Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2006., 18:44   #1
Bas gitara

za ljude u bendu: jel svirate riffove na basu? mislim, da pratite lead gitaru sa istim riffom? da li se to koristi cesto ili ne?
kakve pedale/efekti postoje? mislim, da li se moze opcenito podjelit na par vrsti efekata ili ih ima previse? ili da li se moze podijeliti efekte po vrsti manipulacije zvuka (distorzija, chorus... itd)?
da li je bolje uzet jedan kvalitetni multiefekt procesor ili je bolje posebno kupovati pedale?
koju tehnologiju imate vi za sviranje (koja bas gitara i koje pedale)?
u kakvom bendu svirate? mislim muzikalno ako se moze svrstat...
fala

znam pun kufer pitanja, al trebala bi bit jednostavna za ljude koji sviraju bas, bar pretpostavljam

e da: ak znate kaj o washburn lyon basu, slobodno napisite impresije
__________________
Say something for the record! Tell the people what you feel:
"Fuck the record! And fuck the people"
strpljivi_diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 20:07   #2
Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
za ljude u bendu: jel svirate riffove na basu? mislim, da pratite lead gitaru sa istim riffom? da li se to koristi cesto ili ne?
vrlo često
jedna riječ: motorhead
Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
da li je bolje uzet jedan kvalitetni multiefekt procesor ili je bolje posebno kupovati pedale?
ako si početnik ne bi se uopće trebao zamarati nikakvim efektima imho a pogotovo ne multiefektom
ne volim multiefekte
Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
koju tehnologiju imate vi za sviranje (koja bas gitara i koje pedale)?
fender precision am std, bossova ds-2 distorzija i bossov ch-1 chorus
Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
u kakvom bendu svirate? mislim muzikalno ako se moze svrstat...
post punk, noise i tako te stvari...
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 21:36   #3
Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
za ljude u bendu: jel svirate riffove na basu? mislim, da pratite lead gitaru sa istim riffom? da li se to koristi cesto ili ne?
ja vrlo često, po 2 ili 3 žice čak.
može pratit i gitaru i ne mora, sve ovisi o tome kaj hoćeš izvuć.
a o tome kolko se to često koristi...pa generalno gledajući možda i ne, al ako tebi dobro zvuči, koga briga, ne?

Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
kakve pedale/efekti postoje? mislim, da li se moze opcenito podjelit na par vrsti efekata ili ih ima previse? ili da li se moze podijeliti efekte po vrsti manipulacije zvuka (distorzija, chorus... itd)?
da li je bolje uzet jedan kvalitetni multiefekt procesor ili je bolje posebno kupovati pedale?
uvijek je bolje pedale kupovat posebno, no kao što Ntx veli, ako si početnik ne zaleći se...bilo bi dobro poigrat se nekim multićem onda da vidiš kaj je kaj uopće, pa onda kupuješ ono kaj ti treba.

Quote:
strpljivi_diskutant kaže:
koju tehnologiju imate vi za sviranje (koja bas gitara i koje pedale)?
u kakvom bendu svirate? mislim muzikalno ako se moze svrstat...
fender P-bass special, MIA.
od pedala imam Boss DS-2 (drive), Boss GE-7B (equalizer), Ibanez DM 1000 (rack delay), AKAI Headrush E1 (delay/loop recorder/tape echo), Ibanez Mostorsion MT-10 (drive)
sviram ambient noise rok











puši ga ntx
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 22:10   #4
sta nije vama dvojici ds 2 na basu malo bzvz?
mislim, guta masu basa...doduse...nojz...stajaznam...
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 22:27   #5
Quote:
haddock kaže:
sta nije vama dvojici ds 2 na basu malo bzvz?
mislim, guta masu basa...doduse...nojz...stajaznam...
ma kaki!

to ti je za krklj-žbljeng-roarrrrr zvuk dušu dalo!
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 22:34   #6


i mislio ja da vama sve ispod 100 Hz nije bitno

krklj-žbljeng je zakon, al svejedno više volim bwwwwwwwooommmm
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 22:48   #7
Venom

ok...kužite smisao
Yggdrasil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:16   #8
Quote:
elwuss kaže:
sviram ambient noise rok

puši ga ntx


@haddock, jeste, proguta malo basa ali mi se sviđa kako se ponaša u višim frekvama kao nijedna pedala koju sam probao na basu. zapravo osim što malko smanji najniže frekve ostavi ih kakve su bile, pa mi se zato i sviđa, ne volim kad mi uneredi cijeli zvuk kao recimo fuzz, mxr žuta ili drive master baš zato jer često sviram rifove, akorde i to... a i nisam grunger
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:32   #9
Quote:
haddock kaže:
sta nije vama dvojici ds 2 na basu malo bzvz?
mislim, guta masu basa...doduse...nojz...stajaznam...

koju ti koristis?
__________________
Say something for the record! Tell the people what you feel:
"Fuck the record! And fuck the people"
strpljivi_diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 13:15   #10
Quote:
Narantxa kaže:

@haddock, jeste, proguta malo basa ali mi se sviđa kako se ponaša u višim frekvama kao nijedna pedala koju sam probao na basu. zapravo osim što malko smanji najniže frekve ostavi ih kakve su bile, pa mi se zato i sviđa, ne volim kad mi uneredi cijeli zvuk kao recimo fuzz, mxr žuta ili drive master
upravo tako, dok se sjetim grozote kad sam spojio bass na Rat
sve su žice zvučale isto
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 15:40   #11
E imam problem.. Stavio sam E zicu gore (to je najdeblja valjda) i sad mi gore kod prvih par pragova zica dodiruje vrat, odnosno onaj metal koji odvaja pragove. kad piknem praznu zicu cuje se samo kako metal se brusi jedno o drugo (zica o odvajac praga), a ne zica... Da uzmem duze vijke i dignem dolje zicu jos (sto sumnjam da ce pomoci) ili sta da radim?
hvala
__________________
Say something for the record! Tell the people what you feel:
"Fuck the record! And fuck the people"
strpljivi_diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 16:03   #12
meni se to dešavalo kad nebi pravilno stavio žicu...naucis se nakon nekog vremena
Yggdrasil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:13   #13
skuzio...

trebo sam postelat onu sipku kaj ide kroz vrat, a i stavit sve zice da vrat osjeti napetost.. sad je ok, a mislim da ce se kroz par dana jos bolje namjestit jer su sad sve zice gore zategnute pa je to jos sila koje djeluju na vrat...
lefty - loosey
right - thight


nego, u kojem kljucu stimate svoj bas?
__________________
Say something for the record! Tell the people what you feel:
"Fuck the record! And fuck the people"
strpljivi_diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:20   #14
normalnom jebote
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:38   #15
ne koristim ja, ali aludiram na odb 3... (btw. jel imao tko prilike probat onu ampegovu? a čuo sam da je i muff kul za nojz bass..)
ali potpuno razumijem vaše potrebe
rokenrol je rokenrol

@ Narantxa: 'zapravo osim što malko smanji najniže frekve ostavi ih kakve su bile'
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:52   #16
ma joj, htio sam reci da ne distorzira baseve. "prozirna" je, čista te uredna za razliku od muffa koji skroz uneredi zvuk (kad sviraš više žica odjednom ništa se ne razumije a kad sviraš samo jednu onda onako grungerski brunda, a to ne volim. bar ne kod ovoga što sviram). a odb3 mi je bio grozan kad sam ga probao...
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 23:24   #17
ne znam...meni je odb predobar za to šta nama treba...ma čut ćeš, cedeji stižu vrlo uskoro

btw.
http://www.myspace.com/bilkspace
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 23:41   #18
možda se nisam dovoljno igrao s njegovim EQom...
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:27   #19
jos jedno pitanje i kaj se mene tice mozete zatvorit thread

gdje da spojim ovu crvenu zicu?

__________________
Say something for the record! Tell the people what you feel:
"Fuck the record! And fuck the people"
strpljivi_diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 07:44   #20
jebote kakav ti je to kupus, neznam ja sam žensko

ja bi samo htje la reć haddocku: jasmina voli bwwwwwwwww bas i odb 3, ako je netko voljan jasmini poklonit hrpu para u svrhu unaprijeđivanja jasmininog bwwwww zvuka, samo neka da
__________________
::šta gledaš?!::
napizdjena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.