Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2009., 16:37   #41
Evo moj novi extra pametan plan pa ako netko misli da je dovoljno bolestan za ovo nek se javi.


ST - Rijeka ( daruješ onome na ulazu 50 kuna )
Rijeka - Trst - stop
Trst - venecija - Stop
( spavanje ako dođeš na vrijeme ) , kakav park ili nešto
Venecija - Rim također stopom ( tamo imaju onaj dosadni autoban pa kamiondžije imaju običaj stajat samo da ne zaspu na putu )
Rim ( opet spavaš u nekom parku , obično u Vatikanu jer je tamo full puno non stop i nemaš bojazni )
Iz Rima stopom prema Jugu ( opet kamiondžije , u krajnjem slučaju obučeš RH dres pa će te skupit netko od naših )
Prespavat na Jugu i ujutro trajektom na Siciliju ako ti se ide ako ne nađeš teretni brod za Tunis ( žito voze 10 tura dnevno )
spavaš , miruješ i ne smetaš
kad si u tunisu trajekti i busevi skoro badava
sad ako si totalno lud možeš preko libije stopirat do egipta ( kažu da su libijci zakon )
vratit se nazad u libiju i vatat nekakav teretnjak za Grčku
kad si dolje koda si doma
stopom preko albanije - crne gore doma
ili preko makedonije - srbije - bih ( al prije bi preko iraka pješke nego srbije stopom )

Obavezna oprema GPS

Zadnje uređivanje Piramida : 01.08.2009. at 16:52.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:40   #42
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ti bi onda mogao poučavat onda ove bjegunce, Ratka Mladića i ine. Kkao ćće itko znat gdje su i gdje će bit ako ni sami ne znaju kud idu i gdje će završit
A iskreno da ti kažem boli me kita di ću ić i di ću završit samo da se ide
nema ništa gore kad te netko skupi pa te ostavi pred granicom pa granicu pješke prelaziš odmah pretres do analnog otovora ( što meni i ne smeta )

I važno je napomenut , da sam na putovanjima tamo amo najmanje 1000 ljudi ustopira i NIKAD osim jednom nisam ima problema, osim jednog Bosanca u Italiji koji je nešto sra na arapskom i izvadio nožinu , usra sam se ko grlica jer sam mislio neki ludi arap , dok nije reka ''đe ima ćevapa ovde u Italiji'' : rolleyes:

i u glavu .. lipa rič otvara sva vrata .. pa i jela , smješataja , prijevoza... naravno besplatna

Zadnje uređivanje Piramida : 01.08.2009. at 16:51.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 00:01   #43
neka moja zamisao – provesti tjedan, deset dana u nekom većem europskom gradu-češka, austrija, italija, švicarska, francuska... upoznavati grad, ljude, izlaziti, švrljati.
putovanje- vlakom, spavanje- hosteli.
nikakve agencije i sl.
dakle više me zanima zadržavanje u jednom gradu i lunjanje, istraživanje, zajebancija.

u obzir dolazi i hrv obala. recimo dan-dva u jednom gradu, kamp, hostel...
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 10:12   #44
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
... možeš preko libije ...
vratit se nazad u libiju ...
Mene samo zanima kako misliiš izvesti ovo s Libijom, tj. na koji način misliš ući u zemlju?

Stopiranje i spavanje u parkovima vidim kao drugačiju vrstu putovanja za ekipu s više vremena i manje para. Nije to neka rijetkost, ima toga.
Bolesno putovanje bi bilo kad bi po jugu USA stopirao u majici s rasističkim natpisom ili po arapskim zemljama u majici s isto tako za njih uvredljivim sadržajem
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:08   #45
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima kako misliiš izvesti ovo s Libijom, tj. na koji način misliš ući u zemlju?

Stopiranje i spavanje u parkovima vidim kao drugačiju vrstu putovanja za ekipu s više vremena i manje para. Nije to neka rijetkost, ima toga.
Bolesno putovanje bi bilo kad bi po jugu USA stopirao u majici s rasističkim natpisom ili po arapskim zemljama u majici s isto tako za njih uvredljivim sadržajem
Zar nisam rekao da svaki granični prijelaz izvan EU prelazim pješke Sad oću li ga malo zaobić ako je potrebno ili ne i nije tema.
Ako putujem na ovaj način ne znači da imam vremena i da nemam para. Išao sam samo jednom s agencijom pa mi je na kraju bila puna kita i odbio se vratiti s njim Došao nakon 15 dana i potrošio 3 puta manje para nego u 6 dana s njima a vidio 300 puta više stvari.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:18   #46
Mislio sam na vizu koju do nedavno nije bilo lako dobiti.
... zaobilaženje graničnih prijelaza, ne misliš valjda na švercanje preko granice?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:49   #47
e da, i mislila sam na aastonovu stranicu. sam me prestigao.

ni moji frendovi nisu nešto za putovanja ili izlete. tak da sam sretna kad nekoga nagovorim u 3 g. da odemo nekamo poluorganizirano. ili kad frendicu na moru nagovorim na izlet do crkve na brdu stašno.

kak sam rekla, uvijek mi se nekam ide, ali nisam baš pri lovi i već je jedan put u planu, ali opet, ak si za kakve izlete po hrvatskoj i upoznavanje bliže okolice, mogle bismo se dogovoriti.

moja ideja za naći suputnika je javiti se, otići na kavu, vidjeti je li osoba bar malo simpatična, porazgovarati kako sve zamišljamo i riskirati

recimo ja bi uvjek htjela vidjeti više, zanimaju me stara središta, crkve, muzeji, ali i izlasci i upoznavanje ljudi, kulture, bla. volim znati kamo bi sve išla, isplanirati si što sve ima za vidjeti i okvirno datum polaska, gdje spavam i koji prijevoz postoji, što se smatra prihvatljivim tamo di putujem, ali mi nije bitno ako ću u međuvremenu lunjati besciljno, nać još 500 stvari usput zanimljivih, skretati sa plana i puta, odužiti putovanje, potrošiti 100 eura više, skupiti još 5 suputnika...

npr. u 9. mj. želim se popeti na okić-grad. ne da mi se samoj, pa ako se nekom pješači uzbrdo laganim tempom... nek se javi.
ovo je moj doprinos da ne ispadne da su ljudi nepovjerljivi.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:48   #48
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Mislio sam na vizu koju do nedavno nije bilo lako dobiti.
... zaobilaženje graničnih prijelaza, ne misliš valjda na švercanje preko granice?

znam na što si mislio ,

Ako je to jedini način...
...a kad si unutar just go forward and don't look back...

Pa zar nisam rekao da je to za extremitete... najgora stvar koja ti se može dogoditi ako te i uhvate je da te deportiraju nazad u RH , a ako i zajebavaju odmah zoveš konzulat na što imaš pravo , pa te konzulat vrati nazad ... put na njihov trošak
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:58   #49
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Evo moj novi extra pametan plan pa ako netko misli da je dovoljno bolestan za ovo nek se javi.
Meni se plan sviđa..znam da ovako izgleda krajnje pojednostavljeno, puno je to složenija ruta, al u svakom slučaju
I sam sam tio odvažit se na slično putovanje, al nisam nikad..a ljudi putuju na ovakve načine. Nemali broj puta sam i sam staja stoperima..Česi, Slovaci, Britanci...

Quote:
al prije bi preko iraka pješke nego srbije stopom
a da probaš s ovom opcijom...
Quote:
u krajnjem slučaju obučeš RH dres pa će te skupit netko od naših
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 15:05   #50
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Meni se plan sviđa..znam da ovako izgleda krajnje pojednostavljeno, puno je to složenija ruta, al u svakom slučaju
I sam sam tio odvažit se na slično putovanje, al nisam nikad..a ljudi putuju na ovakve načine. Nemali broj puta sam i sam staja stoperima..Česi, Slovaci, Britanci...


a da probaš s ovom opcijom...

Čim kreneš na put zaboraviš na brijanje. Dok dođeš do Srbije već ćeš bit ponosan bradonošac , još malo vježbanje naglaska putem i riješeni svi problemi al opet nije dobro jer ljudi ne vole stajati stoperima koji izgledaju freaky

jedini zajeb s teretnim brodovima je to što se roba vozi u ograđene luke. nema graničnog prijelaza. Onda te netko iz carine kupi pa vozi do najbliže policijske postaje ne provjeru kad te provjere slobodan si
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 15:23   #51
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post

Čim kreneš na put zaboraviš na brijanje. Dok dođeš do Srbije već ćeš bit ponosan bradonošac , još malo vježbanje naglaska putem i riješeni svi problemi al opet nije dobro jer ljudi ne vole stajati stoperima koji izgledaju freaky

jedini zajeb s teretnim brodovima je to što se roba vozi u ograđene luke. nema graničnog prijelaza. Onda te netko iz carine kupi pa vozi do najbliže policijske postaje ne provjeru kad te provjere slobodan si
A ja sam mislio da si ti snalažljiv - pa skocis malo prije nego sto udjete u luku u more i otplivas tamo gdje nije ogradjeno
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:46   #52
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post

Čim kreneš na put zaboraviš na brijanje.
Moja zadnja 3 brijanja..matura (izgleda sam ko Jackman na zabavi u "Australiji" ), vojska (iako ni tada baš redovito) i razgovor za posa..i dan danas neobrijan tako da mi to ne predstavlja problem

PS, kad se ide?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 17:13   #53
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
znam na što si mislio ,

Ako je to jedini način...
...a kad si unutar just go forward and don't look back...

Pa zar nisam rekao da je to za extremitete... najgora stvar koja ti se može dogoditi ako te i uhvate je da te deportiraju nazad u RH , a ako i zajebavaju odmah zoveš konzulat na što imaš pravo , pa te konzulat vrati nazad ... put na njihov trošak
Ne, tu griješiš. Najgore šta ti se može dogoditi je da dobiješ metak u guzicu i to onaj olovni da ne bude zabune
Ako netko ne upotrijebi oružje šanse da određeno vrijeme truneš u nekakvom zatvoru su jako dobre.
Pa neka te zatvore i na samo nekakvih tjedan dana - previše je, bar mi meni bilo. Zašto te mogu optužiti? Recimo optužba za špijunažu mi izgleda realno, jer ipak je riječ o Libiji. To šta su ljudi prva liga ne znači da je vlast (policija) cool. Pogle koji su zahtjevi za ulazak u zemlju.

Ako svjesno kršiš njihove zakone nemoj očekivati da će ti naši diplomati potrčati u pomoć tek tako. Ovo šta računaš da će ti ambasada platiti put natrag, heh, mislim da ti oni to poslije uredno naplate.

Ovaj dio tvojeg plana koji se odnosi na švercanje preko granica (i to još sjevernoafričkih ) ne vidim kao neki ekstremni turizam, hrabrost ili zajebanciju nego kao glupost i nepromišljenost koja te može koštati daleko više od onoga šta misliš.

Ali ako je to tebi fora samo odi, možda prođe sve glatko
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 17:58   #54
... Ne zaboravi ponijeti pakovanje Heinekena jer ništa slično u Libiji nećeš naći. Te ako te ćope na granici imaš ih čime pokušati podmititi.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 18:08   #55
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne, tu griješiš. Najgore šta ti se može dogoditi je da dobiješ metak u guzicu i to onaj olovni da ne bude zabune
Ako netko ne upotrijebi oružje šanse da određeno vrijeme truneš u nekakvom zatvoru su jako dobre.
Pa neka te zatvore i na samo nekakvih tjedan dana - previše je, bar mi meni bilo. Zašto te mogu optužiti? Recimo optužba za špijunažu mi izgleda realno, jer ipak je riječ o Libiji. To šta su ljudi prva liga ne znači da je vlast (policija) cool. Pogle koji su zahtjevi za ulazak u zemlju.

Ako svjesno kršiš njihove zakone nemoj očekivati da će ti naši diplomati potrčati u pomoć tek tako. Ovo šta računaš da će ti ambasada platiti put natrag, heh, mislim da ti oni to poslije uredno naplate.

Ovaj dio tvojeg plana koji se odnosi na švercanje preko granica (i to još sjevernoafričkih ) ne vidim kao neki ekstremni turizam, hrabrost ili zajebanciju nego kao glupost i nepromišljenost koja te može koštati daleko više od onoga šta misliš.

Ali ako je to tebi fora samo odi, možda prođe sve glatko
Konzulat će pomoć u svakom slučaju tu nema bojazni , deportirat će te natrag . Istina je da je ludost , nisam rekao da ću to radit , al zamisli da se nađeš u Tunisu i hoćeš u Egipat , pa tko će okružit cijelu Libiji Al da se nađem u takvoj situaciji pokušao bih iz Tunisa uhvatit teretnjak ga Grčku , kakav tanker ili nešto , je sporo al bolje od metka kako kažeš i od tamo teretnjakom do Aleksandrije jer idu svako malo

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
A ja sam mislio da si ti snalažljiv - pa skocis malo prije nego sto udjete u luku u more i otplivas tamo gdje nije ogradjeno
To je već tramak. Ako i dođeš u teretnu luku samo se javiš carini koja te provjeri u policijskoj postaji i miran si.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 18:13   #56
Aaston , što se tiče zatvora, pa gledaj to kao oblik extremnog turizma.. par dana plaćena smještaja, hrane i ljubavi
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:40   #57
evo i ja trazim za partijanje po nasoj obali nekoga..bila u makarskoj ,svakako preporucujem..za smjestaj se pobrinem..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:35   #58
TRAŽIM SUPUTNIKA/CU ZA U.S.A.

Letim iz Venecije za New York VCity dana 9.9. u 11h. Odmah ću uzet rent i vozit za Toronto (2 dana) i Montreal (2 dana), pa nazad u NY i posjetit okolicu - Boston, Philadelphia, Washington, sve u 12 dana.

Frendica mi u zadnjem trenu otkazala a već smo bookirali i platili prvu od 5 rati karte. Cijena povratne karte je 400 eura!! Plaća se na rate, 520 kn u 6 mjeseci.

Ako nekog zanima ići sa mnom u USA 9.9. i vratit se 22.9. nek mi javi na pm.
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 13:23   #59
trazim nekoga za london : 7 - 12.10.
7. je srijeda - polazak u vecernjim satima, 8. je neki praznik a 9. uzimam go, 10. i 11. je vikend a 12. uzimam go i - povrat u popodnevnim satima, ja studiram i radim pa mi je ovo savrsena kombinacija.
ryanair - cca. 450 povratna karta, nadjoh cak i hostel za 500 kn - 5 noci, pa koga zanimaju tipcicne turisticke atrakcije u londonu i ruzenje po pubovima, nek se javim na pm.
pozz
njeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:29   #60
Evo da ne otvaram novi topic, idealno otvoren je novi forum ljubitelja putovanja i entuzijasta nazvan "Putujmo Zajedno" cilj foruma jest da se promovira kultura putovanja i dakako na dijelu foruma postoji sekcija u kojoj možete potražiti suputnika za putovanje. Forum je nekomercijalne naravi i služi nam da podjelimo informacije. Nadam se da neće smetati administratorima ako postavim link:

http://putujmo-zajedno.forummotion.com/

Pozivam Vas da se pridružite. Također traže se moderatori stoga molim zainteresirane da se jave.

Pozivam Vas
RPfan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.