Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 10:38   #141
BMW nudi samo ime... ajmo ne pretjerivati
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:58   #142
Trenutno imam E60, sa prijeđenih 310tkm, i moram priznat nikad problema.Naravno nećemo spominjat žarulje i slićne gluposti.
Pa vjerujem da ima ipak nešto u toj kvaliteti.
Što se škode tiće, radoznalost.
ribaricr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:44   #143
Quote:
noodle kaže: Pogledaj post
Za pokretaca topica... Mislim da bih u tom izboru uzeo superb, al mislim da su oba daaaleko precjenjena. Kupio superba l&k s 8500km star 10 mj za 26k €... Radi se o proslogodisnjem FL, al omijer je otprilike isti... Sto se tice onih koji velicaju BMW i njihovu "kvalitetnu" unutrasnjost, molim nek provjere kako se ponasa plastika kad se sjedi na suvozacevom sjedalu i lagano pritisne koljenom u centralni greben. Bio vozen u F10 520, 525 i 530 i kod svih plastika zaskripi. Da ne govorim da kod starog E61 kojeg sam imao cvrcak scrkjtao na prozirnoj plastici kod brzinomjera... Nije da je BMW los auto, al je daleko prrcjenjen za to sto nudi. A nudi samo ime... E sad da se vozi nesto bolje od ostalih u klasi nebih rekao. 99.9% ljudi ne ulazi u extremne situacije tako da taj dio kod ljudi ne razumijem "vozi se bolje"... Danas vecinom svi imaju el. servo i kod vecih brzina se volan ukrucuje i sad reci da je neciji superiorniji na ostale je ne bas istina...
Da ne ulazim u ostale stvari napisane u ovom postu, jedno pitanje.

Kako je moguće da auto u 10 mjeseci i 8500 km izgubi 30% vrijednosti?

Ajde, još jedno.

Kako auto koji u 10 mj izgubi 30% vrijednosti može biti dobar auto? Po kojem kriteriju?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:58   #144
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Da ne ulazim u ostale stvari napisane u ovom postu, jedno pitanje.

Kako je moguće da auto u 10 mjeseci i 8500 km izgubi 30% vrijednosti?

Ajde, još jedno.

Kako auto koji u 10 mj izgubi 30% vrijednosti može biti dobar auto? Po kojem kriteriju?
Nista cudno, pogotovo kod starih modela. A novi Superb je stvarno veliki napredak u odnosu na prosli



10% auto izgubi kada je izasao iz salona, i jos 10 posto do kraja godine. Dodatnih 10 posto koje ti fali u racunici ide na racun da je ovo u startu bio skuplji model zbog opreme i cinjenice da je izasao novi model.

Cisto sumnjam da su opremom napucane E90 trice prolazile bolje nakon godinu dana u trenutku kada je izasao F30...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:08   #145
Quote:
noodle kaže: Pogledaj post
Za pokretaca topica... Mislim da bih u tom izboru uzeo superb, al mislim da su oba daaaleko precjenjena. Kupio superba l&k s 8500km star 10 mj za 26k €... Radi se o proslogodisnjem FL, al omijer je otprilike isti... Sto se tice onih koji velicaju BMW i njihovu "kvalitetnu" unutrasnjost, molim nek provjere kako se ponasa plastika kad se sjedi na suvozacevom sjedalu i lagano pritisne koljenom u centralni greben. Bio vozen u F10 520, 525 i 530 i kod svih plastika zaskripi. Da ne govorim da kod starog E61 kojeg sam imao cvrcak scrkjtao na prozirnoj plastici kod brzinomjera... Nije da je BMW los auto, al je daleko prrcjenjen za to sto nudi. A nudi samo ime... E sad da se vozi nesto bolje od ostalih u klasi nebih rekao. 99.9% ljudi ne ulazi u extremne situacije tako da taj dio kod ljudi ne razumijem "vozi se bolje"... Danas vecinom svi imaju el. servo i kod vecih brzina se volan ukrucuje i sad reci da je neciji superiorniji na ostale je ne bas istina...
BMW nije onda za tebe. A upravljivost i bolje vozne osobine skužiš odmah. Moj ima Dynamic Drive i aktivni volan i dosta se kuži razlika naspram primjerka koji to nema.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:45   #146
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Nista cudno, pogotovo kod starih modela. A novi Superb je stvarno veliki napredak u odnosu na prosli.
Možda dizajnom, kvalitetom izrade nikako. Kao i Octavia te Golf 6/7. To sam ovdje na forumu pročitao prije par mjeseci, nisam mislio da je to slučaj, ali dao sam se malo u pregledavanje i zaista je tako.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:42   #147
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Da ne ulazim u ostale stvari napisane u ovom postu, jedno pitanje.

Kako je moguće da auto u 10 mjeseci i 8500 km izgubi 30% vrijednosti?

Ajde, još jedno.

Kako auto koji u 10 mj izgubi 30% vrijednosti može biti dobar auto? Po kojem kriteriju?
Zato jer je izasao novi model, a sef je htio promijenit/dobio novi model (direktor skodinog salona kod kojeg je kupljen).

Neznam koji kriterij imas, ali ja neznam zasto taj auto nebi bio dobar auto? Za sad skoro 60 000km bez problema...
noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:51   #148
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
BMW nije onda za tebe. A upravljivost i bolje vozne osobine skužiš odmah. Moj ima Dynamic Drive i aktivni volan i dosta se kuži razlika naspram primjerka koji to nema.
Bez ikakve namjere da nekog uvrijedim, ali po cemu bi se BMW isticao? Mislim da 5, A6 i E klasa nisu stvoreni da ulaze u zavoj maximalnom brzinom. Oni su stvoreni da direktori/poslovni ljudi gutaju kilometre na autocesti. Za cim brze prelazenje zavoja imas hondu S2000 i co. I da, bas me zanima koja je razlika kad BMW 5 i npr mojim Superbom prodes zavoj s 50km/h, a realno bi ga mogao i s 80km/h proci. Bas me zanima koji postotak ljudi gazi D odnosno E segment do maximuma...
noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:33   #149
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Možda dizajnom, kvalitetom izrade nikako. Kao i Octavia te Golf 6/7. To sam ovdje na forumu pročitao prije par mjeseci, nisam mislio da je to slučaj, ali dao sam se malo u pregledavanje i zaista je tako.
Dizajnom svakako, kvalitetu ne mogu komentirati. Sto se generalnog njurganja korisnika tice, osim u par slucajeva (recimo Stari Toledo vs Novi Toledo) ne mogu naci uporiste za te tvrdnje.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:35   #150
Quote:
noodle kaže: Pogledaj post
Bez ikakve namjere da nekog uvrijedim, ali po cemu bi se BMW isticao?
Po tome da ljudi vide M5 i ispadne im vilica, i onda zakljuce da je 520d ista stvar sa ''malo slabijim'' motorom.

Iskrenuo, imao sam prilike voziti se s bas tim 520d u baznom paketu, i onom napucanom valjda sa svm opremom koja ne nekom mogla pasti na pamet (koza, brutalni sicevi, digitalni kokpit, stakleni krov, bla bla bla)... I razlika je nebo i zemlja, dva potpuno druga iskustva...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:02   #151
Quote:
noodle kaže: Pogledaj post
Bez ikakve namjere da nekog uvrijedim, ali po cemu bi se BMW isticao? Mislim da 5, A6 i E klasa nisu stvoreni da ulaze u zavoj maximalnom brzinom. Oni su stvoreni da direktori/poslovni ljudi gutaju kilometre na autocesti. Za cim brze prelazenje zavoja imas hondu S2000 i co. I da, bas me zanima koja je razlika kad BMW 5 i npr mojim Superbom prodes zavoj s 50km/h, a realno bi ga mogao i s 80km/h proci. Bas me zanima koji postotak ljudi gazi D odnosno E segment do maximuma...
Uh kako bi se iznenadio.
Kod nas od 2 direktora - ne znas koji je gori.
Od jednog (tehnicki, ujedno i suvlasnik) sam dobio proslijeđen na koristenje do kraja godine (ide nazad u leasing) A6 2.0tdi jer ima "samo 190 konja, uzasno je lijen i pogibeljan na cesti".
Trenutno obojica furaju 3.0 Q. sLine.

S jednim poslovnim partnerom Talijanom sam se u Macanu vozio 3 puta - prvi, zadnji i nikad vise. Covjek ima 60 i koji godinu.
Jedan drugi iz Hrvatske ima pre-FL A6 3.0 biturbo, vec je 2 mjenjaca rijesio + 3 puta turbinu.
frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:20   #152
Bravo! Sve trojici bih uzeo vozačku vo vijeki vjekov.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:23   #153
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Uh kako bi se iznenadio.
Kod nas od 2 direktora - ne znas koji je gori.
Od jednog (tehnicki, ujedno i suvlasnik) sam dobio proslijeđen na koristenje do kraja godine (ide nazad u leasing) A6 2.0tdi jer ima "samo 190 konja, uzasno je lijen i pogibeljan na cesti".
Trenutno obojica furaju 3.0 Q. sLine.

S jednim poslovnim partnerom Talijanom sam se u Macanu vozio 3 puta - prvi, zadnji i nikad vise. Covjek ima 60 i koji godinu.
Jedan drugi iz Hrvatske ima pre-FL A6 3.0 biturbo, vec je 2 mjenjaca rijesio + 3 puta turbinu.
Ovaj pod br 3 je dokaz da je audi smeće...nemogu vjerovat koliko se kvare...btw tvoj šef si je trebao uzet rs6.. nije ni 3.0 quattro nezz kakva raketa
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:42   #154
Kak bi moja bolja polovica rekla: nebuš kupil Octaviju jer bu me sram reći da imamo Škodu.
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:55   #155
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Kak bi moja bolja polovica rekla: nebuš kupil Octaviju jer bu me sram reći da imamo Škodu.
A da, klasična hrvatska malograđanština... bitno je što selo vidi i kaže.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:35   #156
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A da, klasična hrvatska malograđanština... bitno je što selo vidi i kaže.
Potpis.

Zato se npr u Americi svi trgaju da voze Škodu.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:00   #157
Rođaku starci hoće kupit auto do 20 000 eura, da je prostran i siguran. Ja kažem Octavia nova nije loša. Na to se trgne njegova mater "ma Škoda nije dobra". Ja kažem pa što nije dobro kod Škode, ona kaže ma nije to to, hoćemo kvalitetan auto.

Odustao sam odmah jer sam znao da to vodi onom nerazumnom ženskom urlanju kada nešto ne mogu shvatiti, ali trude se obraniti. Pa daj šuti, šta se sramotiš bezveze...

Nego, di je autor teme, oće bit šta od auta. I pitanje jedno, zašto ne ideš na uvoz?
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:16   #158
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Rođaku starci hoće kupit auto do 20 000 eura, da je prostran i siguran. Ja kažem Octavia nova nije loša. Na to se trgne njegova mater "ma Škoda nije dobra". Ja kažem pa što nije dobro kod Škode, ona kaže ma nije to to, hoćemo kvalitetan auto.

Odustao sam odmah jer sam znao da to vodi onom nerazumnom ženskom urlanju kada nešto ne mogu shvatiti, ali trude se obraniti. Pa daj šuti, šta se sramotiš bezveze...

Nego, di je autor teme, oće bit šta od auta. I pitanje jedno, zašto ne ideš na uvoz?
I dobro, zašto ti je uznemirujuće što netko smatra da je 20k eura solidan budžet za auto i za te novce ne želi kupiti fakin Škodu.

Kao što ne želi Quadro tv iako je sigurno jako kvalitetan i pravo moderan. Ultima moda.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:36   #159
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
I dobro, zašto ti je uznemirujuće što netko smatra da je 20k eura solidan budžet za auto i za te novce ne želi kupiti fakin Škodu.

Kao što ne želi Quadro tv iako je sigurno jako kvalitetan i pravo moderan. Ultima moda.
Uznemirujuće? Ma baš me boli ona stvar hoće li dat 20 tisuća eura za Trabanta ili neko drugo auto. Pitalo me se za savjet, ja rekao što mi se čini dobro, dobio nerazuman odgovor. To je to.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:16   #160
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Potpis.

Zato se npr u Americi svi trgaju da voze Škodu.
U Americi se Skoda ne prodaje, nisu uopce prisutni na trzistu.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.