Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 14:58   #121
Svi koji, kupujete televizore u Italiji obratite pažnju, da ima televizor EU garanciju. Jer ako ima samo Italijansku garanciju, čete u primjeru kvara, vozit nazad te televizore..A u Italiji, dosta prodaonica nudi samo Italijansku garanciju.
majstor2 is offline  
Old 22.11.2017., 15:00   #122
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, Sancta Domenica je na pompozno najavljivani Black Friday popust stavila samo 6 televizora?

Uglavnom, ja bih konačno htio kupiti televizor po sljedećim parametrima:

Cijena - od 5 - 6 tisuća, po mogućnosti oko 5.500 kn.

Brend - Samsung, Sony ili LG. Phillips ne preferiram.

Način plaćanja - po mogućnosti na 12 rata.

Veličina - 55", bez zakrivljenog ekrana

Preferirani sadržaj - primarno sport (dakle osvježavanje po mogućnosti 100Hz), ali isto tako i filmovi i serije u visokoj rezoluciji (Netflix u 4k i slično)

Rezolucija ekrana - 4K

Garancija - po mogućnosti 5 godina

Hvala i pozdrav!


Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć...

Je li ovo ok ponuda za 5.642 kn?

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xe7077-4k.aspx
Može preporuka, molim vas, isteknut će mi black friday...
Stipo is offline  
Old 22.11.2017., 15:24   #123
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Može preporuka, molim vas, isteknut će mi black friday...
Nećeš pogriješiti,,,samo pazi, nema Android
MytByte is offline  
Old 22.11.2017., 15:33   #124
Trst
Il Giullija:
Euronics

Torri di Europa:
Mediamarkt

Inace njihov najrasireniji lanac s tehnikom je Unieuro

Pogledajte na netu...

Jos jednom PAZITE NA GARANCIJU i UVIJETE GARANCIJE
Angelbyu is offline  
Old 22.11.2017., 15:58   #125
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Di kupuješ u Trstu? To si prvo preko weba našao ili? I ja sam u namjeri da mi frend iz Italije dofura tv pa bi trebao negdje pogledati prije cijene online
Unieuro. Imaju tri trgovine.
lj2205966 is offline  
Old 22.11.2017., 17:41   #126
Ok, to ću svakako provjeriti, recimo ovo mi je nekako najzanimljivije

https://www.unieuro.it/online/TV-Ult...dSONKD55XE9005
Arctos is offline  
Old 22.11.2017., 18:05   #127
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Ok, to ću svakako provjeriti, recimo ovo mi je nekako najzanimljivije

https://www.unieuro.it/online/TV-Ult...dSONKD55XE9005
Zakaj pobogu ?
Pa taj TV je tam skoro pa iste cijene kao i kod nas...
Tih 1000 eura je cca 7600 kuna, a kod nas je 8700 di nemaš sranja sa garancijom...a i put do Italije valjda košta nekog vraga.

A ako imaš t-com pa produžiš ugovor ili uzmeš Max2/3 paket onda te dođe 7700 jednako ko i u italiji...
The Best F1 Driver is offline  
Old 22.11.2017., 18:06   #128
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Nekada i sada.
Moji su kupili FullHD Panasonic plazmu platili preko 1000 eura s 2 godine garancije. Nakon 2 godine i sitnis krepala plazma (napajanje)
Kazu nije u garanciji, popravak 2500kn (a toliko vrijedi polovna) s time da ne daju garanciju na popravak...pa moze raditi mjesec dana ili 2 godine (tako objasnio serviser)
Koji vrag košta 2500 u napajanju ?
Vrit realno to je trafo + nekakvo ispravljanje...to realno maksimalno može koštat nekih 500-1000 kuna uz dobru zaradu servisera
The Best F1 Driver is offline  
Old 22.11.2017., 18:50   #129
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć...

Je li ovo ok ponuda za 5.642 kn?

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xe7077-4k.aspx
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nećeš pogriješiti,,,samo pazi, nema Android
Hvala! Što u praksi znači da nema Android?

Što kažeš na Samsung UE55MU6172 UHD? Koje su mu prednosti / mane u odnosu na gore linkani Sony 55xe7077?

Samsung koji sam linkao je dosta jefitniji, o čemu je riječ?
Stipo is offline  
Old 22.11.2017., 19:02   #130
Ovako... Sony 55 inca 7077 ili 7005 je definitivni best buy za te pare.
Uzeo ga i jako sam zadovoljna.

Samsung ne bih preporucio seriju 6 vec ako ides na Samsunga uzmi 7002 koja je (bila na akciji) ali je naravno skuplja od Sonyja.

ALi obavezno, sta uvijek napisem, ne budi lijen, uzmi USB key sa SD, HD i nogometnom utakmicom i idi isprobati u ducan.

To da nema Androida znaci da ima svoj operacijski sistem koji nije Android.
Mozes na njega prikljuciti Android media player ili koristiti njegov... radi sve i Youtube i media player (4k) itd
Angelbyu is offline  
Old 22.11.2017., 19:03   #131
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Koji vrag košta 2500 u napajanju ?
Vrit realno to je trafo + nekakvo ispravljanje...to realno maksimalno može koštat nekih 500-1000 kuna uz dobru zaradu servisera
Bacili smo TV, provjerili u sluzbenom sevisu i kod frenda.
Otislo je napajanje panela plazme...ili tako nesto.
Uglavnom lekcija? Garancija.
Angelbyu is offline  
Old 22.11.2017., 20:48   #132
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Koji vrag košta 2500 u napajanju ?
Vrit realno to je trafo + nekakvo ispravljanje...to realno maksimalno može koštat nekih 500-1000 kuna uz dobru zaradu servisera
Uf, na plazmi je to par trafoa, hrpa integriraca plus veliki hladnjaci... Komad napajanja od par kila
Plazme su bile puno gore za popravak (i skuplje) nego LCD-i te dosta kompliciranije izvedbe, to je isto jedan od razloga zašto su otišle u povijest.

Realno ne vrijedi 2500kn, ali proizvođač će ti ga prodat po visokoj cijeni a ti kao serviser ne možeš ništa (osim ako nemaš neko polovno sa strane)
Tiki is offline  
Old 23.11.2017., 03:41   #133
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Uf, na plazmi je to par trafoa, hrpa integriraca plus veliki hladnjaci... Komad napajanja od par kila
Plazme su bile puno gore za popravak (i skuplje) nego LCD-i te dosta kompliciranije izvedbe, to je isto jedan od razloga zašto su otišle u povijest.

Realno ne vrijedi 2500kn, ali proizvođač će ti ga prodat po visokoj cijeni a ti kao serviser ne možeš ništa (osim ako nemaš neko polovno sa strane)
Znači klasična deraona
Popizdim na te gluposti
slične situacije sam imal sa nekim elektronikama na motorima, ono trafo, 4-5 releja i par elemenata na ploči cca 10x10 cm...
I onda ti naš uvoznik drapi cijenu ploče od 2500 kuna sa spikom da se nemre popravljat , a komplet motora i opreme cca 3000
Pa ti daj odi nekom reci da to sranje košta ko motor

Al ima ekipe koja složi takve pizdarije za sitnu lovu...
Neke sam uspel složit i sam, ono kretenarija tipa da je krepal samo jedan element koji dođe cca 5 kuna, a ti bi trebal pljunut 2500 za novu ploču

Ono kužim da nema smisla popravljat TV ak je krepal ekran...
Al ovakve pizdarije sa napajanjem nebi smele koštat toliko da se popravak ne isplati
The Best F1 Driver is offline  
Old 23.11.2017., 07:04   #134
Moze preporuka za 32" televizor.
Budet sam mislio do 2000 kn, ali moze i do 3500 ako se isplati.
Televizor je za stariju osobu pa nisu nuzne pametne opcije, a gleda sa 2.5 metara, pa predpostavljam da ni rezolucija ne igra bitnu ulogu.
Volio bih da ima DVB-T2 i dobru sliku.
Da li da gledam na duze jamstvo ili na kvalitetniju marku?
Stupa is offline  
Old 23.11.2017., 07:29   #135
Quote:
Stupa kaže: Pogledaj post
Moze preporuka za 32" televizor.
Budet sam mislio do 2000 kn, ali moze i do 3500 ako se isplati.
Televizor je za stariju osobu pa nisu nuzne pametne opcije, a gleda sa 2.5 metara, pa predpostavljam da ni rezolucija ne igra bitnu ulogu.
Volio bih da ima DVB-T2 i dobru sliku.
Da li da gledam na duze jamstvo ili na kvalitetniju marku?
A da uzmeš 40" ako stane. Ta starija osoba će ti biti zahvalna. Something like this: https://www.sancta-domenica.hr/led-t...m_medium=click
žoss is offline  
Old 23.11.2017., 07:52   #136
Nazalost, moram 32, ne stane veci.
Ovo zvuci kao LJES post...
Moze taj samsung na 32?
Sto bi dobio sa Sony Bravia KDL-32RE405.
https://www.alzashop.com/32-sony-bra...5-d4830055.htm
Predpostavljam bolja slika, ali da li se isplati?
Stupa is offline  
Old 23.11.2017., 08:09   #137
Pogotovo ako je za stariju osobu, obavezno uzmi 5 godina. Znam da je banalno, ali kada se priviknu na nesto pa onda mijenjati...
Mislim da je Sony OK po izbornicima koji u osnovi nisu prekomplicirani... treba namjestiti a osnovne stvari su jednostavne.
Angelbyu is offline  
Old 23.11.2017., 08:19   #138
Da uzimam sebi, izabrao bih Sony, ali ovako i mene vuce na duzu garanciju. Ni sam ne znam da li sam skrtica, ili je to stvarno bolja opcija u ovom slucaju.
I naravno, sto jednostavnija, to bolja.
Stupa is offline  
Old 23.11.2017., 08:40   #139
Steta ti je ne uzeti nesto s 5 godina garancije, pogotovo sad kad su posvuda akcije sa 5 godina.
Takodjer gledaj da ima T2 i HEVC da ne moras dodavati prijemnik za koju godinu
Tiki is offline  
Old 23.11.2017., 08:43   #140
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj pobogu ?
Pa taj TV je tam skoro pa iste cijene kao i kod nas...
Tih 1000 eura je cca 7600 kuna, a kod nas je 8700 di nemaš sranja sa garancijom...a i put do Italije valjda košta nekog vraga.

A ako imaš t-com pa produžiš ugovor ili uzmeš Max2/3 paket onda te dođe 7700 jednako ko i u italiji...

Pa razlika je u preko 1000kn, put me ne košta ništa jer imam prijatelje tamo koji su svakih par tjedana kod mene tako da im je to usput.
A tih 7400 naspram 8700kn je popriličan iznos jer se tih 400kn mogu protegnut a ovih 1700 nikako.
A oko T-Coma imam drugu šemu gdje imam daleko povoljniji paket da bi ga išao sada sa tim razmrdavat ne znam baš.
Kažem da nemam nikoga u Italiji ne bi mi padalo na pamet ovako taj tv dobim za cijenu lošjeg modela u Hrvatskoj
Arctos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.