Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 00:33   #1
Croatia dopunsko osiguranje

Pozdrav forumašima!
ne znam jel već ima ova tema. ako da, molim modove da ju premijeste

uglavnom, preko sindikata potpisala sam 3-godišnji ugovor, mjesečno 75 kn za dopunsko osiguranje

nemaju još potpis ministra zdravlja pa se svaki odlazak liječniku, u ljekarnu plaća navodno 10 kn participacije koju oni vraćaju kad im pošalješ r1 račun(e)

no, ono što ovdje želim reći- preveslali su me
dođem večeras u dežurnu ljekarnu-gradsku, u ozaljskoj i ne vrijedi mi njihova iskaznica dopunskog jer oni kao nemaju sklopljeni ugovor sa croatia-osiguranjem

dakle, frajer mi NIJE rekao kad je bio kod mene gdje radim (oni su taaaako ljubazni da vam proizvod donesu pred nos), da oni imaju ugovor samo s pojedinim ljekarnama diljem HR

nazvala ga odmah s moba i on meni: a ne možete otići u neku drugu ljekarnu? ono, da baš, nemam auto, niti sam znala da se lijekovi ne mogu podići bez pune cijene jerbo gospoda nisu sklopila ugovor sa svim ljekarnama u zg, a posebice ne s nekom gradskom ljekarnom!!!!

pa tako imam najbližu ljekarnu na kraju grada, dubravi

ovim postom želim upozoriti ljude kojima će eventualno croatia-osiguranje nuditi dopunsko (na 3 g. preko sindikata ili kako god) da obavezno pitaju s kojim točno zdrastvenim ustanovama i gdje imaju ugovor, a posebno s kojim ljekarnama, posebice u zg jer su na popisu 2-3 ljekarne

tek kad potpišete ugovor, na brzinu vam za 2 tjedna dofuraju papire među kojima su popisi bolnica i ljekarni, ali prije toga NE kažu s kojim točno ustanovama imaju ugovor

uglavnom, večeras mi je frajer na kraju razgovora rekao da tražim r1 račun za plaćeni lijek ,to bi kao trebalo poslati u njihovoj frankiranoj kuverti (ne pada mi na pamet, pa da kažu da nisu ništa dobili!!!)

sutra ga namjeravam zvati i ako ne uspijem ishodovati povrat novca, prijavit ću ih udruzi potrošača i u medije

jednom riječju: sramota
__________________
"I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit"
justmeagain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:53   #2
Pa većina dopunski osiguranja (a da nije HZZO) i imaju to riješeno na taj način. Platiš pregled/lijek i tražiš povrat
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:05   #3
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Pa većina dopunski osiguranja (a da nije HZZO) i imaju to riješeno na taj način. Platiš pregled/lijek i tražiš povrat
lijepo ako imaš novac, jel, a ako nemaš, fućkaj se
pa zato se i uzima dopunsko
bla
__________________
"I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit"
justmeagain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 23:07   #4
Quote:
justmeagain kaže: Pogledaj post
lijepo ako imaš novac, jel, a ako nemaš, fućkaj se
pa zato se i uzima dopunsko
bla
Ne želim braniti osiguranje ali trebali ste znati kaj potpisujete.

Dopunsko osiguranje postoji samo preko HZZO-a.

Ukoliko imate preko Croatie imate dobrovoljno zdravstveno osiguranje
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:24   #5
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post

Dopunsko osiguranje postoji samo preko HZZO-a.

Ukoliko imate preko Croatie imate dobrovoljno zdravstveno osiguranje
A zašto onda na njihovoj stranici piše "Dopunsko osiguranje"?!
https://www.dosi.hr/kupovina/zdravlje/1/dopunsko

Ali vidim da ima 4 mjeseca od zadnjeg posta, možda se u međuvremenu nešto promijenilo?
Jel spomenuta muljaža riješena ili je "problem" još uvijek aktualan?
Naime, vidim da akcija traje još tjedan dana, pa razmišljam...
Burs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:33   #6
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
Ne želim braniti osiguranje ali trebali ste znati kaj potpisujete.

Dopunsko osiguranje postoji samo preko HZZO-a.

Ukoliko imate preko Croatie imate dobrovoljno zdravstveno osiguranje
Pa i ovo od HZZO je dobrovoljno osguranje. Nijedan zakon te ne tjera da ga placas.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:12   #7
Ja bih rekao da se ovo osiguranje od HZZO-a od 80 odnosno 130kn može nazvati "dobrovoljnim" samo zato jer ga nismo nužni plaćati. Ali po samoj klasifikaciji i po sklopljenoj polici, to osiguranje je dopunsko. S druge strane DOSI isto nudi dopunsko osiguranje, a vrhunac priče bi bio da i oni stvarno nude dodatno osiguranje. Obavezno osiguranje mi je jasno, ali sad dobrovoljno, dodatno i dopunsko, što od toga stvarno postoji, koje su razlike i tko od ova dva osiguranja nudi koje... sad sam stvarno zbunjen. Ja bih htio "jeftino a dobro" Znači za 75kn ono što sad plaćam 130kn. Ako to nije isto, the deal is off Više će me koštati skakanje po gradu u potrazi za pravom ljekarnom i slanje računa onima koji su tu cijelu priču fino sklepali, nego razlika u cijeni.
Burs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:27   #8
Dosi nije od Croatia osiguranja, oni su brokeri ili agencija koja radi sa svim osiguranjima. Uvijek je najbolje sklopit osiguranje izravno u matičnoj firmi pa dobit potpune informacije a ne preko raznih agencija preko internetskih stranica.
Participacije svi plaćaju, jer se država pravi pametna pa ko fol nepriznaju svuda dopunske kartice, ali zato za svaku participaciju dobiješ povrat novaca, samo račune u koverti (neplaćaš poštarinu ) pošalješ u matično osiguranje ili ostaviš u poslovnici najbližoj gdje imaš sklopljen ugovor.
Andalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:54   #9
Quote:
Burs kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da se ovo osiguranje od HZZO-a od 80 odnosno 130kn može nazvati "dobrovoljnim" samo zato jer ga nismo nužni plaćati. Ali po samoj klasifikaciji i po sklopljenoj polici, to osiguranje je dopunsko. S druge strane DOSI isto nudi dopunsko osiguranje, a vrhunac priče bi bio da i oni stvarno nude dodatno osiguranje. Obavezno osiguranje mi je jasno, ali sad dobrovoljno, dodatno i dopunsko, što od toga stvarno postoji, koje su razlike i tko od ova dva osiguranja nudi koje... sad sam stvarno zbunjen. Ja bih htio "jeftino a dobro" Znači za 75kn ono što sad plaćam 130kn. Ako to nije isto, the deal is off Više će me koštati skakanje po gradu u potrazi za pravom ljekarnom i slanje računa onima koji su tu cijelu priču fino sklepali, nego razlika u cijeni.
Osnovni problem je u tome što agenti koji prodaju osiguranje ne objasne klijentu dovoljno, a klijent bi sam trebao unaprijed malo pronjuškati (nemaju svi tu sposobnost i mogućnost internet provjere).

Imala sam neugodno iskustvo sa pacijenticom kojoj nije dobro objašnjeno pa je u ljekarni napravila scenu.
Trebalo mi je puno takta i živaca da joj dokažem da nije dobro informirana.
Kasnije se ispričala

Radi se o sljedećem

Hzzo 130 kn/mjesec za one koji imaju plaću veću 5100 kn
pokriva samo participaciju za recept, kod dr i specijaliste , laboratorij, bolničke dane..ne pokriva doplatu za lijek u ljekarni ukoliko je lijek na dodatnoj listi
Znači moraš platiti doplatu i nitko ti ne refundira.
Ako koristiš lijekove sa te liste pogledaj ovdje pa izračunaj

http://www.hzzo-net.hr/04_01_11.php

Ako imaš CZO dopunsko onda ti je sve pokriveno samo što to ne možeš u svim zdravstvenim ustanovama skinuti diretno sa czo kartice, nego platiš, pa tražiš refundiranje troškova.
Za participaciju 10 kn/receptu Hzzo je sklopio ugovor sa CZO pa sad svaka ljekarna može to provesti, ispisuje se broj sa tvoje czo knjižice i ne plaćaš tih 10 kn.
A ako imaš doplatu lijeka, a ljekarna nema ugovor s czo onda samo platiš doplatu, a 10 kn/rp ne.


popis ustanova

http://www.croatia-zdravstveno.hr/in...eno-osiguranje

Znači imaš potpuni povrat sredstava-za dopunsko osiguranje Czo.

Dodatno je nešto posve drugo.
Ostvaruješ pravo na specijalističke preglede, pravo na biljne lijekove koje pokriva tvoja polica..
Postoje različite police dodatnog, različita cijena i opseg usluga. Mislim da je to više za one koji žele dodatne preglede obaviti brzo, komfornije ..

http://www.croatia-zdravstveno.hr/in...nt/view/optima

Ono kaj tebe i mene muči u čemu je kvaka

Zvala sam Czo i pitala ih kojeg smisla ima za osig.kuću polica 75 kn/mj ako pacijent ima npr doplatu za lijekove sa dopunske liste 300 kn/mj ( ima i takvih ).
Rečeno mi je da je valjda računato s tim da ovih koji ništ ne troše ima puno više (moja slobodna interpretacija njihovog odgovora).


Znači meni se apsolutno isplati (i uz potrebnu refundaciju) uzeti CZO.
Veći opseg pokrića troškova za 55 kn manje/mjesec.
Iz principa neću plaćati Hzzo 130 kn/mj.
Jedino kaj očekujem od njih je da ponude neki proizvod konkurentan ovom CZO.



Ako imate neko konkretno pitanje kako se direktno koristi iskaznica Czo , imam još malo volje za odgovarati, iako se spremam na godišnji

Da se razumijemo, nemam nikakve veze sa CZO, ovo nije reklama, samo spoznaje nekoga tko radi sa pacijentima i ima ugovor s CZO.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:44   #10
Quote:
Burs kaže: Pogledaj post
A zašto onda na njihovoj stranici piše "Dopunsko osiguranje"?!
https://www.dosi.hr/kupovina/zdravlje/1/dopunsko

Ali vidim da ima 4 mjeseca od zadnjeg posta, možda se u međuvremenu nešto promijenilo?
Jel spomenuta muljaža riješena ili je "problem" još uvijek aktualan?
Naime, vidim da akcija traje još tjedan dana, pa razmišljam...
Izgleda da se promijenilo ali nisam siguran jer nisam proučavao njihovu ponudu.
Moguće je da trenutno nude i dopunsko osiguranje,valjda im je kriza pred prodaju...
Nula plus is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:11   #11
Evo kako izgleda korištenje iskaznice CZO

https://www.dosi.hr/files/2013/07/Up...osiguranja.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:08   #12
O kakvoj muljazi pricate.Prije 15.7.je bilo da platis u ljekarni participaciju ili kod doktora pa im posaljes samo originalni racun i oni ti odmah uplate na racun.U bolnici je islo direktno tj.nista ne placas

Od 15.7. se u vecini ljekarni nabavio pos uredjaj za karticu CZo pa niej problem.Ako slucajno negdje nema onda plati pa ti odmah vrate.Ili nazovite besplatni tel.i pitajte koja u blizini ima uredjaj jer je to tek od 15.7 uvedeno pa pretpostavčjam da nemaju bas sve jos.recimo privatne neke ljekarne
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 18:57   #13
Danas kupila czo i cijeli dan čekam potvrdni mail.
Imaju gužvu i ne javljaju se na telefon ( cijelo vrijeme zauzeto).

edit
Konačno stigao potvrdni mail nakon 8 sati, a treba doći za par minuta.
Ako još netko brine nek se strpi, doći će.

Zadnje uređivanje mimoza40 : 19.08.2013. at 20:23. Reason: informacija
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 00:14   #14
ja sam danas kupila dopunsko na dosi.hr i ne mogu provesti nalog za plaćanje internet bankarstvom jer mi stalno javlja da je pogrešan poziv na broj! upisala sam onaj kaj su mi poslali na mail model i poziv na br i neće! ni s oibom isto. Jel se nekom dogodilo nekaj tak?
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 00:43   #15
Stvarno ne znam , ja sam platila karticom.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 12:07   #16
upiši u model umjesto 99 00
zbratkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 22:05   #17
Quote:
MShadows kaže: Pogledaj post
ja sam danas kupila dopunsko na dosi.hr i ne mogu provesti nalog za plaćanje internet bankarstvom jer mi stalno javlja da je pogrešan poziv na broj! upisala sam onaj kaj su mi poslali na mail model i poziv na br i neće! ni s oibom isto. Jel se nekom dogodilo nekaj tak?
Quote:
zbratkovic kaže: Pogledaj post
upiši u model umjesto 99 00
tak sam i ja , s 00 je htjelo

Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Danas kupila czo i cijeli dan čekam potvrdni mail.
Imaju gužvu i ne javljaju se na telefon ( cijelo vrijeme zauzeto).

edit
Konačno stigao potvrdni mail nakon 8 sati, a treba doći za par minuta.
Ako još netko brine nek se strpi, doći će.
dakle, ne trebam se brinuti?
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 22:07   #18
Pogledaj si na korisničkom profilu da li ti piše transakcija završena.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:52   #19
ugovorio dzo 02.08. danas 21.08. dobio na kućnu adresu policu i karticu koja vrijedi od 15.08.2013.-15.08.2016.
plaćanje 15.og u mjesecu priloženim uplatnicama ili internet bankarstvom
trogodišnja premija 2700 kuna
nakon isteka ugovora treba vidjeti koje dopunsko bude najisplativije
zbratkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:04   #20
jedno blesavo pitanje, ali na poslu sam i nemam vremena guglati dakle, vidim da akcija još traje tj. da ju produžuju pa me zanima sljedeće: 1. ugovara se odmah za 3 godine ili?? i 2. plaća se mjesečno 75 ili odmah sve odjednom?
Ninna07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.