Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2011., 09:51   #21
Quote:
Supekovac kaže: Pogledaj post
Crkva reagira na stvari sa kojima se ne slaže, nema potrebe za nikakvim prizemljivanjem, i dalje ćemo čuti poruke protiv abortusa i za obiteljske vrijednosti Na naslovnici 24h nećeš naći o značenju govora na gori, no to ne znači da Crkva ne govori o tome.
vidiš, poruku crkve "sav život je svet, i kršćani bi trebali živjeti tu dogmu", koja implicira, ali ne iskazuje direktno, stav da je abortus loš, mogu prihvatiti bez problema, jer je to poruka upućena kršćanima. no, poziv "ukinimo zakon o abortusu, silom ako treba" je ona razina crkvene komunikacije koju bi trebalo zakonom zabraniti.
innuit is offline  
Old 19.06.2011., 20:12   #22
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
vidiš, poruku crkve "sav život je svet, i kršćani bi trebali živjeti tu dogmu", koja implicira, ali ne iskazuje direktno, stav da je abortus loš, mogu prihvatiti bez problema, jer je to poruka upućena kršćanima. no, poziv "ukinimo zakon o abortusu, silom ako treba" je ona razina crkvene komunikacije koju bi trebalo zakonom zabraniti.
Slažem se. Samo što je posve nepotrebno spominjat takvo što jer Crkva u RH nikada nije prijetila da će silom ukinuti ubojstvo začetog djeteta.

Na susretu s Papom biskup je spomenuo da Crkva u ime 88% Katolika želi zatražiti od države da ukine abortus. Nikakva sila, a pogotovo fizička, nije spomenuta.
PilotInstruktor is offline  
Old 19.06.2011., 20:21   #23
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Slažem se. Samo što je posve nepotrebno spominjat takvo što jer Crkva u RH nikada nije prijetila da će silom ukinuti ubojstvo začetog djeteta.

Na susretu s Papom biskup je spomenuo da Crkva u ime 88% Katolika želi zatražiti od države da ukine abortus. Nikakva sila, a pogotovo fizička, nije spomenuta.
Ako je u RH većina katolika,onda logikom dolazimo do toga da i većinu pobačaja rade kršćani....

Dakle,Crkva je negdje zakazala,a sada bi da država,čije zakone i sama ne poštuje,radi posao za nju...

Zanimljivo je kako se neki zakoni ne poštuju od strane Crkve,a druge bi Crkva mijenjala...
McAucliffe is offline  
Old 19.06.2011., 20:24   #24
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ako je u RH većina katolika,onda logikom dolazimo do toga da i većinu pobačaja rade kršćani....

Dakle,Crkva je negdje zakazala,a sada bi da država,čije zakone i sama ne poštuje,radi posao za nju...

Zanimljivo je kako se neki zakoni ne poštuju od strane Crkve,a druge bi Crkva mijenjala...
Kršćani itekako griješe. Crkve nebi ni bilo da nema grijeha, a nebi bogme ni Isus dolazio da iz zajebancije pati na križu.
PilotInstruktor is offline  
Old 19.06.2011., 20:29   #25
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Kršćani itekako griješe. Crkve nebi ni bilo da nema grijeha, a nebi bogme ni Isus dolazio da iz zajebancije pati na križu.
Istina,ali neka Crkva onda vadi balvan iz svoga oka,a ne trn iz tuđeg...

I malo je licemjerno ne poštivati zakone RH s jedne strane,a agitirati za druge s druge strane...
McAucliffe is offline  
Old 19.06.2011., 20:30   #26
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Istina,ali neka Crkva onda vadi balvan iz svoga oka,a ne trn iz tuđeg...

I malo je licemjerno ne poštivati zakone RH s jedne strane,a agitirati za druge s druge strane...
Slažem se. Ali mislim da je Crkva prekršila puno manje zakona od većine političara. Od Radimira Čačića pa do Sanadara.
PilotInstruktor is offline  
Old 20.06.2011., 01:33   #27
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ali mislim da je Crkva prekršila puno manje zakona od većine političara. Od Radimira Čačića pa do Sanadara.
za koje vremensko razdoblje to tvrdiš?
manchild is offline  
Old 21.06.2011., 14:09   #28
jos jedan fini primjer drustvenog djelovanja
Split: 61-godišnji svećenik platio za seks 16-godišnjakinjama
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Old 21.06.2011., 16:08   #29
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
vidiš, poruku crkve "sav život je svet, i kršćani bi trebali živjeti tu dogmu", koja implicira, ali ne iskazuje direktno, stav da je abortus loš, mogu prihvatiti bez problema, jer je to poruka upućena kršćanima. no, poziv "ukinimo zakon o abortusu, silom ako treba" je ona razina crkvene komunikacije koju bi trebalo zakonom zabraniti.
Tko je spominjao silu?

Inače se silom i nameću novi zakoni, recimo sad ovaj sa školstvom, da se pita akademske neradnike nikad ništa od toga ne bi bilo.
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
jos jedan fini primjer drustvenog djelovanja
Split: 61-godišnji svećenik platio za seks 16-godišnjakinjama
Istina, prostitucija je još uvijek zabranjena. Mislim da je ideja teme da se usredotočimo na značaj Crkve, a ne na živote lokalnih svećenika i njihove aute/ljubavnice.
Supekovac is offline  
Old 28.06.2011., 15:45   #30
Što mislite o ovom priopćenju?

Biskupi o netrpeljivosti prema katolicima
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx

u priopćenju kojeg potpisuje mons. dr. sc. Vlado Košić, predsjednik Iustitie et pax. stoji
Držimo da treba prekinuti s praksom prozivanja i omalovažavanja katolika zbog njihove vjerske pripadnosti, njihova načina života, njihovih vjerskih uvjerenja i učenja, koja se bez ikakvih argumenta proglašavaju nazadnima.

Stoga pozivamo državne institucije da ne budu pristrane i da budno paze na dostojanstvo i pravo katolika na življenje svoje vjere i izricanje svojih vjerskih uvjerenja što im jamče hrvatski zakoni.
Znači li ovo da bi se državne institucije trebale baviti onima koji smatraju crkvu nazadnom?
Može li se kritika KC u medijskom prostoru smatrati omalovažavanjem katolika?
Na koji način
Može li se apel da se zaštite prava progonjenih katolika shvatiti kao ruganje nedavnim gay paradama svojevrsnom zamjenom teza?
Kažem ruganje zato što je posve očito da bi KC bez ikakve sumnje homoseksualce stavila van zakona, da može, dočim sloboda vjeroispovjesti nije bila upitna niti u socijalizmu, iako mnogi tendenciozno tu činjenicu negiraju.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 28.06.2011., 16:21   #31
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
[B]Biskupi o netrpeljivosti prema katolicima[/B
Antikatolicizam je u svijetu posljednja dopustiva predrasuda , bar tak vele...

Općenito sam protiv tih raznih zabrana, ali ako se već 'zgražamo' na izjave o raznim skupinama ljudi, možemo se 'zgražat' i na antikatoličke izjave. Realno gledajuće, medijske vijesti su najčešće složene da idu protiv crkve što ne čudi kada vidimo tko su urednici i novinari.

evo jedan odgovor o antikatolicizmu i industriji zabave;
http://bigthink.com/ideas/19522

Ima na jutubu dosta o toj tematici, a s obzirom na događanja u europi bila je aktualna jedno vrijeme i tema KC i tolerancije. Jednog dana će i katolicima bit dosta tog zafrkavanja , i sad već ima nekih pokreta, prosvjeda, novih stranica koje šire drugačije poglede od popularnih medija...
Supekovac is offline  
Old 28.06.2011., 17:04   #32
Sto se tice zahtjevanja biskupa da se zabrani pobacaj, mislim da bi o tome trebala odlucivati struka, a ne "88%" katolika.

Ne razumijem sto crkva zeli postici sa ovim svojim proglasom o zastiti katolika od progona i nasilja?????? Kakvog progona i kakvog nasilja? Kako netko moze biti proganjan u vecinsko katolickoj zemlji, gdje imaju potporu vladajuce stranke, drzave?

Njihov je ociti cilj zabrana djelovanja i izrazavanja svih koji se ne slazu sa njihovom "zivotnom filozofijom" (koju BTW vecina vjernika ne provodi u djelo). Crkva i vjernici u ovoj zemlji uzivaju sva prava + pravo da govore stvari za koje bi bilo tko drugi zavrsio u ludnici (price o zombi Isusu koji hoda po vodi i materijalizira vino i ribe iz nicega).

Taj navodni "progon" i "nasilje" ne postoje, ono sto postoji zove se upotreba zdravog razuma.
startrekfan is offline  
Old 28.06.2011., 17:13   #33
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Sto se tice zahtjevanja biskupa da se zabrani pobacaj, mislim da bi o tome trebala odlucivati struka, a ne "88%" katolika.

Ne razumijem sto crkva zeli postici sa ovim svojim proglasom o zastiti katolika od progona i nasilja?????? Kakvog progona i kakvog nasilja? Kako netko moze biti proganjan u vecinsko katolickoj zemlji, gdje imaju potporu vladajuce stranke, drzave?

Njihov je ociti cilj zabrana djelovanja i izrazavanja svih koji se ne slazu sa njihovom "zivotnom filozofijom" (koju BTW vecina vjernika ne provodi u djelo). Crkva i vjernici u ovoj zemlji uzivaju sva prava + pravo da govore stvari za koje bi bilo tko drugi zavrsio u ludnici (zombi Isus koji hoda po vodi i materijalizira vino i ribe iz nicega).

Taj navodni "progon" i "nasilje" ne postoje, ono sto postoji zove se upotreba zdravog razuma.
Ne vrijeđaj nešto u šta nevjeruješ i ne izruguj se s tim.
Da ti taj zombi kako zoveš Isusa nebi bio na usnama ako se nađeš u kakvim problemima!!!!!

Obično to tako bude,zato ako imalo imaš mozga,ispeci pa reci.
Ako ti se to nesviđa nemoraš poljuvati po tome.
realist is offline  
Old 28.06.2011., 17:27   #34
Talking

Oki doki idem i ja u prirodu vidimo se , moji stavovi su da se religije općenito pa i katolička crkva u svojim izvornim učenjima dragocjene i spasonosne u ovoj svjetskoj katastrofalnoj krizi morala i svjetonazora ,svaka je bolja od brutalnog materijalizma zbog kojeg jedni gladuju i umiru a drugi troše što je preostalo od svjetskih resursa izrabljujući ih u "njihovom vlastitom dvorištu" ostavljajući im otpatke i otrov -tihi mučki ubojice istina smatram da treba naći zajednički jezik i raditi kompromise .
Ono u "gorju" na primjer im kratkoročno koristi ali na duge staze samo može "roditi" lošim plodom ,moje mišljenje je da sa tim ili "aferama" vezano uz sex prijestupe koje nisu baš požurili sankcionirati ,štete sebi i onima koji bi rado pristupili ali ih odbija , znam teška riječ ali -licemjerje . Dakle bilo bi dobro da porade na sebi pa onda iziđu pred svoju pastvu . Bili bi daleko jači i kredibilniji i iz ovakvih sukoba izlazili bi samo jači . Ono što ja vidim u svijetu za sada nažalost nije tako . Daju "oponentima"previše municije .
Pišem ono u namjeri da ukažem , ne da napadam bilo koga jer je bit svega svezanog uz ove sukobe -sloboda izbora pojedinca i poštovanje te slobode od strane drugog to je osnova svega ili ti po Isusovoj nemoj raditi drugom što nebi želio da neko uradi tebi .Osnova svih međuljudskih odnosa bi trebalo biti to načelo inače uzalud sve prodike ili "parade" .
__________________
unplugged
South Park is offline  
Old 28.06.2011., 17:35   #35
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Sto se tice zahtjevanja biskupa da se zabrani pobacaj, mislim da bi o tome trebala odlucivati struka, a ne "88%" katolika.
Mogla bi struka odlučit i da kastriramo sve dijabetičare.
Quote:
Ne razumijem sto crkva zeli postici sa ovim svojim proglasom o zastiti katolika od progona i nasilja?????? Kakvog progona i kakvog nasilja? Kako netko moze biti proganjan u vecinsko katolickoj zemlji, gdje imaju potporu vladajuce stranke, drzave?
Naravno da može bit progonjena većina(primjećujem da se dosta manipulira sa tim terminom većine ovisno o potrebama). Mislim da se tu najviše misle na medijske natpisi(a tek komentari ispod...) Upitna je ta podrška stranke, a potporu države ima isto kao i neke druge skupine ljudi.
Quote:
Taj navodni "progon" i "nasilje" ne postoje, ono sto postoji zove se upotreba zdravog razuma.
Vidiš, to je stvar. Ti negiraš ikakvo postojanje zatiranja kršćanske(katoličke) misli jer to smatraš zdravim razumom. "Zdravi razum" nema nikakvo logičko značenje. Ja mogu smatrati da je 'zdravo razumsko' da kastriramo sve dijabetičare, ili da je ljudima dopuštamo spolno općit nasred trga, neko drugi se neće složit sa mojim 'zdravim razumom' jer ima svoj 'zdrav razum'. Problem je što ti prozivaš argumente Crkve protivnim 'zdravom razumu'(samim time pretpostavljam da ih smatraš nazadnim). To je nešto što se povlači kroz većinu medija koji ne nude nikakve protuargumente nego na sve što govori Crkva stavljaju naslove koji uključuju 'srednji vijek', 'nazadano', 'talibansko', 'sramotno'.

Svećenik da izjavu i u naslovu piše nova sramota Crkve, bez ikakvog pokušaja da se objasni što je pogrešno u argumentu kojeg je ponudio svećenik, 'zdravo razumski' je da su katolici budale pa ih nije ni potrebno slušat što pričaju i zašto to pričaju. Ne može postojati 'nasilje' prema katoličkoj misli kad oni niti nemaju mogućnosti razmišljanja.

Zadnje uređivanje Supekovac : 28.06.2011. at 17:41.
Supekovac is offline  
Old 28.06.2011., 17:39   #36
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ne vrijeđaj nešto u šta nevjeruješ i ne izruguj se s tim.
Da ti taj zombi kako zoveš Isusa nebi bio na usnama ako se nađeš u kakvim problemima!!!!!

Obično to tako bude,zato ako imalo imaš mozga,ispeci pa reci.
Ako ti se to nesviđa nemoraš poljuvati po tome.
Ako se ja nadjem u problemima onda cu ovisno o problemu nazvati nekog tko mi stvarno moze pomoci, npr. policiju, hitnu pomoc, banku, postu, a necu traziti Isusa da mi bude "na usnama", jer ce mi on pomoci isto koliko i Alah, Khali ili Ra. Dozivati Isusa ili boga mogu jedino u delirijumu kad vise necu imati potpunu kontrolu nad svojim umom, no to vise necu biti ja, nego mozak koji se polako gasi i vise ne funkcionira normalno. Koji je tvoj izgovor?

Naravno da ne moram pljuvati po tome sto niti ne radim, izrazavam svoje misljenje o zastarjelom konceptu upravljanja ljudima, ali za razliku od tebe ja stvari zovem pravim imenom. To sto te nazivanje "stvari" pravim imenom vrijedja, pokazuje tvoju nesigurnost u vlastitu vjeru.

BTW ovo ti je prva recenica sa Wikipedije o zombijima: Zombie (Haitian Creole: zonbi; North Mbundu: nzumbe) is a term used to denote an animated corpse brought back to life by mystical means such as witchcraft.
Koliko je meni poznato, Isus je upravo to, les koji je ozivljen na mistican nacin. Sigurno necu nazvati zombijem nekog tko je ozivljen umjetnim disanjem.
startrekfan is offline  
Old 28.06.2011., 17:41   #37
A mene, kao katolika, sramote biskupi svojim, maloumnim priopćenjima. Kome da se ja žalim?
schmokljan is offline  
Old 28.06.2011., 17:43   #38
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
...

BTW ovo ti je prva recenica sa Wikipedije o zombijima: Zombie (Haitian Creole: zonbi; North Mbundu: nzumbe) is a term used to denote an animated corpse brought back to life by mystical means such as witchcraft.
Koliko je meni poznato, Isus je upravo to, les koji je ozivljen na mistican nacin. Sigurno necu nazvati zombijem nekog tko je ozivljen umjetnim disanjem.
Aha - ti si na wikipediji tražio Isusa pod "zombie", a ne pod "Isus Krist". I našao ga, zamisli! Stvarno čudno...
schmokljan is offline  
Old 28.06.2011., 17:53   #39
Quote:
Supekovac kaže: Pogledaj post
Mogla bi struka odlučit i da kastriramo sve dijabetičare.

Naravno da može bit progonjena većina(primjećujem da se dosta manipulira sa tim terminom većine ovisno o potrebama). Mislim da se tu najviše misle na medijske natpisi(a tek komentari ispod...) Upitna je ta podrška stranke, a potporu države ima isto kao i neke druge skupine ljudi.

Vidiš to je stvar, ti negiraš ikakvo postojanje zatiranja kršćanske(katoličke) misli jer to smatraš zdravim razumom. "Zdravi razum" nema nikakvo logičko značenje. Ja mogu smatrati da je 'zdravo razumsko' da kastriramo sve dijabetičare, ili da je ljudima dopuštamo spolno općit nasred trga, neko drugi se neće složit sa mojim 'zdravim razumom' jer ima svoj 'zdrav razum'. Problem je što ti prozivaš argumente Crkve protivnim 'zdravom razumu'(samim time pretpostavljam da ih smatraš nazadnim). To je nešto što se povlači kroz većinu medija koji ne nude nikakve protuargumente nego na sve što govori Crkva stavljaju naslove koji uključuju 'srednji vijek', 'nazadano', 'talibansko', 'sramotno'.
Svećenik da izjavu i u naslovu piše nova sramota Crkve, bez ikakvog pokušaja da se objasni što je pogrešno u argumentu kojeg je ponudio svećenik, 'zdravo razumski' je da su katolici budale pa ih nije ni potrebno slušat što pričaju i zašto to pričaju.
Pod "zdravim razumom" mislim na znanje koje je covjecanstvo do sada skupilo. Pod znanje mislim na sve sto se moze izmjeriti, promatrati, ponoviti u kontroliranim uvjetima.

Ucenje i argumente crkve smatram nazadnima, jer se temelje na nazadnoj filozofiji/mitovima koji postaju sve tanji i tanji kako prolaze godine, a znanost otkriva pravu istinu koju su ljudi iz neznanja tumacili - "bog je tako htio"

Naravno, ima i nazadnijih religija od krscanstva (i ostalih danasnjih religija), no njih danas zovemo pravim imenom - "mitovi". Zasto vise nisu religije? Zato jer su ljudi saznali da temelji na kojim pocivaju nisu bas cvrsti i da ih mogu objasniti drugacijim nacinom od natprirodnog.
startrekfan is offline  
Old 28.06.2011., 18:00   #40
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Pod "zdravim razumom" mislim na znanje koje je covjecanstvo do sada skupilo. Pod znanje mislim na sve sto se moze izmjeriti, promatrati, ponoviti u kontroliranim uvjetima.

Ucenje i argumente crkve smatram nazadnima, jer se temelje na nazadnoj filozofiji/mitovima koji postaju sve tanji i tanji kako prolaze godine, a znanost otkriva pravu istinu koju su ljudi iz neznanja tumacili - "bog je tako htio"

Naravno, ima i nazadnijih religija od krscanstva (i ostalih danasnjih religija), no njih danas zovemo pravim imenom - "mitovi". Zasto vise nisu religije? Zato jer su ljudi saznali da temelji na kojim pocivaju nisu bas cvrsti i da ih mogu objasniti drugacijim nacinom od natprirodnog.
Moral ne spada pod znanost. Znanost ne može objasniti zašto se nebi smijelo ubiti drugoga čovjeka. Naravno, ona može objasniti društvenu korisnost kolektivnog ne-ubijanja, ali nema razloga nekome braniti da nekoga ubije, i nastavi živjeti ukoliko je dovoljno sposoban da svoj zločin prikirije, i prođe nekažnjeno.
PilotInstruktor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.