Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 18:16   #41
Quote:
cita kaže: Pogledaj post
Eto ja bi sebe ispravio, nemas razloga galamit.

Ti si to predstavio kao da te ostavio bez prevoza 20 dana i jos te ignorira. Na kraju je to projekt iz hira s kojim ti se ne zuri i on to zna.

Tip nije ispostovao dogovor, to stoji, i nije u redu s njegove strane. Al nije bas ni kraj svijeta.

Inace mehanicari zaradjuju na rabatu na djelovima a ne na satu rada. Uzet auto na kojem treba rijesit hrpu sitnica sa musterijinim djelovima njemu je novcani gubitak ako ima posla vise nego sto moze stic obavit.
Mnogo ih takav posao nece ni uzet nego stalnoj musteriji.
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
pa i naplatit će mi po istom cjeniku kao i drugima. nisam tražio nikakav popust niti ga je on nudio. i dalje ne znam što ti tu nije jasno.

osim svega toga i sam mi se prije koju godinu žalio da oni s najskupljim autima najteže plaćaju. a znalo mu se dogoditi da mu niti ne plate. ali njemu se očito ne prljaju ruke gdje treba nešto konkretno popraviti. lakše je samo spojiti na dijagnostiku i ispravljati greške. iako sam mu ja dosad sve uredno i bez komplikacija platio. ovo mi je očito zadnji put da njemu vozim auto.

@cita - o tome i pričam. naravno da nije kraj svijeta, ali čak i da auto neće biti gotov go dogovorenog roka, mislim da je korektno i prije svega profesionalno javiti razvoj situacije. ili barem odgovoriti na poziv čovjeku na kojem ćeš zaraditi. eto, nije mi jasno kako takvi ljudi i dalje posluju. jer nakon ovoga mene više neće vidjeti, a i preporuke koje sam mu dosad bio poslao više neće dobivati. da više ljudi tako napravi majstori bi se malo drugačije odnosili prema onima koji im donose novce. ali vidimo svi kakva nam je država, a ovce i dalje trpe jer eto, nije kraj svijeta.
Meni se čini da tebi nije jasno. Gore ti je rečeno na čemu on zarađuje. Na jebenom rabatu do 45% u Stokića i sličnih, a ne na satu rada! Kužiš? I ti mu onda doneseš svoje djelove. Neš ti zarade od tog posla
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:44   #42
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Meni se čini da tebi nije jasno. Gore ti je rečeno na čemu on zarađuje. Na jebenom rabatu do 45% u Stokića i sličnih, a ne na satu rada! Kužiš? I ti mu onda doneseš svoje djelove. Neš ti zarade od tog posla
Ne na satu rada? Interesantno.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:53   #43
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Ne na satu rada? Interesantno.
Koliko moze biti sat rada za tog unića
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:59   #44
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Koliko moze biti sat rada za tog unića
Pa ja iskreno ne znam mehaničara koji sat računa ispod 100 kuna, mislim ne znam ni koji računa samo 100 kuna ali ajde valjda ima. A 100 kuna na sat puta 8 sati puta 22 radna dana je 17.600,00kuna tak da ne kužim da se treba još i na dijelovima ciganit...drugo je što se može...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:14   #45
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Pa ja iskreno ne znam mehaničara koji sat računa ispod 100 kuna, mislim ne znam ni koji računa samo 100 kuna ali ajde valjda ima. A 100 kuna na sat puta 8 sati puta 22 radna dana je 17.600,00kuna tak da ne kužim da se treba još i na dijelovima ciganit...drugo je što se može...
Ajde od toga što si naveo...plati strojeve, alat, i isplati plaću...teorija ti stoji da ti netko da radionu sa svim alatom đaba i ne platiš ni kune obaveza
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:30   #46
Sati su sitnis. Rabat na djelovima, tu je lova. Sto je auto skuplji skuplji su i djelovi ... samim tim njegova zarada proporcionalno raste.

Ulovit se starog auta sa 10 problema i jos sa musterijinim djelovima je nocna mora za svakog mehanicara. Ne pravdam covjeka ali treba ipak malo perspektive.

Inace da dam primjer meni moj meh redovito naplacije simbolicno cijenu rada, ili mi ne naplati ruke uopce, i da mi 15% rabata na djelove.
I to nije uopce dobra cijena, ja znam da mogu sam kupit djelove za kes i dobit 25% rabata, ali idem preko njega jer mogu otic za svaki ***** koji mi padne na pamet da mi napravi i uradice bez da me opljacka.

Posten rad dobrog mestra treba posteno i platit, ciganjenje se rijetko isplati na duge staze.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:56   #47
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Ajde od toga što si naveo...plati strojeve, alat, i isplati plaću...teorija ti stoji da ti netko da radionu sa svim alatom đaba i ne platiš ni kune obaveza
Gle ja sam zadnji put dao liku 150 kn za 20 minuta posla (dijelovi moji) i nije mi žao, lik je super dao bi mu i duplo iako sam mogao i sam to napravit ali nemam dizalicu. Ono kaj meni nije jasno je čemu to konstantno jebeno kukanje jbte?
Alate platiš i tvoji su, ne kupuješ cijelu radionu iznova svaki mjesec, pa nemoj me zajebavat da i ne pričamo da ih pola obrt familijarno naslijedi pa nemojmo si pričat bajke. Da dobrog meštra treba platit jer se znanje plaća i ja se tu nisam nikada ciganio ali da će me netko baš gulit - gle, neće, ne može mi njegov dio bit skuplji nego u dućanu.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 06:28   #48
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Meni se čini da tebi nije jasno. Gore ti je rečeno na čemu on zarađuje. Na jebenom rabatu do 45% u Stokića i sličnih, a ne na satu rada! Kužiš? I ti mu onda doneseš svoje djelove. Neš ti zarade od tog posla

Zanimljivo.
A sat rada mu je, koliko ono?
Mislima da nitko nema ispod sto kuna, a samo nebo je granica...
Tu nema zarade?
Da ne spominjem da je servis gotov za dva sata a o ni zaračunaju tri...

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 06:55   #49
To sam primjetio da majstori jako vole napravit guzvu sebi na dvoristu pa onda nis nestignu napravit + ubacuju padobrane pa je lista čekanja još dulja...

Očito većini treba neki gazda da ih tjera da rade i ispune rokove.

Isto mi nije jasno ak vec uzme auto onda nek ga napravi u nekom roku kak je dogovoreno a zavlačit tjednima...

Ili ak mu se neda radit krs onda nit ga nemora uzimat ima drugih stranaka uvijek...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 07:40   #50
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Meni se čini da tebi nije jasno. Gore ti je rečeno na čemu on zarađuje. Na jebenom rabatu do 45% u Stokića i sličnih, a ne na satu rada! Kužiš? I ti mu onda doneseš svoje djelove. Neš ti zarade od tog posla
Cijene dijelova su postale toliko "razvlačive" da u većini trgovina dobiješ popust bar 20% ako te nikad nisu vidjeli, a ako plaćaš gotovinom i 25%.
Ja razumijem da majstor mora upaliti svoj auto i izgubiti vrijeme za nabavku dijelova, i mora na kraju dati i nekakvo jamstvo na dio koji je ugradio, no ako ja dobijem 25% u trgovini, on mora imati na tome još bar 10%.
Al da mi naplati sat 100 i više kuna i 45% na materijal, malo je previše.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:43   #51
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
To sam primjetio da majstori jako vole napravit guzvu sebi na dvoristu pa onda nis nestignu napravit + ubacuju padobrane pa je lista čekanja još dulja...

Očito većini treba neki gazda da ih tjera da rade i ispune rokove.

Isto mi nije jasno ak vec uzme auto onda nek ga napravi u nekom roku kak je dogovoreno a zavlačit tjednima...

Ili ak mu se neda radit krs onda nit ga nemora uzimat ima drugih stranaka uvijek...
svaka čast, upravo o tome se i radi. tih nekoliko puta što sam bio kod njega prije, svaki put sam ja donosio dijelove i on je svaki puta uzeo samo za ruke. i iako je (po mom mišljenju) uzeo malo više nego što je bilo realno, nisam se cjenkao nego uredno platio. baš iz tog razloga jer su moji dijelovi. i ovaj puta je prije preuzimanja auta znao da ću ja donositi dijelove i pristao ga je uzeti i odraditi do određenog roka. evo, prošlo mjesec dana, a on ga nije niti POGLEDAO, kamoli završio.

i da, rekao sam da ću objaviti ime servisa ako se ne javi do jučer, kao što je obećao. nije se javio.

radi se o servisu MOTO TUMBRI iz brezovice. ako želite da vam auto bude gotov sljedeće godine, odite tamo.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:59   #52
Ova fora sa zatrpavanjem dvorište se nekako uvjek svede manje više na zatrpavanje dvorišta s nekakvom kramom (bez uvrede) od stoljeća sedmog gdje ili se ćekaju djelovi iskopani od tko zna kud ili majstor ni sam nezna kako to složiti a da cijena radova ne pređe dvostruku vrijednost popravljenog vozila.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:40   #53
@iznervirani
Kaj da velim...ak ti je auto hobi i veselje nabavi si alata malo i pocni sam sarafit...
Ima i prirucnika na netu i raznih programa tak da nit to ni vise frka

U mjesec dana si vecinu toga mogel popravit sam....

@kerbi
U biti se najveca lova vrti na starim kramama al treba i znanja za postelat ventile/paljenje/frgu a tu sve zapne danas...
Bar ima mjesta za radit a nit netreba alata previse...

Najbolje mi kad ovakvi gore majstori kukaju da nemaju love a 10 auta ceka na red...
Pa to je cistih 1000kn da samo digne haubu a kud jos da zaozbiljno nekaj napravi...

Imam losih iskustva s limarima tak da bi isto mogao sage napisat al eto...sad sam u fazi da mi je draze gledat kak sve trune doma neg da dam nekom fuseru u ruke...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:19   #54
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
@iznervirani
Kaj da velim...ak ti je auto hobi i veselje nabavi si alata malo i pocni sam sarafit...
Ima i prirucnika na netu i raznih programa tak da nit to ni vise frka

U mjesec dana si vecinu toga mogel popravit sam....

@kerbi
U biti se najveca lova vrti na starim kramama al treba i znanja za postelat ventile/paljenje/frgu a tu sve zapne danas...
Bar ima mjesta za radit a nit netreba alata previse...

Najbolje mi kad ovakvi gore majstori kukaju da nemaju love a 10 auta ceka na red...
Pa to je cistih 1000kn da samo digne haubu a kud jos da zaozbiljno nekaj napravi...

Imam losih iskustva s limarima tak da bi isto mogao sage napisat al eto...sad sam u fazi da mi je draze gledat kak sve trune doma neg da dam nekom fuseru u ruke...
Nije problem nešto cijenit nego naplatit. Aj mu reci 1000 kn okrenut će se i otić.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:33   #55
o, bože... pa dobro koji je tvoj problem? odakle ti znaš kako bih ja reagirao? da je rekao da će me to ispasti 1000 kn još bih ga nagradio s dodatnih 200, jer znam da posla ima više od 1000kn. ali čovjek nije niti pogledao auto da može reći ikakvu procjenu. ja o kruškama, ti o jabukama... a ako ti smatraš da je korektno ovako zavlačiti nekoga tko ti može donijeti zaradu onda ne znam što bih mislio o tebi osim da si vjerojatno i ti jedan od ovakvih diletanata. zapravo, kada pročitam tvoje postove i logično je da jesi.

@werdas - alata imam, čak i znanja dovoljno za takve popravke, ali vremena nemam
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:54   #56
Neki komentari su kao da prosječne žene prvi put gledaju snooker i raspravljaju o tome...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:27   #57
na ovom forumu uvijek žrtva postane nasilnik...
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:41   #58
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
To sam primjetio da majstori jako vole napravit guzvu sebi na dvoristu pa onda nis nestignu napravit + ubacuju padobrane pa je lista čekanja još dulja...

Očito većini treba neki gazda da ih tjera da rade i ispune rokove.

Isto mi nije jasno ak vec uzme auto onda nek ga napravi u nekom roku kak je dogovoreno a zavlačit tjednima...

Ili ak mu se neda radit krs onda nit ga nemora uzimat ima drugih stranaka uvijek...
ovo je karakteristika vecine "majstora", bilo koje profesije. uvjerio sam se ove godine (za 2 razlicita posla, a majstora x3 po svakom poslu, otpadali su jedan po jedan jer su me zavlacili).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:58   #59
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Nije problem nešto cijenit nego naplatit. Aj mu reci 1000 kn okrenut će se i otić.
Bilo je 10 auta po 100kn...pa se doslo na 1000kn.
I bolje da se ekipa koga cigani okrene i ode pa ostanu ok stranke koje nedave bezveze

Da se dobra lova okrenut na autima al ima problem da treba zamazat ruke malo a to se malo kome da...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:36   #60
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Bilo je 10 auta po 100kn...pa se doslo na 1000kn.
Da se dobra lova okrenut na autima al ima problem da treba zamazat ruke malo a to se malo kome da...
mislim da u tome i je problem. osim toga, kada sam mu rekao da će trebati poštelati paljenje, on kaže: "a onda moram posudit stroboskop...". jbt, kao da košta milijune

@franz ožbolt - možda i jesam žrtva, ali nasilnik sigurno neću biti. nije da se bojim njega (za glavu je niži i jedno 20-30 kg lakši od mene), ali se bojim zatvorske kazne
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.