Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2007., 12:58   #21
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
ovi kod kojih idem sutra su u oglasu napisali 3000-12000...ja sam se kidala..mislim wtf ko bi ti dao toliku placu za takav posao?? al eto nek im bude...
ideš u OVB?
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:17   #22
neeeeee.....GRS
bila sam danas na razgovoru...s jos 120 ljudi...fuck...rekli su zvat do 9...jbg pisi kuci propalo a stvarno mi se cinilo super jos nisam ni skontala da mi je stara radila za njh neko vrime i to su bile jebacke pare...
5 i po sati dnevno rada,vikendi i praznici slobodno,fiksna placa 2315kn(otkud su tu cifru izvukli ) prijava sve super,provizija nemoze bolje (to iz prve ruke znam,jel,stara...)...al ku*ac...
sad neznam sta cu vec me lagano panika hvata da necu nista nac
...treba nekom radna snaga??
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:33   #23
ja radim u call centru. to nije loš posao za studente, ja radim već dvije godine, ali to nije posao za cijeli život. ja sam ponekad užasno živčana od tog posla, ali većinom je ok. satnica je odlična, atmosfera super. e, sad, ovisi u kojem call centru radiš. moja šefica je ok, radim sveukupno tri sata od 6, ostala tri surfam po netu, pijem kavu, čavrljamo...uglavnom, posao je super i dok ne završim faks nema šanse da radim nešto drugo!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:33   #24
A vidiš kako je to različito....
ja sam svaki dan na mail dobivala kada smijem uzeti pauzu od 15 min, radila sam 7h bez prestanka, a svaki prekid (pa i onaj za nuzdu) sam morala prijevljivati u sustav
Slažem se da je to studentski posao, moj tadašnji poslodavac je i primao samo studente.
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:54   #25
Quote:
pilgrami kaže: Pogledaj post
Haj!! Mene zanima da li netko zna kako je raditi u call centru, da li se to isplati, i može li se to raditi skoro cijeli radni vijek, da li je netko već radio nešto slično? Naime ja bih se zaposlila u tom sektoru jer mi se to čini zanimljivim.
1) Mene zanima da li netko zna kako je raditi u call centru

Ja znam jer sam radio godinama, sto kao djelatnik na telefonu, sto kao sef, sto kao neki manager u marketingu koji svira da bi onda agenti na telefonu plesali

2.) da li se to isplati

Da, ali samo zato da vidis negativne strane tog posla i skupis losa iskustva pa ti onda vise ne padne na pamet takvo nesto, jer pozitivnih stvari u tom poslu nema. Osim mozda drustva jer si uglavnom okruzena mladim ljudima (ali ne zaposljavas se zbog toga) i ako uletis u npr. T-mobile ili Vip, onda naucis poslovno komunicirati.

3). može li se to raditi skoro cijeli radni vijek

Ako imas neki jaki poremecaj osobnosti, onda da. Ali ako imalo cijenis sebe i svoje zdravlje, onda ces pobjeci od tamo glavom bez obzira nakon nekoliko mjeseci. Stres te pocne izjedati iznutra vec nakon par tjedana, a kamoli ne mjeseci ili godina. Ponekad nisi ni svjesna njegovog tihog intenziteta. A kad ga pocnes osjecati, moze biti kasno. Tamo sam vidio oboljenja za kakva nisam cuo da se u tolikom broju pojavljuju kod zdravih ljudi ni na jednom drugom poslu. Cak ni teskom fizickom radu.

4) Naime ja bih se zaposlila u tom sektoru jer mi se to čini zanimljivim

Zanimljivim? Sjedis u stolcu sa slusalicom na uhu i kao papagaj neprekidno ponavljas jedno te isto gomili debila. Zapamti, tamo jako rijetko nazove netko normalan. Uglavnom su to polupismeni ili nepismeni idioti, vrlo glupi i neinteligentni ljudi koji ne mogu shvatiti najjednostavnije stvari ili su lijeni da sami nesto prouce, provokatori koji nemaju pametnijeg posla i misle da su najpametniji, a nemaju pojma o nicemu i na kraju blesavi klinci koji zajebavaju.
Sve u svemu, posao se svodi na tvoje gubljenje zivaca zbog tudih besmislenih problema.

E sad, ako ti imas zivaca i motiva podnositi nevidenu psihicku torturu na najbesmislenijem poslu koji postoji, trpiti gomilu besmislenih naredenja sefova, gledati kako razni vezisti napreduju, a ti se i dalje javljas na telefon dok u firmi tvoje radno mjesto nitko ne cijeni nego stovise, jako podcjenjuje, ici na rucak ili wc ili pauzu kad ti to odredi kompjuter, ako zelis izgubiti drustveni zivot jer ces raditi svetke i petke, vikende i svaki dan drugaciju smjenu, ako zelis da se prati doslovno svaka sekunda tvojeg rada i onda objasnjava da ne smijes uzeti pauzu od 2 minute jer te neki debil razivcanio jer je od tvojeg zdravlja bitnije da oni u nekakvom reportu imaju sarene grafove sa sto vise odgovorenih poziva, ako zelis slusati bljuvotinu od demagogije kako si im jako bitna, a svaki dan zelis gledati kako tebe i tvoje kolege besramno gaze i cijede do zadnjeg atoma, a onda kad padnes te sutiraju i jos ako za sve to zelis biti debelo potplacena, onda dobrodosla u svijet call centra.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:25   #26
Ja sam radila u call centru, inače 3,5 godine.Pauzu si uzmeš kada hočeš, popričaš s kolegama, radiš od 7-14 i od 14-20, svaki tjedan druga smjena i svaka druga subota od 9-14. Za novu godinu i božić obavezno do 2 tj. godišnji i preko ljeta 2 tj, a možeš i spajat praznike.Dobiš božičnicu, uskrsnicu , ako imaš dijete bez obzira što nije na tebe prijavljeno - 400 kn za nikolu, bon za konzum 400 kn+keš 300 za božić.Prema ovom mom sadašnjem poslu koji većina smatra "normalnim" i super,divota. Ovdje sada radim 3 subote u mjesecu od 15-21 , ( u 22 sam doma)druga smjena od 9-15. Nema uskrsnice, svetog nikole, ako dijete nije prijavljeno na tebe. Božičnica 300 kn. Puno zahtijevniji posao za negdje 500-800 kn veću plaču. Čak ću i jednu nedjelju odraditi! Skužila sam da meni više paše i puno mi je bitnija atmosfera i radni uvjeti od novaca, je...ti sve ako se moraš izmučiti i dođeš doma bez energije i razboliš se!!Dok sam radila u call centru ni jedan dan nisam bila na bolovanju!!Ovdje radim 2 mjeseca pa sam već morala otići jedan dan.Jednostavno, u call centru je mirniji posao koji meni više paše.E da, ovdje ne možeš ni godišnji dobiti kada hočeš, a rijetko kada preko ljeta i nove godine. Baš onda ne možeš.
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:59   #27
pa pilgrami, stekla sam dojam da nemas iskustva rada u call centru a sad kazes da si radila 3,5 g pa onda znas sve. ako je taj posao gdje trenutno radis gori od call centra onda bjezi od njega, naravno. nije u svakom call centru jednako ali opcenito mislim da je to jedno od vecih zapadnjackih zala koje je doslo i koje se ponekad divno zna iskombinirati s domacim balkanskim okrutnostima. snowleopard je dao prilicno vjerodostojan prikaz i niti malo ne pretjeruje. kokoska radi u skroz normalnim uvjetima ako ima vremena za surfanje i ispijanje kave. lose je kad dodjes negdje di stvarno ima puno posla a malo zaposlenika. onda vidis kako je stetno raditi zatupljujuci posao do posljednjeg daha, jer ni doma, ono malo slobodnog sto ti daju, ne mozes se otresti tog osjecaja, nesto nenormalno udje u tebe, neki 1984 feeling na duze staze ja to ne mogu zamisliti niti bi ikom preporucila. pokvarilo mi je zdravlje i ljubav prema poslu, odnosno povjerenje prema poslodavcima i ljudima na poslu. no moram priznati da mi je takodjer i povecalo radnu ucinkovitost tj. nakon sto sam opet mogla biti radno sposobna.

svi smo razliciti, ja ocito nisam za to, i drago mi je da nisam
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:24   #28
najodvratnije mi je sto je sve tempirano od strane ovih koji te nadgledaju. tako u uputama postoji tocna minutaza za radnje koje svakodnevno radis. sad sam se opet toga sjetila jer sam imala neki tekst o implementaciji korisnicke sluzbe. i dobra je stvar ako sefovi vode racuna da se te kalkulacije utroska vremena rade za idealne uvjete i da svakodnevno u praksi postoje komplicirani slucajevi. no kad sam ja radila ta organizacija je bila stvarno bezobrazna. lose stvari tj. one koje bi isle tebi u prilog (zasto s necim kasnis) nisu govorili nego sam dobila dojam da sam kriva za sve. ne mozes biti kriva za tudju pohlepu tj. ako oni vide da posao koji znaci lovu stalno stize, oni ce povecati zahtjeve bez obzira da li su se logisticki bolje pripremili ili nisu. u tim nepripremljenim uvjetima ce te upute na papiru djelovati kao science fiction.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:36   #29
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
pa pilgrami, stekla sam dojam da nemas iskustva rada u call centru a sad kazes da si radila 3,5 g pa onda znas sve. ako je taj posao gdje trenutno radis gori od call centra onda bjezi od njega, naravno. nije u svakom call centru jednako ali opcenito mislim da je to jedno od vecih zapadnjackih zala koje je doslo i koje se ponekad divno zna iskombinirati s domacim balkanskim okrutnostima. snowleopard je dao prilicno vjerodostojan prikaz i niti malo ne pretjeruje. kokoska radi u skroz normalnim uvjetima ako ima vremena za surfanje i ispijanje kave. lose je kad dodjes negdje di stvarno ima puno posla a malo zaposlenika. onda vidis kako je stetno raditi zatupljujuci posao do posljednjeg daha, jer ni doma, ono malo slobodnog sto ti daju, ne mozes se otresti tog osjecaja, nesto nenormalno udje u tebe, neki 1984 feeling na duze staze ja to ne mogu zamisliti niti bi ikom preporucila. pokvarilo mi je zdravlje i ljubav prema poslu, odnosno povjerenje prema poslodavcima i ljudima na poslu. no moram priznati da mi je takodjer i povecalo radnu ucinkovitost tj. nakon sto sam opet mogla biti radno sposobna.

svi smo razliciti, ja ocito nisam za to, i drago mi je da nisam

Ja sam došla doma i nisam više imala posao u glavi, a ovdje ga imam
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:53   #30
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
pokvarilo mi je zdravlje i ljubav prema poslu, odnosno povjerenje prema poslodavcima i ljudima na poslu. no moram priznati da mi je takodjer i povecalo radnu ucinkovitost tj. nakon sto sam opet mogla biti radno sposobna.
Ove dvije recenice su ti odlicne. Mozda je jedina prednost ta, da kad dodes raditi negdje drugdje i tamo ti govore kako je tesko, ti se mozes samo nasmijati i raditi bez pritiska. Jer veceg pritiska od GSM call centra nema.

Veliki problem tamo gdje sam ja sve radio je bio taj da su masu ljudi uvjerili da za nisu ni za sto drugo sposobni osim za javljanje na telefon. Na taj nacin manipuliraju s ljudima. Sve tvoje dobre prijedloge odbacuju, ali ti stalno govore da imas super prijedloge i da samo tako nastavis i da te imaju u planu za nesto dalje. Ali nemaju. Za dalje imaju rodbinu, prijatelje i sex partnere. A za tebe imaju samo mrcvarenje na telefonu dok ne krepas. Najgore je tamo upasti mlad i / ili naivan pa onda popiti takvu spiku. Gotov si. Nadas se nekakvom napredovanju, dajes sve od sebe, trudis se do maksimuma, a onda pocinjes uvidati da nema pomaka. Onda pocnes pucati, pa ako nesto prigovoris dodes na crnu listu. Nakon nekog vremena se pocnes zaglupljivati. Ne ucis nista novo nego brbljas s debilima o bedastocama, stalno jedno te isto. Okruzen si procedurama i samo pazis da ne zajebes neku proceduru. Ako zajebes, ides na pranje. Zbog toga si isto stalno napet. Zaboravis nauceno u skoli ili na faksu jer nemas vise doticaja s tim. Ne usvajas nova znanja jer ih na tom poslu nema. Ne citas knjige jer kad dodes doma nakon 8-9 sati neprekidnog javljanja na telefon nemas volje za nista. Ili si zivcan, ili ti puca glava od pritiska, ili si toliko izmrcvaren da jedino mozes zaspati s nemirnim snom. I najgore od svega, postanes uvjeren da je to jedino sto mozes raditi. Skuzis da vise nisi nigdje konkurentan na trzistu rada. I onda propadas u call centru godinama. I intelektualno, i psihicki, i fizicki, i zdravstveno.

Ali ja preporucam da odvojite bar jedan mjesec svog zivota na to. Otkrit cete sebe. Jeste li onaj koji je za dno i koji je roden da ga gaze, ili ste onaj koji zeli ici naprijed. Ako ste ovaj prvi, mozda vam se rad u call centru svidi. Ako ste ovaj drugi, necete se tamo dugo zadrzavati. Osim ako ne morate. Recimo zbog teskog nalazenja novog posla ili takve potrebe za novcem da si ne mozete priustiti koji mjesec trazenja novog posla u miru.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:59   #31
E ovako...

-Radila sam u skladistu (super posao al opet se razbijes od posla za tu placicu)
-U Hotelu po cijele dane stajala na nogama (super placa,al braco kad ides doma ne osjecas tabane)
-Sa klincima djecije rodjendane (sve 5.al za 16 kn po 3-4h dnevno, ne isplati se)
-U autopraonni (kad se sjetim sledjenih prstiju u pola zime, zlo mi)
-Pogrebu...
... ma da ne pricam....


----> Nisam mogla docekat da krenem na trening za Call agenta, s toliko odusevljenja sam isla na te treninge i sad mi je 3. tj kako radim u "jednom poznatom" call centru... prezadovoljna sam, sa smjeskom idem na posao sa smjeskom se vracam, jer ne mogu shvatit ljude kojima je to prvi posao u zivotu pa pljuju po njemu, jer smatram da taj nije osjetio "lopatu" da vidi kako je ovo predoooobro..dodjes, ceka te komp, tvoje slusalice...izvalis se u fotelju i pricas, zezancija...atmosfera odlicna, svako ce ti pomoc ako zapnes, pauza u izobilju, vrijeme naprosto leti a placa ko stvorena... i sto je super.."toplo ti je"
Zavrsavam fax,a vec gledam kako bi se uvalila u ovako neku firmu...

Sretno svima...ko se odluci..ne moze mu bit lose..
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 00:25   #32
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ove dvije recenice su ti odlicne. Mozda je jedina prednost ta, da kad dodes raditi negdje drugdje i tamo ti govore kako je tesko, ti se mozes samo nasmijati i raditi bez pritiska. Jer veceg pritiska od GSM call centra nema.
o daaaa, prokleto tocno sve drugo je smijurija kad negdje spomenu stres na poslu ili da se puno radi, dodjes, vidis, i u sebi se smijes kako ti je dobro i kako si super placen a da ne radis 3 stvari odjednom i jos telefon zvoni ko da si u samostanu

Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Veliki problem tamo gdje sam ja sve radio je bio taj da su masu ljudi uvjerili da za nisu ni za sto drugo sposobni osim za javljanje na telefon. Na taj nacin manipuliraju s ljudima. ........ I najgore od svega, postanes uvjeren da je to jedino sto mozes raditi. Skuzis da vise nisi nigdje konkurentan na trzistu rada. I onda propadas u call centru godinama. I intelektualno, i psihicki, i fizicki, i zdravstveno..
ovo drugo mi bas nije tolko smjesno, ja otisla brzo al su mi posljedice dugo, dugo ostale.... dugo sam vjerovala da je to jedino sto mogu raditi, to je neka vrst indoktrinacije, i posto su bili nezadovoljni sa mojom ucinkovitoscu tamo sam bas zbog toga mislila da ja nisam za nista bolje posto je cs dno dna, u toj firmi je to bio sweatshop, pa ako tu nisam skroz zadovoljila da moram to nastaviti raditi dok ne zadovoljim a fora je u tome sto ti oni ni ne smiju pokazati da su zadovoljni, to su radili i puno brzim ljudima, jednostavno im nije u interesu. mislim da nikad necu zaboraviti to iskustvo. a svoje dijete nikad tamo ne bi poslala. jos nemam dijete al pretpostavljam da ce i njemu biti bitnije kako je nesto napravio a ne samo koliko. u cs-u si samo neki mali, bijedni sarafic u cijelom mehanizmu. ima takvih na tisuce.....
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 10:36   #33
ja radim u super call centru! atmpsfera super, šefica super, okolina super....

mislim da rad u call centru uvelike ovisi i o tome kako se ti postaviš prema tom poslu, ali i prema nadređenima. ako ti njima dozvoliš da te gaze, naravno da će to onda raditi! treba se znati diplomatski postaviti!

@jaranka, daj napiši na pm u kojem call centru radiš?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 12:12   #34
E daj mi vas dvije koje radite u call centru napišite u kojem radite na pm, Thanks!!
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 15:17   #35
Quote:
pilgrami kaže: Pogledaj post
E daj mi vas dvije koje radite u call centru napišite u kojem radite na pm, Thanks!!
curke poslano
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:42   #36
Quote:
pilgrami kaže: Pogledaj post
Haj!! Mene zanima da li netko zna kako je raditi u call centru, da li se to isplati, i može li se to raditi skoro cijeli radni vijek, da li je netko već radio nešto slično? Naime ja bih se zaposlila u tom sektoru jer mi se to čini zanimljivim.

radila sam to god dana i pobjegla glavom bez obzira.
najgore od toga je kaj se većina razgovora snima, pa ak ovaj kaj te sluša odluči da nisi bio najkulturniji dobiš pranje, a nije uzeo u obzir kaj ti to dijete j... mater!

ma nitko ti ne ostaje za stalno i većinom uzimaju studente, isplativije im je

užasno je iscrpljujuće, ali ima ljudi koji ostanu i koji su zadovoljni, valjda sve ovisi o osobnim afinitetima
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 16:01   #37
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
curke poslano
e moze i meni?? i ti kokoska
bila bi vam jako zahvalna
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:22   #38
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Jer veceg pritiska od GSM call centra nema.

.
ima - 0800 9000 a radi se o broju za reklamacije za njihovu jebeno fenomenalnu uslugu zvanu adsl. Ovo A kod njih valjda znači anemični DSL ili koji kurac. Jer-jebiga ko vam je kriv kad imate zastarjele DSLAM-ove , nesposobne tehničare, očajne programere te još očajnije ostale stručnjake (pod debelim navodnicima) pa ono što svugdje vani radi normalno kod nas ne radi nikako. A nekom se moram požalit. Da je jebena veza opet pucala svakih 15 min. Al to nikog ne zanima; zanima ih samo da dobiju lovu od glupih pretplatnika svaki mjesec. A ak se oćeš odjavit jer ti dopizdilo nakon godinu i pol onda moraš u savsku jer ne prek jebenog neta ne možeš. Kaj si umislio? Šta imaš protiv te nadasve jeftine i vrlo kvalitetne usluge zvane adsl . Na selu si i centrala ti je 3 km od kuće. Pih to njih ne interesira. Tvoja centrala ima DSLAM iz doba aleksandra velikog? Pa ni to ih ne interesira. Svaki dan prtljaju ili pak svako malo puca veza jer svako malo povećavaju brzine makar je infrastruktura za kurac? Pa ni to nikog ne zanima. I ne onda me blesani iz SZK a zovem radnim danom u radno vrijeme ne žele spojit s nekim ko više zna ako itko u toj firmi išta zna o ADSL-u što čist sumnjam kad već sami szk blesani ništa ne znaju. Ah da u toj firmi su svi primljeni po babi i stričevima šta se čudim. Da gospodine vaš ruter ne radi jer je kinesko govno zvano kasda al ne nemojte ga spojit sa zidom , možemo vam po 855-ti put zamjenit vaše govno od rutera za drugo, ili se možete grijat na njega pošto grije kao radijator od 30 članaka.
Svaka čast HT-u takvih debila još ne susretoh
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:42   #39
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
E ovako...

-Radila sam u skladistu (super posao al opet se razbijes od posla za tu placicu)
-U Hotelu po cijele dane stajala na nogama (super placa,al braco kad ides doma ne osjecas tabane)
-Sa klincima djecije rodjendane (sve 5.al za 16 kn po 3-4h dnevno, ne isplati se)
-U autopraonni (kad se sjetim sledjenih prstiju u pola zime, zlo mi)
-Pogrebu...
... ma da ne pricam....


----> Nisam mogla docekat da krenem na trening za Call agenta, s toliko odusevljenja sam isla na te treninge i sad mi je 3. tj kako radim u "jednom poznatom" call centru... prezadovoljna sam, sa smjeskom idem na posao sa smjeskom se vracam, jer ne mogu shvatit ljude kojima je to prvi posao u zivotu pa pljuju po njemu, jer smatram da taj nije osjetio "lopatu" da vidi kako je ovo predoooobro..dodjes, ceka te komp, tvoje slusalice...izvalis se u fotelju i pricas, zezancija...atmosfera odlicna, svako ce ti pomoc ako zapnes, pauza u izobilju, vrijeme naprosto leti a placa ko stvorena... i sto je super.."toplo ti je"
Zavrsavam fax,a vec gledam kako bi se uvalila u ovako neku firmu...

Sretno svima...ko se odluci..ne moze mu bit lose..
hmmm... koda sam ja ovo pisao prije 3 godine
ostavi feedback za par mjeseci
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 01:28   #40
reply

Mene bas zanima kako je recimo radit u Iskonu u korisnickoj podrsci. Da li imate kakve pauze u tih 6 radnih sati? Kakva je atmosfera? Satnica od 25kn nije toliko ni losa, ali vjerujem da se svasta mora 'istrpit' za tu lovu.

Ne raspitujem se za sebe, vec opcenito me zanima.
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.