Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 20:34   #21
našla sam jednu stranicuhttp://www.six.hr/popis_proizvoda.asp?idKategorije=33 i mislim uzeti Hohner BRAVI ALPINI 28 (C)
jel to dobar izbor?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:21   #22
Marine Band je sasvim ok.
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 02:58   #23
ok, hvala.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 04:02   #24
Hohnerica iz C je fajn za pocetak. A nije ni skupa. Ja sam moju dobila for free (fakat nije skupa ) a mislim da joj je cijena oko 100 kn.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 20:58   #25
a mogu li negdje da se pronadju note, tablature ili slicno???
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 16:51   #26
usna harmonika

nasla sam doma hohnerovu usnu harmoniku. kak da je sama naucim svirat.ima netko neke savjete za pocetnika?? kako je najlakse pocet...i slicne stvari.hvala.
__________________
enemy on the roof
povrche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:48   #27
Quote:
povrche kaže:
nasla sam doma hohnerovu usnu harmoniku. kak da je sama naucim svirat.ima netko neke savjete za pocetnika?? kako je najlakse pocet...i slicne stvari.hvala.
pitaj nekog kauboja iz starih vestern filmova, ma nema ti to niko pojma kak se svira, moras sama skuzit, imam ih ja tri pa neznam svirat, nista cudno....
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:25   #28
ja ne znam svirati usnu harmoniku, iskreno nikad me nije ni privlacio taj instrument bas previse, ali moj rista rastura...
kao prvo, moras imati posebno dobar sluh jer se to svira samo po sluhu, a kao drugo vjerujem da ima na netu za skinuti more vjezba, pa googlaj malo
Losh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:44   #29
A jel ga serete...

Pogledaj ovu adresu tu ti pise na hrvatskom sve sta te zanima:
http://harpplayer.blog.hr/
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 21:02   #30
Quote:
El Rodeo kaže:
A jel ga serete...

Pogledaj ovu adresu tu ti pise na hrvatskom sve sta te zanima:
http://harpplayer.blog.hr/
E, dečko!!!Ja mislim da bi trebo imat malo poštovanja, ja NESEREM nego sam iznio svoje mišljenje, za vrijeme druga Tita se mišljenje nije smjelo javno iznosit al sad za vrijeme Stipe Mesića smije!!!!!
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:09   #31
Quote:
Bakas kaže:
E, dečko!!!Ja mislim da bi trebo imat malo poštovanja, ja NESEREM nego sam iznio svoje mišljenje, za vrijeme druga Tita se mišljenje nije smjelo javno iznosit al sad za vrijeme Stipe Mesića smije!!!!!
Vidim da imas pijeska u vagini...
 
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:37   #32
Quote:
El Rodeo kaže:
Vidim da imas pijeska u vagini...
Bolje i to nego ku*ac u vagini ko što tvoja mama ima
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 09:57   #33
dođe čovjek u mesnicu i pita:
-molim vas, imate možda bikova crijeva, trebala bi mi za žice za bajs?
mesar veli: -na žalost nemamo bikovih crijeva za žice za bajs, ali imamo fine friške kravlje pizde koja vam može biti za usnu harmoniku.
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:31   #34
Quote:
povrche kaže:
nasla sam doma hohnerovu usnu harmoniku. kak da je sama naucim svirat.ima netko neke savjete za pocetnika?? kako je najlakse pocet...i slicne stvari.hvala.
Kao što je netko već postao, harpplayer ti je odlična stranica jer svi početnički savjeti koje bi ti dao imaš tamo, fino sortirane pa malo prekopaj.
Inače harmonika je podcijenjen instrument te mnogi zaboravljaju da je bila i je veliki dio kulture bluesa, jazza, rocka, countrya itd...to što je svi automatski povezuju s nekim mornarima i skitnicama kao obični ulični instrument samo govori o njihovoj glazbenoj pismenosti, no da ne serem previše, sretno i puno zabave s hohnericom, vrlo zahvalan instrument.
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:18   #35
ja sviram usnjak već desetak godina i jedini savjet koji mogu dati je:
prvo izvuči čisti ton pa onda vježbati vježbati i vježbati
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 17:10   #36
Quote:
povrche kaže:
nasla sam doma hohnerovu usnu harmoniku. kak da je sama naucim svirat.ima netko neke savjete za pocetnika?? kako je najlakse pocet...i slicne stvari.hvala.

Skupiš usne kao da ćeš fućkati i onda dugo dugo vježbaš udah izdah na pojedinom tonu-najviše pažnje obratiti na udisaj, neka bude polako i ravnomjerno-u prednosti si ako znaš pravilno disati, ako ne znaš, naučiš uz harmoniku.
Kao i za svaki instrument, treba ti gomila strpljenja. Zajeb s harmonikom je što je mala i kompaktna pa ti se čini da ju je lako naučiti-nije.
Imaš jako puno varijacija koje ti ja ne mogu objasniti preko neta ovako, sve je igra položaja jezika i nepca, te načina na koji raspoređuješ zrak po rupama.
No jako je zabavno.
Malo proguglaj, ja sam svojevrmeno našla tonu stranica sa uputama (na engleskom, sumnjam da ih ima na hrvatskom), više manje svaki svirač usne harmonike ima neku svoju tehniku pa u skladu sa tuđim savjetima pronađi neko svoje mjesto pod suncem.

Mogu ti preporučiti odličnog instruktora usne-jedan od najboljih u HR na tom planu-skup je, ali odličan.

Ili bubaj sam/a. No moraš stalno vježbati jer inače mozak zaboravlja položaj/tehnike.

Aj bok
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 18:47   #37
Quote:
Bakas kaže:
Bolje i to nego ku*ac u vagini ko što tvoja mama ima
A joj kako si me uvrijedio...
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 22:48   #38
mmm cura koja svira usnjak to bi volio čuti zanimljivo zanimljivo
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:48   #39
Quote:
El Rodeo kaže:
A joj kako si me uvrijedio...
To nije uvreda nego poštapalica
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:02   #40
Quote:
Bakas kaže:
To nije uvreda nego poštapalica
Lizi mi jaja, debilu...
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.