Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 12:08   #21
Hvala vam na odgovorima. Zatražila sam karticu. Sad me zanima, ako se ne varam, za aktivaciju kartice na paypal potrebno je imati minimalno 1.95 dolara. Sad, kako mogu uplatiti novac na payoneer karticu. Preko moje kreditne ili devizne kartice koje su vezane na paypal ili preko tog US Bank Account?
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:39   #22
Možeš uplatiti direktno s debitne ili kreditne kartice na svoju Payoneer. Imaš opciju na njihovoj stranici. Mislim da se zove "private load" ili tako nešto.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 15:31   #23
imam jedno pitanje u vezi payoneer kartice,

htio bih koristiti ovu karticu za paypal, ali imam jedan problem.

Trenutacno su mi sjeli na tekuci racun i morao sam zastititi racun, i sada mogu novce podizati samo na nacin da dodem direktno u banku.
Sad dali ja mogu uplatiti novce na svoju payonner karticu, te ako uplatim dali ce mi fina moci uzeti odmah novce ili ipak fina ne moze odmah znati za uplatu na payonner karticu.

Ako mogu uplatiti na koji nacin se uopce uplacuje na payonner karticu, dali otidem samo u neku banku i dam broj racuna ili moram internet bankarstvom odnosno necim trecim, te kolika je provizija kad bih npr uplatio 50 $ na racun.

Te jos me zanima dali payonner onu naknadu za izradu kartice uzme odmah cim prvi put sjednu novci na racun ili to uzme nakon odredenog vremena.

Hvala svima na pomoci
Toni113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 21:46   #24
Mene zanima koliko je ta kartica sigurna od očiju porezne, budući da se na nju uglavnom podiže novac koji je (prema hr zakonima) ilegalno zarađen. Isto tako zar nije kažnjivo imati otvoren bankovni račun u nekoj drugoj državi?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 16:53   #25
Lol Marijan ,zašto bi bilo ilegalno otvoriti račun u drugoj državi i odakle ti ideja da se ta kartica koristi za ilegalne svrhe.
Dobro si me nasmija, ha ha.
Prvo skoči pa reci hop.
ivakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 23:56   #26
Quote:
ivakar kaže: Pogledaj post
Lol Marijan ,zašto bi bilo ilegalno otvoriti račun u drugoj državi
Ok ne striktno tako ali...
Zakon o deviznom poslovanju čl 63 stavak 3 i još neki, ali stavak 3 se odnosi na ovo.


Quote:
ivakar kaže: Pogledaj post
i odakle ti ideja da se ta kartica koristi za ilegalne svrhe.
Dobro si me nasmija, ha ha.
Prvo skoči pa reci hop.
Hoćemo li napraviti anketu koliko ljudi ovdje koristi payoneer za primanje naknade za obavljene poslove u inozemstvu, i koliko njih plati porez i prirez na to, vjerojatno niti 10%. Tako da ostatak prima lovu ilegalno ispod radara porezne.

I tu mene zanima koliko je sigurno korištenje payoneera od porezne.
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 17:19   #27
Ne razumijem npr. ja zaradim neki novac u švedskoj i taj novac prenesem na payoneer koji je u americi i trebam platiti porez hrvatskoj....
To je američka kartica i sva pravila prema američim zakonima...

Payoneer radi u cijelom svijetu i to javno
http://www.payoneer.com/payment-serv...Pal/index.aspx

Ako misliš da je ilegalno prijavi payoneer isntitucijama
zagreb001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 20:20   #28
Zna li netko koliko iznosi dnevni limit za podizanje gotovine s bankomata?
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 12:42   #29
5000$
Smiren is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 18:50   #30
Jel zna netko jel se može na Payoneer karticu uplatit sa Visa Elektron kartice?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 04:17   #31
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Jel zna netko jel se može na Payoneer karticu uplatit sa Visa Elektron kartice?
Može
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 08:26   #32
Jel netko zna jel dovoljno uplatit 20$ na Payoneer karticu? Jel treba uplatit više zbog članarine? I jel netko zna kad se članarina naplačuje, mislim pri prvoj uplati na karticu ili kako?

Želim karticu verificirat na PayPal.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:47   #33
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Jel netko zna jel dovoljno uplatit 20$ na Payoneer karticu? Jel treba uplatit više zbog članarine? I jel netko zna kad se članarina naplačuje, mislim pri prvoj uplati na karticu ili kako?

Želim karticu verificirat na PayPal.
Ne trebaš ništa uplaćivati na Payoneer. Verifikacija s Paypalom ide tako da uvrstiš podatke za svoj US račun koji ti ide zajedno sa Payoneerom. Paypal će ti to prihvatiti, ali karticu neće, onda dodaš još jednu karticu (paypal možeš povezati s više kartica) s koje ti Paypal skine cca 2$ nakone čega traži da uneseš kod koji se nalazi uz spomenutu transakciju. (Pitaš u banci da ti izlistaju promet po kartici i vidiš gdje je Paypal skinuo te novce, uz Paypalovu transakciju ti je kod kojeg zatim ukucaš u Paypal, po čemu oni znaju da si to ti i tvoja kartica. Ako si prethodno povezao Paypal sa svojim US accauntom (kojeg dobivaš od Payoneera) inda će ti Paypal vratiit tih 1,95 $ i to na način da će ih isplatiti na Payoneer.

Ako nemaš karticu u HR odeš u Hypobanku i tražiš da ti izdaju poklon karticu. Vrlo jednostavan postupak. To je jednokratna kartica koju napuniš s kolko love smatraš i koja savršeno funkcionira na Paypalu. Jedino što na tu karticu ne možeš primati uplate. No to ti je svejedno, je će ti uplate ići direkt na tvoj US account.

US account i Payoneer kartica nisu jedno te isto, da se razumijemo. To ti je svojevrsni tekući račun na kojeg se oslanja Payoneerov Master, tako da kad ti lova legne na US račun, ne znači da ti je ujedno odmah legla i na Mastercard.

Inače, ne znam što namjeravaš raditi na netu, ali za mnogo toga ti više uopće nije potreban PayPal jer mnogi, kao npr. affiliate mreže, tipa clickbank i amazon rade direkt sa Payoneerom. Što zaradiš ide ti direkt na račun.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:43   #34
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ništa uplaćivati na Payoneer. Verifikacija s Paypalom ide tako da uvrstiš podatke za svoj US račun koji ti ide zajedno sa Payoneerom. Paypal će ti to prihvatiti, ali karticu neće, onda dodaš još jednu karticu (paypal možeš povezati s više kartica) s koje ti Paypal skine cca 2$ nakone čega traži da uneseš kod koji se nalazi uz spomenutu transakciju. (Pitaš u banci da ti izlistaju promet po kartici i vidiš gdje je Paypal skinuo te novce, uz Paypalovu transakciju ti je kod kojeg zatim ukucaš u Paypal, po čemu oni znaju da si to ti i tvoja kartica. Ako si prethodno povezao Paypal sa svojim US accauntom (kojeg dobivaš od Payoneera) inda će ti Paypal vratiit tih 1,95 $ i to na način da će ih isplatiti na Payoneer.

Ako nemaš karticu u HR odeš u Hypobanku i tražiš da ti izdaju poklon karticu. Vrlo jednostavan postupak. To je jednokratna kartica koju napuniš s kolko love smatraš i koja savršeno funkcionira na Paypalu. Jedino što na tu karticu ne možeš primati uplate. No to ti je svejedno, je će ti uplate ići direkt na tvoj US account.

US account i Payoneer kartica nisu jedno te isto, da se razumijemo. To ti je svojevrsni tekući račun na kojeg se oslanja Payoneerov Master, tako da kad ti lova legne na US račun, ne znači da ti je ujedno odmah legla i na Mastercard.

Inače, ne znam što namjeravaš raditi na netu, ali za mnogo toga ti više uopće nije potreban PayPal jer mnogi, kao npr. affiliate mreže, tipa clickbank i amazon rade direkt sa Payoneerom. Što zaradiš ide ti direkt na račun.
E hvala ti puno na odgovoru. Jel mogu umjesto te kartice iz Hypo Banke iskoristit bratovu Visu Elektron karticu na isti način jer sam u blokadi pa nemogu mi izdat karticu nigdje?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:40   #35
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
E hvala ti puno na odgovoru. Jel mogu umjesto te kartice iz Hypo Banke iskoristit bratovu Visu Elektron karticu na isti način jer sam u blokadi pa nemogu mi izdat karticu nigdje?
Hypo poklon karticu možeš dobiti bez obzira na blokadu (provjereno - i ja sam u blokadi)
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:46   #36
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Hypo poklon karticu možeš dobiti bez obzira na blokadu (provjereno - i ja sam u blokadi)

Hvala puno. A kolko dođu troškovi za izdavanje Hypo poklon kartice, mislim izdavanje, članarina i ostalo?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 02:14   #37
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Hvala puno. A kolko dođu troškovi za izdavanje Hypo poklon kartice, mislim izdavanje, članarina i ostalo?
10 kn jednokratno (!!!) za iznose do 500 kn
i dalje do 50 kn koliko je za maksimalan iznos od 15 000 kna.
Procedura traje 5 minuta. Fina ne može na to sjesti jer kartica ne glasi na ime, odnosno, možeš je pokloniti kako samo ime kaže. Ali možeš u banci tražiti listu transakcija (za potrebe paypala). I možeš je naravno koristiti bilo gdje kao i bilo koju drugu karticu.
genijalna stvar

Zadnje uređivanje TheQuill : 03.07.2013. at 02:26.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:22   #38
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
10 kn jednokratno (!!!) za iznose do 500 kn
i dalje do 50 kn koliko je za maksimalan iznos od 15 000 kna.
Procedura traje 5 minuta. Fina ne može na to sjesti jer kartica ne glasi na ime, odnosno, možeš je pokloniti kako samo ime kaže. Ali možeš u banci tražiti listu transakcija (za potrebe paypala). I možeš je naravno koristiti bilo gdje kao i bilo koju drugu karticu.
genijalna stvar

Znači ako sam te dobro shvatio sutra ako odem u banku, kartica je gotova za 5 min(cca) netrebam čekat 1-2 tjedna, uplatim 10 Kn jednokratno i stavim još 15 Kn za PayPal na kraticu? Bitno mi je samo da mogu karticu dobit bar za dva dana jer sa mog servisa gdje mi je lova isplate za PayPal je od 3-10 u mjesecu pa tak da stignem ovaj mjesec.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:50   #39
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Znači ako sam te dobro shvatio sutra ako odem u banku, kartica je gotova za 5 min(cca) netrebam čekat 1-2 tjedna, uplatim 10 Kn jednokratno i stavim još 15 Kn za PayPal na kraticu? Bitno mi je samo da mogu karticu dobit bar za dva dana jer sa mog servisa gdje mi je lova isplate za PayPal je od 3-10 u mjesecu pa tak da stignem ovaj mjesec.
Vordas, valjda si već bio u banci pa znaš, samo da kažem da staviš ipak nešto više kna na karticu, fakat nema smisla uplaćivati 15 kna i to platiti 10. Kartica ti može poslužiti na netu za razne druge stvari, a ako ne, stresi je šta ja znam - kod Todorića u špeceraju
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 03:59   #40
Ne znam da li Hypo ima takvu poklon Visa karticu, a znam da ima takvu poklon Mastercard jer sam poklanjao nekome takvu karticu. Ne zaboravite da se s PayPal-a novac može povlačiti samo na U.S. bankovni račun ili na Visa karticu, ali ne i na MasterCard. MasterCard karticu se može vezati na PayPal, i plaćati s nje, ali se ne može isplaćivati novac na nju.

Tako da ako po novom nemaju i takvu poklon Visa karticu, onda ne koristi za povlačenje s PayPal-a.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.