Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 13:56   #21
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Benjamin koriste uglavnom muslimani kod nas i ne izgovara se Bendžamin već baš tako kako piše sa NJ još otegnu A i izgube I pa ispadne BeNJaaaaaaaaam'n
Kod nas i "mjesoviti" brakovi daju to ime.
Old 13.11.2017., 14:02   #22
Quote:
Benjamin koriste uglavnom muslimani kod nas i ne izgovara se Bendžamin već baš tako kako piše sa NJ još otegnu A i izgube I pa ispadne BeNJaaaaaaaaam'n
Benjamin je biblijsko ime, najmlađi sin Jakova i Rahele.

Znam jednu Benjaminu

If you're not drowning, you're a lifeguard.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:03   #23
Ta sam!

Imam neobično ime, manje nas je od 10 u cijeloj RH. Što je najbolje, ime zvuči skroz 'domaće', nema razlike od nekih popularnih ženskih imena koja su se davala u doba kad sam bila mala. Brat mi ima pomalo neobično ime za naše predjele (više je rijetko, nego neobično), ali za Italiju je recimo skroz normalno.

I trendovi u imenima dolaze u valovima. Kako su sada Kiare i Lane, tako prije 40-50 godina nisi imao razreda OŠ u kojem nije bilo barem jedne Vesne i Jasne. Ja sam imala 6 Marka, dva Gorana, dva Filipa...

Ne vidim tragedije u 'izumiranju' hrvatskih imena. Imena evoluiraju, baš kao i jezik i cijelo društvo. Ne mislim da su Dobroslav, Muncimir, Cvita i Borjana puno bolji od Leona, Nike, Kiare i Jana.

Ono što mi se ne sviđa je nakaradno korištenje imena ovisno o trendu, npr. Game of Thrones pa imamo Khalessi ili Aryu Stanić u Donjem Miholjcu ili npr. da ima neki Justin Marić u Kaštelima. Ovo su primjeri iz mašte, ali dovoljno je pogledati teme o imenima da se shvati na što ciljam.

edit: kad sam birala imena za svoje, pazila sam da su internacionalna barem na razini Europe
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:03   #24
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Kod nas i "mjesoviti" brakovi daju to ime.
Pa vi ste iz iste zemlje.

U HR jedini Benjamini koje znam su iz domoljubno-katoličkih obitelji.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:05   #25
Sjećam se nekih imena koja sam pročitala na RiD što trudnice planiraju dati djeci - Alips i Euia
Old 13.11.2017., 14:05   #26
ja isto znam samo katoličke benjamine.
Old 13.11.2017., 14:05   #27
sad sam skužila da ja imam staro hrvatsko, i relativno rijetko ime

Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:06   #28
Quote:
Sjećam se nekih imena koja sam pročitala na RiD što trudnice planiraju dati djeci - Alips i Euia
Euia??
Šta su samoglasnici bili na rasprodaji?
Old 13.11.2017., 14:08   #29
Quote:
Vidim kako će teen hejt prema ovim roditeljima progresivno rasti
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:12   #30
Ne znam jeste kad cule ime kao mix imena roditelja.
Od mog i muzevog je ispalo lijepo musko ime ali on nije htio da damo mladjem sinu.
Old 13.11.2017., 14:13   #31
meni je lijepo Ben.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:16   #32
Euia?
Kako se to izgovara.

Meni je čak ljepo ime i Zora i Maša i Cvita.

Brat je svojoj kćeri zelio dat ime Misha ili Jaka ili Arma.
Mislim da je izbišljao imena ubiti samo da nebi bilo još koje takvo djete u okolici.
Old 13.11.2017., 14:17   #33
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ne patim na to da se moraju očuvati stara izvorna hrvatska imena. U današnje vrijeme kad nemaš pojma gdje će se sve djeca selit, gdje će živjet, gdje će putovat, najpraktičnije i najljepše mi se čini dati ime koje se jednako ili slično izgovara širom Europe ili svijeta i poznato je širom svijeta.
Imam hrvatsku varijantu jednog takvog imena i iako se piše drukčije nego u Engleskoj ili Njemačkoj, još nisam naišla na nekoga tko ne bi znao pročitati kako se zovem.
Da, tak je i kod mene. Imam latinsko ime, nije toliko često, ali nije ni neobično, samo mi je iritantno da mi je medicinska sestra ime napisala s J, a mama je htjela da bude bez J.

Ak budem imala curicu, vjerojatno se bude zvala Letizia. Baš tak napisano.
Old 13.11.2017., 14:17   #34
ono što mi ide na živce je kad pitaju hoće li nerođeno dijete dobiti ime po nekoj babi ili didi, a kad dobije nešto treće, ako je imalo slično s nekim imenom, traži se poveznica.

Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:18   #35
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Brat je svojoj kćeri zelio dat ime Misha ili Jaka ili Arma.
Mislim da je izbišljao imena ubiti samo da nebi bilo još koje takvo djete u okolici.
ime Arma postoji, znam dvije.
Old 13.11.2017., 14:19   #36
Moj mladji ima dosta cesto ime za podneblje u kojem zivim, zato sto se nismo mogli dogovorit.
Za starijeg su me znali pitat, a kako mu je pravo ime.
Old 13.11.2017., 14:19   #37
Jaka mi je lijepo ime.

Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:20   #38
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Da, tak je i kod mene. Imam latinsko ime, nije toliko često, ali nije ni neobično, samo mi je iritantno da mi je medicinska sestra ime napisala s J, a mama je htjela da bude bez J.
pa nije te sestra upisivala u matičnu knjigu nego mama ili tata

imam jednu Jaku u obitelji
nije mi lijepo ime
ženska imena mi moraju biti ženstvena
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:21   #39
Ja znam muškog Jaku. Šta to može bit i žensko ime.
Old 13.11.2017., 14:22   #40
Jaka? Arma?

Huh?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.