Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2012., 13:05   #81
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Sad govoriš o različitim porezima za različite djelatnosti no maloprije si govorio o većim porezima za one koji (pre)više zarađuju. Ja tu vidim problem jer banke previše zarađuju zato što su velike.Da imamo neki lanac pekara koji je dovoljno velik mislim da bi isto tako velika povika bila i na pekare.
http://zombix.net/glob/2010/01/07/kila-kruha-2-kune/
Oni koji su radili po pekara znaju o čemu pričam a ostalima mogu samo reći da se u zadnjoj većoj pekari u kojoj sam radio od 100kg brašna dobijalo točno 216 štruca kruha.
A ja znam da je nocna na traci bila placena 10,5kn za studenta kad sam ja radio tamo.

Banke previse ne zaradjuju jer su velike, nego jer imaju hrpu prihoda na sve moguce i nemoguce (bezobrazne nacine). Neke su na svu srecu ukinuli. Kao sto je opomena od 50kn. Sa 100 opomena isplatis jednog djelatnika. Uz to im ide fina zatezna kamatna stopa od 14-18%.
Naknada za prijevremeno zatvaranje kredita. To je jedno od najbolesnijh stvari koja je postojala kod nas. Ja ti zelim vratiti novac ranije, a ti mi zelis to naplatiti.
Troskovi transakcija internet bankarstvom su se uduplali. Sa 1kn na 2kn (s kim nemaju neke posebne ugovore). Znaci nito prstom nije maknuo, sustav odradi svoje, i za xy racuna mjesecno uzmu do 20 kn.
Naplacivanje razlicitih obrazaca za kredit (prije) i troskovi obrade kredita.
Jesi li ikada dobio racun za tu uslugu? Netko ti obradjuje kredit, naplati ti to u postocima kredita 1-2%. Jel si ikad vidio racun na kojem pise PDV i toliko oni od toga daju drzavi?
I onda fora s kalendarom i interkalarnim kamatama. Ja sam digao kredit 28. u mjesecu na 1 godinu. Zelim kredit od 365 dana, koji ce mi naplacivati u mjesecnim anuitetima svakih 30 dana, i s kamatom koja ce biti raspodijeljena na 12 rata. Jbm se koji je dan u mjesecu i sto bi si on trebao kalendarski naplatiti kamatu.
Na minus od 3000kn tekuceg sam im uvijek dao vecu lovu nego kad sam 30 000 u plusu. Ako tu lovu uplatim na stedni racun, uzmu mi novac za vodjenje stednje.

U nasim bankama ne mozes mrdnut da ti ne uzmu neki novac. I to bolesni novac. Bas me zanima kako su profitabilne banke u Norveskoj kad daju kredite od 2-3%.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 13:38   #82
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čistačica nema puno veću plaću, ali poanta mog upisa je bila 15 plaća plus regres... može biti kao jedna plaća neke veće ribe.
E sad, po toj logici taj sa puno većom plaćom će izgubiti i puno veću božićnicu, pa onda ispada da je on i u puuuno većem minusu
To ti je ko ona fora sa fićekom i mečkom - ja vjerujem da se teže opravit sirotinji kad zdrobi fićeka i da joj je to puno veći financijski udarac, nego onom što ima mečku, kad ju strga do kraja - ali realno gledajući, vlasnik mercedesa je u jebeno većoj šteti

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Cistacice u domu zdravlja ima oko 2500kn.
Dobro.. i?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 16:43   #83
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post


Dobro.. i?
http://www.motifake.com/image/demoti...1301436624.jpg

Sretno u daljnjem zivotu. Ides na ignore. Cak onaj troller, stranacki poslusnik sugaro nije ovolko kenjao. Reci u HNS da se Savka okrece u grobu kad vidi ove tvoje.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 18:53   #84
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
A ja znam da je nocna na traci bila placena 10,5kn za studenta kad sam ja radio tamo.

Banke previse ne zaradjuju jer su velike, nego jer imaju hrpu prihoda na sve moguce i nemoguce (bezobrazne nacine). Neke su na svu srecu ukinuli. Kao sto je opomena od 50kn. Sa 100 opomena isplatis jednog djelatnika. Uz to im ide fina zatezna kamatna stopa od 14-18%.
Naknada za prijevremeno zatvaranje kredita. To je jedno od najbolesnijh stvari koja je postojala kod nas. Ja ti zelim vratiti novac ranije, a ti mi zelis to naplatiti.
Troskovi transakcija internet bankarstvom su se uduplali. Sa 1kn na 2kn (s kim nemaju neke posebne ugovore). Znaci nito prstom nije maknuo, sustav odradi svoje, i za xy racuna mjesecno uzmu do 20 kn.
Naplacivanje razlicitih obrazaca za kredit (prije) i troskovi obrade kredita.
Jesi li ikada dobio racun za tu uslugu? Netko ti obradjuje kredit, naplati ti to u postocima kredita 1-2%. Jel si ikad vidio racun na kojem pise PDV i toliko oni od toga daju drzavi?
I onda fora s kalendarom i interkalarnim kamatama. Ja sam digao kredit 28. u mjesecu na 1 godinu. Zelim kredit od 365 dana, koji ce mi naplacivati u mjesecnim anuitetima svakih 30 dana, i s kamatom koja ce biti raspodijeljena na 12 rata. Jbm se koji je dan u mjesecu i sto bi si on trebao kalendarski naplatiti kamatu.
Na minus od 3000kn tekuceg sam im uvijek dao vecu lovu nego kad sam 30 000 u plusu. Ako tu lovu uplatim na stedni racun, uzmu mi novac za vodjenje stednje.

U nasim bankama ne mozes mrdnut da ti ne uzmu neki novac. I to bolesni novac. Bas me zanima kako su profitabilne banke u Norveskoj kad daju kredite od 2-3%.
Iako se slažem da banke bezobrazno naplaćuju neke stvari (i nisu tu banke izuzetak) ono što sam ja htio reći je slijedeće: možeš ti naplaćivati recimo 10 kuna svaki ulazak u banku ali ako nitko ne uđe...Zaradit' ćeš jedno veliko nula.

A uvesti pdv na transakcije je genijalna ideja. Pa više nećeš imati 2% proviziju za kredit već 2%+PDV na tih 2%.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 19:42   #85
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Sad govoriš o različitim porezima za različite djelatnosti no maloprije si govorio o većim porezima za one koji (pre)više zarađuju. Ja tu vidim problem jer banke previše zarađuju zato što su velike.Da imamo neki lanac pekara koji je dovoljno velik mislim da bi isto tako velika povika bila i na pekare.
http://zombix.net/glob/2010/01/07/kila-kruha-2-kune/
Oni koji su radili po pekara znaju o čemu pričam a ostalima mogu samo reći da se u zadnjoj većoj pekari u kojoj sam radio od 100kg brašna dobijalo točno 216 štruca kruha.
Pa banke su prodane zbog nečijeg džepa, sigurno da nisu prodane zbog nacionalnih interesa.

Stranci zarađuju kroz banke, a to je mogao biti hrvatski profit.

Zakoni se donose tako da sustavi funkcioniraju, ako su već porezni obveznici morali spašavati banke, bilo bi red da sad banke vrate taj novac na neki efikasan način...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 12:09   #86
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Iako se slažem da banke bezobrazno naplaćuju neke stvari (i nisu tu banke izuzetak) ono što sam ja htio reći je slijedeće: možeš ti naplaćivati recimo 10 kuna svaki ulazak u banku ali ako nitko ne uđe...Zaradit' ćeš jedno veliko nula.

A uvesti pdv na transakcije je genijalna ideja. Pa više nećeš imati 2% proviziju za kredit već 2%+PDV na tih 2%.
Matematika je strasna stvar kad se ljudi znaju s njom koristiti. Samo, mi u nasim Vladama na zalost nemamo takve. Imamo hrpu demagoga.

Naknade podlijezu placanju PDV-a i poreza na dobit.
I sad jel ce banka htjeti naplatiti 2% od kredita, 25% od PDVa i onda od ukupne svote (koja je za banku velika) izdvojiti 80% poreza na dobit.

Ili ce ti se radje izreklamirati.... BEZ NAKNADE! I dici ti kamatnu stopu 0,01% i isti i veci novac zaraditi u periodu od 30godina.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:09   #87
tu propadamo?

'Ulazimo u spiralu propadanja, a iz toga se ne možemo izvući ekonomskom politikom koja podrazumijeva kresanja, štednje i stiskanja. Takvim mjerama ne može doći do rasta proizvodnje, novih radnih mjesta, većeg BDP-a i punjenja proračuna', ukazao je Vilim Ribić, predsjednik Matice.

Za poreznu politiku vlasti ocijenio je kako 'nema veze sa socijaldemokracijom' te kako je usmjerena protiv radnika. 'Kao da će radnici, umjesto po osnovne životne potrebe, navaliti na trgovine luksuznom robom ili će prodati i onu jednu nekretninu koju imaju i ulagati u dionice. Normalan čovjek ostaje bez teksta', rekao je Ribić.
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:13   #88
Kao zamjenica za riječi druga Vilima:

http://www.bankamagazine.hr/komentar...-godina-istine
Proračun: 2013. - godina istine
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:32   #89
Vilim se pokazao kao nacionalno neosjetljiv čovjek.On hoče novaca za one koji ga imaju više od onih koji ga zapravo privrede,odnosno zarade.
One očito ne misli da je Hrvatska iskoračila iz socijalističkog sistema ili predlaže da se opet zadužimo za koju milijardu kako bi on zadržao privilegije.Vilim ne vidi privatni sektor koji je na koljenima,jer ga taj privatni sektor hrani,jer privatni sektor nabavlja novac za kuću,a ne Vilimovo plaćanje poreza..
Naoružan Morlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:39   #90
mozda ga je dodatno inspirirao proslog tjedna prikazani F.I.S.T.
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:41   #91
Sindikati ponovi prijete masovnim prosvjedima,a upravo Vilim pocrtava najavljene masovne prosvjede u proljeće koji će tek biti pravi pritisak na vladu.
Ma nisam ja za vladu,ali ne vidim kako ovi misle prosvjedovati za nešto čega nema-novaca nema i za one radnike koji su ih privredili,a kamoli za jednog Vilima!?
Kolaboracionist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:30   #92
Quote:
Kolaboracionist kaže: Pogledaj post
Sindikati ponovi prijete masovnim prosvjedima,a upravo Vilim pocrtava najavljene masovne prosvjede u proljeće koji će tek biti pravi pritisak na vladu.
Ma nisam ja za vladu,ali ne vidim kako ovi misle prosvjedovati za nešto čega nema-novaca nema i za one radnike koji su ih privredili,a kamoli za jednog Vilima!?
Vili se malo previše zaigrao u ulozi velikog vođe! Obiti će mu se to u glavu uskoro!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 08:44   #93
Revolucija uvijek sama jede svoju djecu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:56   #94
Quote:
Naoružan Morlak kaže: Pogledaj post
Vilim se pokazao kao nacionalno neosjetljiv čovjek.On hoče novaca za one koji ga imaju više od onih koji ga zapravo privrede,odnosno zarade.
One očito ne misli da je Hrvatska iskoračila iz socijalističkog sistema ili predlaže da se opet zadužimo za koju milijardu kako bi on zadržao privilegije.Vilim ne vidi privatni sektor koji je na koljenima,jer ga taj privatni sektor hrani,jer privatni sektor nabavlja novac za kuću,a ne Vilimovo plaćanje poreza..
Nije istina.

Pitaj bankare dali je Hrvatska u krizi, oni bez problema izvlače milijarde iz Hrvatske!

Ali bankari izvlače onoliko koliko im je politika omogućila


A privatni sektor je u krizi jer su kamate visoke pa ti konkuriraj uvoznicima!

Nije istina da jedan nastavnik ili medicinska sestra traži novac od neke blagajnice i trgovkinje
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 16:50   #95
a koga onda jede kapitalizam?
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:48   #96
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
a koga onda jede kapitalizam?
Nije problem u kapitalizmu, problem je da ne vodimo računa o vlastitim interesima!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:20   #97
Vilimu je jasno gdje je problem
Dobili smo podršku sindikata iz industrije, i to je naša najveća pobjeda, poručili su čelnici sindikata prosvjete i znanosti i dio medicinskih sestara koje su im se pridružile.

Građani i sindikati iz realnog sektora nisu nasjeli na vladina i medijska podmetanja da se učitelji, profesori, znanstvenici i medicinske sestre bogate i prosperiraju na račun realnog sektora.

„Nisu uspjeli, jer sindikati gospodarstva i radnici predobro znaju da u društvu postoji samo jedan sukob – sukob između rada i kapitala! I to je najsnažnija poruka ovog štrajka i to je nešto što najviše treba zabrinuti vlast koja jedino što radi jest da zadovoljava očekivanja onih koji su im financirali predizbornu kampanju. A to nije svijet rada, nego svijet kapitala!“, kaže predsjednik Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Vilim Ribić.
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.