Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.12.2006., 20:46   #1
Kako ste naučili svirati gitaru?

Evo, stvarno želim naučiti svirati gitaru, volim glazbu ( slušam rock, metal ) i mislim da je to jedan super hobi.

Ali, neznam odakle početi, ne žeilim sad na neke satove gitare ići, imam ionako dosta obaveza. Prvi put sam si kupija gitaru prije jedno 3 mj. i to neku klasičnu ( za one koji ne znaju, ta ima tri najlonske i tri metalne žice ) koja je jeftina ono full, ali služi svrsi.

Namjeravam kupiti električnu gitaru koja neće biti neki junk tako da želim steći neke osnove prije tog važnog koraka ( morati ću rintati negdi cilo lito da zaradim za nju ) a tu je i pojaćalo koje je dosta skupo, mada mi triba neko sobno malo.

Znam ljude koji sviraju u nekome bendu a mislim da nisu išli na satove gitare ili nešto tako, možda ni akorde neznaju vrag ih zna. Ali sviraju...


Sebi sam u knjižnici uzeja za poćetak jednu knjigu na engleskom jeziku uz koju dolazi CD koji prati sadržaj, pazite, zove se: " Guitar for Dummies", ali neka vas naziv ne zavara, knjiga ima oko 300 stranica i stvarno je izvrsna. ( dosa sam do 45. str. ) sporo to mene ide.

Prvo što sam poćeja su osnovni akordi, A, D, E, naućija sam ih ali ne mogu mijenjati pozicije prstiju baš brzo... i zuje mi žice ponekad a to je annoying. 10 dana stojim na 45. strani ko budala i ponavljam te akorde, nekako me prođe volja za ućenjem jer mislim da to ne mogu pa se u glavi izvlacim na to da imam smeće od gitare ( jedan je mudri gitarist rekao nešto u stilu " ako namjeravaš sinu kupiti gitaru, kupi mu odma pravu stvar a ne da ga prođe volja na nekome smeću), a s druge strane znam da nije do gitare, i ako ne naućim svirati nešto na tome "smeću" neće ništa bolje biti ni na el. gitari. Još nešto, kada gledam tablature na internetu vidim da je to sve većinom napisano bez akorda, zašto onda ućiti akorde?

Pomozite malo, opišite kako je tko od vas naućio svirati i sve što želite u vezi toga, da mi se vrati volja za napretkom u sviranju.
scroller is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.