Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 14:13   #181
Nije dozvoljeno kupovati/prodavati bonove..
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:57   #182
Pozdrav, novi sam u ovome. Napravio sam sebi web site , pa sad da ga promovisem. Da li se moze nekako doci besplatno do kupona ili ako moze neko da posalje bon ili kako to vec ide? I hoce li biti problem da napravim novi google acc, jer ovaj je star mjesec-dva?
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 19:50   #183
Pozdrav ljudi.. Odlucio sam krenuti u google kampanje za svoj smještaj . Znaci , imam 10-tak soba , svoju web stranicu i htio bi napravitti razne kampanje na interetu. Kako sam u Splitu , mislim da mi je ciljano tržiste engleska , njemacka . Tu smo najbolje pokriveni sa avio LCC linijama i sa tog emitivnog trzista imamo i najviše gostiju . E sad, kako , šta , di.. Možda je netko iskusan u ovome pa bi volio možda i dodatno zaradit da se dogovorim sa njim pa da on vodi kampanje a ja bi mu dao % od ucinjene rezervacije . Pocetnik sam u ovome
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 07:49   #184
Moze u pm link. Samo, rijetko tko ce ti raditi na % s obzirom da nemres utjecat na webstranicu i osobu koja je zaduzena za rezervacije. Mozes imat super postavljenu kampanju a banana web i imati 0 rezervacija.
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 08:05   #185
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.. Odlucio sam krenuti u google kampanje za svoj smještaj . Znaci , imam 10-tak soba , svoju web stranicu i htio bi napravitti razne kampanje na interetu. Kako sam u Splitu , mislim da mi je ciljano tržiste engleska , njemacka . Tu smo najbolje pokriveni sa avio LCC linijama i sa tog emitivnog trzista imamo i najviše gostiju . E sad, kako , šta , di.. Možda je netko iskusan u ovome pa bi volio možda i dodatno zaradit da se dogovorim sa njim pa da on vodi kampanje a ja bi mu dao % od ucinjene rezervacije . Pocetnik sam u ovome

S obzirom da ćeš ići na strano tržište, moj savjet je da uzmeš nekog stručnjaka za AdWords da ti sve to posloži prije nego kampanja krene pa da ti novci ne odu u vjetar...

Što se tiče provizije to ti neće proći jer svi koji se bave Google AdWordsom naplaćuju nakanadu za postavljanje kampanje + mjesečni management fee za održavanje/unašređenje kampanje(ovo ti ide umjesto %) koji i nije nešto strašno (pretpostavljam u tvom slučaju bi mogao biti reda veličine parsto kuna mjesečno).


Za više informacija možeš pogledati ovdje:

http://www.d4web.com.hr/google-adwords-oglasavanje/
https://www.google.hr/adwords/
https://support.google.com/adwords/answer/1704424?hl=hr
d4web is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 07:45   #186
Quote:
malipavijan kaže: Pogledaj post
Kupila bi Google Adwords kupon, molim ako netko ima, neka mi se javi. Hvala
Zabranjena je kupovina ili prodaja AdWords bonova.
__________________
Google AdWords
Mario1020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:36   #187
Ima li neki ekspert za Google AD wordse trenutno ovdje?
Banije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:38   #188
Quote:
Banije kaže: Pogledaj post
Ima li neki ekspert za Google AD wordse trenutno ovdje?
Slobodno postaviš pitanje ovdje ili na Google partner hrvatska
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 20:52   #189
Da li je normalno kada uzmem račun na adwordsu za firmu, da na njemu nema PDV?
__________________
;
sharkhos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:05   #190
Imam problem. Oglasi u prikazivačkoj mreži imaju 0% prikazivanja već 11 dana, dok oglasi u pretraživačkoj mreži imaju prikazivanja i oni su ok, ništa mi nije jasno.
Vezani su sa istim ključnim riječima, ciljaju i na vezane stranice...................................
Imam 600 kn od google, od kojih nije niti 100 potrošeno :/
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 18:05   #191
Quote:
nutrizone kaže: Pogledaj post
Imam problem. Oglasi u prikazivačkoj mreži imaju 0% prikazivanja već 11 dana, dok oglasi u pretraživačkoj mreži imaju prikazivanja i oni su ok, ništa mi nije jasno.
Vezani su sa istim ključnim riječima, ciljaju i na vezane stranice...................................
Imam 600 kn od google, od kojih nije niti 100 potrošeno :/
Zato je bitno proći dva-tri ispita prije pokretanja kampanji
Podesi si na prikazivačkoj mreži ciljanje, vjerojatno nisi nikakvo stavila ili vjerojatnije si stavila previše ciljanja pa se ne poklapaju uvjeti za prikazivanje. (Ključne riječi, položaji, Teme, Remarketing - izaberi samo jedno, dvoje ili me kontaktiraj za pomoć).
Sad sam vidio da spominješ ključne riječi i stranice, vjerojatno ciljane stranice nemaju te ključne riječi. Po meni je bolje od pretraživačko-prikazivačke napraviti prikazivačku kampanju sa ciljanjem određenih stranica.
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:57   #192
Pozdrav,
evo ja sam si dala truda i završila tečaj za Google AdWords.
Prije 3 dana sam pokrenula kampanju, budžet mi je 15 kn dnevno. Sad mi se to čini premalo jer mi ode budžet u svega 9 klikova!
Trenutno mi se to čini dosta skupo - za 270 klikova ću dati 500 kn ako se ovako nastavi.

Kakva imate iskustva s budžetom, koliko je neki optimum? Da li uopće ima smisla raditi kampanju s 500 kn mjesečno? Iz mog kratkog iskustva rekla bih da treba bar 1500 - 2000 za mali biznis da se osjeti u poslu veća potražnja ..

Razmišljam da mi je možda pametnije staviti npr svaki prvi tjedan u mjesecu budžet 500 kn, pa 3 tjedna pauze.

Kakva su vaša isksutva?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:31   #193
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo ja sam si dala truda i završila tečaj za Google AdWords.
Prije 3 dana sam pokrenula kampanju, budžet mi je 15 kn dnevno. Sad mi se to čini premalo jer mi ode budžet u svega 9 klikova!
Trenutno mi se to čini dosta skupo - za 270 klikova ću dati 500 kn ako se ovako nastavi.

Kakva imate iskustva s budžetom, koliko je neki optimum? Da li uopće ima smisla raditi kampanju s 500 kn mjesečno? Iz mog kratkog iskustva rekla bih da treba bar 1500 - 2000 za mali biznis da se osjeti u poslu veća potražnja ..

Razmišljam da mi je možda pametnije staviti npr svaki prvi tjedan u mjesecu budžet 500 kn, pa 3 tjedna pauze.

Kakva su vaša isksutva?
Slažem se sa tobom, ali to sve ovisi o uvjetima (visina licitacije, konkurencija, kvaliteta odredišne stranice i ključnih riječi, oglasa...).
Iz prakse cijene klikova strašno variraju, čak i za istu djelatnost razlika može biti ogromna (0,09kn - 3kn) koju mogu objasniti samo zbog broja konkurencije, drugi grad i sl.
Probaj različite oblike ključnih riječi, probaj doći na kvalitetu 10/10. Testiraj, igraj se sa oglasima, grupiraj ključne riječi, primjeni naučeno
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 16:00   #194
Ima li neko da pomogne oko uredjivanja kampanje? podesio sam kljucne rijeci za koje zelim da se rangiram, namjestio tekst i uplatio. Stavio sam 3$ dnevno i dobio sam samo 1 klik. Ako nekome ima volje i zelje da pogleda gdje sam pogrijesio?
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 11:51   #195
Probala jučer postaviti prvu google adwords kampanju.

Ništa mi ne funkcionira. Moj adwords račun nema niti jedan tab. Uopće ne izgleda kao račun. Kako to?

Nudi mi samo 3 koraka sa kojim bi postavila prvu kampanju. Nemam ni mogućnost da postavim oglas na subpage (jer mi račun ne izgleda nikako pa prema tome nemam ni ad groups), pa neću ni pokušavati, jer mi homepage ništa ne znači.

I vodi se kao poslovni, a ne kao osobni, a ja bih htjela osobni.
Što da radim?

Pitala sam i na bug forumu, ali nema odgovora.

Imam točno ovaj problem, s tim da ja na računu nemam ni ikonicu zupčanika, ništa, tako da ne mogu doći do nekog kontakta.

Može li mi netko napisati neki kontakt (e-mail, broj telefona u RH) za korisničku podršku za adwords.

Imam samo ovaj link, ali tu nikakvog maila niti kontakt forme
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 13:37   #196
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Probala jučer postaviti prvu google adwords kampanju.

Ništa mi ne funkcionira. Moj adwords račun nema niti jedan tab. Uopće ne izgleda kao račun. Kako to?

Nudi mi samo 3 koraka sa kojim bi postavila prvu kampanju. Nemam ni mogućnost da postavim oglas na subpage (jer mi račun ne izgleda nikako pa prema tome nemam ni ad groups), pa neću ni pokušavati, jer mi homepage ništa ne znači.

I vodi se kao poslovni, a ne kao osobni, a ja bih htjela osobni.
Što da radim?

Pitala sam i na bug forumu, ali nema odgovora.

Imam točno ovaj problem, s tim da ja na računu nemam ni ikonicu zupčanika, ništa, tako da ne mogu doći do nekog kontakta.

Može li mi netko napisati neki kontakt (e-mail, broj telefona u RH) za korisničku podršku za adwords.

Imam samo ovaj link, ali tu nikakvog maila niti kontakt forme
edit: iskopala sam kontakt i sad čekam odgovor.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 17:01   #197
Dobila sam odgovor od korisničke podrške.

Što se tiče faličnog izgleda mog računa savjetovali su me da napravim log in i log out u incognito prozoru pa se na taj način možda stranica osvježi.

Što se tiče izmjene iz poslovnog u osobni to nije više moguće.

Citiram:

Što se tiče Vašeg upita u vezi promjene računa sa poslovnog u privatni / individualni, na žalost to nije moguće.

Google AdWords je platforma koja služi za oglašavanje samo poslovnih računa, odnosno poduzeća i njihovih poslova.

Od 1. rujna 2017. svi AdWords računi smatrat će se poslovnim računima. Vrsta poslovnog računa znači da se vaš AdWords račun koristi u komercijalne svrhe. Poslovni račun može se održavati od strane korporativnih subjekata, podružnica, trgovaca samohranih trgovaca, samozaposlenih trgovaca i partnerstva.

U skladu s tim, svi računi u AdWordsu koji su bili Individual se mijenjaju u Business.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 07:18   #198
Pozdrav,



krenuo sam sa istraživanjem Google Adwordsa, tako da sam prilično nov u tome. Nabavio sam knjigu u kojoj sam došao do pojmova kao što su Adwords Discounter, faktor kvalitete, CPC( shvatio sam da je to cijena po kliku koju plaća oglašivač, odnosno izdvojeni trošak po kliku koji iz budžeta Ad kampanje izdvaja oglašivač?) i tako zapeo na tome . Neka me se ispravi ako griješim, ali ako sam dobro skužio, faktor kvalitete je veličina kojom Google nagrađuje oglašivača,te je ujedno viši, što je bolja povezanost traženog pojma sa ključnim rječima koje taj pojam opisuju i sa Landing Page, što je pretpostavljam stranica oglašivača na koju krajnji kupac/posjetitelj treba doći.

Isto tako da oglašivač koji ima viši faktor kvalitete može u odnosu na onoga sa većim max CPC biti bolje rangiran, jer je po navedenom rang stranice oglašivača određuje iznos vrjednosti umnožka max CPC i faktora kvalitete.



Dakle konkretno



Oglašivač 1 ima max CPC 2, faktor kvalitete 2 (umnožak 4)



Oglašivač 2 ima max CPC 1, faktor kvalitete 8 (umnožak 8)



Prema navedenom, iako prvi oglašivač ima veću ponudu, slabije je rangiran, jer je umnožak ovih dviju stavki veći kod drugog oglašivača?



Još me zanima koja je funkcija Adwords Discounter. Razumio sam da se radi o nekoj vrsti automatizma kod GoogleAdwordsa koji prilagođava ponudu oglašivača u odnosu na ostale, tako da oglašivač ne bi odmah dao max ponudu CPC. Ako može primjer, bio bi zahvalan?
Fran989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2021., 11:17   #199
Adwords link

Ima li netko link gdje se upiše email da se dobije promotivni kod za adwords?
Hvala
matijazagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 13:02   #200
Google analitics

Pozdrav svima,

ima li neko savjet kako podesiti google analitics za izračun baunce rate i trajanja sesija.

Pokrenuo sam sajt prije godinu dana, imam oko pola miliona posjeta mjesečno jer imam jaku fb stranicu, ljudi šeruju komentarišu, imam solidnu i zaradu po klikovima na reklame 0,55 ali ne mogu da oborim baunce rade ispod 90%. Sad je čak počeo da ide i više na 95%. Kad sam pogledao trajanje sesija tek sam se tad šokirao jer od 300 000 pregleda ovaj mjesec 260 000 je trajalo od 0-10 sekundi i tako je cijelo vrijeme. Čitam po forumima da se baunce rate može podesiti jer je kod mene njuz portal i odskakanje bi bilo kada neko izadje nakon 5 sekundi jer se većina kratkih vijesti pročita za 15 sekundi. Isto i kod ovog trajanja sesija nešto nije u redu po meni jer je nemoguće da 90% izadje odmah a da imam 0,55 na ad sense…
dragan53 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.