Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2006., 10:48   #21
Quote:
jelica kaže:
smanjujući plaće radnicima što je protuzakonito. Neke agencije, da ne navodim, imaju inspekciju 2 puta godišnje

Cekaj cekaj. Pa kak onda i dalje na isti nacin rade i jos se bahate po novinama i televiziji? Pa ovo kaj ja cujem kako se odnose prema ljudima je kriminal nad kriminalom.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 10:39   #22
Ipak živimo u Hrvatskoj,ne. Kog je danas nemoguće "isplatiti"?!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:34   #23
Quote:
jelica kaže:
Nismo Dekra!!! A ni Trenkwalder, pa ti pogodi!

Electus?
Njufukasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 12:35   #24
Jelice, daj mi objasni kako jedna takva agencija moze postivati prava radnika, na vrijeme ispunjavati obaveze i davati punu placu, a druga ne moze to isto ni priblizno? Mislim, znam da npr. nasi telekom operateri iznajmljuju od tamo ljude. Ako sam u pravu glede koja si ti agencija, onda su ovi tvoji u rozom u puno boljoj situaciji nego ovi koji su u sarenom. Ali sam cuo da same firme daju punu placu u agenciju, a agencija daje sve ili pola radnicima.

Pa onda ne kuzim zasto npr. sareni odaberu losu firmu, a rozi dobru. Mislim, kuzim, ali to je samo nagadanje. Bas me zanima konkretno.

I ko je onda zapravo kriv za konkretno losu placu. Agencija za iznajmkljivanje ili firma koja iznamljuje? Kak to zapravo ide? Ako ne smijes pisati javno, mozes mi na pm napisati.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 08:30   #25
Quote:
Njufukasaki kaže:
Electus?
A sad 100! Ima ih 12 u Hrvatskoj, pa ćemo po redu, a?!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 08:41   #26
Quote:
snowleopard kaže:
Jelice, daj mi objasni kako jedna takva agencija moze postivati prava radnika, na vrijeme ispunjavati obaveze i davati punu placu, a druga ne moze to isto ni priblizno? Mislim, znam da npr. nasi telekom operateri iznajmljuju od tamo ljude. Ako sam u pravu glede koja si ti agencija, onda su ovi tvoji u rozom u puno boljoj situaciji nego ovi koji su u sarenom. Ali sam cuo da same firme daju punu placu u agenciju, a agencija daje sve ili pola radnicima.

Pa onda ne kuzim zasto npr. sareni odaberu losu firmu, a rozi dobru. Mislim, kuzim, ali to je samo nagadanje. Bas me zanima konkretno.

I ko je onda zapravo kriv za konkretno losu placu. Agencija za iznajmkljivanje ili firma koja iznamljuje? Kak to zapravo ide? Ako ne smijes pisati javno, mozes mi na pm napisati.
Koliko znam, neke samo da bi dobile klijente, naplaćuju istima niže provizije i kak bi drugačije zaradile nego na taj način-da daju niže plaće a ostalo sebi uzmu. Nekad firme daju nisku plaću, pa je konkretno nama glupo uopće takav oglas objavljivat jer nisu ljudi glupi da bi to prihvatili, pa se trudimo nagovorit firme na veće plaće. Ak ne uspije, doviđenja, jer niske plaće nose i niski profit. Firme općenito pokušavaju biti u najboljem položaju, da daju malo za puno... Zaključak je da rozima neka firma kaže da će radnik dobit npr. 1kn za mjesto koje se obično plaća 3kn i roze odbiju takvog klijenta, a šarene to prihvate i onda radnicima daju npr. 70lp, a sebi uzmu 30lp da zarade. Ne znam kak takve agencije to što daju niže plaće radnicima srede to s firmom kojoj ih iznajmljuju.
Jel to dobro objašnjenje?
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 18:13   #27
Quote:
jelica kaže:
Zaključak je da rozima neka firma kaže da će radnik dobit npr. 1kn za mjesto koje se obično plaća 3kn i roze odbiju takvog klijenta, a šarene to prihvate i onda radnicima daju npr. 70lp, a sebi uzmu 30lp da zarade. Ne znam kak takve agencije to što daju niže plaće radnicima srede to s firmom kojoj ih iznajmljuju.
Jel to dobro objašnjenje?

Pa, vise me zanimao ovaj dio kako to firme srede s agencijom i kako se uopce neka firma odluci za losije, a moraju davat istu lovu. Mislim, covjek ti je i zadovoljniji i motiviraniji ako ima istu placu za isti posao kao i ostali pa bi trebao biti i ucinkovitiji. Ako ima manju i to za pola, ne vidim kaj se s tim dobiva osim ekipe koja radi preko k**ca, ne racunajuci one idiote kojima je bitan naziv firme u kojoj rade, a ne placa ili dobra pozicija za ic dalje. Kak onda netko odabere agenciju koja daje ljudima puuuuno losije uvjete.

Ali hvala na odgovoru. Neke stvari si dobro razjasnila.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 18:53   #28
Taj dio nemam pojma. Pitaj neki HR.
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 21:14   #29
ovdje se od šume ne vidi drveće. Nije problem u agencijama nego u statusu koji si je naša ekonomija izborila na međunarodnom tržištu.

Postoje ekonomije koje uz pomoć svojih inovativnih kompanija vode igru i postavljaju pravila (npr. Finska, Švedska itd). I postoje one 'niže' ekonomije koje izvršavaju radne zadatke inovativnih i sposobnih, tj. daju radnu snagu.

E sad, mi nismo u prvoj grupi, već u drugoj. To je kao kočarenje po dnu. U toj grupi najvažniji parametar je niska cijena rada, zato što su poslovi slabog intelektualno/kreativnog intenziteta. I nas se tu ustvari uspoređuje sa Bugarskom, Rumunjskom i još dalje. To ljudi moraju shvatiti, da će njihova cijena rada biti sve niža jer spadamo u tu grupu zemalja. Ne možemo mi umjetno održavati veće plaće, a isti rad u Rumunjskoj ili Slovačkoj poslodavci mogu dobiti 40% jeftinije. Kada se zbog ulaska u EU spuste sve zaštite, taj će proces smanjivanja cijene rada biti još grublji, jer poslodavac koji da veće plaće gubi konkurentnost. Pa to je bar jasno za shvatiti, jednostavna matematika. Kod nas je uzrečica 'tegli vole kad nisi išao u škole'. U Njemačkoj npr. već je godinama na snazi smanjivanje plaća. Čak i neki naši ljudi sa VSS pokušavaju napraviti biznis ovdje ili trguju dionicama da bi pokušali osigurati budućnost, premda im je prije bilo dobro u Njemačkoj. Ako je njima loše, nerealno je našima očekivati da dobiju dobre plaće. I ako netko nije znao, npr. u nama susjednoj i znatno bogatijoj Sloveniji velik dio naroda ima samo cca 400.- EUR mjesečno.

A ako netko ne vjeruje u prirodne ekonomske zakone, neka pogleda šta jedan običan Lidl ovdje radi svim ostalim trgovcima i njihovim zaposlenicima.

Nema to veze sa agencijama. Niti su one krive. Krivi smo sami.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:10   #30
Quote:
snowleopard kaže:
Ti ljudi su glupi do besvijesti. Rade ko konji za nikakvu placu, non stop jamraju kako im je tesko, kako je agencija u k***cu, a kad treba nesto rec onda sute ko p**ke jer ih je strah da ne izgube taj posao. Pa vidis da ni tu na forumu glasa cuti nije, a znam da ih gomila cita ovaj forum. Papci. Samo neka vas iskoristavaju. I ja si razmisljam da u svojem odjelu zaposlim nekoliko papcina da neprekidno rade za 2000 kn ono sto drugi rade za 4500. Imas ih na uzdi, a odraduju to sto treba. Kad ih vise ne trebas, sutnes ih, a ako se pocnu buniti opet ih sutnes jer na to imas pravo.

Glupo je ove ljude koji rade preko njih nazivati glupima, stavi se u poziciju da imaš obitelj koja treba preživjeti mjesec, možda tvoji poznanici nisu u toj situaciji, ali mnogi jesu.Nekima je tražiti drugi posao luksuz.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 10:07   #31
Quote:
xfairguy kaže:
Glupo je ove ljude koji rade preko njih nazivati glupima, stavi se u poziciju da imaš obitelj koja treba preživjeti mjesec, možda tvoji poznanici nisu u toj situaciji, ali mnogi jesu.Nekima je tražiti drugi posao luksuz.
Nisi pazljivo citao sto sam napisao. Govorim da su glupani oni koji rade za nekakvu agenciju za pola place, a pritom ne traze drugi posao jer im je bitno da mogu pricati da rade da u firmi sa imenom. Jos ako je u pitanju tako los i besmislen posao kao szk, onda nemam sto za njih reci osim da su glupi. Bolje im je onda upisati faks pa raditi preko ugovora. Ili otici u agenciju koja daje punu placu.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 18:04   #32
Ja sam bio kod sarenih preko Dekre 2 mjeseca i pobjegao glavom bez obzira. Od obecane mizerne place dobio sam jos mizerniju.

Kada bih dosao u takvu situaciju, prije bih prosio nego u Dekru
__________________
This time next year we'll be millionaires!
delboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 20:55   #33
sutra idem na razgovor u trenwalder, i ocito nakon citanja vasim postova da mi se lagano smucilo znaci bolje bi mi bilo odustati od toga jer nije mi ni na kraj pameti da me netko izrabljuje, dok jos ima sanse za normalan posao i zivot. nije da mi je hitno pa da se moram ubijati od posla za neku mizeriju, a da oni previse profitiraju na meni. neki profit je logican, ali sve treba imati granicu . iskreno, neiskusna sam u svim tim stvarima jer mi je to prvi posao, pa u principu nisam niti znala kako funkcioniraju te agencije za zapošljavanje
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 21:29   #34
Quote:
miham kaže:
sutra idem na razgovor u trenwalder, i ocito nakon citanja vasim postova da mi se lagano smucilo znaci bolje bi mi bilo odustati od toga jer nije mi ni na kraj pameti da me netko izrabljuje, dok jos ima sanse za normalan posao i zivot. nije da mi je hitno pa da se moram ubijati od posla za neku mizeriju, a da oni previse profitiraju na meni. neki profit je logican, ali sve treba imati granicu . iskreno, neiskusna sam u svim tim stvarima jer mi je to prvi posao, pa u principu nisam niti znala kako funkcioniraju te agencije za zapošljavanje
Pa odi na razgovor. Nikad ne znas kaj te ceka. Probas posao, ak ne valja das otkaz. Ionako ces sigurno potpisati na odredeno, 1, 3 ili maksimalno 6 mjeseci.
Nemoj sad odustat ili nekaj sjebat na razgovoru.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 09:18   #35
Quote:
snowleopard kaže:
Pa odi na razgovor. Nikad ne znas kaj te ceka. Probas posao, ak ne valja das otkaz. Ionako ces sigurno potpisati na odredeno, 1, 3 ili maksimalno 6 mjeseci.
Nemoj sad odustat ili nekaj sjebat na razgovoru.

tako je (vidiš da se u nečemu i slažemo)
bolje probati nego ostat trudan
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:18   #36
Quote:
jelica kaže: Pogledaj post
Ima li ko neugodnih iskustava s kojom agencijom za zapošljavanje kao što se Dekra vukla zadnjih dana po vijestima? Ima li ko da je radio pod Dekrom?
samo nemoj tako raditi preko Dekre, trazi bilo koji drugi posao i trazi sama samo nedaj da te oni zaposle jer neces imati nikakva prava kod poslodavca, znam iz vlastitog iskustva PROCITAJ OVO DOLJE to sam pisao u neki blog za nje!!! Podravka, godinama TAKAV TVORNICKI GIGANT se spust na tako niske grane da je to neopisivo i dovodi se u stanje u kojem je nazalost danasnja Sloga tvornica obuce "nekadasnji gigant u Koprivnici".bas je sramot da radnici tzv. Dekre nemaju bas nikakva prava u tvrtci a nazalost i ja sam jedan od njih, a najgore je to sto nas ne smatraju radnicima Podravke vec obicnim dekrovcima koji nemaju nikakva pravi i "smrde" tako se bar mi osjecamo!!!!!. Mene zanim do kad ce to trajati, to omalovazavanje radnika i njihovih prava???? A GLAVNO DA SE UREDI PUNE SA MENADZERIMA, DIIREKTORIM, ZAMJENICIMA DIREKTORA I ZAMJENICIMA ZAMJENIKA DIREKTORA, oh dalo bi se tu jos puno prcati o tome, no dobro nekim je radnicima svanulo, znate kak se veli "KO IMA STRICA I V NEBO SE DOSMICA"!!!!stitog iskustva
stefany is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:37   #37
Quote:
Nismo Dekra!!! A ni Trenkwalder, pa ti pogodi
adecco? oni su vec smijesni u svojoj gluposti. meni u po sezone nude posao u kampu za 4000 kn.eeej... sa 4 jezika i mojim iskustvom? ja da radim za 4000 posao koji je inace placen 10000? jeste vi normalni? nema teorije da oni nadju kvalitetan kadar. teorije. samo ocajnike.
Flaming Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:23   #38
a pokreni se malo i posalji mail svakom kampu na jadranu sa referencama svojim i uzmi 8000
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:17   #39
evo ovako mene zanima dal netko ima iskustva ili zna nesto o poslu bas u adecco agenciji javila sam se za posao pa sad cekam, kakvi su ljudi, place? javila sam se kao pripravnik......
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:33   #40
Ako hoćete preskočiti agenciju za zapošljavanje, probajte radit na internetu.
evo jedne ideje. (link)
__________________
Easy money
http://dashofer.**************?a_aid=1322cb3e
uvjek4party is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.