Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 19:21   #5721
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
neka mi ne zamire moderatori, ali danasnji dan zasluzuje samo
Amen to that, brother!

Quote:
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0
a svasta, svasta... hrvatska svakodnevica...
Zaboravila je pokušati učlaniti se u neku eminentniju stranku. Znam da to u nekim dijelovima Hr isto traže kao uvjet, tj uzimaju kao veliki plus. Nije li to divno?
Jedan moj kolega iz Like je ostao bez posla (ne u školi, ali nema veze), rekli su mu: Učlani se u tu i tu stranku (a zna se koja je tamo stranka dominantna), ali nije se htio spustiti na tu razinu. Uspio je nakon nekog vremena (ne predugog) naći posao i bez njihove pomoći.


Nego, imam i ja jedno pitanje. Ako sam prošle godine bila radila u dvije škole (sad sam u trećoj), hoće li mi oni poslati poštom one IP obrasce za prijavu poreza? Trebali bi, jelda?
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Old 26.01.2012., 20:05   #5722
Da, trebali bi ti poslati. :-)
Velika_kokos is offline  
Old 26.01.2012., 23:25   #5723
Quote:
mmimr kaže: Pogledaj post
ljudi ja trebam pomoć najme završila sam četvreogodišnju školu za likovnu umjetnost i modni dizajn imam brojna natjecanja na županijskoj i državnoj razini i sad studiram, prva godina sam e sad ovako nama su rekli da je sa tim zanimanjem tj. samo sa četverogodišnjom školom moguče se zaposliti kao učitelj likovne kulture za niže razrede pa me sad zanima ako neko zna neš više o tome jer neznam više kome bi se obratila, molm vas vaša mišljenja, hvala
U školi ne možeš raditi ako nemaš položenu pedagoško-didaktičko-psihološko-metodičku skupinu predmeta, što je dio diplomskog studija.
MMayhem is offline  
Old 27.01.2012., 13:24   #5724
Quote:
locco rocco kaže: Pogledaj post
iako već dugo nitko nije komentirao, ja ću pošteno napisat koliko dobijem. vss,nemam staža ni punih godinu dana, još nemam stručni, oš, puna satnica; 4300 + 1245 za prijevoz. čujem da sa stručnim raste za nekih 1000kn. mislim da su razlike u plaćama zbog prireza, jer ne plaćaju svi isto. ja nemam djece, nemam nikakve olakšice. znam da kolegice koje rade više od 30 godina dobiju po 6800, s tim da ne primaju putne jer žive u blizini škole. kod nas su isplatne liste javne, samo ih ostave na stolu, tako da se vidi tko kolko dobije. i da, kuharica u područnoj školi sa 30 učenika nam ima 5500, sa putnima, a ne živi nešto daleko. a domar u matičnoj ima 4500. ja bi radje slagala sendviče za 5500!
državna uprava, vss, 2 god staža, položen državni stručni ispit, plaća 4300 + 290 za prijevoz
toliko o tome da vi u prosvjeti imate najniže plaće...
samsungc is offline  
Old 27.01.2012., 17:35   #5725
Da vas pitam glede putnih troškova i kilometraže, kako se to određuje? Zračne linije? Najkraći mogući put autobusom ili za pješaka (prečica preko pješačke zone) ili nešto treće?

I postoji li granica u toj kilometraži tako da kad se čovjek javi na natječaj da mu jednostavno kažu - ne možemo vas primiti jer su vam putni troškovi preveliki?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 27.01.2012., 18:18   #5726
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
I postoji li granica u toj kilometraži tako da kad se čovjek javi na natječaj da mu jednostavno kažu - ne možemo vas primiti jer su vam putni troškovi preveliki?

100km je granica,čini mi se.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 27.01.2012., 19:40   #5727
Quote:
samsungc kaže: Pogledaj post
državna uprava, vss, 2 god staža, položen državni stručni ispit, plaća 4300 + 290 za prijevoz
toliko o tome da vi u prosvjeti imate najniže plaće...
ne sjećam se da sam tu na forumu pročitala da je netko napisao da imamo NAJNIŽE plaće, govorimo o tome da smo premalo plaćeni za posao koji radimo. moj otac ima 32 godine staža i 2400kn plaću, prijevoz i obrok naravno nije mu plaćen. slažem se da je i tvoja plaća premala. po mojem mišljenju svakako na plaću treba utjecati stupanj obrazovanja, ali i tip posla koji radiš. učitelji su u današnje vrijeme (osobito viši razredi oš, te profesori u sš) svakodnevno izloženi ogromnim stresovima. djeci je zakonom dopušteno da nam rade što god žele, a nama su ruke vezane. jedino ti pedagog i ravnatelj mogu pomoći, a često ne žele ili "ne mogu". kada ti klinjo u 6.r kaže da će ti u razredu obavit veliku nuždu jer zna da mu nitko nište ne može onda ti je dosta. i tako svaki dan.... sate i sate se pripremaš za nastavu, a nitko te ne sluša, vrijeđan si od onih kojima bi roditelj mogo biti. pa ti meni reci je li plaća od 4300 velika plaća za učitelja????
locco rocco is offline  
Old 27.01.2012., 20:04   #5728
Quote:
locco rocco kaže: Pogledaj post
ne sjećam se da sam tu na forumu pročitala da je netko napisao da imamo NAJNIŽE plaće, govorimo o tome da smo premalo plaćeni za posao koji radimo. moj otac ima 32 godine staža i 2400kn plaću, prijevoz i obrok naravno nije mu plaćen. slažem se da je i tvoja plaća premala. po mojem mišljenju svakako na plaću treba utjecati stupanj obrazovanja, ali i tip posla koji radiš. učitelji su u današnje vrijeme (osobito viši razredi oš, te profesori u sš) svakodnevno izloženi ogromnim stresovima. djeci je zakonom dopušteno da nam rade što god žele, a nama su ruke vezane. jedino ti pedagog i ravnatelj mogu pomoći, a često ne žele ili "ne mogu". kada ti klinjo u 6.r kaže da će ti u razredu obavit veliku nuždu jer zna da mu nitko nište ne može onda ti je dosta. i tako svaki dan.... sate i sate se pripremaš za nastavu, a nitko te ne sluša, vrijeđan si od onih kojima bi roditelj mogo biti. pa ti meni reci je li plaća od 4300 velika plaća za učitelja????

naravno da nije velika, isto ko i moja, al oću reć da ima u drž. službi i onih koji imaju manje plaće od vas, a jednak stupanj obrazovanja...
samsungc is offline  
Old 27.01.2012., 23:54   #5729
Quote:
keaton kaže: Pogledaj post
Inače, danas sam dobila odbijenicu jer sam kroatist a oni trazili kroatologa
čestitam


smije li se znati koja škola
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Old 28.01.2012., 01:00   #5730
Quote:
dijanadija kaže: Pogledaj post
Imam jedno glupo pitanje ali me nemojte odmah ispaliti. Zašto kada netko radi u školi na recimo pola radnog vremena traži drugdje posao za nadopuniti satnicu? Samo radi plaće da bude veća ili negdje po zakonu piše da se mora napuniti satnica?Ili radi doprinosa?Jesu manji ako ti je manja satnica ili su isti neovisno o satnici?Puna satnica je 40 sati tjedno?Molim vas bez ružnih komentara, nisam nikada radila u školi, a ubrzo diplomiram, a sve ponude koje nalazim su uglavnom na pola radnoga vremena pa ne znam kako to sve funkcionira.
to je 20 sati u nastavi, 20 pripreme
anna_maria is offline  
Old 28.01.2012., 13:22   #5731
Quote:
Visoka peta kaže: Pogledaj post
Dati ću primjer iz moje škole, a vi onda komentirajte ako želite i što želite.
Učitelji u našoj školi imali su ovakav raspored:
- od službenog završetka godišnjeg odmora u kolovozu prošle godine do kraja kolovoza bilo je 9 radnih dana, imali su sjednicu UV i popravne ispite jedan dan te usmeni dio popravnih ispita drugi dan (dakle, razrednici su bili prisutni dva dana, ostali manje - više jedan dan)
- od početka rujna do samog početka nastave - 3 radna dana, 1 dan sjednica UV (prisutni svi učitelji)
- zimski praznici - 12 radnih dana, 1 dan sjednica UV (razrednici obvezni pripremiti izvješća na polugodištu, odnosno učeničke knjižice, ostalih nema u školi)
- proljetni praznici - ne znam koliko točno radnih dana (nema ni jednog učitelja u školi)
- završetak nastave 15.6., službeni početak godišnjeg odmora 8.7. (razrednici pripremaju svjedodžbe, ostalih nema, 1 dan sjednica UV na kojoj su svi prisutni)
- razrednici su podijelili svjedodžbe, godišnji službeno nije počeo, a već nikoga nema u školi, a niti su dostupni preko telefona jer su na "praznicima"
- službeni povratak s godišnjeg odmora 23.8., opet jedan dan sjednica UV i popravni ispiti i drugi dan popravnih ispita i dalje slobodno do rujna.
O ovome ja govorim. Znam da prosvjetari jako teško rade i da je rad s djecom zahtjevan, ali jako puno slobodnog vremena. Jako.
Nananan is offline  
Old 28.01.2012., 13:50   #5732
pa dobro, zar vi imate samo UV? mi osim toga imamo mjesečno planiranje, stručne aktive, skupove zaposlenika... dok traje nast.godina, to je obično u 18.15 (nakon nastave) do 21.00, 22.00 sata. meni je ove god raspored takava da dođem doma u 16.00 i natrag u 18.00. pod svakim praznicima imamo sve to, uključujući razredna vijeća na polugodištu i kraju god. evo već sad imamo za proljetne praznike zakazan stručni aktiv i planiranje, a sigurno će uletit i UV
curlcontour is offline  
Old 28.01.2012., 22:33   #5733
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
pa dobro, zar vi imate samo UV? mi osim toga imamo mjesečno planiranje, stručne aktive, skupove zaposlenika... dok traje nast.godina, to je obično u 18.15 (nakon nastave) do 21.00, 22.00 sata. meni je ove god raspored takava da dođem doma u 16.00 i natrag u 18.00. pod svakim praznicima imamo sve to, uključujući razredna vijeća na polugodištu i kraju god. evo već sad imamo za proljetne praznike zakazan stručni aktiv i planiranje, a sigurno će uletit i UV
Ovisi od škole do škole, UV se da ugurati obično zadnji dan prije praznika, a stručni aktiv traje jedan dan maksimalno 4-5sati.... barem toliko piše na pozivima koje učitelji donose...
Najveći plus je što su sve subote neradne
Matahari is offline  
Old 28.01.2012., 23:28   #5734
mi smo u 1.pol.imali 5 UV, a ostalo da i ne spominjem. stvarno ovisi od škole do škole, koliko sam ovdje uspjela pročitati, stvarno ima puno razlika
curlcontour is offline  
Old 29.01.2012., 12:56   #5735
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Možeš upisati u Mostaru, tamo nema državne mature, nego se polaže prijemni ispit kao što se prije polagalo. Možeš upisati i vanredno, pa nastaviš raditi i studiraš.
Puno hvala na odgovoru. S obzirom da sam iz Slavonije i da radim ne znam kako bi to uspio. Znači, u HR mora ići državna matura. Jel zna netko što bih ja trebao s komericjalnom školom ako bih htio upisati povijest i zemljopis? Kakva je procedura?
The Lord 28 is offline  
Old 29.01.2012., 12:58   #5736
Quote:
keaton kaže: Pogledaj post
Da, morao bi polagati drzavnu maturu. Tako je moja prijateljica napravila, a nije puno mladja od tebe. Nakon toga slijedi prijemni iz inteligencije ako mislis ic na filozofski u zagrebu. Prijateljica isto radi, ali otprilike pola radnog vremena i cini se da joj ide. A koliko su predavanja obavezna najbolje da pitas friske studente na kutku za studente. I sretno!!
Puno hvala, ali ne vjerujem da ću moći. Iz Slavonije sam, pa sam mislio upisati u Osijeku. Samo me zanima, ako mi možete pomoći, kakva je procedura oko državne mature s obzirom da sam ja završio srednju školu 2001. godine?
The Lord 28 is offline  
Old 29.01.2012., 15:13   #5737
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Puno hvala, ali ne vjerujem da ću moći. Iz Slavonije sam, pa sam mislio upisati u Osijeku. Samo me zanima, ako mi možete pomoći, kakva je procedura oko državne mature s obzirom da sam ja završio srednju školu 2001. godine?
http://mojamatura.net/
http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/home

tu ćeš naći sve info.
heybaby is offline  
Old 29.01.2012., 15:50   #5738
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
Hvala ti na trudu. "Preletio" sam malo po tim stranicama, ali morat ću podrobnije to sve pročitati. Znači, ja se mogu prijaviti na državnu maturu bez obzira što sam maturirao prije 10 godina?? Malo mi je to nevjerojatno.....
The Lord 28 is offline  
Old 29.01.2012., 16:38   #5739
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru. S obzirom da sam iz Slavonije i da radim ne znam kako bi to uspio. Znači, u HR mora ići državna matura. Jel zna netko što bih ja trebao s komericjalnom školom ako bih htio upisati povijest i zemljopis? Kakva je procedura?
U Osijeku uopće nema studija geografije. Geografiju imaš samo na PMF-u u Zagrebu i na moru u Zadru. Što se tiče savjeta, nemoj upisivati povijest, osobito ako misliš raditi u školi. Ima nas i previše, ja sad jedva grecam sate da odradim pripravnički staž, a kamoli negdje da nakupim puno radno vrijeme i budem primljen za stalno. Trebaš otići u srednju školu koju si završio i reći da želiš polagati državnu maturu. I onda pristupaš maturi kao učenik te škole, nema veze što si stariji, znam jednog legu što je isto tako napravio i sad studira u Zg-u arhitekturu. Samo, nisam siguran hoćeš li uspjeti ove godine s obzirom da prvi rokovi počinju uskoro, sad u veljači se piše esej iz hrvatskog. Otiđi do škole i raspitaj se. Sretno!
perinjo is offline  
Old 29.01.2012., 17:02   #5740
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
U Osijeku uopće nema studija geografije. Geografiju imaš samo na PMF-u u Zagrebu i na moru u Zadru. Što se tiče savjeta, nemoj upisivati povijest, osobito ako misliš raditi u školi. Ima nas i previše, ja sad jedva grecam sate da odradim pripravnički staž, a kamoli negdje da nakupim puno radno vrijeme i budem primljen za stalno. Trebaš otići u srednju školu koju si završio i reći da želiš polagati državnu maturu. I onda pristupaš maturi kao učenik te škole, nema veze što si stariji, znam jednog legu što je isto tako napravio i sad studira u Zg-u arhitekturu. Samo, nisam siguran hoćeš li uspjeti ove godine s obzirom da prvi rokovi počinju uskoro, sad u veljači se piše esej iz hrvatskog. Otiđi do škole i raspitaj se. Sretno!
Hvala puno na savjetu. Pročitao sam sve postove s ove teme, od prvog do zadnjeg. Vidim da vas ima dosta koji tražite posao i zbilja mi je žao što je mladima sa završenim fakultetom tako teško doći do posla. Ali zbilja mi je želja biti prosvjetni radnik i raditi s djecom. Znači, ja kada položim državnu maturu, ipak moram na prijemni?
The Lord 28 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.