Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 16:07   #221
Quote:
panika123 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam ovu klavijaturu CASIO CTK-3000 ali sad sam tek vidio da ne dolazi adapter u paketu!

Da li paše bilo koji a da je ista voltaža?
Pogledaj u manual koji adapter ide. Ako uzmeš univerzalni adapter, možda neće pasati konektor. Tako je barem na klavijaturici casio sa-47. Ima nestandardni konektor za napajanje tako da ne pašu univerzalni adapteri.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:19   #222
Baš sam si to mislio da možda neće pasat univerzalni, pa sam naručio original sa ebaya.

Uzeo sam i usb kabel, nadam se da će driveri radit na win 10 i Fl studio 10.
panika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:03   #223
Da ne otvaram novu temu, ja bi postavio pitanje ovdje oko klavijature.
Trenutno posjedujem Casio CTK-230. No želja mi je da si kupim bolju. Nije sad da raspolažem sa puno love, no mene najviše interesira klavijatura koja ima mogučnost pozadinske MIDI reprodukcije. Mislim na ono kad skinem sa neta MIDI pjesmu primjerice (još i danas zamiriše trešnja) i ja ju ubacim u klavijaturu, pa da mi reproducira taktove, drugim rječima pratnu. Tu nisam previše upoznat, kad vidim da neka ima MIDI interface, ali neznam da li je 100% to što sam ja gore naveo ili samo polu funckija. Ugledao sam se na ctk-3000, yamaha psr-e353. Da li tko zna, da li one imaju tu mogučnost? Ako ne, nek se da prijedlog za koju, jer mi je buđet 1300-1500 kuna.

Hvala lijepo
Tonif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:20   #224
Tražim poduke klavijatura

Bok ekipa,

tražim nekoga tko ima volje da me malo pogura u mom učenju sviranja klavijatura.
Naime, klavijature imam već 5 godina (Korg i30), učio sam sam, no došao sam do jedne točke di mi se čini da ne mogu dalje sam napredovat.
Ne znam note, naučio sam samo akorde na lijevoj ruci i vokal po sluhu na desnoj, al mislim da se s klavijaturama može puno više toga
Također, ako znate nekoga, slobodno preporučite
Živim u Zagrebu.

Hvala svima
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:50   #225
Ako nema nikoga, imam pitanje.
Koliko bi mi pomogli satovi klavira za klavijature?
Klavir mi je isto jako drag, samo se pitam koliko bi mi satovi klavira bili korisni za klavijature?
Ako bi bili korisni, onda bih uzeo njih
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 18:54   #226
Oprostite imam jedno mozda glupo pitanje... Da li postoji nacin da se na psr 400 ugradi USB i da se pustaju matrice?
Lezimirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 07:16   #227
Quote:
Lezimirac kaže: Pogledaj post
Oprostite imam jedno mozda glupo pitanje... Da li postoji nacin da se na psr 400 ugradi USB i da se pustaju matrice?
Pa imaš MIDI, šta će ti USB.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 23:27   #228
Klavijatura zuji?

Imam stariju klavijaturu od Casia, sve radi na njoj, ali kad se upali nakon par sekundi se pojavi zujav niskofrekventni ton i stalno je prisutan dok sene isteka iz struje.

Jel netko zna mozda sto bi to moglo biti i jel isplativ popravak ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 00:54   #229
Moze mali help oko spajanja...

Kupio sam samson graphite 49 i dobio od Native Instrumentsa razne programe, sve superi nstalirao, al muka isusova dobit zvuk, pa dobim nesto, pa to kresti ne valja nista, pa se igram sa izlazima, pa dobim zvuk, al latencija uzas.. jel moze neki savjet kak da to sklepam ? Probao sam svirati u Kontakt5, Windows 8.1
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:05   #230
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Moze mali help oko spajanja...

Kupio sam samson graphite 49 i dobio od Native Instrumentsa razne programe, sve superi nstalirao, al muka isusova dobit zvuk, pa dobim nesto, pa to kresti ne valja nista, pa se igram sa izlazima, pa dobim zvuk, al latencija uzas.. jel moze neki savjet kak da to sklepam ? Probao sam svirati u Kontakt5, Windows 8.1
Skini Asio4All drajvere.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:08   #231
imam, ne radi ni sa time, a u nekim programima ih ni ne dozivljava...

ps u svem tom isprobavanju par puta mi se desil plavi ekran i rusenje winsa :/
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 07:23   #232
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
imam, ne radi ni sa time, a u nekim programima ih ni ne dozivljava...

ps u svem tom isprobavanju par puta mi se desil plavi ekran i rusenje winsa :/
Koja ti je konfiguracija kompa?
Jel koristiš neki Daw kao host ili standalone aplikacije?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:23   #233
Cpu 3550m 2.3
8gb ram
zvucna: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FIVuO...Xq6xXFXXX4.jpg

A za ovo drugo ne znam kaj me pitas, dobio sam cd sa klavijaturom, NI Komplete Elements, i sve sam instalirao od toga...bilo je oko 3gb programa
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 07:38   #234
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Cpu 3550m 2.3
8gb ram
zvucna: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FIVuO...Xq6xXFXXX4.jpg

A za ovo drugo ne znam kaj me pitas, dobio sam cd sa klavijaturom, NI Komplete Elements, i sve sam instalirao od toga...bilo je oko 3gb programa

Jel ti se to događa kad samo vrtiš Kontakt ili se događa sa svim pluginovima?
Vidi kako ti se ponašaju procesor i RAM kad vrtiš Kontakt i ostale pluginove.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 14:53   #235
Guitar rig nisam probao, jer nemam gitaru pri ruci... sa reaktorom ne znam radit :$ a kontakt mi je izgledao najjednostavnije... uglavnom skuzio sam da kad sviram na zvucnike od laptopa nema kasnjnja, a kad sviram preko zvucne onda ima kasnjenja... dok sam cackao vidio sam da ima update, napravio update i sad to radi ok, al nisam probao nis drugo osim kontakta.. ako bude rig radio, bilo bude super...
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 02:43   #236
Imam isto pitanje u stvari kao i u prvom postu, zanima me ako ima neko neku preporuku točnog modela da je dobrog omjera cijene i kvalitete do nekih 150-200 eura. Ne znam svirati još i to će mi biti prvi instrument tako da je to možda zgodno za naglasiti. Više manje sam došao do Yamahine PSR serije kao dobre početne. Isplati li se uzimati preko njuškala ili da gledam nove?
Leokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 14:31   #237
Poklon za klavijaturisticu

Dobar dan.

Kuma sam na krizmi jednoj divnoj djevojčici koja svira profesionalno klavir, ap bih joj htjela pokloniti neki lijepi poklon na temu klavira/glazbe.

Ne mislim na neku šalicu sa klavirom nego onako neku lijepu knjigu o glazbi, zlato u obliku note/klavira, poduku sa nekim profesionalnim klavijaturistom ili slično.

Ukoliko imate zanimljive ideje, bila bih vam zahvalna
tamar.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 21:13   #238
Evo nekih knjiga što se nude na par stranica:
https://antikvarijat-studio.hr/knjig...t/glazba/note/
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 14:28   #239
klavijatura

imali tko savjet koju midi klavijaturu uzeti..modul koji se spaja na pc i koji softver
godjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 06:24   #240
Postoje klavijature (starije) sa MIDI I/O i novije sa USB. Ako ćeš uzeti baš sa MIDI DIN priključkom, treba ti i neki interfejs s midijem koji se spaja s kompjuterom preko npr. USB/FireWire veze... Postoje i baš MIDI kontroler klavijature koje nemaju nikakve svoje zvukove ni zvučnike i služe isključivo za kontrolu VST(i) pluginova i parametara u nekom DAWu. Ja sam prije imao stari Yamahov aranžer s MIDI I/O priključcima, a već jedno vrijeme imam Rolandov aranžer i s MIDI i sa USB opcijom.

Savjet koju klavijaturu da točno uzmeš ti ne mogu dati jer ih nisam isprobao masu, ali pogledaj po dučanima i usporedi s online reviewima.

Što se tiče softvera (DAW), možeš po izboru koji ti najviše paše. Ja sam osobno navikao na Cubase/Nuendo, a imaš i Pro Tools, Reaper ..itd.

Lp, Wolfdale
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.