Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 19:17   #1361
Može, pošalji privatno.

Razumijem te. Ionako u biti i nije bitno kako drugi vide, bitno je kako ti vidiš i kako se osjećaš jer u krajnjoj liniji, to je tvoje lice. Ako ništa, svaka škola košta pa tako i ta, sve se dogodi s nekim razlogom, bitno je sad da si ipak možeš pomoći revizijom. Samo, koliko god bilo teško, nemoj brzati i nanovo griješiti, odradi to kako spada tako da imaš što bolji rezultat. Znam da je najgore čekati, ali u ovakvim slučajevima u afektu samo možeš samu sebe zeznuti. Potraži još koje mišljenje, sve dobro istraži i odvaži i onda trajno riješi problem.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:21   #1362
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Može, pošalji privatno.

Razumijem te. Ionako u biti i nije bitno kako drugi vide, bitno je kako ti vidiš i kako se osjećaš jer u krajnjoj liniji, to je tvoje lice. Ako ništa, svaka škola košta pa tako i ta, sve se dogodi s nekim razlogom, bitno je sad da si ipak možeš pomoći revizijom. Samo, koliko god bilo teško, nemoj brzati i nanovo griješiti, odradi to kako spada tako da imaš što bolji rezultat. Znam da je najgore čekati, ali u ovakvim slučajevima u afektu samo možeš samu sebe zeznuti. Potraži još koje mišljenje, sve dobro istraži i odvaži i onda trajno riješi problem.
Kad bih znala da ce ispast dobro bilo bi mi lakse ali mi je tesko uopce razmisljati o tome jer cu morat otvarat i rebro radi hrskavice i glavu radi misicne ovojnice, to vise nije ni operacija nosa nego ozbiljna operacija. S druge strane, stvarno nemam izbora. Ne znam tko ce mi dat snage za sve ovo i to u potrazi za Ok nosom, moj karakter vise nitko nece vratit, a nos je zbilja imao karakter
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:12   #1363
Quote:
ancii995 kaže: Pogledaj post
Rainbow Lady, jesi li sad zadovoljnija nosom?
nisam... i ne vjerujem da će biti bolje. jedino se nadam da će još malo otoka otići, ali oblik nije dobar niti će biti.

Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Stari nos vise nikad necu imat, ali da je bar slican bila bi super, no i u to sve vise sumnjam. Isla sam zbog malo kraceg profila i stvarno sam mjslila da ce to bit diskretna promjena kad ono katastrofa. Vise mi se ne svida ni enface ni poluprofil pa ni taj glupi profil zbog kojeg sam isla. Uzasavam se činjenice da sam uopće isla i da vise nikad to necu bit ja zbog kretena sta mi je prominia korijen nosa u potpunosti. Tih deset miseci je ka vjecnost a jos je i neizvjesno hoce li uopce valjat. Jednostavno nemam volje vise zivit i ne znam kako cu, svaki dan pozalim kad se probudim . Zao mi je sta nisam prihvatila nos kakav je, ne mora sve bit savršeno iako je i takav bio savršen za mene sta tek sad vidim i zao mi je da bas nitko oko mene nije mogao potrudit se da me odgovori, ali naravno, sve sam sama kriva i ovo si nikad necu moc oprostit, nikad iz razloga sta sam bila uvik zadovoljna izgledom osim tog glupog detalja, a sad sam nesretna. Mediji su dosta krivi sta ovaj postupak predstavljaju jednostavnim, a on je sve samo ne to. Barem ne kad je nestrucnjak u pitanju
Kužim te, i sama žalim što sam išla. Ipak, radije se strpi pa da napraviš pravu stvar, kako treba. Ovako možeš samo zakomplicirati. Znaš i sama (vjerojatno si i čitala) da na realself nikome ne prporučuju reviziju prije nego prođe barem godina dana od operacije. Tko zna, možda završimo kod istoga na reviziji.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:20   #1364
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
nisam... i ne vjerujem da će biti bolje. jedino se nadam da će još malo otoka otići, ali oblik nije dobar niti će biti.



Kužim te, i sama žalim što sam išla. Ipak, radije se strpi pa da napraviš pravu stvar, kako treba. Ovako možeš samo zakomplicirati. Znaš i sama (vjerojatno si i čitala) da na realself nikome ne prporučuju reviziju prije nego prođe barem godina dana od operacije. Tko zna, možda završimo kod istoga na reviziji.
hehe, tko zna možda, samo što je meni kompliciraniji slučaj :/ ako ništa, bar sam upoznala drage i dobre cure , doduše u ovako ružnim okolnostima, ali barem jedan tračak sunca u svemu ovome
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:33   #1365
Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Kad bih znala da ce ispast dobro bilo bi mi lakse ali mi je tesko uopce razmisljati o tome jer cu morat otvarat i rebro radi hrskavice i glavu radi misicne ovojnice, to vise nije ni operacija nosa nego ozbiljna operacija. S druge strane, stvarno nemam izbora. Ne znam tko ce mi dat snage za sve ovo i to u potrazi za Ok nosom, moj karakter vise nitko nece vratit, a nos je zbilja imao karakter
Zar je to jedini način?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:40   #1366
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Zar je to jedini način?
na zalost je oduzeto mi je pola nosa, gledano od gore na žalost a ne po duzini što sam zapravo htjela
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:48   #1367
Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
na zalost je oduzeto mi je pola nosa, gledano od gore na žalost a ne po duzini što sam zapravo htjela
Nevjerojatno da nakon konzultacija i dogovora netko napravi suprotno od onoga što si izrazila kao želju, pa nisu to čarape pa da ih baciš i uzmeš nove. Živo me zanima kako će ti proći taj pregled koji uskoro imaš kod njega. Izrazila si mu već nezadovoljstvo?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:53   #1368
Dragi ljudi, imam par pitanja Ono sto kažu posle skidanja kalupa sam ispiraš nos rastvorom, ali se ne sme puhati. Pa kako onda išta da izađe? Jel se kao ušmrče..? Takođe mi je palo na pamet, sme li se ispirati nos čajem od kamilice? Jer kažu da se stavljaju oblozi na otoke tako, pa zašto ne bi pomogli i iznutra kamilicom? Ili je to glupo?
I poslednje pitanje, posle skidanja kalupa da li je nekome bila leva i desna strana nosa asimetnična? Dotle da je čak jedna nozdrva viša a druga niža? I da li je to zauvek ili se sredi kada prođe otok? Jer čitala sam da kažu kao kakav ti je nos posle skidanja kalupa to je manje više to.
Success is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:58   #1369
Quote:
Success kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, imam par pitanja Ono sto kažu posle skidanja kalupa sam ispiraš nos rastvorom, ali se ne sme puhati. Pa kako onda išta da izađe? Jel se kao ušmrče..? Takođe mi je palo na pamet, sme li se ispirati nos čajem od kamilice? Jer kažu da se stavljaju oblozi na otoke tako, pa zašto ne bi pomogli i iznutra kamilicom? Ili je to glupo?
I poslednje pitanje, posle skidanja kalupa da li je nekome bila leva i desna strana nosa asimetnična? Dotle da je čak jedna nozdrva viša a druga niža? I da li je to zauvek ili se sredi kada prođe otok? Jer čitala sam da kažu kao kakav ti je nos posle skidanja kalupa to je manje više to.
Oblik da, ali asimetrije vremenom produ nakon splasnjavanja otoka ako je zahvat strucno obavljen. Ako nije, vremenom je jos gore i vidi se sve vise nepravilnosti. Za ispiranje ne znam, mozda ce netko drugi znati, ja nisam previse pazila na to jer ni nisam imala nekih tegoba po ton pitanju.
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:18   #1370
Neznam za kamilicu,meni je receno zasada samo i samo fiziološka u nos.Idem iduci mjesec na kontrolu pa cu sve još pitati.Meni je sad uskoro 6 mjeseci od zahvata,i od skidanja kalupa do danasnjeg dana nista nije krivo,niti slicno,kod mene je samo sa strane jedne nosnice još nateceno a i vrh nosa.Osjecam tu i tamo još tu utrnutost,na dnu sa strane,ali ne smeta mi.Nos izgleda lijepo,ravno,dobro dišem na ovu lijevu stranu koja je bila kriticna.Kad otok skroz ode,biti ce još bolje jer mi sad ta natecenost sa strane blokira.
__________________
Budi pametan i pravi se lud
Periferija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:02   #1371
Nos se lagano ispire SAMO fizioloskom otopinom. Nikakvom kamilicom niti slicno
Slusajte sto vam doktori kazu a ne na svoju ruku kemijati bilo sta
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:54   #1372
Ja sam lagano ispuhivala od početka i lagano štapićima za uši očistila. Zbilja ne znam kako bih drugačije

Ali to kaj vidiš nakon skidanja kalupa nije krajnji rezultat. I meni su bile asimetrične nosnice i vrh previše podignut, a kasnije je to sve splasnulo i poravnalo se.

Rekla bih da nakon 3 mjeseca zapravo vidiš konačni oblik iako će vršak vjerojatno splašnjavati do 6 mjeseci ili godine dana (pogotovo ako je otvorena tehnika).

Ali svakako prije nego prođu prva 3 mjeseca nemojte naglit sa zaključcima
RockaRolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:06   #1373
Hvala puno svima na odgovorima i savetima! Pitam naravno oko zatvorene tehnike, znam da je otvorena mnogo teza. Nadam se što se tiče te asimetrije nosnica da će proći, ta što je malo dignuta ima i otok iznad za razliku od ove druge. Još je na toj strani gde je sve to dodavana hrskavica, mislim da je to možda otok iznutra, ne znam. Sve u svemu hvala još jednom na odgovorima!
Success is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:11   #1374
Quote:
Success kaže: Pogledaj post
Hvala puno svima na odgovorima i savetima! Pitam naravno oko zatvorene tehnike, znam da je otvorena mnogo teza. Nadam se što se tiče te asimetrije nosnica da će proći, ta što je malo dignuta ima i otok iznad za razliku od ove druge. Još je na toj strani gde je sve to dodavana hrskavica, mislim da je to možda otok iznutra, ne znam. Sve u svemu hvala još jednom na odgovorima!
Kod koga si operirana?
ancii995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:18   #1375
Samo pripazi da koristis kremu za sunce bar 50ticu
Nemoj se izlagat suncu nakon operacije i nosi sesir
Moze doc do hiperpigmentacike, oticanja, a neces ni osjetit da ti pocima crvenit jer ti je vjerojatno jos "tvrd" tj neosjetljiv na dodir
alfica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:14   #1376
sandalye može slike?
ana226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:23   #1377
Quote:
ana226 kaže: Pogledaj post
sandalye može slike?
Moze privatno
sandalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:12   #1378
Wink

Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Moze privatno
Jel bi i meni prosljedila pliz?
mikocin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:57   #1379
Bok nosići. Kako ste?

Mali update od mene. Nos je ok. Vrh mi je baš naotečen. Primjetila sam i ja malu kvržicu kod korijena nosa, no čitajući stranice i stranice foruma u panici i brzini ispada da je to normalno i da bi se trebalo povući. Jel tako?

Inače, moram priznati da mi napokon (s 22 godine) nije problem kad me netko vidi iz profila. Nitko nije primjetio da sam bila na operaciji, osim onih kojima sam rekla, naravno. Ljudi mi kažu nekaj tipa "nisam proučavala tvoj nos iz profila pa ne vidim razliku". Ma da, baš! A godinama sam slušala uvrede na temelju svoje njuškice.
ancii995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 07:24   #1380
Quote:
sandalye kaže: Pogledaj post
Kad bih znala da ce ispast dobro bilo bi mi lakse ali mi je tesko uopce razmisljati o tome jer cu morat otvarat i rebro radi hrskavice i glavu radi misicne ovojnice, to vise nije ni operacija nosa nego ozbiljna operacija. S druge strane, stvarno nemam izbora. Ne znam tko ce mi dat snage za sve ovo i to u potrazi za Ok nosom, moj karakter vise nitko nece vratit, a nos je zbilja imao karakter
Mnogo ti lepo napisala ova cura taj tekst od gore ...samo strpljivo , moras cekati godinu dana da vidis pravi izgked nosa a i da ti se tkivo oporavi i moje misljenje pitaj vise iskusnih ORL za misljenje
da bi donela pravu odluku ...za tog Zambellija jos nigde na forumu nisam procitala nesto pozitivno ..neka iskustva ..sem te Severine koja mu je dobra reklama ..i tu neznas da li je on sam operirao ili imao jos nekog znajuci da mora taj posao dobro da odradi zbog reklame ...moras da razmisljas u vise smera ..
Mimi Mini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.