Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 19:40   #21
Question Hello

Imamo peć za centralno Junkers, ali ne grije dovoljno, ne možemo dić temperaturu preko 60 c°. Zna li netko možda razlog i kako podići temperaturu?
nicky_nicole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:58   #22
Junkers nema veze sa Plamenom
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:46   #23
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
Junkers nema veze sa Plamenom
Never mind, ja pitam općenito kako podići temperaturu iznad 60°
nicky_nicole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 22:36   #24
Imaš temu o centralnom na drva, sve piše
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 08:21   #25
Imali netko Plamenovu Marinu za centralno na drva? Bilo kakva iskustva?

Hvala
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:07   #26
Dobar dan!
Da li netko zna gdje se može kupiti peć Plamen ili da li je netko ima? meni bi trebala visina 89cm, dužina 50,5 cm i širina 61 cm, a otvor za dimnjak je s desne strane.
Unaprijed hvala na odogovorima!
kraljicam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:53   #27
Pozdrav, evo mi se odlučili za peč na drva jer nam na jesen dolazi beba pa da nam napokon bude teplo u kući, ali problem je što se ne razumimo u ama baš ništa. Gledali smo i uspoređivali različite peči i sada smo se odlučili na Plamenovu dora 10 i maestral. molim vas samo neko objašnjenje zašto je dora 1.000 kn jeftinija od maestrala ako je ujedno i bolja (po svim specifikacijama). Naš prostor za grijanje je otprilike 85m3.

evo linkova pa da vidite koje su peči i sa kakvim specifikacijama:

http://www.ugradbeni-aparati.com/pla...DORA10N/Plamen

http://www.ugradbeni-aparati.com/pec...STRAL-N/Plamen
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 13:46   #28
http://www.ugradbeni-aparati.com/ner...a-kruta-goriva
jel ima tko iskustva s ovom peći, baš se ne kužim pa ako može tko pomoć, uglavnom grijani prostor bi bio 88m2, pa jel bi bilo ta peć dovoljna za taj prostor hvala
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 08:58   #29
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo mi se odlučili za peč na drva jer nam na jesen dolazi beba pa da nam napokon bude teplo u kući, ali problem je što se ne razumimo u ama baš ništa. Gledali smo i uspoređivali različite peči i sada smo se odlučili na Plamenovu dora 10 i maestral. molim vas samo neko objašnjenje zašto je dora 1.000 kn jeftinija od maestrala ako je ujedno i bolja (po svim specifikacijama). Naš prostor za grijanje je otprilike 85m3.

evo linkova pa da vidite koje su peči i sa kakvim specifikacijama:

http://www.ugradbeni-aparati.com/pla...DORA10N/Plamen

http://www.ugradbeni-aparati.com/pec...STRAL-N/Plamen
Pa zato što je maestral napravljen modernije, ima veća vrata za ubacivanje drva i to je noviji model peći - kamina. Imala sam i jednu i drugu, ali nije toliko do peći koliko do izolacije i dobrog dimnjaka...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 10:14   #30
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
http://www.ugradbeni-aparati.com/ner...a-kruta-goriva
jel ima tko iskustva s ovom peći, baš se ne kužim pa ako može tko pomoć, uglavnom grijani prostor bi bio 88m2, pa jel bi bilo ta peć dovoljna za taj prostor hvala
Mislim daje nera-10 ili dora-10 mozda malo premala za 88 kvadrata. To je cca 195 kubnih metara. No ovisi i gdje ce biti pec postavljena, kakva je cirkulacija zraka itd. Ako bi se cijela kuca grijala sa tom jednom peci to je mozda nemoguce....ja imam spojeno dnevnu sobu, hodnik i kuhinju i grije to OK ali je povrsina cijele te price 40 kvadrata. Za sobe mogu otvoriti vrata ali zrak nece bas tamo doci da ih grije....treba proci sobu + hodnik i onda vrata pa to bas ne funkcionira
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 23:46   #31
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Mislim daje nera-10 ili dora-10 mozda malo premala za 88 kvadrata. To je cca 195 kubnih metara. No ovisi i gdje ce biti pec postavljena, kakva je cirkulacija zraka itd. Ako bi se cijela kuca grijala sa tom jednom peci to je mozda nemoguce....ja imam spojeno dnevnu sobu, hodnik i kuhinju i grije to OK ali je povrsina cijele te price 40 kvadrata. Za sobe mogu otvoriti vrata ali zrak nece bas tamo doci da ih grije....treba proci sobu + hodnik i onda vrata pa to bas ne funkcionira
pa peć bi bila postavljena u sredini kuće, a što onda se predlaže koja peć bi bila dovoljna za taj prostor
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 04:25   #32
Pozdrav. Evo, da se i ja ubacim sa svojom dilemom vezanom uz odabir peći. Trebala bi relativno brzu pomoć tj.odgovor jer mi je jako hitno. U fazi sam kupnje jedne od "plamenovih" peći samo nisam sigurna koju odabrati,doru ili maestral. Već sam pomalo luuuuuuda od razmišljanja. Obje peći su istih dimenzija samo što je dora oko 50 kg lakša jer ima samo ložište gusnato dok su kod maestrala i drugi dijelovi peći gusnati. maestral je skuplji od dore za nekih 1000 kn. Živim u stanu od 50 m2 i dnevni boravak grijem termoakumulacionom peći dok su mi kuhinja,kupaona i hodnik kroz zimu sjeverni pol. Tako da imam namjeru smjestiti peć u kuhinjicu koja bi onda trebala grijati taj ostatak od nekih 30 m2. Dragi moji forumaši,da li bi dora bila dovoljna za taj prostor,kakve je kvalitete dora a kakve maestral? Kakva je situacija sa držanjem žara kod tih peći? Da li bi opet ta maestral bila prejaka za taj prostor? Nisam još napomenula da namjeravam kupiti i one klapne(radijatore) za dimnjak tako da mi sva toplina ne bi izlazila van. Unaprijed zahvaljujem
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:50   #33
Zar nitko?
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 09:20   #34
Pozdrav,

I ja imam dilemu oko Plamena, da li odabrati doru 8 ili plamen upland/trenk, veličina stana 70m2, peć postavljena u središtu stana u hodniku...mediteranska klima...
Koja od navedenih peći je bolja opcija, čuo sam da upland više troši drva i da se brže se hladi...da li imate iskustva i pokoji savjet?? Dora 8 koliko znam ima šamot u ložištu..
Demarin8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 11:48   #35
Ja sam opet čula da je upland vrhunska pećica koja jaaaako grije i dugo drži žar jer je sva od gusa samo,meni bi ta peć bila prejaka. Znači,dora ima ložište od šamota? Koja je razlika između gusa i šamota? Da li i taj šamot dobro zadržava toplinu?
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:04   #36
Evo,upravo sam zvala direktno plamen peći u Požegu i rečeno mi je da od prije nekoliko godina sve peći imaju ložište od gusa. Ali mi nisu mogli ni znali reći koja pećica bi bila bolja. Dora ili maestral?
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:26   #37
Evo i ja sam danas krenuo gledati peći, Plamen Upland se više ne proizvodi - nasljednik je Trenk. Sad je velika dilema između Dore10 (ili Nera) i Trenka. Cjenovno su tu negdje, Trenk 1999 Kn, Dora 2099 kn a Nera 1899. Dora ili Trenk?
Hazunfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 21:51   #38
Da,cijenovno su tu negdje ali ne i izgledom,meni je izledom nekako najljepša dora 8
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 13:53   #39
Dora8 je nešto slabija u odnosu na Doru10, no to je neznatno. Sad već vidim i drugo "veselje" jer sve te peći imaju odvod dimnjaka fi 120 mm, dok su na mom dimnjaku ulazi fi 150 mm. Danas slijedi ponovna inspekcija i konačni izbor peći
__________________
"The only thing worse than a sorcerer is a sorcerer's apprentice." - M. Mouse

Zadnje uređivanje Hazunfefer : 11.09.2012. at 14:04.
Hazunfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:39   #40
Ja sam danas naručila Doru8,sivo plave boje i to je to. Već mi se zavrtjelo u glavi od razmišljanja pa sam danas donjela konačnu odluku. Nadam se da nisam pogriješila. Kad mi pećica bude složena i kad ju isprobam javim vam svoje dojmove. Sretno!
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.