Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 16:20   #1
videa sa youtuba i sa harda- uspore i zamrznu

Pozdrav,

imam problem sa gledanjem youtuba i filmova sa harda, naime nakon gledanja 15-20 min videi se počnu usporavati i zamrznuti dok zvuk ide normalno

zanimljivo da pomicanjem miša video krene i radi ubrzano do trenutka kada se sinkro sa zvukom i onda radi normalno i tako sljedećih 15-20 min
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 03:54   #2
Mogo bi navesti usput informacije

Koliko je star kompjutor
koji procesor
koliko rama imas
koja grafa

Jesu li problemi počeli nedavno ili već duže vrijeme bez obzira koji si OS stavio ???

Prvo sto mi pada na pamet, da uradis je da instaliras iznova drivere za grafičku, skini friške drivere sa stranice proizvođača. Microsoft recimo mjenja windows preko updatea pa može to biti jedan od uzroka tih problema i probleme poprave friški driveri.

Rekao si da uspori video sa harda, Uspori li video i ako gledaš preko usb sticka ??? Čisto da isklučimo hardisk kao uzrok problema
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:36   #3
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Mogo bi navesti usput informacije

Koliko je star kompjutor
koji procesor
koliko rama imas
koja grafa

Jesu li problemi počeli nedavno ili već duže vrijeme bez obzira koji si OS stavio ???

Prvo sto mi pada na pamet, da uradis je da instaliras iznova drivere za grafičku, skini friške drivere sa stranice proizvođača. Microsoft recimo mjenja windows preko updatea pa može to biti jedan od uzroka tih problema i probleme poprave friški driveri.

Rekao si da uspori video sa harda, Uspori li video i ako gledaš preko usb sticka ??? Čisto da isklučimo hardisk kao uzrok problema
ispričavam se za manjak informacija

komp je star 10 god win 10 x64
MB Gigabyte EX58-Extreme
i7 920
8 gb rama ddr3 1600
WD Green 3 tb
Sapphire HD Radeon 7770 OC Ghz Edition 1 gb gddr5

problemi su počeli pred 3 dana sve je radilo super do tad

temp cpu c 1,2,3 4 su 45 C (AIDA64 STRES TEST 60 C)
GPU 35-45 C
driveri updateani jučer i opet sve u banani

testirao film sa stika nakon 20 min uspori
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:05   #4
Koji video player koristis za gledanje filmova na hardu? Ukoliko nemas instaliraj si MPC https://mpc-hc.org/ vrhunski player. A sto se tice youtuba, jesi pogledao da li ti je internet pretrazivac azuran? te pogledaj prilikom gledanja filmova i yt-a koliko ti je postotak zauzece procesora u task manageru.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:49   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Koji video player koristis za gledanje filmova na hardu? Ukoliko nemas instaliraj si MPC https://mpc-hc.org/ vrhunski player. A sto se tice youtuba, jesi pogledao da li ti je internet pretrazivac azuran? te pogledaj prilikom gledanja filmova i yt-a koliko ti je postotak zauzece procesora u task manageru.
koristm bsplayer 2.70 b1080 deinstaliran upgradean i downgradean
ff 56.02 x64
zauzeće cpu je 8% od toga je ff 5% i 1 gb rama
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:19   #6
Ima li tvoja matična integiranu grafu ??? Ako da, probaj odvojiti pa vidi kako će raditi. Ili ako postoji mogučnost da posudiš grafičku od drugog kompa i isprobas ispravnost.

Meni to vuče na problem sa grafičkom.

Druga mogučnost, ako imas neki linux, ili da skines linux i montiras ga na usb i dignes live. pa da vidis kako bude gledati video. Ako bude radilo dobro onda ti je do windowsa.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:53   #7
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Ima li tvoja matična integiranu grafu ??? Ako da, probaj odvojiti pa vidi kako će raditi. Ili ako postoji mogučnost da posudiš grafičku od drugog kompa i isprobas ispravnost.

Meni to vuče na problem sa grafičkom.

Druga mogučnost, ako imas neki linux, ili da skines linux i montiras ga na usb i dignes live. pa da vidis kako bude gledati video. Ako bude radilo dobro onda ti je do windowsa.
zamjenio sam grafičke u 2 kompa i na oba kompa sve radi bez problema, sutra kad se vratim s posla ću vratit grafičku nazad i ponovno testirat da li će biti kakvih problema
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.