Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 20:05   #1
klarinet

jel ima među vama ljudi koji slučajno znaju di mogu jeftino nabaviti neki polovni klarinet?
ne treba mi nikakav profi instrument, nego čisto da mogu malo sviruckat, za svoj gušt, da ne zapustim to znanje???
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:04   #2
ja sam gledala razne oglasnike ali nigdje ni k od klarineta, posto bi i meni mogao dobro doci jedan.. nema ti druge nego pljunut cca soma eura za novi
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:35   #3
da li netko zna je li velika razlika između sviranja flaute i klarineta?

odnosno, može li se netko tko je učio svirati flautu lako prebaciti na klarinet?
wonderpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 21:16   #4
Klarinet ima svoje cake, ali ne bi ti trebao zadavati previše problema ako si flautu svladala.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 02:21   #5
Ne znam koliko se moe iz toga zakljucit, al sjecam se kako je moj profa klarineta u osnovnoj glazbenoj svirao i flautu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 05:48   #6
onaj ko zna klarinet zna svirati i saksafon
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:10   #7
S ovim gore se dobrim dijelom ne slažem jer su razlike u tehnikama sviranja između klarineta i saxa ogromne. (Većina onih kojima je prvi instrument klarinet mogu s lakoćom svladati sax, obratno je puno teže, a ima klarinetista koji sax ne žele ni vidjet).
U big bandu je normalno da sviraš klarinet, sax i flautu.
Kaj se tiče sličnosti klarineta i flaute, prstomet je skoro pa isti, ali je velika razlika u stvaranju tona (pisak vs. struja zraka).
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 22:48   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko se moe iz toga zakljucit, al sjecam se kako je moj profa klarineta u osnovnoj glazbenoj svirao i flautu
Ne znam koliko se može iz toga zaključit, ali jedna moja bivša profesorica svira flautu i klavir. Još jedan profesor kojeg znam - gitaru i harmoniku. Dalje s primjerima valjda ne moram.



Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
S ovim gore se dobrim dijelom ne slažem jer su razlike u tehnikama sviranja između klarineta i saxa ogromne. (Većina onih kojima je prvi instrument klarinet mogu s lakoćom svladati sax, obratno je puno teže, a ima klarinetista koji sax ne žele ni vidjet).
U big bandu je normalno da sviraš klarinet, sax i flautu.
Kaj se tiče sličnosti klarineta i flaute, prstomet je skoro pa isti, ali je velika razlika u stvaranju tona (pisak vs. struja zraka).
Pa viš da lupeta bezveze. Sve su to instrumenti za sebe, tj. porodice. Da će ti biti lakše jer si upoznat s nekim principima koje drveni duhači dijele, hoće, ali da će to sad baš biti ko iz pičke, pa bogme neće.
Kad svladaš flautu, onda možeš reći da znaš svirati i pikolo ili pak bas-flautu. Ili recimo engleski rog pa da znaš obou. Za prelazak u drugu porodicu ipak moraš neke specifičnosti svladati, kako i sam veliš (i daješ primjer).
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 13:30   #9
Quote:
wonderpet kaže: Pogledaj post
da li netko zna je li velika razlika između sviranja flaute i klarineta?

odnosno, može li se netko tko je učio svirati flautu lako prebaciti na klarinet?
Flauta i klarinet se prije svega, a što je najbitnije u svemu, razlikuju po tehnici proizvodnje tona. Oboje se svrstavaju u drvene puhačke instrumente, što ne znači da nužno moraju biti od drveta. Klarinet ima jednostruki jezičac koji se pravi od trske (fagot, oboa i eng. rog također imaju jezičac, ali dvostruki) i po tome je isti kao i sax. Flauta nema jezičac, kod flaute se direktno upuhuje zrak u rupu koja se nalazi na glavi, to je glavna razlika. No prstomet im je sličan, ne znam da li je isti, pošto ne sviram niti jedan od drvenih puhačkih instrumenata, ali svirala sam nekad blokflautu i mislim da je to sve približno slično, ne identično, ali mislim da nije neka razlika.
- jednostruki jezičac (klarinet, sax)

- dvostruki jezičac (fagot, oboa, engleski rog)

- glava flaute
Uglavnom svi klarinetisti mogu svirati sax, a svi saxeri znaju svirati flautu, u jazzu je praksa da saxer svira flautu kad zatreba, ne klarinetist. Zašto je to tako - ne znam al je.

Ima li još pitanja?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:46   #10
Pozdrav svima!
Imam pitanje kao mama djevojcice koja zeli uciti svirati klarinet. S obzirom da ne znam gotovo nista o ovom instrumentu, zanima me koliko je sviranje zahtjevno za dijete od 8 godina, odnosno što očekivati? Takodjer bih molila neku preporuku za kupnju- kakav klarinet, model i slicno. Unaprijed hvala!
fly_7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.