Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 18:41   #1941
Pozdrav. Da li se može na YT otvoriti dva kanala sa istom mail adresom ili moram za svaki imati novi email? Sada bih htjela na svoje ime otvoriti kanal ali da zadržim email.
Znam jedino da nema šanse razdvojiti videa koja imaju copyright od onih koji nemaju, a da pri tome ne izgubim statističke podatke o gledanosti videa.

Kad se može zatražiti monetizacija?
Hvala!
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:19   #1942
Samo da pitam; zna netko kako ubrzati proces dobivanja odobrenja za blogger? Mjenjanjem države? Koliko dugo se čeka? Negdje sam čitao da se zna čekati po pola godine. Tako da... cijenim pomoć.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:19   #1943
Pitanje u vezi zarade na web stranici preko adsense-a.
Definitivno odlazim sa adsensea nakon ovoga.

Ako netko može reći o čemu se radi, neka pomogne ili napiše koji je razlog tako male zarade na tako velik broj klikova na reklamu. Naime, ja ne znam dali je ovo najgore moguće izvješće za jedan dan. I tako mi je već dva mejseca. U stvari toliko dugo imam stranicu a posjetitelji su 80% balkan, 10% Njemačke, ostalo ... Amerika, Danska, Švcarska i ostale "dobre" zemlje za klikove.

OVO JE ZA 1 DAN:
53.000 prikaza stranice cca.
31.000 pojavljivanja cca.
1339 KLIKOVI NA OGLAS (Tisuću i tri stotine ljudi HALO!)
RPM stranice 0,41%
RPM pojavljivanja 0,70 EUR
zarada 2,36 eur

Pa jel to normalno? Pa zar nije najmanja cijena po kliku 0,01 eur? U tome slučaju bi bilo 13,39 EUR dnevno... Ovako je cijena po kliku 0,001 - 0,002
Jel se tko razumje u ovo?
Unaprijed hvala
Picard_047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:01   #1944
Google Adsense izgubio dosta mušterija jer su ih povezali sa diskriminacijskim videima. Wall Street Jurneal je tu imao svoje prste. Imaš na YTtalk i na youtubeu sve žive koji su snimali video o tome. YouTube tj Google Adsense je izgubio dosta mušterija.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:16   #1945
Pozdrav, ima li netko ovdje da mi objasni kako mi je najbolje podignut pare sa svog adsens računa? Da li da stavim da idu na devizni, direktno uplata na bankovni račun ili da preko WU odem na poštu dignut pare? Brine me to kaj sad porezna gleda račun u banci i ne želim da me drapnu porez lopovi...
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:23   #1946
Porez Adsense

Molim za savjet!

Već nešto manje od 2 godine imam nekavke prihode preko google Adsensea (Youtube).
Bile su to manje cifre na početku možda svaki 2.-3. mjesec, al nedavno već dobivam na mjesečnoj bazi oveće cifre.

Isplata je bila preko Western Uniona uz davanje OIB-a.
Do nedavno sam bio student (ako to išta uopće znači).

U zadnje vrijeme mi prolazi kroz glavu što je s porezom. (Pitanje koji sam si vjv trebao davno postavit!)

Naiđoh u podršci od Adsensea na ovo:
https://support.google.com/adsense/a..._topic=1727182

ali mi nije sasvim jasno.

Pitanja: Može li mi neko bolje objasnit link koji sam postavio?
Je li Googe Ireland rješava sav porez kad se dosegne određena razina?
I u slučaju da sam rješavam porez, što je s novcem koji sam dobio prije godinu dana tipa?



Pretpostavljam da je već postavljeno prije, ali hvala najljepša ako netko može objasnit ovdje.
IvandGra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:35   #1947
Google će te sam obavjestiti da trebaš dostaviti podatke za porez. Dok to ne učiniš neće biti isplate. Za sada a što se nas tiče Google šuti. I to je ok za nas.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:56   #1948
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Google će te sam obavjestiti da trebaš dostaviti podatke za porez. Dok to ne učiniš neće biti isplate. Za sada a što se nas tiče Google šuti. I to je ok za nas.
Hvala na odgovoru!

A znaš li ili si čuo šta o tome kad im dostaviš podatke? Kome ide porez, koliko itd.
IvandGra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:41   #1949
Nemam pojma. To valjda Ameri plaćaju pod obavezno. Nisam još ništa dobio od Gooogla što se toga tiče.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:40   #1950
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. To valjda Ameri plaćaju pod obavezno. Nisam još ništa dobio od Gooogla što se toga tiče.
IvandGra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:13   #1951
https://youtube-creators.googleblog....e-partner.html

šta se dešava?
Marko9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:12   #1952
Pitanje:

Ako imam 2 YT channela, od kojih je 1 neaktivan i ima jako malo pregleda, gotovo nikakvih (davno sam na njemu objavio par videa al dns stoji samo bezveze)...

Je li ovaj neaktvini negativno utječe na zaradu ovog 1.-og, budući da su oba na jednom adsense računu. Hvala!
IvandGra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:59   #1953
Pozdrav.

Više od sedam dana suočavam se sa problemom prikazivanja adsense oglasa na moja dva google bloga. Oglasi se normalno prikazuju na početnoj stranici, dok kad objavim novi post pojavljivanje oglasa kasni, isto se dešava na drugim lokacijama na blogovima.

Čitajući adsnse forum masa ljudi diljem svijeta ima problem, ali adsense se ne oglašava. Ne znam u čemu je kvaka.

Zanima me da li neko sa naših prostora u zadnje vrijeme ima problem sa adsense, problem se kao pojavio prije mjesec dana za neke. U moj adsense račun mi stoji obavijest da imam problem sa alatom za indeksiranje, kad odem na tu opciju blokirani neki linkovi, ujutro nema blokiranih linkova, pojave se kasnije, i piše da mogu izgubiti moje prihode.

Čitajući po adsense forumu neki predlažu izmjenu robots.txt, ja sam izmjenila i testirala novu nema pogreške, ubacila sam i prilagođeni oglas kod u ad.txt prema preporuci ali i dlaje oglasi kad objavim novi post su bijeli i pojave se tek kasnije.

I imam još jedno pitanje vezano za adsense, molim pomoć stručnjaka. Želim ubaciti adsense banner u svoje postove, da se pojavi prilikom otvaranja svakog posta/članka, jutros sam googlala i nalazila neke kodove, ubacivala ali mi se ne pojavljuje uopće oglas u postu.

Ako može pomoć


Hvala
zerana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:17   #1954
a

Pozdrav svima imam vise pitanja za adsense

1.Imam web stranicu kao osobni blog gdje vecinom stavljam
/Fotografije
/Video sadrzaj
/Vijesti
/Tutorijale
Znaci nesto kao osobni blog sa svime i svacim,osobno me zarada toliko nedira jer je skoro pa i nema sa 70posjeta tjedno je doslovno 0.10c ali sad sam primjetio da mi doslovno dnevno 10spam poruka dolazi blokirao sam to ali odjednom imam 2/3/4 oglasa kad stisnem ad check na webu imam plugin pokaze zeleno samo 2 oglasa koja su moja 2 apsulutno ne,pitanje dali su to moji ad oglasi ili wtf prvi put se susrecem s time,mada jutros mi je web toliko bio cudan nisam vidio trending ostao je autosave imam osjecaj kao da je netko dirao po webu.
E sada dali smijem ja maknut sve oglase pa da vidimo to jest kako zaustavit prikazivanje oglasa i dali mogu ponovo ih postaviti dali necu ban dobiti radi toga.I zadnje dali bih google sam upozorio da je nesto nedozovljeno i dali su tudji oglasi na webu
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 16:37   #1955
Može li netko pomoći u vezi ovog Adsense GDPR

Dobio sam izbor za izabrati Personalized ads ili Non-personalized ads, možete li mi reći što bi tebao izabrati i što trebam napraviti za koji još na svojoj web stranici?

Imam ono klasično da moja stranica skuplja cookies..... i samo prihvati ili ok

Molim vas pomoć, nisam baš neki stručnjak oko toga, pa mi to stvara velike probleme jer me brine neki ban od googla (još ga nikada nisam dobio, ali stalno citam da ljudi jesu)
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 12:17   #1956
Od ove godine Pošta po nekom novom zakonu mora fotokopirati osobnu kod svakog podizanja love sa WesternUniona, danas baš išao podići AdSense uplatu i vidim ova kopira nešto .. dala je i neki papir (na potpis) zbog kopiranja no nisam stigo sve pročitati. Jel pročito tko kome šalju to osobnu?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 11:36   #1957
Quote:
Hrvoje_os kaže: Pogledaj post
Može li netko pomoći u vezi ovog Adsense GDPR

Dobio sam izbor za izabrati Personalized ads ili Non-personalized ads, možete li mi reći što bi tebao izabrati i što trebam napraviti za koji još na svojoj web stranici?

Imam ono klasično da moja stranica skuplja cookies..... i samo prihvati ili ok

Molim vas pomoć, nisam baš neki stručnjak oko toga, pa mi to stvara velike probleme jer me brine neki ban od googla (još ga nikada nisam dobio, ali stalno citam da ljudi jesu)
GDPR nije samo vezan za adsense. Tu je dosta problema neke stvari ni meni nisu jasne jer kao bi trebali dati opciju da web skuplja cookie ili ne, cak i da posjetitelj moze uci u postavke cookie ali to doista ne znam kako izvesti. Tako da sto se cookie tice imam klasicno a tako imaju i bolji webovi tipa portali itd. Ono sto dosta ljudi zaboravlja je da treba postojati opcija koji su tocno podaci skupljeni i da korisnik moze zatraziti uvid u te podatke i njihovo brisanje. Isto tako treba biti dodatna privola za npr komentare. To sam primjetio da nemaju cak i malo veci i poznatiji webovi. Ako bi netko prijavio to (neznam proceduru i kome) prijete ogromne novcane kazne.

Ja posto imam wordpress blog to sam rjesio preko pluginova dosta jednostavno.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2019., 18:42   #1958
Nisam dugo koristio adsense i skroz sam izvan toga. Imam pitanje - imam 68.10€ zarade na njemu. Fali mi još 1.90 eura do isplate. Postoji li ikakav način da to brzo dobavim, a da nemam YT kanal koji donosi zaradu?
Naravno, ukinuli su mi monetizaciju kanala s 1600 pretplatnika mjesec prije nego mi je trebalo sjesti zadnjih 2 dolara koliko sam dobivao od nekih starih gledanih videa.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2019., 21:32   #1959
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Nisam dugo koristio adsense i skroz sam izvan toga. Imam pitanje - imam 68.10€ zarade na njemu. Fali mi još 1.90 eura do isplate. Postoji li ikakav način da to brzo dobavim, a da nemam YT kanal koji donosi zaradu?
Naravno, ukinuli su mi monetizaciju kanala s 1600 pretplatnika mjesec prije nego mi je trebalo sjesti zadnjih 2 dolara koliko sam dobivao od nekih starih gledanih videa.
Google mi je bio prijatelj. Otkazao sam adsense, ček bi trebao biti na putu uskoro. 😁
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 21:21   #1960
Kakva je situacija s podizanjem novca preko Western Uniona? U mjenjačnici su počeli pitati jel plaćen porez i više kao da nije sve formalnost. Gdje vi podižete novac od AdSensa?
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.