Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 10:58   #1
Sviranje na vjenčanju (u crkvi)

ovak: svirat ću frendu vjenčanje, ali baš samu ceremoniju u crkvi. e sad, ak netko zna redoslijed kak se šta svira, kad ide Mendelssohn, kad Wagner, jel mora oboje uopće? jedino što znam da je ok za kraj nešto odsvirati nakon ceremonije, ali tu isto trebam prijedlog što. zasad mi je palo na pamet samo Bachov Air ili neki Ave Verum, možda Saint Saens.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 16:05   #2
u simpsonima je "in a gadda da vida" dobro prošla (u originalnom trajanju)
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 17:28   #3
a da opicis Pachelbelov kanon u d molu ? ye malo americki, al' je po meni njeznije i ljepse od Mendelssohna i Wagnera i kod nas svakako manje izlizano

bit ces Hit !
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 00:00   #4
nije u d-molu, već u B-duru. naravno da mi je palo na pamet, ali ako netko uspije taj kanon izvesti 3glasno s 2 ruke na orguljama, ja se skidam gol i šećem od manduševca do konja na trgu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 00:42   #5
Quote:
x-type kaže:
nije u d-molu, već u B-duru. naravno da mi je palo na pamet, ali ako netko uspije taj kanon izvesti 3glasno s 2 ruke na orguljama, ja se skidam gol i šećem od manduševca do konja na trgu.


mosh odma i djevojachku organizirat

ipak je D, al' dur, tu si u pravu

pa ke ? Kol'ko ce se puta zhenit, nek' frend unajmi dodatnu gudachku snagu
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 00:46   #6
ovo jedan od jačih topika ikad
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 00:49   #7
Nek svira Štiklu!

:upropast:
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:19   #8
Quote:
~Jesen kaže:
ovo jedan od jačih topika ikad
fkors! ja sam' na jachim topikima pipkam

ontpic; gle X, trazi frenda lovu da platis dodatne gudache, (onda uzmi jeftinije kineske, od ostatka love pola spremi sebi za ukrajinke, pola meni posalji za ideju) opichi Pachelbela (i jos kasnije mosh barit usidjelice sa prichom da je bio mentor malog J. S. Bach'a brata), zatim kronoloski i politicki korektno i prozrachno pustis 'Air', i na kraju kad vec malo olabavi atmosfera im malo Jon Lorda izimprovizirash da ispadnesh casual nekonvencionalni prangijash
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 10:48   #9
ma bi ja to napravio, al je mene ukebo i cijepi da mu sviram orgulje i ne moš tu ništa! ajd, ovo me bar neće ništ koštat, drugom frendu ću bit kum i ima krasnu želju da mu izmislim Chrysler 300C da ga vozi na vjenčanje. još bi to i izmislio nekak da ih ima po hrvatskim rent-a-carovima, al nema. zajebane stvari ti svatovi od frendova!
inače, jučer sam bio kod popa pa mi je objasnio kojim redoslijedom da sviram. i onda mi je još napomenuo da se ne moram ja striktno držati nekakvog klasičnog i crkvenog opusa, tak da ni štikla nije isključena zapravo, već mi je palo na pamet na izmislim neku kompoziciju i da ubacim neke fragmente neke poznate pjesme. vidjet ću. za sad ove dvije klasične, Ave Verum i Air idu (Air mogu obradit 3-4glasno da bude izvedivo).
da, kanon je u D-duru, znam da je nešt sa 2 predznaka, sad jel snizuilce il povisilice, vrag nek ih nosi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 14:12   #10
Ja sviram već godinama orgulje u crkvama u Splitu. Tradicionalno vjenčanje u crkvi ima svoj redoslijed, tako da se trebam/mo ravnati prema tom redoslijedu. PO pravilu ovako ide: 1) ulazna ( Wagner ) 2) ( Ave maria, bilo da je u pitanju Bach, Schubert ili naša verzija od Ivana Plemenitog Zajca). Naravno sve ovisi o tome dali je u pitanju kratki obred ili puna misa sa svim dijelovima, ako je kratki obred onda osim te dvije sviraju se: 3) Pretvorba ( Milost ili eventualno " Pođimo za stol ") i pričest 4) ( Hallelujah ) Na kraju ide pjesme mladenaca, odnosno opet klasika " Wedding March " i po našem izboru. A kad je upitanju cijela misa., onda dodajemo dijelove za čitanja pa se svira " psalam - Pjesma nad pjesmama" i -Aleluja. Eventualno na kraju po našem ogruljaškom izboru: Bach, Franjo DUgan, ili poneki još autor. Tako ja postupam i neman prigovora.
Glazbenik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 13:52   #11
Ovisno o želji mladenaca kreiram repertoar za crkveno vjenčanje. Često mi traže i sekularnu glazbu, ali to naravno ide na sami kraj obreda. Imate popis djela na mom linku
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 19:01   #12
Dižem temu iz mrtvih. Zanima me na području Osijeka tko sve svira po ceremonijama? Nemaju li u samima crkvama dostupne već ljude koji to odrađuju? Nama lagano ponestaje osoba koje smo mislili angažirati pa ne mogu iz raznih razloga i sad me hvata panika jer nemamo glazbu riješenu za ceremoniju. HELP!
nekosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 12:39   #13
kolko naplatite?
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 12:07   #14
Naplatim 500 kn za odsviranih 6-10 pjesama, ako se radi o obredu i cijeloj misi. A inace naplatim 300 kn za sviranje 5 pjesama, ako se radi o samom obredu bez mise, znaci cca. 30-40 min. A kada je puni obred onda je 1 h i do 1h ipo sat
Glazbenik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:34   #15
Gudački instrumenti

Pozdrav, ima li tu netko tko svira violinu ili violončelo i bio bi zainteresiran za sviranje na obredu vjenčanja u Zagrebu?
simal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 16:01   #16
Kolegica i ja surađujemo tijekom crkvenog vjenčanja. Ja sam orguljaš/klavijaturist, a ona je sopranistica. Izvodimo različita duhovna djela, te klasična djela ovisno o Vašem odabiru. Također ovisno o odabiru glazbenog programa mogucnost donošenja vlastitog instrumenta na mjesto obreda. Djelujemo na području Splita i okolice. Cijena po dogovoru.
Za sve informacije i detalje koristiti privatne poruke!

EDIT: Uklonjeni brojevi mobitela

Zadnje uređivanje Shizza : 20.09.2015. at 14:59.
Glazbenik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 00:14   #17
Magistrica opernog pjevanja daje usluge pjevanja na obredima vjencanja. Zainteresirani se mogu javiti meni u inbox ili na moju FB stranicu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 15:54   #18
Ja i kolegica izvodimo moderna i klasična duhovna djela, ovisno o odabiru mladenaca. U dogovoru s njima, kreiramo glazbeni program. Ovisno o njihovom odabiru i samom trajanju obreda postižemo vrhunski ugođaj. Ja sam klavijaturist ( orguljaš) a ona je sopranistica. Djelujemo na području Splita i okolice, bliže ili dalje. Također ovisno o odabiru programa, u mogucnosti smo donositi vlastiti instrument na mjesto vjenčanja. Za sve informacije i upite obratite se privatnom porukom, ili preko facebook-a. Cijena po dogovoru.
Glazbenik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 16:40   #19
Nadam se da sam na dobrom mjestu... tražim klavijaturista/icu i violočelista/icu za sviranje na vjenčanju (cijela misa) na području zagreba ili zagrebačke županije (istok) pa ako netko svira ili zna nekoga tko svira, javite na PM
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 16:40   #20
Inf. Za grupu amorose

Dali netko ima iskustva s grupom amorose za pjevanje u crkvi.. kolika je cijena?
nika19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.