Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2016., 15:41   #1
Gradski derbiji, tko je gazda u svom gradu?

Zanima me koji klubovi imaju više navijača u samom gradu iz kojeg dolaze, znači ne ukupno.

Rim - romanisti laziali 70:30?
Torino - torinesi juventini 60:40?
Milano - milanisti interisti 55:45?
Genova- genoani doriani 60:40?

Manchester,Madrid,Barcelona, Beograd,Atena,London, Berlin,Munchen,Istanbul, Budimpesta,Bukurest,Moskva,Bec,Sarajevo,Glasgow,Li sabon,Stockholm,Edinburgh...

Bilo šta ako netko zna, molio bi da napiše

Thnx

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 17:08   #2
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Zanima me koji klubovi imaju više navijača u samom gradu iz kojeg dolaze, znači ne ukupno.

Rim - romanisti laziali 70:30?
Torino - torinesi juventini 60:40?
Milano - milanisti interisti 55:45?
Genova- genoani doriani 60:40?

Manchester,Madrid,Barcelona, Beograd,Atena,London, Berlin,Munchen,Istanbul, Budimpesta,Bukurest,Moskva,Bec,Sarajevo,Glasgow,Li sabon,Stockholm,Edinburgh...

Bilo šta ako netko zna, molio bi da napiše

Thnx

Sent from my D6503 using Tapatalk
U Torinu je podjednako torineza i juventina...

U Milanu je vise interista... 55;45, mozda i 60:40

Genoa kako is napisao... Mozda 55;45 za Genou...

Rim 80:20, ako se gleda samo grad...

Zvezda:Partizan u Beogradu izmedju 55 i 60 za Zvezdu, ako uzmemo citavu Srbiju i "zapadne srpske zemlje" dolazi se do 67:33...

Budimpesta, 60% Ferencvaros, 30% Ujpest, 6% Honved, 3% Vasas, 1% MTK...

Atena sa čitavom okolicom.. 50% Olimpijakos, 35% Pao, 15% AEK, u centru Atene Pao i AEK su mozda popularniji

Moskva... 40% CSKA, 35% Spartak, 10% Lokomotiv, 8% Torpedo, 5% Dinamo, 2% Moskva (u cijeloj Rusiji Spartak je uvjerljivo najpopularniji)

Bec 66,66% Rapid, 33,33% Austria...

Madrid, 75% Madrid, 25% Atletico...

Barcelona 80% Barcelona, 20% Espanyol

Sevilla kao grad 60% Sevilla, 40% Betis, kao pokrajina 60% Betis, 40% Sevilla

Valencia, 85% Valencia, 15% Levante

Manchester, 55% Cita, 45% Utd 8malo šire podrucje grada)

Liverpool, 55% Everon, 45% Liverpool

Istambul (40% Galatasaray, 40% Fener, 20% Besiktas) u cijeloj Turskoj Fener ima preko 50%, Galatasaray oko 35%...

Sarajeno kao grad, Zeljo 40-45%, Sarajevo 55-60%, cijela Bosna Zeljo ima vise navijaca

Glasgow, kao grad Rangers-Celtic 60-40

Lisabon, Benfica 65-70%, Sporting 30%, Belanenses 0-5% u cijelom Portugalu je Befica 60%, Sporting i Porto 20%...

Muenchen, Bayern-1860 60:40, omjer u Bavarskoj je veci u korist Bayerna

Bukurest Steaua-Dynamo 60-40

Sofija.. CSKA:Levski 60:40, cijela Bugarska Levski:CSKA 55:45

Varsava... Legija:Polonija 70:30

Prag Sparta:Slavija 55:35, Dukla i Boheminas preostalih 10%

Bratislava Slovan:Inter 65-35

Buenos Aires Riveroca 60:40, u cijeloj Argentini omjer je obrnut... San Lorenzo, Velez, Argentina Juniors, Novi Čikago, Huracan, Tigre nisam ukljucio u omjer, bilo bi prekomplicirano...

Avellanda Indipendiente 70%, Racing 30%

Montevideo... Penarol:Nacional 60:40

Kairo: AL Ahly:Zamalek 60:40, u cijelom Egiptu je 80:20...

U Skandinaviji i Edhimburghu nikad nisam bio, pa nem znam...

Brazil, nisam bio dugo, ali...

Rio... Flamengo 40%, Fluminese 30%, Botafogo 20%, Vasco de Gama 10%

Sao Paolo... Corinthians 40%, Palmeiras 40%, Sao Paolo 20%, Ponte Pretu nisam računao

Belo Horizonte... Atletico 70%, Cruzeiro 30%...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 17:18   #3
Svaka cast!

Znas li odprilike Solun i Krakow?
Rapid Bukurest u usporedbi sa Steauom i Dinamom?

Bio sam siguran da je Madrid u najmanju ruku fifti-fifti, ako ne i vise za Atletico..Kako Rayo stoji tamo?

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 20:32   #4
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Svaka cast!

Znas li odprilike Solun i Krakow?
Rapid Bukurest u usporedbi sa Steauom i Dinamom?

Bio sam siguran da je Madrid u najmanju ruku fifti-fifti, ako ne i vise za Atletico..Kako Rayo stoji tamo?

Sent from my D6503 using Tapatalk
"Odprilike" ti nitko ne zna ali otprilike bih možda znao.

Solun ti je mala prljava lučica koja okuplja fanatike PAOK-a i Arisa.Klub PAOK drži apsolutni monopol u 96,322% kvartova,a njegovi navijači Gate 4 su skupina tamnoputih bradato-kosatih debeljuca sa maramama palestinkama oko vrata.Navijanje im se uglavnom sastoji od gromoglasnog brundanja i suradnje sa osiguranjem na stadionu.Arisovi fanatici poznatiji su kao Super3,dečki imaju svoj bend i aktivni su u praćenju svoga kluba u skoro svim sportovima.

Bukurešt bi bio jedan dragulj Rumunjske da njegovi stanovnici malo počiste u gradu.Prepun romskih čergi i sumnjivih četvrti predstavlja jednu kaotičnu sredinu gdje je biti navijač zaista težak način života.Njihovi navijači vrlo često moraju prositi po ulicama kako bi si priuštili kartu za utakmicu,a popularan je trend sakupljanja čepova od gaziranih pića koje kasnije zamjenjuju za neki od klupskih rekvizita.Šteua ti je čisti državni klubić imaju svoju navijačku grupu dok Dinamo Bukurešt okuplja tamnopute desničare romskog podrijetla.

66% Šteua i 34% Dinamo Bukurešt

U Krakowu je situacija jasna 80% Wisla 20% Cracovia.Iako su tamo aktivni u rezbarenju i lovici sa katanama vjerojatno će se u narednim danima omjeri mjenjati ovisno tko će koga staviti pod zemlju.

Btw. ovo tvoje pitanje je totalno laički postavljeno jer nisi sagledao sve aspekte niti si mirisao zrak tih gradova.Ostavi se youtubea i onog prištavca iz Cope90 jer stvarnost je nešto sasvim drugo.
__________________
Stavovi,opaske i mišljenja su plodovi fikcije imaginarnih ljudi u imaginarnom svijetu.
theultraguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 21:09   #5
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
U Torinu je podjednako torineza i juventina...

U Milanu je vise interista... 55;45, mozda i 60:40

Genoa kako is napisao... Mozda 55;45 za Genou...

Rim 80:20, ako se gleda samo grad...

Zvezda:Partizan u Beogradu izmedju 55 i 60 za Zvezdu, ako uzmemo citavu Srbiju i "zapadne srpske zemlje" dolazi se do 67:33...

Budimpesta, 60% Ferencvaros, 30% Ujpest, 6% Honved, 3% Vasas, 1% MTK...

Atena sa čitavom okolicom.. 50% Olimpijakos, 35% Pao, 15% AEK, u centru Atene Pao i AEK su mozda popularniji

Moskva... 40% CSKA, 35% Spartak, 10% Lokomotiv, 8% Torpedo, 5% Dinamo, 2% Moskva (u cijeloj Rusiji Spartak je uvjerljivo najpopularniji)

Bec 66,66% Rapid, 33,33% Austria...

Madrid, 75% Madrid, 25% Atletico...

Barcelona 80% Barcelona, 20% Espanyol

Sevilla kao grad 60% Sevilla, 40% Betis, kao pokrajina 60% Betis, 40% Sevilla

Valencia, 85% Valencia, 15% Levante

Manchester, 55% Cita, 45% Utd 8malo šire podrucje grada)

Liverpool, 55% Everon, 45% Liverpool

Istambul (40% Galatasaray, 40% Fener, 20% Besiktas) u cijeloj Turskoj Fener ima preko 50%, Galatasaray oko 35%...

Sarajeno kao grad, Zeljo 40-45%, Sarajevo 55-60%, cijela Bosna Zeljo ima vise navijaca

Glasgow, kao grad Rangers-Celtic 60-40

Lisabon, Benfica 65-70%, Sporting 30%, Belanenses 0-5% u cijelom Portugalu je Befica 60%, Sporting i Porto 20%...

Muenchen, Bayern-1860 60:40, omjer u Bavarskoj je veci u korist Bayerna

Bukurest Steaua-Dynamo 60-40

Sofija.. CSKA:Levski 60:40, cijela Bugarska Levski:CSKA 55:45

Varsava... Legija:Polonija 70:30

Prag Sparta:Slavija 55:35, Dukla i Boheminas preostalih 10%

Bratislava Slovan:Inter 65-35

Buenos Aires Riveroca 60:40, u cijeloj Argentini omjer je obrnut... San Lorenzo, Velez, Argentina Juniors, Novi Čikago, Huracan, Tigre nisam ukljucio u omjer, bilo bi prekomplicirano...

Avellanda Indipendiente 70%, Racing 30%

Montevideo... Penarol:Nacional 60:40

Kairo: AL Ahly:Zamalek 60:40, u cijelom Egiptu je 80:20...

U Skandinaviji i Edhimburghu nikad nisam bio, pa nem znam...

Brazil, nisam bio dugo, ali...

Rio... Flamengo 40%, Fluminese 30%, Botafogo 20%, Vasco de Gama 10%

Sao Paolo... Corinthians 40%, Palmeiras 40%, Sao Paolo 20%, Ponte Pretu nisam računao

Belo Horizonte... Atletico 70%, Cruzeiro 30%...
Ovo za torino je možda največa glupost koju san pročita na ovom forumu,bija san tamo na nekoliko utakmica i iman prijatelje u granata korpsima 1981 upozna san dosta ljudi i 70-80 posto ljudi (malo san i reka) su navijači torina,a pravih torineza koji su podrijetlom iz pijemonta je možda i 90 posto navijača torina,rastom tvornice fiata čiji su vlasnici familia agnelli kao i juventusa radna snaga je dolazila večinom sa juga italije ali i iz drugih djelova npr lombardije koja je blizu večina tih ljudi je navijala za juve(najjača grupa trenutno je viking juve koji su iz lombardije) u samon gradu se ta razlika vidi na svakom koraku npr.fan shop od torina je u samon centru na piazzi costello dok je juveov shop malo van samog centra u sporednoj uličici,noč prije derbija im je tradicija da se skupljaju baš na piazzi costello da se vidi ko ja gazda u gradu bija sa jedan put s torinezima koji je bilo oko 1000 dok od juveovih ni traga ni glasa,a torinezi mi govore da je to uvik tako i da obračuni budu rijetki u centru jer se juveovi nikad ne pojavljuju i da su obračuni samo oko stadiona ,poznati je i grafit u torinu koji u slobodnom prijevodu glasi ,,u italiji imate milijone navijača,a u torinu ste samo 4 seljaka" tu se misli na 4 juveove grupe ima primjera još puno ali mi se neda pisat sad feljtone i ovo za rim je glupost teška tamo san bija misec dana,ali o tome drugi put
Perač leševa85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:02   #6
sta je za rim glupost?
mozda nije 80:20, ali je sigurno puuuno vise romanista nego laziala.

ja ne govorim o ultrasima, vec ukupnom broju navijaca.

ja sam romanista i bio sam u rimu na tekmama bar 5 puta, pa tako i poslije osvajanja kupa protiv intera prije jedno 10 godina, i u gradu je bilo tisuce navijaca po svim trgovima, ulicama..
bio sam i nakon finala kupa roma-lazio 0:1 prije par godina i jedino sto sam cuo je bilo par trubi auta u punom gasu i poslije vidio da je bilo par tisuca laziala na piazza del popolo.
mozda cak i juve ima vise navijaca od lazia u gradu rimu..

ponavljam radi se gradu rimu i o svim navijacima, ne samo ultrasima..
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:13   #7
@ ultraguru, o cemu ti pricas, kakvi aspekti, kakvi mirisi, kakvi pristavci..

pitanje je vrlo jasno i jednostavno, koji klub ima vise navijaca u gradu koji ima gradske derbije?
taj broj normalno da ovisi o razlicitim povijesnim, kulturoloskim, socijalnim, vjerskim, politickim aspektima..
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 02:19   #8
Quote:
Perač leševa85 kaže: Pogledaj post
Ovo za torino je možda največa glupost koju san pročita na ovom forumu,bija san tamo na nekoliko utakmica i iman prijatelje u granata korpsima 1981 upozna san dosta ljudi i 70-80 posto ljudi (malo san i reka) su navijači torina,a pravih torineza koji su podrijetlom iz pijemonta je možda i 90 posto navijača torina,rastom tvornice fiata čiji su vlasnici familia agnelli kao i juventusa radna snaga je dolazila večinom sa juga italije ali i iz drugih djelova npr lombardije koja je blizu večina tih ljudi je navijala za juve(najjača grupa trenutno je viking juve koji su iz lombardije) u samon gradu se ta razlika vidi na svakom koraku npr.fan shop od torina je u samon centru na piazzi costello dok je juveov shop malo van samog centra u sporednoj uličici,noč prije derbija im je tradicija da se skupljaju baš na piazzi costello da se vidi ko ja gazda u gradu bija sa jedan put s torinezima koji je bilo oko 1000 dok od juveovih ni traga ni glasa,a torinezi mi govore da je to uvik tako i da obračuni budu rijetki u centru jer se juveovi nikad ne pojavljuju i da su obračuni samo oko stadiona ,poznati je i grafit u torinu koji u slobodnom prijevodu glasi ,,u italiji imate milijone navijača,a u torinu ste samo 4 seljaka" tu se misli na 4 juveove grupe ima primjera još puno ali mi se neda pisat sad feljtone i ovo za rim je glupost teška tamo san bija misec dana,ali o tome drugi put



Ima tu još umotvorina koje je čak i u promilima napisa

ovo: Madrid, 75% Madrid, 25% Atletico...
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 05:28   #9
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
sta je za rim glupost?
mozda nije 80:20, ali je sigurno puuuno vise romanista nego laziala.

ja ne govorim o ultrasima, vec ukupnom broju navijaca.

ja sam romanista i bio sam u rimu na tekmama bar 5 puta, pa tako i poslije osvajanja kupa protiv intera prije jedno 10 godina, i u gradu je bilo tisuce navijaca po svim trgovima, ulicama..
bio sam i nakon finala kupa roma-lazio 0:1 prije par godina i jedino sto sam cuo je bilo par trubi auta u punom gasu i poslije vidio da je bilo par tisuca laziala na piazza del popolo.
mozda cak i juve ima vise navijaca od lazia u gradu rimu..

ponavljam radi se gradu rimu i o svim navijacima, ne samo ultrasima..
Ajmo malo o rimu dobija san inspiraciju,omjer 80:20 stvarno nije realan poštenije bi bilo reč 60:40 ili 65:35 svi znamo da su u rimu podjele na desne i live iako su i neke grupe rome desno orjentirane,oba kluba su osnovana ka fašistička s tim da je došlo do podjele da za lazio navija bogatiji sjeverni dio grada,ti ljudi su bili bogatiji rimljani koji su 30ih i 40ih godina imali posjede na sjevernim periferijama grada i radnici koji su radili za njih na posjedima a dolazili su iz cili regije su također navijali za lazio i tu dolazi do prvih podjela i priča da su laziali seljaci iz okolice a romanisti pravi rimljani.Istina je skroz druga,za lazio su kroz povijest bili sjeverni kvartovi cassia,tomba di nerone,prati,monte mario,vigna clara,a i u drugim kvartovima ima jakih ekipa.Istina je da sveukupno u gradu ima više romanista,ali je največa glupost da za romu navijaju pravi rimljani,a za lazio seljaci,a zna se i da je za romu večina doseljenika iz svi država svita,a i židovska zajednica u rimu otvoreno podupire romu i ima odbojnost prema laziu baš se pitan zašto:klap::klap:
Perač leševa85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:49   #10
fino su ti laziali to objasnili

stoji vecina toga sto si napisao, i sve je logicno.
kod samih ultrasa i romini i lazievi su danas desno. kod rominih jedino su fedayni sluzbeno apoliticni (tradicionalno ultra lijevo). bio sam prije par godina u san lorenzu (recimo nekakav alternativni dio grada, skoro anarhisticki) u izalsku i konobar je bio fedayn, kaze da su sluzbeno apoliticni, ali vecina decki je lijevo, mada ima i desnicara. ostale grupe poput boysa i svih onih manjih koje nastaju i nestaju su desno. al opet moje pitanje nije bilo namjenjeno za ultrase, vec za sve. tu je nekakva podjela lijevi/desni, radnicka klasa/visa srednja klasa izrazenija.

al ok, dosta o tome.

ovo sto kazes da migranti i zidovi vecinom navijaju za romu, istina, logicno da su izabrali klub koji ima vise navijaca (migranti). isto kao sto ce neki marokanac u barceloni prije navijat za barcu nego za espanol ili u munchenu za bayern, a ne 1860. zidova je u rimu max 15000, tako da su na par milijuna ljudi zanemarivi. migranti sa juga italije i njihovi potomci isto vecinom navijaju za romu (ili veliku trojku+napoli), za lazio ih ima na promile. jednostavno se nadju u romi kao glavnom gradskom klubu (vecina) ili u klubu svojih roditelja (napoli) ili velikoj trojci.

koliko ja znam i najlacijalistickiji kvartovi poput prato, parioli su vecinski romanisticki ili eventualno pola-pola, samo sto je omjer puno manji u korist rome nego neki juzni radnicki kvartovi poput quadrara gdje je valjda 90/10.

i ovo sto si napisao da je vecina laziala (iz rima) iz pravih starih rimskih obitelji, tocno. izbog navedenih razloga, doseljenici su jako rijetko izabrali lazio kao svoj klub. kad bi gledao samo starosjedioce koji su u rimu par generacija, opet su romanisti brojniji, al je ta prevlast manja nego kad se gledaju svi stanovnici. nadam se da razumijes sto sam htio reci.
srce grada, testaccio, centro storico, mislim da je nepobitno da su romanisti puuuno brojniji tamo. tottijev mural je 200m od koloseuma. drugi 200m od sv.ivana lateranskog. na testacciju (po meni najrimskiji rimski kvart) normalno je vidjet romine zastave s balkona..

uglavnom, kad proseces rimom i na svakoj drzavnoj ili gradskoj zgradi vidis crveno-zutu zastavu grada rima, kad na svakom standu vidis romine dresove + pokoji juvetov,napolijev ili eventualno lazijev, jasno ti je kako rim dise...

al da, ovo da su laziali seljaci, a romanisti gradjani ne stoji bas tako izrazeno kao sto vecina misli. iako je u samom rimu puno vise romanista u odnosu na laziale nego u pokrajini
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:31   #11
Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post


Ima tu još umotvorina koje je čak i u promilima napisa

ovo: Madrid, 75% Madrid, 25% Atletico...
Nego španjolska prijestolnica je pola-pola?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:58   #12
Quote:
Perač leševa85 kaže: Pogledaj post
Ovo za torino je možda največa glupost koju san pročita na ovom forumu,bija san tamo na nekoliko utakmica i iman prijatelje u granata korpsima 1981 upozna san dosta ljudi i 70-80 posto ljudi (malo san i reka) su navijači torina,a pravih torineza koji su podrijetlom iz pijemonta je možda i 90 posto navijača torina,rastom tvornice fiata čiji su vlasnici familia agnelli kao i juventusa radna snaga je dolazila večinom sa juga italije ali i iz drugih djelova npr lombardije koja je blizu večina tih ljudi je navijala za juve(najjača grupa trenutno je viking juve koji su iz lombardije) u samon gradu se ta razlika vidi na svakom koraku npr.fan shop od torina je u samon centru na piazzi costello dok je juveov shop malo van samog centra u sporednoj uličici,noč prije derbija im je tradicija da se skupljaju baš na piazzi costello da se vidi ko ja gazda u gradu bija sa jedan put s torinezima koji je bilo oko 1000 dok od juveovih ni traga ni glasa,a torinezi mi govore da je to uvik tako i da obračuni budu rijetki u centru jer se juveovi nikad ne pojavljuju i da su obračuni samo oko stadiona ,poznati je i grafit u torinu koji u slobodnom prijevodu glasi ,,u italiji imate milijone navijača,a u torinu ste samo 4 seljaka" tu se misli na 4 juveove grupe ima primjera još puno ali mi se neda pisat sad feljtone i ovo za rim je glupost teška tamo san bija misec dana,ali o tome drugi put
U samom gradu Torinu da je omjer 80-20, to zaista prvi put cujem, ali ako tako kažu objektivni Torinezi onda valjda je tako? Uglavnom u pravu si za doseljenike, ali kako se poslednjih godina doselilo mnogo ljudi u Pijemont, a s druge strane Torino vrluda vec desetljecima izmedju prve i druge lige, utjecali su na tu brojku

Partizanovci se nalaze kod Terazijske česme, Zvezdasi u Karadjordjevom parku (koliko poznajem Beograd Terazije su ipak bliže centru) pa ipak je u cijelom gradu vise navijača Zvezde...

Ugalvnom po tom (ili po tim) pitanjima nema sluzbene statistike, svatko je subjektivan u svojim procjenama... Sto se tiče samog grada Torina, prenio sam misljenje jednog kolege s kojim sam radio u istoj firmi, koji je zivio u Torinu (doselio se dvije-tri godine prije tog naseg razgovora). Drzao sam ga za objektivnog jer navija za Milan, a i on mi je rekao i za omjer u Milanu... Da je interista i milanista u Italiji podjednako, mozda nesto vise interista, dok je u Milanu vise interista... Ako laze on, lazem i ja... Naravno njegova procjena i ne mora biti dobra... Medjutim tvrditi da klub koji je najpopularniji ne samo u Italiji, vec i u sjevernoj Italiji da u Torinu ima 20% podrske mislim da bas i ne stoji...

Uglavnom tu se sve svodi na onu rekla kazala... Ja zivim u Zagrebu cijeli zivot, i ne mogu 100% tvrditi da i navijaca Hajduka u Zagrebu ima 5%, 10% ili mozda cak 20%...

Dakle navedene brojek su subjektivna procjena... Za sve gradove koji se navode...

U Madridu sam bio tri puta po tjedan dana, i prolazio u tranzitu vise puta, i navijaci Atletica su rijetki... Jednog sam sreo u Segoviji koji mi je rekao da je u Madridu omjer 3:1 s okolicom 4:1, drzim njegovu procjenu najobjektivnijom... Realovih navijaca u cijeloj Spanjolskoj je oko 1/3, a Atleticovih oko 1/20...

Sto se tiče Vječnog grada, za konkretnih 80-20 sam cuo (Bozic 2005) iskljucivo od romanista, tako da tu brojku treba uzeti s rezervom... U sredistu Rima nigdje se nije mogao kupiti Lazijev sal, dok se Bordo nudio na svakom koraku, pa sam bio sklon vjerovati u tu brojku, sto i ne mora biti tocno...


Sto se tice Soluna, za Aris navijaju starosjedioci, a za PAOK doseljenici iz Turske nakon "humanitarne razmjene"... PAOK poslednji AOK i znaci (Athletic of Konstantinopolis)... Kako na tom podrucju (sto Grci zovu Makedonija) prije 1. svj rata i nije bilo previse Grka, vec su prevladavali Židovi Sefardi, PAOKovi navijači danas Arisove podjebavaju kao Židovi...

Uglavnom procjena jednog Grka, navijaca Olimpijakosa iz Atene za Tsaloniki je glasila da PAOKovih ima duplo vise od Arisovih, a za Iraklis navija navodno samo njegov kvart...

Za Krakow nisam znao da postoji gradski derbi, bio sam tamo ljeto 2008. Wisla je igrala s Barcelonom pretkolo Lige prvaka, ali nisam se interesirao po tm pitanju.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:23   #13
Jači/trofejniji klubovi imaju više navijača, ostalo su gluposti.
Cleary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:47   #14
Quote:
Cleary kaže: Pogledaj post
Jači/trofejniji klubovi imaju više navijača, ostalo su gluposti.
Sevilla-Betis (netočno)

CSKA je trofejniji od Spartaka ako izdvojeno gledamo razdoblje Rusije (ne Sovjetskog Saveza)

River-Boca (netočno)

CSKA-Levski (netočno)

Inter-Milan (netocno9

Iznimke koje potvrdjuju pravilo...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:03   #15
Tko je onda u milanu brojniji? U italiji su interisti pred milanistima, a u gradu obrnuto (blago)?

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:04   #16
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
U Torinu je podjednako torineza i juventina...

U Milanu je vise interista... 55;45, mozda i 60:40

Genoa kako is napisao... Mozda 55;45 za Genou...

Rim 80:20, ako se gleda samo grad...

Zvezda:Partizan u Beogradu izmedju 55 i 60 za Zvezdu, ako uzmemo citavu Srbiju i "zapadne srpske zemlje" dolazi se do 67:33...

Budimpesta, 60% Ferencvaros, 30% Ujpest, 6% Honved, 3% Vasas, 1% MTK...

Atena sa čitavom okolicom.. 50% Olimpijakos, 35% Pao, 15% AEK, u centru Atene Pao i AEK su mozda popularniji

Moskva... 40% CSKA, 35% Spartak, 10% Lokomotiv, 8% Torpedo, 5% Dinamo, 2% Moskva (u cijeloj Rusiji Spartak je uvjerljivo najpopularniji)

Bec 66,66% Rapid, 33,33% Austria...

Madrid, 75% Madrid, 25% Atletico...

Barcelona 80% Barcelona, 20% Espanyol

Sevilla kao grad 60% Sevilla, 40% Betis, kao pokrajina 60% Betis, 40% Sevilla

Valencia, 85% Valencia, 15% Levante

Manchester, 55% Cita, 45% Utd 8malo šire podrucje grada)

Liverpool, 55% Everon, 45% Liverpool

Istambul (40% Galatasaray, 40% Fener, 20% Besiktas) u cijeloj Turskoj Fener ima preko 50%, Galatasaray oko 35%...

Sarajeno kao grad, Zeljo 40-45%, Sarajevo 55-60%, cijela Bosna Zeljo ima vise navijaca

Glasgow, kao grad Rangers-Celtic 60-40

Lisabon, Benfica 65-70%, Sporting 30%, Belanenses 0-5% u cijelom Portugalu je Befica 60%, Sporting i Porto 20%...

Muenchen, Bayern-1860 60:40, omjer u Bavarskoj je veci u korist Bayerna

Bukurest Steaua-Dynamo 60-40

Sofija.. CSKA:Levski 60:40, cijela Bugarska Levski:CSKA 55:45

Varsava... Legija:Polonija 70:30

Prag Sparta:Slavija 55:35, Dukla i Boheminas preostalih 10%

Bratislava Slovan:Inter 65-35

Buenos Aires Riveroca 60:40, u cijeloj Argentini omjer je obrnut... San Lorenzo, Velez, Argentina Juniors, Novi Čikago, Huracan, Tigre nisam ukljucio u omjer, bilo bi prekomplicirano...

Avellanda Indipendiente 70%, Racing 30%

Montevideo... Penarol:Nacional 60:40

Kairo: AL Ahly:Zamalek 60:40, u cijelom Egiptu je 80:20...

U Skandinaviji i Edhimburghu nikad nisam bio, pa nem znam...

Brazil, nisam bio dugo, ali...

Rio... Flamengo 40%, Fluminese 30%, Botafogo 20%, Vasco de Gama 10%

Sao Paolo... Corinthians 40%, Palmeiras 40%, Sao Paolo 20%, Ponte Pretu nisam računao

Belo Horizonte... Atletico 70%, Cruzeiro 30%...
predstavljas se kao da nesto znas, a ustvari nemas veze s mozgom. ovo sta si napisa za brazil granici s debilizmom.
budha 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:14   #17
http://app.globoesporte.globo.com/fu...o-facebook/#!/
ovo je karta brazila sa svim gradovima i postotkom ljudi koji slijede svoj klub priko facebooka. ukucajte rio de janeiro, sao paulo i belo horizonte, pa ce te vidit kakve pizdarije ovaj govori. uzmimo u obzir da se u brazilu skoro polovica ljudi sluzi facebookom mozete i sami doc do nekog zakljucka.
budha 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:32   #18
Quote:
budha 1980 kaže: Pogledaj post
http://app.globoesporte.globo.com/fu...o-facebook/#!/
ovo je karta brazila sa svim gradovima i postotkom ljudi koji slijede svoj klub priko facebooka. ukucajte rio de janeiro, sao paulo i belo horizonte, pa ce te vidit kakve pizdarije ovaj govori. uzmimo u obzir da se u brazilu skoro polovica ljudi sluzi facebookom mozete i sami doc do nekog zakljucka.
evo i jedno od malih milijun anketa koliko koji klub ima navijaca u cilom brazilu
http://top10mais.org/top-10-maiores-torcidas-do-brasil/
budha 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 17:09   #19
http://sinopsedofutebol.blogspot.hr/...argentino.html
podaci za argentinu. medju njima je i podatak za buenos aires.
budha 1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 17:20   #20
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
U samom gradu Torinu da je omjer 80-20, to zaista prvi put cujem, ali ako tako kažu objektivni Torinezi onda valjda je tako? Uglavnom u pravu si za doseljenike, ali kako se poslednjih godina doselilo mnogo ljudi u Pijemont, a s druge strane Torino vrluda vec desetljecima izmedju prve i druge lige, utjecali su na tu brojku

Partizanovci se nalaze kod Terazijske česme, Zvezdasi u Karadjordjevom parku (koliko poznajem Beograd Terazije su ipak bliže centru) pa ipak je u cijelom gradu vise navijača Zvezde...

Ugalvnom po tom (ili po tim) pitanjima nema sluzbene statistike, svatko je subjektivan u svojim procjenama... Sto se tiče samog grada Torina, prenio sam misljenje jednog kolege s kojim sam radio u istoj firmi, koji je zivio u Torinu (doselio se dvije-tri godine prije tog naseg razgovora). Drzao sam ga za objektivnog jer navija za Milan, a i on mi je rekao i za omjer u Milanu... Da je interista i milanista u Italiji podjednako, mozda nesto vise interista, dok je u Milanu vise interista... Ako laze on, lazem i ja... Naravno njegova procjena i ne mora biti dobra... Medjutim tvrditi da klub koji je najpopularniji ne samo u Italiji, vec i u sjevernoj Italiji da u Torinu ima 20% podrske mislim da bas i ne stoji...

Uglavnom tu se sve svodi na onu rekla kazala... Ja zivim u Zagrebu cijeli zivot, i ne mogu 100% tvrditi da i navijaca Hajduka u Zagrebu ima 5%, 10% ili mozda cak 20%...

Dakle navedene brojek su subjektivna procjena... Za sve gradove koji se navode...

U Madridu sam bio tri puta po tjedan dana, i prolazio u tranzitu vise puta, i navijaci Atletica su rijetki... Jednog sam sreo u Segoviji koji mi je rekao da je u Madridu omjer 3:1 s okolicom 4:1, drzim njegovu procjenu najobjektivnijom... Realovih navijaca u cijeloj Spanjolskoj je oko 1/3, a Atleticovih oko 1/20...

Sto se tiče Vječnog grada, za konkretnih 80-20 sam cuo (Bozic 2005) iskljucivo od romanista, tako da tu brojku treba uzeti s rezervom... U sredistu Rima nigdje se nije mogao kupiti Lazijev sal, dok se Bordo nudio na svakom koraku, pa sam bio sklon vjerovati u tu brojku, sto i ne mora biti tocno...


Sto se tice Soluna, za Aris navijaju starosjedioci, a za PAOK doseljenici iz Turske nakon "humanitarne razmjene"... PAOK poslednji AOK i znaci (Athletic of Konstantinopolis)... Kako na tom podrucju (sto Grci zovu Makedonija) prije 1. svj rata i nije bilo previse Grka, vec su prevladavali Židovi Sefardi, PAOKovi navijači danas Arisove podjebavaju kao Židovi...

Uglavnom procjena jednog Grka, navijaca Olimpijakosa iz Atene za Tsaloniki je glasila da PAOKovih ima duplo vise od Arisovih, a za Iraklis navija navodno samo njegov kvart...

Za Krakow nisam znao da postoji gradski derbi, bio sam tamo ljeto 2008. Wisla je igrala s Barcelonom pretkolo Lige prvaka, ali nisam se interesirao po tm pitanju.
Brate nismo se baš razumili,ako je tebi izvor informacija prijatelj s posla koji živi dvi godine u torinu,a navija za milan morat ćemo prekinit raspravu,moj najbolji prijatelj u torinu kod kojeg san bija zadnji put prije dvi godine a često se čujemo ima 54 g i jedan je osnivača vecchie maniere legendarne grupe starijih ultrasa koji je bija 85 g u splitu na hajduk-torino i na tribinama je priko 35god,ima dučan i tiskaru u centru grada i sama šetnja gradon u njegovon društvu je komedija teška,na svakom koraku mu se ljudi javljaju,a on za svakog kaže jeli torinez ili juventin,od 100 ljudi šta me upozna s njima reka bi da 3 navijaju za juve eto takav je omjer, to ti nebi tribalo bit čudno kad bi zna da je grande toro bija najuspješniji klub uz genovu do 1948 g kad in je poginila cila momčad u avionskoj nesreči na brdu superga,radi svega toga i tvornice fiata i familie agnelli o čemu san pisa prije ne čudi da je takav omjer za torino,na juveove utakmice dolaze busevi iz cile italije parking izgleda ka sa su sve gostujuči navijači
Perač leševa85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.