...


Prije mjesec dana donesena je odluka na Učiteljskom fakultetu da se svi koji
ne studiraju ili nisu studirali po bolonjskom procesu izjednačavaju s
prvostupnicima umjesto s magistrima struke kao što nam je bilo obećano. Svi
smo mislili da je tako nešto nemoguće i svi su mislili da je to glupost, ali
nitko nije očekivao da će se to zaista i početi ostvarivati. SVI
ostali
studenti s drugih fakulteta su izjednačeni s magistrima struke, osim nas.
Zašto? Zato jer nas navodno muljaju s pričama da mi moramo polagati i
5.godinu ako Želimo biti magistri struke. školarina za tu godinu studija
iznosi 40.000 kn. Da, dobro ste pročitali. U razgovoru s dekanom, neki su
studenti čuli da će on kao nama ići na ruku pa će
pokušati da ta 5.godina
studija bude izvanredna i da se plača 6.000 kn...navodno je to sve tako jer
smo mi upisali faks kao stručni studij (što nije istina jer nismo upisivali
višu, već visoku koja je i tad trebala trajati 4 godine) pa smo se prebacili
na sveučilišni. Zbog toga mi ne možemo biti priznati kao magistri struke.
Ukratko, čemu ovakva strka? Kad bolonjci diplomiraju, oni će biti magistri,
a mi učitelji čija će diploma biti puno nižeg ranga od njihove. U
EU naše
plače će stagnirati, ne rasti. Sve da i ne nećemo u EU, puno
ćemo teže naći
posao jer bi to bilo kao da se za posao
prijave inženjer strojarstva i osoba koja je završila srednju strojarsku i
natječu se za isti posao... eto, toliko je ozbiljno i toliko če nam to
gledati. Pitanje je, hoćemo li dopustiti da nam netko kad god mu se (da
prostite) sprdne unosi novine usred ili na kraju pa čak i nakon nečijeg
školovanja ili će se promjene odnositi na one koji tek kreču s tim.. Ovo
šaljite svima koji su diplomirali jer ljudi, za vaše dobro i budućnost, ako
se ne izborimo da nam se bez 5. godine prizna magisterij struke, platit čete
masne pare i vratiti se na fakultetske klupe i nitko vas neće pitati imate
li vi novaca i vremena za to, jeste li već zaposleni ili ne, hoćete li
tražiti otkaz pa ponovno tražiti posao kad date tu 5.godinu... puno je
pitanja neriješeno. Ne zna se ni što s ljudima koji su upisivali
postdiplomski... ispada da je to bilo bacanje para... ovo se događa samo na
Učiteljskom fakultetu u Zagrebu. Uzimamo odvjetnika da se to riješi i
upadamo na ministarstvo... Obavijestite što više ljudi na koje se ovo odnosi
jer ljudi ne znaju... mi smo slučajno to saznali. Krenule su priče da
će
bolonjce tražiti za rad u školi kao učitelje, a nas 'stare' uzimati kao
pomoćne učitelje... ne treba nam tako nešto. Nećemo tražiti
5. godinu već
bez ikakvih plaćanja tražiti da nas izjednače s magistrima struke kao
što
nam je
i bilo obećano.šaljite ovo da, ako bude potrebe, okupimo sve kojih se ovo
tiče, a to je bar 10-ak generacija... nemojte se oglašivati na ovo ako imate
več posao jer ne znate što vam sutra donosi... ako i ostanete bez posla,
prednost (bez obzira na vaše godine, iskustvo, volju...) imaju bolonjci.

Dosta je više gluposti i našega nasjedanja na njih. Ovomu se stvarno mora
stati na kraj. Pitanje je zna li uopće ministarstvo što se i zašto se ovo
događa samo na UF-u u Zagrebu.

Nisam provjeravala točnost te vijesti, ali mislim da bi bilo interesantno
objaviti makar pretpostavku o tome na učiteljskom portalu.
curlcontour is offline  
Old 22.01.2012., 11:52   #5689
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
nama je bila inspekcija krajem polugodišta i zaključili su kako ne postoje pismene bilješke o radu učenika pa smo to morali do prošlog petka unijeti .
a ništa, pisalo se svašta - kao npr učenik vrlo dobro usvaja i primjenjuje

i tako 300 puta



eto, toliko o pismenim 'ocjenama' koje idu u bilješku u imeniku
mi opisne ocjene obavezno moramo unijeti do kraja 11. mj. Dakle, u rubriku bilješki, osim datuma testova, ispitivanja, projekata i sl. bar jednu rečenicu sa strane o učenikovu odnosu prema radu
curlcontour is offline  
Old 22.01.2012., 12:01   #5690
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
mi opisne ocjene obavezno moramo unijeti do kraja 11. mj. Dakle, u rubriku bilješki, osim datuma testova, ispitivanja, projekata i sl. bar jednu rečenicu sa strane o učenikovu odnosu prema radu
pa da, eto, ispada isto tako.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 22.01.2012., 13:33   #5691
Bok svima!

Prvi puta sam na forumu u nadi da će mi netko dati dobar savjet i odgovore koji će mi pomoći.

Imam 30 godina. Završio sam komercijalnu školu, bio sam odličan učenik. Iz malog sam mjesta u Slavoniji. Nakon završetka srednje škole velika mi je želja bila ići na fakultet, međutim, mji roditelji nisu bili za i nisu mi omogućiti odlazak u grad na studij (isto kao i što sam htio upisati gimnaziju pa mi roditelji nisu dali iz razloga što neću imati nikakvu struku). Zaposlio sam se kao konobar, pa preko sezone na moru, pa u osiguranju itd. Uglavnom, radio sam i štedio. Sada bih mogao studirati, ali problem je što me interesiraju samo povijest i zemljopis (godinama se bavim proučavanjem istog, hobi mi je čitanje povijesne literature). S obzirom da studij povijesti i zemljopisa ima samo redovan, kolika je mogućnost da ga ja upišem? Mislim, s obzirom na moje godine, razinu mog srednjoškolskog obrazovanja, državnu maturu koju nemam itd? Kako to uopće sad funkcionira s prijemnim ispitima itd?
The Lord 28 is offline  
Old 22.01.2012., 16:01   #5692
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Poz svima!

Možda moju priču već znate s drugih tema, uglavnom, moja želja oduvijek je bila predavati hrvatski. Književnost mi je išla, gramatika malo manje, ali sam na prijemnom za hrvatski i knjužničarstvo "upala" uz plaćanje. Pošto nisam mogla financijski to odraditi (mama mi je ostala bez posla, tata je radio za minimalac, a i sestra je bila na faksu), ja sam upisala ekonomiju, jer sam na tome prošla bez plaćanja (to mi je bila druga opcija). I upisala ja ekonomiju, završila ju u roku i godinama tražila posao. Našla posao u blizini mog mjesta, u jednom poznatom privatnom poduzeću. Radno vrijeme mi je od 8-20, subota radna, ako ima posla i nedjelja. Plaća 4000 s putnim. Ne žalim se, ali pošto nemam svoj život i stalno sam na poslu, mislim da je to premalo. Na drugim temamam sam pisala prosvjetnim radnicima da s ene žale, ne u smislu da su neradnici i da im je posao lagan, dapače, rad s djecom je jako zahtjevan i težak, ali imaju normalno radno vrijeme.

Uglavnom, razmišljala sam o poslu računovođe u školi. Međutim, u mjestu gdje ja živim ima dvije osnovne i jedna srednja škola. U ovoj jednoj osnovnoj gospođa ide za dvije godine u mirovinu, ali je njena kćer završila višu ekonomiju, i svi vjeruju da će ona na njeno mjesto. I ja smatram da će prije uzeti nju sa višom nego mene sa visokom, što će im dipl. oec u školi? Ili griješim? Imate neki savjet za mene?
Hmmm, ovo je doista mala plaća za dipl.oec. Još ne poznajem nikoga od svojih kolega koji imaju ovako mala primanja ali ja sam iz Zg pa je ovdje ipak malo bolje i lakše za posao. Jesi li se javljala na druge natječaje? Sad već imaš iskustva i imaš što ponuditi pa što te košta probati dalje jer ovo je čisto iskorištavanje.

A sad, kad već gledaš škole, dobro si razmisli-trenutna situacija je katastrofa i ja vjerujem da je doista trenutna zbog EU i da će se sve malo stišati jer je postalo nemoguće sve stizati u rokovima što se sve od nas zahtjeva. Evo ja cijeli dan jučer i danas (subota i nedjelja) radim plan nabave koji moramo sutra dostaviti u Grad, izašao je novi Zakon o fiskalnoj odgovornosti gdje ispunjavamo neki glupavi upitnik uz koji ide milijun obrazloženja, dokumentacije i svega, a rok je kraj drugog mj. Do 15.2. se mora predati završni koji se od svih tekućih obaveza uopće ne stigne,a zahtjeva doista i puno vremena i znanja, pa javna nabava koju smo obavezni provoditi a nema stručne osobe (certificirane) koja bi ju provela itd itd ima masa toga. Eto nije da se žalim samo sam totalno razočarana što se sve od nas traži i očekuje za tako mizerna primanja. Zato dvaput razmisli za školu, ako mijenjaš posao pogledaj malo u širinu, možda se iznenadiš. U školi je jednostavno premalo administratinog osoblja da bi se sve ovo stiglo kvalitetno napraviti.
Sorry malo sam oduljila
nika7 is offline  
Old 22.01.2012., 16:12   #5693
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Prvi puta sam na forumu u nadi da će mi netko dati dobar savjet i odgovore koji će mi pomoći.

Imam 30 godina. Završio sam komercijalnu školu, bio sam odličan učenik. Iz malog sam mjesta u Slavoniji. Nakon završetka srednje škole velika mi je želja bila ići na fakultet, međutim, mji roditelji nisu bili za i nisu mi omogućiti odlazak u grad na studij (isto kao i što sam htio upisati gimnaziju pa mi roditelji nisu dali iz razloga što neću imati nikakvu struku). Zaposlio sam se kao konobar, pa preko sezone na moru, pa u osiguranju itd. Uglavnom, radio sam i štedio. Sada bih mogao studirati, ali problem je što me interesiraju samo povijest i zemljopis (godinama se bavim proučavanjem istog, hobi mi je čitanje povijesne literature). S obzirom da studij povijesti i zemljopisa ima samo redovan, kolika je mogućnost da ga ja upišem? Mislim, s obzirom na moje godine, razinu mog srednjoškolskog obrazovanja, državnu maturu koju nemam itd? Kako to uopće sad funkcionira s prijemnim ispitima itd?
Možeš upisati u Mostaru, tamo nema državne mature, nego se polaže prijemni ispit kao što se prije polagalo. Možeš upisati i vanredno, pa nastaviš raditi i studiraš.
perinjo is offline  
Old 22.01.2012., 17:25   #5694
Quote:
nika7 kaže: Pogledaj post
Hmmm, ovo je doista mala plaća za dipl.oec. Još ne poznajem nikoga od svojih kolega koji imaju ovako mala primanja ali ja sam iz Zg pa je ovdje ipak malo bolje i lakše za posao. Jesi li se javljala na druge natječaje? Sad već imaš iskustva i imaš što ponuditi pa što te košta probati dalje jer ovo je čisto iskorištavanje.

A sad, kad već gledaš škole, dobro si razmisli-trenutna situacija je katastrofa i ja vjerujem da je doista trenutna zbog EU i da će se sve malo stišati jer je postalo nemoguće sve stizati u rokovima što se sve od nas zahtjeva. Evo ja cijeli dan jučer i danas (subota i nedjelja) radim plan nabave koji moramo sutra dostaviti u Grad, izašao je novi Zakon o fiskalnoj odgovornosti gdje ispunjavamo neki glupavi upitnik uz koji ide milijun obrazloženja, dokumentacije i svega, a rok je kraj drugog mj. Do 15.2. se mora predati završni koji se od svih tekućih obaveza uopće ne stigne,a zahtjeva doista i puno vremena i znanja, pa javna nabava koju smo obavezni provoditi a nema stručne osobe (certificirane) koja bi ju provela itd itd ima masa toga. Eto nije da se žalim samo sam totalno razočarana što se sve od nas traži i očekuje za tako mizerna primanja. Zato dvaput razmisli za školu, ako mijenjaš posao pogledaj malo u širinu, možda se iznenadiš. U školi je jednostavno premalo administratinog osoblja da bi se sve ovo stiglo kvalitetno napraviti.
Sorry malo sam oduljila
Moja kolegica koja je mag.oec u mojoj firmi ima još manje. Takva je sistematizacija, nije važna škola nego radno mjesto. Jel radiš u osnovnoj ili srednjoj? U nekom većem gradu? Jel si kad požalila što nisi studirala nešto vezano za prosvjetu? Sad sam možda udavila pitanjima, ali puno stvari me pati tako da mi je super da s nekim mogu "porazgovarati" o tome.
Nananan is offline  
Old 23.01.2012., 00:50   #5695
Da, morao bi polagati drzavnu maturu. Tako je moja prijateljica napravila, a nije puno mladja od tebe. Nakon toga slijedi prijemni iz inteligencije ako mislis ic na filozofski u zagrebu. Prijateljica isto radi, ali otprilike pola radnog vremena i cini se da joj ide. A koliko su predavanja obavezna najbolje da pitas friske studente na kutku za studente. I sretno!!
keaton is offline  
Old 23.01.2012., 11:27   #5696
Zvala sam sad jednu školu koja je raspisala natječaj za moju struku, jer iz oglasa na stranicama HZZ-a nisam shvatila radi li se o 20sati neposrednog odg-obr rada ili sveukupno zaduženja. Tajnica je bila tako jako neprijazna i s takvim ružnim tonom mi se obraćala, kao da sam nepismena i retardirana. Kao, ona je sve lijepo napisala (i jest, u natječaju na web stranicama njihove škole), ali ja nisam natječaj vidjela tamo, jer nemam naviku trežiti natječaje po webu škola.
Uglavnom, možda je dio krivice i na meni, i ja to priznam, ali nju malo ljubaznosti sigurno ne bi ubilo. Pa nisam ju pitala dal već nekoga imaju za tu poziciju niti išta drugo, samo pojašnjenje satnice. Džizs, kakvih ljudi ima...
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Old 23.01.2012., 13:31   #5697
M&Ms naj se sekirat i ja inace kad vidim oglas najprije nazovem skolu pitat jel imaju nekog. Uvijek odgovore a ja onda ne moram slat papire
keaton is offline  
Old 23.01.2012., 14:06   #5698
Ma znam, ali ja nisam normalna oko čega se sve sekiram.
Moš si mislit kako me onda posao izjeda...
Treba mi stručna pomoć, majke mi.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Old 23.01.2012., 14:29   #5699
Quote:
M&Ms kaže: Pogledaj post
Zvala sam sad jednu školu koja je raspisala natječaj za moju struku, jer iz oglasa na stranicama HZZ-a nisam shvatila radi li se o 20sati neposrednog odg-obr rada ili sveukupno zaduženja. Tajnica je bila tako jako neprijazna i s takvim ružnim tonom mi se obraćala, kao da sam nepismena i retardirana. Kao, ona je sve lijepo napisala (i jest, u natječaju na web stranicama njihove škole), ali ja nisam natječaj vidjela tamo, jer nemam naviku trežiti natječaje po webu škola.
Uglavnom, možda je dio krivice i na meni, i ja to priznam, ali nju malo ljubaznosti sigurno ne bi ubilo. Pa nisam ju pitala dal već nekoga imaju za tu poziciju niti išta drugo, samo pojašnjenje satnice. Džizs, kakvih ljudi ima...
I ja sam tako jednom zvao pa su mi rekli kako se usuđujem tako nešto pitati. A samo sam pitao isto to: jesu li to sati u nastavi ili ukupno. Kad je već zaključila da pitam što se ne smije, onda sam pitao i radi li već netko na tom mjestu. Posprdno je odgovorila da naravno već netko radi.
perinjo is offline  
Old 23.01.2012., 19:56   #5700
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
I ja sam tako jednom zvao pa su mi rekli kako se usuđujem tako nešto pitati. A samo sam pitao isto to: jesu li to sati u nastavi ili ukupno. Kad je već zaključila da pitam što se ne smije, onda sam pitao i radi li već netko na tom mjestu. Posprdno je odgovorila da naravno već netko radi.
Da, naravno. Glavno da od nas naprave budale.
Stvarno, šta se uopće nadamo da bi koji natječaj prošao bez tih monada i da bi mogao biti raspisan za poziciju koja nije nekome obećana... Pf...

Joj, danas mi rekla jedna kolegica da je prije cca godinu dana bila na razgovoru za posao u jednoj gimnaziji, i da su od nje i ostalih kandidata tražili da pišu ispit iz gradiva koje bi predavala (za dva predmeta), jer su oni ipak škola "s reputacijom" koja ne može primiti bilo koga. Džizs...

Mislim, nije da ih ne razumijem, ali se onda zapitam ima li moja diploma ikakvu težinu?
Uostalom, postoji i probni rok.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?

Zadnje uređivanje M&Ms : 23.01.2012. at 20:02.
M&Ms is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.