Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 17:41   #21
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Da, jedna od zadnjih tema na listi.... još iz davne 2008.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:34   #22
Nemos uvijek bit fin, tj mozes al onda potpisujes da te svako toliko netko naguzi.

Nekad covjek mora bit spreman dignit glas i izborit se da ga tretiraju kao covjeka.
Taj pasivan stav i pokornost nisu dobra karakterna osobina.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:51   #23
Da, tako je. Iznervirani iskopaj AK47 iz vrta i ne budi papak
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:04   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesi potpisao dokument da je preuzeo auto? Jasno nisi. E sad se možeš jebat. U ovlaštenim servisima ti papiri upravo služe reguliranju odnosa kupac-servis.
I u normalnim neovlaštenim. U biti kad si sad spomenuo radni nalog, palo mi je na pamet da svi neovlašteni i sl servisi koji su se pokazali iole ozbiljinima su imali nekakvu evidenciju u obliku radnog naloga ili sl dokumenta gdje je bilo definirano ilii što se radi (nekakv redovni servis, zamjena djelova...) ili opisani problemi kkoje treba detektirati i srediti. I po tme se dopisivao daljnji tjek (utrošeni materijal + sati rada, ili otkriveni kvarovi i način otklanjanja istih ....)
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:11   #25
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Da, tako je. Iznervirani iskopaj AK47 iz vrta i ne budi papak
Jel ovo na moj racun :?

Necemo se nabacivat strawmanima, nisam rekao da je papak samo zato sto je covjek pristojan i zeli rijesit stvar na civiliziran nacin. A pogotovo ne da treba postat nasilan.

Samo kazem da mehanicar nije takav. Koliki krkan moras bit da nekog ostavis bez auta na 3 tjedna i neces mu se niti javit na telefon ?
Meni je to dno dna, i u mom iskustvu takvi kulturu i obzir dozivljavaju kao slabost i iskoristavaju je.
Nije dobro uvijek izbjegavati konflikt. Da je zagalamio prije nedjelju dana danas bi imao auto popravljen.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 07:42   #26
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I u normalnim neovlaštenim. U biti kad si sad spomenuo radni nalog, palo mi je na pamet da svi neovlašteni i sl servisi koji su se pokazali iole ozbiljinima su imali nekakvu evidenciju u obliku radnog naloga ili sl dokumenta gdje je bilo definirano ilii što se radi (nekakv redovni servis, zamjena djelova...) ili opisani problemi kkoje treba detektirati i srediti. I po tme se dopisivao daljnji tjek (utrošeni materijal + sati rada, ili otkriveni kvarovi i način otklanjanja istih ....)
Točno, i u Neostaru je tako.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:24   #27
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Točno, i u Neostaru je tako.
Ali ako imas pisani trag, radni nalog sa potpisom i pecatom, onda nema suska u djep i bez PDV-a.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:34   #28
evo, pročitao na preskoke temu od gospodina drito konja i toliko sam se uzrujao da sam sjeo u auto i odmah otišao do mehaničara. on počeo pričat da je zatrpan poslom (i je, vidio sam gomilu auta u dvorištu) i kažem mu da je to sve ok, ali da se mogao barem javiti kada sam ga zvao. a on opet kako je pretrpan, a ja i dalje govorim da bi bilo korektno da se javio, oduzelo bi mu 30 sekundi. i lik po treći put kako nije stigao utjerat auto u garažu jer je u gužvi... vidim ja da nema tu smisla raspravljati s ljudima intelektualno inferiornima amebi i dogovorimo se da danas pogleda auti i kaže mi popis dijelova koje ću nabavit. živi bili pa vidjeli.

i samo da se referiram na poticanje na galamu... svi znamo čemu galama vodi i ne želim se dovest u situaciju gdje ću trebati odvjetnika. to ostavljam za kraj. ako me netko zbog toga smatra papkom - neka.

edit: ako se danas ne javi stavljam ime radione ovdje (iako sumnjam da će se itko tko čita ovo naći tamo)
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:44   #29
Pa dobro reci nam koji je auto i što ga "boli"? Vidim da si iz ZG, a pretpostavljam da auto nije neka egzotika i vjerovatno će ti netko moći preporučiti nekog normalnog.

Za moj pojam je sve više od dva dana čekanja na dijagnostiku problema puno previše, zapravo 1 dan je skroz dosta, bez obzira na gužvu...

Da nemate ti i taj majstor neku povijest suradnje? Ok da kupuješ sam djelove za redovni servis, al ako je nešto van toga kihnulo - logično bi mi bilo da prva opcija bude da majstor nabavi djelove? Pa ako ti je njegova ponuda preskupa onda sam tražiš...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:03   #30
ne znam da li si pročitao ono što sam napisao u početnom postu... ne želim voziti auto drugom mehaničaru jer bih onda morao plaćati šlep i gubiti vrijeme na sve to. što se dijelova tiče, to je moj prijedlog, pošto imam mogućnost dobiti dijelove po skoro nabavnoj cijeni. rađe ću ja kupiti kiler 300 kn nego da mi ga on proda za 600, a on bi ga ionako dobio za max 400.

auto je skoro 30god stari unić na kojem treba odraditi gomilu sitnica i sređujem ga iz hira, tako da mi nigdje ne gori i on to zna. vjerojatno se zato i malo previše opustio.

imamo povijest. 2-3 puta sam bio kod njega u rasponu od nekoliko godina i osim manjeg kašnjenja je sve bilo ok.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:09   #31
Pa onda bi trebalo biti i ovaj puta... Malo ga stišći i to je to...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:23   #32
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
ne znam da li si pročitao ono što sam napisao u početnom postu... ne želim voziti auto drugom mehaničaru jer bih onda morao plaćati šlep i gubiti vrijeme na sve to. što se dijelova tiče, to je moj prijedlog, pošto imam mogućnost dobiti dijelove po skoro nabavnoj cijeni. rađe ću ja kupiti kiler 300 kn nego da mi ga on proda za 600, a on bi ga ionako dobio za max 400.

auto je skoro 30god stari unić na kojem treba odraditi gomilu sitnica i sređujem ga iz hira, tako da mi nigdje ne gori i on to zna. vjerojatno se zato i malo previše opustio.

imamo povijest. 2-3 puta sam bio kod njega u rasponu od nekoliko godina i osim manjeg kašnjenja je sve bilo ok.
Jebo te ja zabrio da si mu otfurao ne znam koji auto čim se spominju odvjetnici, tužbe i sl. Još si ja mislim da će ti skinut djelove s novog auta pa je zato kod njega 3 tjedna., a ono UNO Ajd u k...

Odi na njuškalo i kupi si drugi unić. Za 2000kn nađeš drugog unića i riješiš mehaničara muka a i sebe.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:53   #33
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
ne znam da li si pročitao ono što sam napisao u početnom postu... ne želim voziti auto drugom mehaničaru jer bih onda morao plaćati šlep i gubiti vrijeme na sve to. što se dijelova tiče, to je moj prijedlog, pošto imam mogućnost dobiti dijelove po skoro nabavnoj cijeni. rađe ću ja kupiti kiler 300 kn nego da mi ga on proda za 600, a on bi ga ionako dobio za max 400.

auto je skoro 30god stari unić na kojem treba odraditi gomilu sitnica i sređujem ga iz hira, tako da mi nigdje ne gori i on to zna. vjerojatno se zato i malo previše opustio.

imamo povijest. 2-3 puta sam bio kod njega u rasponu od nekoliko godina i osim manjeg kašnjenja je sve bilo ok.
To si na njemu sam pošarafiš iz hira ...

Neće te stavit u prvi plan jer ti nema kaj uzet za to ... a ode vremena
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:57   #34
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
To si na njemu sam pošarafiš iz hira ...

Neće te stavit u prvi plan jer ti nema kaj uzet za to ... a ode vremena
Baš...uopće ne kužim u čemu je problem.
Tip će ga uzeti onda kad zaista ne bude imao posla gdje može zaraditi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:09   #35
kakve veze ima kakav je auto?? ako mu se ne radi, mogao je odmah reći i odveo bih ga drugamo. stvar je u tome da ga je rekao pogledati do određenog roka, a to je prošlo prije cca 2 tjedna. kao što sam napomenuo i ranije, meni nije problem pričekati, ali ako je nešto dogovoreno onda bi bilo korektno to i ispoštivati. da je odmah rekao da će auto bit gotov za 2 mjeseca ja bih mu rekao ok.

a vidim da je nekima stran pojam posla. kada imaš posao (za koji si plaćen) onda je malo teže izdvojiti vrijeme za zabavu. pogotovo kada je mrak u 5 popodne.

@fabricio - gdje se spominju odvjetnici ili tužba?
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:06   #36
Nemoj se glupirat. Ako ti je hitno vozi drugom. Sam kaj bu ti to malo tko uzo tko ima firmu i sve po PS jer nema tu kruha. Dao si čovjeku do znanja da ti nije hitno ... Ti bi sad da on ispoštuje dogovore i te fore a kad ti on klepi cifru po PS-u onda ćeš opet pisat po forumu kak te prevaril ...

Ima veze kakav je auto jer nije isto npr. 1000 kn na takvoj drlji ili nekom novijem autu ili većem autu ... a i on sam zna da ti nemre puno naplatit.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:19   #37
ti kao da si ograničen. intel u glavi malo zakazao? dogovor je dogovor. poštujem ja to da neki servisi ne bi uzimali taj auto, ali on ga je UZEO i rekao da će javiti popis do tad i tad. ako nije htio raditi trebao je reći i gotovo. uostalom, ne radi se o ne znam kakvom ekskluzivnom servisu nego o seoskoj radnji. ima svoju cijenu sata i ne vidim razloga zašto bi 10 sati rada meni naplatio više ili manje nego nekome s boljim autom.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:03   #38
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
ti kao da si ograničen. intel u glavi malo zakazao? dogovor je dogovor. poštujem ja to da neki servisi ne bi uzimali taj auto, ali on ga je UZEO i rekao da će javiti popis do tad i tad. ako nije htio raditi trebao je reći i gotovo. uostalom, ne radi se o ne znam kakvom ekskluzivnom servisu nego o seoskoj radnji. ima svoju cijenu sata i ne vidim razloga zašto bi 10 sati rada meni naplatio više ili manje nego nekome s boljim autom.
Aha ... ja sam ograničen a ti imaš problem ... da ne duljim jer ne vidim da ne razumiješ problem.

Nazoveš mehaničara i reci mu da ti složi auto i da cijena nije problem (da ti naplati po cjeniku kao i drugima), kladim se da će ti sutra bit gotov.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:10   #39
Eto ja bi sebe ispravio, nemas razloga galamit.

Ti si to predstavio kao da te ostavio bez prevoza 20 dana i jos te ignorira. Na kraju je to projekt iz hira s kojim ti se ne zuri i on to zna.

Tip nije ispostovao dogovor, to stoji, i nije u redu s njegove strane. Al nije bas ni kraj svijeta.

Inace mehanicari zaradjuju na rabatu na djelovima a ne na satu rada. Uzet auto na kojem treba rijesit hrpu sitnica sa musterijinim djelovima njemu je novcani gubitak ako ima posla vise nego sto moze stic obavit.
Mnogo ih takav posao nece ni uzet nego stalnoj musteriji.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:41   #40
pa i naplatit će mi po istom cjeniku kao i drugima. nisam tražio nikakav popust niti ga je on nudio. i dalje ne znam što ti tu nije jasno.

osim svega toga i sam mi se prije koju godinu žalio da oni s najskupljim autima najteže plaćaju. a znalo mu se dogoditi da mu niti ne plate. ali njemu se očito ne prljaju ruke gdje treba nešto konkretno popraviti. lakše je samo spojiti na dijagnostiku i ispravljati greške. iako sam mu ja dosad sve uredno i bez komplikacija platio. ovo mi je očito zadnji put da njemu vozim auto.

@cita - o tome i pričam. naravno da nije kraj svijeta, ali čak i da auto neće biti gotov go dogovorenog roka, mislim da je korektno i prije svega profesionalno javiti razvoj situacije. ili barem odgovoriti na poziv čovjeku na kojem ćeš zaraditi. eto, nije mi jasno kako takvi ljudi i dalje posluju. jer nakon ovoga mene više neće vidjeti, a i preporuke koje sam mu dosad bio poslao više neće dobivati. da više ljudi tako napravi majstori bi se malo drugačije odnosili prema onima koji im donose novce. ali vidimo svi kakva nam je država, a ovce i dalje trpe jer eto, nije kraj svijeta.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.