Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 21:45   #1
Pripreme za maturu

nedavno sam dobio letak u skoli o ovim pripremama.mozda nebih ovo smio reklamirat ... nisam njihov ... samo zabrinuti buduci student. zelio bih uzet nesto za FER pa sam mislio ako mi itko moze rec kako im se cini taj TRINOM , posebno oni koji su to prosli dal su se upisali itd ... kakve je kvalitete i to .


HVALA !
__________________
GODDAMMIT LEEROY !! GODDAMMIT !
Kresho18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:10   #2
ja sam isao prosle godine za FSB i zajedno sam bio u grupi sa onima koji idu za FER i slicne fakultete, nisam bas cesto isao ali ovo kaj sam dosao sam pohvatao i dosta mi je pomoglo za fax, nauce te dosta caka za rjesavanje i finti .
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:20   #3
Kupi rađe "Matka Fizića" i navali.
Ako niš nis učil u srednjoj ,nema tog ko ćete naučit u mjesec dana.
Sam počni s priprema-sam svoj majstor najbolji majstor.
Zzap! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:02   #4
mislim da su ti pripreme dobra stvar jer riješavaš zadatke koji se pojavljuju na prijemnim ispitima.
Kaj se tiče trinoma imam samo riječi hvale jer su profesori koji drže pripreme upoznati s sadržajem ispita i pokazulu ti finte i cake kako brže riješiti neke tipske zadatke.
Naravno osim priprema subotom treba još puno zadataka riješiti tokom tijedna za domaću zadaću....sretno
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 01:14   #5
trinom je zakon.... ako si intelignenan i sa minimalnin predznanjen nakon toga upadaš (iz iskustva) svi su mi govorili da gubin vrime... da je to za ponavljanje nakon šta već sve naučiš a ja san počea sa tin tri tjedna prije prijemnoga i upa...
desert_eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 12:02   #6
Savjetujem svima da iskoriste mogućnost pohađanja BESPLATNIH priprema koje organizira Grad Zagreb. Radi se po zadacima s prijemnih ispita, također su subotom i omogućavaju da, uz redoviti rad, znatno podigne kvalitetu svog znanja i ravnopravno konkurira na prijemnim ispitima.
A novac koji ste na taj način uštedjeli, vjerujem da ćete znati potrošiti na nešto drugo (npr. na ugodno ljetovanje nakon što vidite da ste se upisali na fakultet).

Prijave su od 14. siječnja do 17. siječnja u školama koje organiziraju pripreme (I. gimnazija, IV. gimnazija, X. gimnazija; XV. gimnazija i Prirodoslovna škola Vladimir Prelog - ovisno o Faksu kojeg želite upisati.)
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:44   #7
pa dosad sam imo kroz prve 3 god 3-4 iz mat al sad na kraju 5. iz fizike 2,3 al nije da ne kuzim vec je ne volim tolko kolko mat . sa informatikom sam se susreo sad u 4. srednje tj sa pascalom a komp mi je drugi dom. malo mi je tesko sad al cini mi se da cu pohvatat sve do faxa (ne kolko mijocani al ) sto se tice inf .... pa sam mislio uzet neki informaticki smjer koji i kombinira mat ... imal takvo sto na feru ? btw spreman sam sljakat da popunim i usavrsim
__________________
GODDAMMIT LEEROY !! GODDAMMIT !
Kresho18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 15:30   #8
Ja bio u Trinomu, na ljetnima... Sama predavanja mi nisu previše pomogla. Najviše mi je pomoglo to što sam bio sam u zagrebu pa sam dosta učio ta 2 tjedna... Također, skripte sa svih tih priprema su zakon, a to doma nisam mogao nabaviti jer za farmaciju ne postoji Matko Fizić...
Moja preporuka: Deri po toj zbirci i za ono što ne znaš si uzmi tu i tamo sat-dva instrukcija. I sam možeš vidjet hoćeš li upast prema tome kolko riješiš (ne znam točno kolko je za fer granica, al znam da se uz plaćanje ove godine moglo upast samo s pragom)... Sretno!
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:34   #9
matko fizić kicks ass
u trinom sam išla 2004. na pripreme za pravo (di mi je pamet bila ), profesori su bili odlični, al sam ja bila prelijena dolazit (subota ujutro, nije mi se dalo direkt izvana dolazit na pripreme ) pa bih na kraju završila na kavi.... i ipak sam uspjela upast na sve na što sam išla pisat.
za tvz sam se pripremala isključivo uz matka fizića i upala bez problema. matko fizić rulez
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:33   #10
Quote:
Kresho18 kaže: Pogledaj post
pa dosad sam imo kroz prve 3 god 3-4 iz mat al sad na kraju 5. iz fizike 2,3 al nije da ne kuzim vec je ne volim tolko kolko mat . sa informatikom sam se susreo sad u 4. srednje tj sa pascalom a komp mi je drugi dom. malo mi je tesko sad al cini mi se da cu pohvatat sve do faxa (ne kolko mijocani al ) sto se tice inf .... pa sam mislio uzet neki informaticki smjer koji i kombinira mat ... imal takvo sto na feru ? btw spreman sam sljakat da popunim i usavrsim
O kakvoj ti informatici pričaš?Na prijemnom su ti samo matematika i fizika.

Ako želiš smjer koji kombinira matematiku i informatiku odi na PMF-Matematiku,a ne na FER.

NA FER-u imaš 3 matematike+Vjerojatnost i statistika(dakle u svakom semestru prvih dviju godina po jedna matematika),a kolegija vezanih uz kompjutere ili programiranje samo na prvoj godini imaš 4.Dakle to računarstvo ti je malo zastupljenije od matematike.

E da samo da se ne razočaraš na FER-u nećeš učiti previše o kompovima i njihovoj građi,već više o programiranju i takvim stvarima....

A što se trinoma tiče ja sam išao tamo i bilo je ok....
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 17:57   #11
ja mislim upisati pripreme subotama, samo sta ja imam u jutro skolu pa cu morat na popodnevni turnus, jel zna u kolko sati popodne?
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:49   #12
Trinom - pripreme za maturu

Ide li tko? Kakva su iskustva, profesori itd. ????
yksi_kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:57   #13
ja sam tamo bila prije tri godine, preporučam matematiku jako jako dobro, ali hrvatski mi nije bio dobar baš nešto, kao ni tadašnja opća kultura (ja sam išla na pripreme za ekon faks, i to bila prva generacija sa općom kulturom pa nisu baš nešto dobro organizirali).
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:46   #14
Ovisi iz čega ti treba poduka?
Ja sam bio prije 2 godine i apsolutno mi nije niš pomoglo....
Jedino se ˝isplati˝ ici na matematiku,fiziku i slične predmete....al najbolje ti je da sam vježbaš i učiš iz knjiga koje si imao u srednjoj.....
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:02   #15
ZCP pripreme za maturu

Pozdrav,

u školi su nam dijelili zcp-ove letke za pripremu za maturu pa me zanima da li netko ima iskustva sa njima? Vidim da imaju modul koji počinje 15.1.2011. pa se još stignem prijaviti. Inače mislim na fer, a i vidio sam da imaju paket tehnički (mat A + fiz).

Ako netko ima bilo kakva iskustva sa njima, molim neka napiše

Evo i link http://www.zcp.hr/

Zadnje uređivanje Power_of_mind : 09.01.2011. at 11:07.
Power_of_mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:30   #16
pozdrav
moje pitanje nije direktno uz ove pripreme al pošto vidim da nema nekog posebnog topica o pripremama,može tu,nadam se
uglavnom,ja ću isto ić na pripreme,one za posebne provjere,za pravo i za filozofski,i matematiku također.pa me zanima koje pripreme su najbolje za što?
najviše me zapravo zanima za te pripreme za pravo i filzofski.ako je netko bio,može pm ili tu,hvala
vitaebella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:33   #17
ljudi ostavite se tih priprema od toga ništa....sjedni i uči!!!što ti nije jasno nađi si privatnog prof...pripreme jack
__________________
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika,
Svi za Vahida, e e Vaha, Vaha, e e Halihodžiću, baš si majstor, dala te Afrika.
matija mmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 10:43   #18
Ako kog ima s trinoma da mi skenira pripreme za matisu bio bih vjecno zahvalan!!!
epasadsetimisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:22   #19
Dakle Trinom- ne mislim da su bas kvalitetni, a puno para. Ne znam tko ce ove godine drzati pripreme, ali ako ce biti kao i prethodnih godina onda bi iz matematike preporucila radije profesora Vukovica koji je proesor na PMF-MO, nego onog profeosra koji u mirovini, a prije rpedavao u Ruđeru.
No, ne isplati vam se bas to osim ako stvarno nemate pojma. Najbolje vam je naci nekoga tko je prethonih godina siao na te pripreme i onda uzeti njegovu biljeznicu s rijesenim zadcima i udri po tome. Uostalom, u biljeznici je svaki korak napisan pa se sve moze svhatiti. A ne stignete niti tmao razmisljati zsto je to tako jer je tempo brz. Uzmete neciju bilejznicu, sami prolazite kroz gradivo, a onda eventualno pronadete nekakve povoljne instrukcije (jos bolje ako nadete nekoga od prijatelja tko isto ide na maturu, zna i voljan vam je pomoci) i pitate stvari kod kojih ste zapeli. vecina asih profesora ce sito btii spremna pomoci.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:10   #20
Bok!

Može preporuka literature za matematiku (A razina) i fiziku?

Našao sam "Matematika u 24 lekcije" i "MATEMATIKA za državnu maturu - viša razina" (Ivica Bagoje), jel radio netko po tome?

Preporuka za fiziku?
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.