Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2004., 10:16   #1
Korčula

Nadam se da nije bila tema...

Jeste bili na Korčuli? Kako vam se svidjelo? Ima nekih dosta povoljnih aranzmana (cak i za 900kn 7 polupansiona), pa me sve vise obavijaju misli da malo svratim dolje.

Kakav je smjestaj? Kakvi su hoteli? I tako to...

Fala!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 16:16   #2
I mene zanima isto.

Uplatio sam aranzman za dvije osobe=2000kn 7 polupansiona u Vela luci.

Nikad jos nisam bio na Korculi,a oduvijek me privlaci.


Molim savjete i koje zanimljivosti obavezno moram vidjeti, buduci da idem se bas odmoriti tako da imam vremena za dobro upoznati otok.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 16:20   #3
Zaboravih nadodati.

Idemo sa autom, pa me zanima otkuda je najbolje ici na trajekt. Mislio sam zbog male udaljenosti iz Orebica,ali je dosta daleko,dobro je kaj je auto dizelas pa malo trosi.Kakva su vasa isusktva? Kakve su uopce cijene trajekta za auto do Korcule iz Splita i Orebica?

Pozdrav,

H
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:52   #4
OBAVEZNO svratiti u smokvicu i kuptit dobroga vina....
Korcula = dobro vino....
jedan je covjek jednom rekao: "ja sam korculanski zet" i dalje nadodao "ozenio sam se nakon dvije case Grka"

zato....
__________________
x
sir iz ulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:55   #5
e, Orebic - Korcula (bas mjesto korcula) ali se gazi preko citavog Peljesca, a cesta je ... buh
Drvenik - mislim da ima isto trajekt
Split - Velal Luka mislim da ako dolazis sa kontinenta najbolja opcija iako iz orebica je kraca voznja, a cijene ne znam
__________________
x
sir iz ulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 19:42   #6
Vela Luka - zgodno mjesto, pogotovo ako ste smješteni u hotelu Posejdon,on je više-manje u "centru" Vela Luke.
Ako ste u drugom hotelu (još je jedan u Vela Luci, zaboravila sam mu ime) imate malo manje sreće, budući da se do njega ima što pješačiti, ali i vozi svako malo posebna brodica do njega za prijevoz gostiju.
Oba hotela imaju plažu odmah ispod sebe, ova ispod Posejdona i nije bog znaš što, mala je i od jutra do mraka prepuna tako da preporučam posjetiti prekrasne plaže na otočiću Proizdu. Brodica polazi svaki dan, karta je koji 15-20 kuna, ali se definitivno isplati.
Čisto, plavo-zeleno more i bijele kamene plaže---tropska idila!
Svaki četvrtak (mislim) su ribarske večeri...zabavno i isplativo...za par kunića dobiješ solidnu ponudu srdela, hobotnice, lignji.
Raspitajte se (a u hotelu je pretpostavljam i oglašeno) za izlete koji su mogući, npr. Mljet. Naravno, platiš , ali kad si već u blizini, svakako vrijedi posjetiti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 13:29   #7
Evo, ja malo kopao:

Split - Vela Luka 312 kunica auto + 35 kn/osobi. (starta u 10 i u 16:30)

Ako se ne ide u Vela Luku nego recimo u Korculu onda je mozda bolje iz Drvenika - 130kn za auto i 25kn po osobi.
Trajektom se onda vozis duplo manje (2h 15min). Istina, autom moras jahati jos 100-ak km juzno od Splita ali si postedjen 50km voznje po otoku (Vela Luka - Korcula).

Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 23:59   #8
Proizd, otok nedaleko od Vela Luke je predivan...
Još kad ste s pravom osobom... onda je nezaboravno...

Moje najljepše ljetovanje u životu
damir74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 16:23   #9
Evo nakon ljetnog odmora na Korculi red je da nekaj i napišem o tome.

Citajte na:

http://hrvac.blog.hr

ps hvala svima na savjetima
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 13:25   #10
Korčula

Jedan od otoka na Jadranu na koji moja noga nije stupila.
Planiram ovo ljeto.
Molim za iskustva, informacije, preporuke. (I nudim iste za neke druge otoke).
Posebno pitanje:
ima li ikakva brodska veza Korčula-Vis?
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 14:21   #11
Korčula je po meni jedan od najljepših gradova na Jadranu, svakako preporučujem.
Brodska veza s Visom mislim da ne postoji, osim jednodnevnih izleta Korčula-Komiža-Biševo.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 16:09   #12
Pa to je divno..
Ja svakako idem nakon toga u Komižu (kao i svake godine jer bez nje ne mogu disati) te je to puno bolje od Korčula-Split, SPlit-Vis (gubitak dragocjenog vremena).
Hvala na tračku optimizma
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 00:40   #13
idem i ja i ne mogu docekati...
zasad nemas vezu korcula-vis, al imas korcula-hvar, pa hvar-vis, cini mi se utorkom i subotom navecer katamaranom, preko sezone naravno. imas mnogo veza iz splita. joj.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 07:44   #14
Quote:
Natch kaže:
idem i ja i ne mogu docekati...
zasad nemas vezu korcula-vis, al imas korcula-hvar, pa hvar-vis, cini mi se utorkom i subotom navecer katamaranom, preko sezone naravno. imas mnogo veza iz splita. joj.
i ja isto
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:19   #15
Sve mi se čini da bi mi rađe počeli pisati hvalospjeve Komiži i otoku Visu (počevši od mene), nego obznanili koji korisan naputak o skrivenim čarima otoka Korčule koji ne pišu u turističkim vodičima i koje zna samo odabrana vrsta dovoljno sretnih ljudi.
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:32   #16
Quote:
Earl Grey kaže:
Sve mi se čini da bi mi rađe počeli pisati hvalospjeve Komiži i otoku Visu (počevši od mene), nego obznanili koji korisan naputak o skrivenim čarima otoka Korčule koji ne pišu u turističkim vodičima i koje zna samo odabrana vrsta dovoljno sretnih ljudi.
ne znam što te zanima o Korčuli... pitaš za grad korčulu ili općenito?

evo.. pitaj pa ću ti reći
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:56   #17
Pitam za Korčulu općenito.
Ne zanima me iz kojeg su stoljeća gradske zidine, crkva ili kula. O svemu tome ima literatura.
Zanima me što i kako obići u mizerna 3 dana koje imam na raspolaganju, gdje postaviti bazu, za početak. I neke male, veike tajne na koje naiđeš ili slučajno ili nikad.
Znam da ne mogu sve vidjeti u tri dana. Ja idem na Vis godinama i svake godine naiđem na nekaj novo i to takve bisere za koje mi nije jasno kak su mi promakli. Makar to bila samo neka ulica ili neke manirističke stepenice koje vire iz zida i ne vode nikud ili neka dobra konoba, vino, rupa, bunar, spilja, baba puna mudrosti koja živi sama u kući, pustinjaci koji bježe od žena...

A bitno je i znati "tehničke" stvari, rute kojima treba krenuti da se nešto vidi bez praznog hoda i lutanja.
Kreni...jedva čekam, a ova toplina vani...puni me nestrpljenjem...svrbe me tabani
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 15:04   #18
meni je najzbudljivije kad sama otkrivam.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 15:09   #19
Quote:
Earl Grey kaže:
Pitam za Korčulu općenito.
Ne zanima me iz kojeg su stoljeća gradske zidine, crkva ili kula. O svemu tome ima literatura.
Zanima me što i kako obići u mizerna 3 dana koje imam na raspolaganju, gdje postaviti bazu, za početak. I neke male, veike tajne na koje naiđeš ili slučajno ili nikad.
Znam da ne mogu sve vidjeti u tri dana. Ja idem na Vis godinama i svake godine naiđem na nekaj novo i to takve bisere za koje mi nije jasno kak su mi promakli. Makar to bila samo neka ulica ili neke manirističke stepenice koje vire iz zida i ne vode nikud ili neka dobra konoba, vino, rupa, bunar, spilja, baba puna mudrosti koja živi sama u kući, pustinjaci koji bježe od žena...

A bitno je i znati "tehničke" stvari, rute kojima treba krenuti da se nešto vidi bez praznog hoda i lutanja.
Kreni...jedva čekam, a ova toplina vani...puni me nestrpljenjem...svrbe me tabani

ma tri dana uvrh glave

grad otkriješ u roku cca 15 min... jedan krug i to je to... uspneš se po stepenicama do jezgre.... riva i nije jača pa nemaš što puno... i to je to

lumbarda je interesantna samo za sv roka... onda se, kao, nešto događa .... inače je to lumbarda samo velika pješćana plaža sa kafićima po strani

eh sad.... moji su iz sela iznad korčule pa mi je to bilo interesantno.. ali nemaš što puno vidjeti osim starih kuća u raspadu

ok.. sad ću prestat... učinio si mi se entuzijastičan... pa da se ne razočaraš
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 15:14   #20
joujou da skratimo:
- zanima nas prijevoz do otoka i po otoku
- cijene privatnog smjestaja i hotela
- dobre konobe
- najljepse plaze
- i naravno, maniristicke stepenice
jesam li nesto zaboravila?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.