Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 18:07   #201
radje zavrti par runda gemista s ekipom, dobis vise zabave
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 07:39   #202
Quote:
valeE kaže: Pogledaj post
ovak..ja bi htjela bubnjeve naucit al posto mi je to malo preskupo odlucih se za gitaru..pa da vas pitam kolko se isplati uzet akusticnu od 200 kn?jel to kaj vrijedi?onak..za mene pocetnicu i to..
Teško.Malo je prejeftino.Jedino ako je kakva polovna koju neko prodaje da mu ne stoji doma i skuplja prašinu.Onda možda.
metal junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:15   #203
Quote:
metal junkie kaže: Pogledaj post
Teško.Malo je prejeftino.Jedino ako je kakva polovna koju neko prodaje da mu ne stoji doma i skuplja prašinu.Onda možda.
a onda nis..tnx
valeE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:02   #204
Smile

Gledaj, ja sam naucio svirat prvo po tabovima, pa po akordima, sad sviram vec godinu dana i lagano mi ide sve bolje. Vec znam odsvirat Wonderwall od Oasisa, i samo nadalje treba vjezbat
Les Faul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:07   #205
Thumbs down

Ali sam samouk. To mi ne pomaze puno, onako, nemam mentora da me ispravlja. Ali sviram na el. gitari Vintage V6 koju sam nabavio u Music Shopu za 1800 kuna. Svira super, ali jos nisam kupio pojacalo.
Les Faul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:18   #206
Kako sam ja poceo .....

Poceo sam sa glazbenom skolom, tu je prvestveno bila klasika izrazena i jednostavno mi nije bilo to to. Kada zavrsio osnovnu, stekao sam samo ajmo reci, kretanje i snalazenje po gitari gdje je sto. Ali falilo mi je ono "nesto".

Tada sam naisao na ono sto mi se jako svidjelo, sto mi je i danas N°1. Frend mi je sugerirao poslusaj Tommy Emmanuela i jesam, koncert u St. Louise. Tako nesto nikada nisam vidio, cuo, jednostavno mora vam se svidjeti. Ono sto on radi, nema smisla trositi rijeci, jer jednostavno sve se vidi na njemu. Covjek istina svira od svoje 4g, ali ono najbitnije je sto uziva u tome sto radi, voli jako a vidi se odmah. A zvuci, kao da sviraju dva gitarista, a ne jedan.

I od tuda je krenulo sve, nikakva glazbena skola, nikakve instrukcije, nasao sam ono sto mi se svidjelo. Svu kreativnost vucem iz njega. Vise sam naucio sto sam promatrao njegov stil, slusao satima, danima, nocima .... nego od nekoga.

Moja preporuka, nadi nesto sto ti se svida, kopiraj polako ali ne u cijelosti. Jer bit je u tome da postanes svoj, da razvijes svoj stil. Sviraj sa bilo kime, sto vise to bolje.
Pokusaj sto vise koristiti sluh, kada cujes neku pjesmu, nemoj traziti odmah tablature, note..... razvi si sluh, ako to uspijes uf uf (ako treba i po 100000 puta poslusati, ali skuziti ces na kraju sam kako se svira bez necije pomoci)
Iskustvo trebas steci .....a ono najvaznije, volja i rad !!


Odabrao sam pjesmu sa kojom sam ja poceo, cak i Emmanuel drzi malu lekciju sviranja prije pjesme.

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=4UokvxzbIFc&feature=related&fmt=18
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:43   #207
Niko nikad nije naucio da svira gitaru, nemojte da se zanosite...

To se uci dok si ziv...

gitara je jos neispitan instrument... niko ne zna jos sta se sve sa njom moze.

Ja sam mislio da sam dostigao svoj skromni maksimum, dok jednog dana nisam ubijen ali bukvalno ubijen od marihuane uzeo da sviram i da snimam... jezim se kad cujem sam sebe kako umem (odnosno ne umem) da sviram.
progresivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:48   #208
Talking

Poceo sam kod profesora klasicnu i nastavio sam elektricnu. A kamo na instrukcije bilo bi zgodno upitati ovog bosanca. Kako rastura majke mi...
__________________
Moj Gun @ Glazbenik profil.
Fakin` Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:11   #209
ja sviram godinu dana valjda mi dobro ide

Zadnje uređivanje Savatije : 15.04.2009. at 21:17.
Savatije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:00   #210
kako ću ti opisat kako sam naučio svirat?
zzlogin96 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.10.2009., 15:41   #211
pomoću tečaja učiš osnove sviranja pa poslje sam uz pomoć interneta knjiga, sluha.....
fsystem26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:45   #212
reka bi jedan glazbenik: "Ja sviram ima 25 godina a još ne znam svirat"
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 18:33   #213
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
reka bi jedan glazbenik: "Ja sviram ima 25 godina a još ne znam svirat"
poznata mi izreka, al neznam točno ko je to rekel sad da ga jebeš

al dajem ruku u vatru da je neki bluzer
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 20:37   #214
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
poznata mi izreka, al neznam točno ko je to rekel sad da ga jebeš

al dajem ruku u vatru da je neki bluzer

ode ruka, gotova ti karijera (tan)drkanja po "instrumentima"

čovjek inače (i najradije) svira rock i slične stvari ali ako zatreba potegne i zabavnjak, dalmatinske, svatovske... (često nastupa s barunima)
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 20:58   #215
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:54   #216
Eee.. pa sad, bluzeri ne znaju svirat, to je novostoljetna provala koju sam čuo prije kojih 5-6 godina.

Inače u gitaru sam se zaljubio kao dijete (kupovali mi one umjetne, plastične male gitarice koje sam redovito razbijao, kao pravi hard rocker)

S nekih 10-11 god sam se upisao u glazbenu školu, no učila se dosadna klasika, po dosadnom principu te sam odustao nakon 2 godine. Nakon toga do 15 godine nisam ni taknuo gitaru, a onda "smo" napravili nekakav bend poslije malonogometne tekme.

U sviranju sam napredovao najviše slušajući druge, starije kolege koji su mi tad pokazivali tehnike sviranja, s kojima bih se sam podosta namučio.

Zato svim početnicima toplo preporučam da si plate bar jednu godinu učitelja sviranja jer će napredovati brže (jedna godina s učiteljem vrijedi kao tri samouk). Nije isto gledati na divixu nekakvu guitar lesson s torrenta i kada ti netko puše za vratom i direktno ti objašnjava. (to vrijedi uvijek, ne samo za početnike)

Prava poduka vrijedi svake kune.
Incipit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:55   #217
a ko ovdje veli da bluzeri neznaju svirat?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:05   #218
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
a ko ovdje veli da bluzeri neznaju svirat?
Koliko sam shvatio ti

I ne znaju se piše razdvojeno, uvijek griješiš.
Incipit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:14   #219
nemoj me hvatat za pravopis jer nit pišem standardnim hrvatskim, nit pišem neki službeni tekst
pišem onak kak izgovaram (nisam srb )

A bluzere sam spomenul jer oni obično imaju tak neke izjave.
"blues is easy to play, but hard to feel"
"ja sa svoje dvi note velim više neg ti sa svojih 50"
i tak stvari tipa da je bluza jako teško odsvirat i osjetit() kak treba

Ono, ka da su oni Odabrani, jedini koji znaju odsvirat taj magični stil muzike koji sa toliko malo govori toliko puno o stanju njihove oh povrijeđene duše
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:23   #220
Uopce ne kuzis blues.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.