Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 20:07   #1
Primjeri neodgovornog i opasnog ponašanja vozača na cesti

Ovu sam temu zamislio kao kompilaciju video zapisa koji bi nam trebali ukazati na to da se nesreća ne događa samo nekom drugom. Dosta sam tih videa pogledao i mislim da su me učinili opreznijim vozačem, u smislu da uvijek očekujem da će netko drugi napraviti glupost koja me može košati života - jer u skoro svakoj nesreći imamo nekoga tko je napravio prekršaj i nekoga tko je nastradao ni kriv ni dužan. Za početak bih stavio nekoliko primjera neodgovornog ponašanja vozača na cesti.

Prednost prolaza ne znači da je sigurno proći kroz raskrižje:
Video 1,
Video 2,
Video 3

Obilaženje na raskrižju + skretanje bez provjere:
Video 1,
Video 2

Obilaženje bez potpune preglednosti:
Video 1,
Video 2,
Video 3

Auto u traci pored je stao pred pješačkim. Ne vidim pješaka pa nema razloga da i ja stanem: Video

Kretanje prije nego se upali zeleno, nikada ne možemo znati da netko drugi ne hvata baš zadnji tračak žutog: Video

I za kraj, nekoliko video kojima bih vam htio približiti važnost vezanja u autu, i to ne samo naprijed nego i na zadnjoj klupi. Da, znam da to nije cool i da policija to ne kažnjava uvijek ali pogledajte ovo - možda nekome promijeni mišljenje, a možda i spasi život:
Video 1,
Video 2 (vezanje vs nevezanje),
Video 3,
Video 4,
Video 5,
Video 6

Hvala na čitanju i pozivam vas da i sami okačite koji video.
DiscoTetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:15   #2
Nemam video zapis zato što nemam kameru u autu, ali upravo unazad cca sat vremena mi se jedan mladi vozač dovezao jednosmjernom u kontra smjeru.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:40   #3
Disco tetak, nije dovoljna tema o vozačkoj nekulturi?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:50   #4
Pratim tu temu, ali ovo sam, kako sam rekao, zamislio kao temu potkrijepljenu s video primjerima što se dogodi kada npr obilaziš na nepreglednoj cesti ili nisi vezan, dakle ideja nije da se raspravlja što nam se dogodilo, nego da se konkretno vide posljedice takvog ponašanja.
Ali ako moderator smatra da je tema suvišna, neka je slobodno obriše.
DiscoTetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 01:10   #5
Ma ne treba se vezati, prilikom sudara vozač se drži za volan, putnici se prime za ručku na stropu, a malo dijete ili bebu majka s obje ruke malo jače pridrži u krilu, a na stražnjoj klupi se niti ne osjeti udarac pošto su oni tek otraga.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:45   #6
tema totalno nepotrebna...tih ruskih primjera ima posvuda. ne treba ni posebno tražiti. a pokrivene su sve mogue situacije u prometu grackom i međugrackom.
tko je htio primjere vidio je pa tko je pmaetan zna kko se treba ponašati u prometu.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:29   #7
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
tema totalno nepotrebna...tih ruskih primjera ima posvuda. ne treba ni posebno tražiti. a pokrivene su sve mogue situacije u prometu grackom i međugrackom.
tko je htio primjere vidio je pa tko je pmaetan zna kko se treba ponašati u prometu.
Svi koji se u prometu ne ponašaju normalno nisu pametni ili ne znaju kao se treba ponašati?
Ipak dobro je ponavljati dok nekima ne legne!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:46   #8
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ma ne treba se vezati, prilikom sudara vozač se drži za volan, putnici se prime za ručku na stropu, a malo dijete ili bebu majka s obje ruke malo jače pridrži u krilu, a na stražnjoj klupi se niti ne osjeti udarac pošto su oni tek otraga.
E pa upravo to - ljudi valjda misle da je fizika predmet koji se uči u školi i nema veze sa stvarnim životom, a onda im se dogodi da shvate inerciju tek u trenutku kada im glava probija šajbu.
DiscoTetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:55   #9
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ma ne treba se vezati, prilikom sudara vozač se drži za volan, putnici se prime za ručku na stropu, a malo dijete ili bebu majka s obje ruke malo jače pridrži u krilu, a na stražnjoj klupi se niti ne osjeti udarac pošto su oni tek otraga.
Nebi vjeroval, ženina sestrična, medicinski radnik također, NE vozi svoju kčer u sjedalici!! Drži ju na rukama, u krilu, dok muž ili svekar vozi! Ja pizdim na takve.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:05   #10
Sve sam uvjereniji da bi za roditeljstvo trebalo uvesti dozvolu.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:48   #11
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Nebi vjeroval, ženina sestrična, medicinski radnik također, NE vozi svoju kčer u sjedalici!! Drži ju na rukama, u krilu, dok muž ili svekar vozi! Ja pizdim na takve.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Medicinski radnici koje znam (sestre i doktori) su redom ekipa koja je na vrhu ljestvice koja hrani djecu sa hrpu smeća. Neobjašnjivo ali istina.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:43   #12
Ništa čudno. Oni misle da je sve ispravno i provjereno, how yes no.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:53   #13
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Nebi vjeroval, ženina sestrična, medicinski radnik također, NE vozi svoju kčer u sjedalici!! Drži ju na rukama, u krilu, dok muž ili svekar vozi! Ja pizdim na takve.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ja isto, baš neki dan komentiram sa ženom koji dio u glavi takvih roditelja ne štima. Jedno dijete od cca. 2-3 god sjedi straga, a ono manje mama drži straga na rukama. Misle li ti roditelji što bi se desilo kod naglog kočenja ili još gore da netko udari u njih. Mada se bojim da takvi uopće ne misle jer nemaju sa čime misliti.
Kad idem i 100m dijete je u sjedalici vezano.

Oni vjerojatno misle pazit ću i neće se ništa desiti, ali postavlja se pitanje hoće li drugi paziti.
Tako je pred par mjeseci ono dijete nažalost poginulo na zelenom valu, nije bilo vezano i ispalo je iz vozila.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:03   #14
Meni je vrtić od stana udaljen oko 100 - 150 m. Cesta po kojoj vozim je onako sporedna, povezuje parkinge i prepuna je ležećih policajaca zbog blizine škole i vrtića. Gotovo svi se tu voze brzinom hoda ili malo brže. Unatoč svemu tome, i za tu malu relaciju od vrtića do zgrade stavljam dijete u sjedalicu i propisno zavežem. Što zbog sigurnosti, što zbog navike djeteta. Dovoljno ga je jedanput provozati izvan sjedalice da počne to opet tražiti i protestirati kada ga se veže. Ovako, moj mali uopće ne zna da se moguće voziti u autu izvan sjedalice i nikada nije radio ni najmanje probleme oko stavljanja u sjedalicu i takve vožnje.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:32   #15
Kćer ima 3 godine i 3 mjeseca, pa doživljava vožnju. Iako ponekad zaspi. A dripac od 4 tjedan počne oči sklapat čim ga stavimo u jaje u kući, 10 metara od ljese već je gotov. Tak da i moji ne znaju niš drugačije osim sjedalica i vezanje. Mala je sad u velikoj sjedalici koja se da razdvojit u booster i veže sa sa pojasom od auta jer je visoka, viša godinu dvije starije djece, i jednom joj je palo na pamet da se odveže. Bilo je biraj, il ova nova sjedalica sa naslonima za ruke, nosaćima čaša i sličnim pizdarijama ili stara. Mam je bila tiho i mir!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.