Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 17:20   #41
Quote:
angrif kaže: Pogledaj post
I da, netko je spominjao da je izlaz u tome da se oporezuju banke i telekomi? Budite realni-država se zadužuje kod istih banaka i zato niti jedna vlast neće imati snage raditi ozbiljnije zahvate u tom smislu. Pa za to nemaju hrabrosti niti u jačim zemljama od naše kiflice. Slična je stvar sa telekomima-dok čekamo ratifikaciju za ulazak u EU, mogu nas navlačiti kako hoće, i zato neće biti niti poreza za telekome.

Jedino realno rješenje, na dobrobit svih bi bilo barem privremeno drastično smanjiti javni sektor (većinu, ne sve dijelove) i maksimalno smanjiti poreze privatnom sektoru, uz uvođenje čim većeg spektra poticaja za izvoz, stabiliziranje stanja u pravosuđu itd kako bi se potaknula privatna inicijativa i strani investitori-i kako bi onda isti apsorbirali barem dio tih rezova i viška zaposlenih u javnom sektoru.

Sve ostalo je samo odugovlačenje agonije i nastavljanje spirale užasa.
Moj je stav da ćemo EU skupo platiti i ovo podebljano je upravo to!

Treba proizvoditi, a ne se zaduživati i uvoziti strano smeće i nepotrebnu robu, pa nas brisel nebi mogao ucjenjivati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:14   #42
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Treba proizvoditi, a ne se zaduživati i uvoziti strano smeće i nepotrebnu robu, pa nas brisel nebi mogao ucjenjivati.
Što misliš koliko vremena treba da se postignu uvjeti za tu"ekonomsku nezavisnost"?A koliko vremena do postizanja rezultata?

Tempus fugit,pukovnikz-e..ili netko nam je ukrao vrijeme ili ti moramo se iznova..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 20:10   #43
Quote:
Na dotičnoj web stranici piše između ostalog, citiram (svi mogu i pogledati): "Prosječna plaća u statističkoj kategoriji javna uprava iznosi 6.188 kuna."

E pa prijatelju, prvo se informiraj o statističkoj kategoriji "javna uprava". Što javne službe (obrazovanje, zdravstvo, kultura, socijalna skrb, znanost) imaju zajedničko s javnom upravom? Ništa, osim izvora financiranja, a to je državni proračun.
casper, naravno da je teško govoriti uopćeno i nemoguće je trpati cijeli javni sektor u isti koš. ali isto tako ga je glupo uopćeno i braniti-po meni bi od tebe, kada bi želio biti objektivan, bilo pošteno kada bi rekao da-u javnom sektoru se zaista vrlo često zapošljavalo ne temeljem stvarnih potreba, već temeljem želje za uhljebljivanjem, kako stranačkih pripadnika i njihovih obitelji, tako poznanika, prijatelja itd. tko normalan može braniti činjenicu da recimo imamo više državnih činovnika vezanih uz poljoprivredni sektor od samih poljoprivrednika proizvođača. nije valjda da njih braniš? da ne govorimo o svemu ostalome.

ako radiš u znanstvenom sektoru, moraš objavljivati neke radove, imati neke rezultate, kakve takve. zašto ne tražiš da se isti kriteriji primjenjuju i na tu vrstu činovnika? ili recimo na pravosuđe ili policajce, kojima optuženi hdz-ovci lažu kao mala djeca da nitko nije znao što se dešava, da su uzimali stotine tisuća kuna na ruke za humanitarni rad i slično. a oni se prave da ništa ne kuže i na kraju svi šetaju po slobodi.

kao što sam rekao, rezovi i bolja organizacija su sigurno nužni, ali svi se vi bojite da ako se takne nekoga tko je stvarno višak, da ćete biti zahvaćeni i vi sami. pa niste svete krave da vas se ne smije dirati. cilj javne uprave bi trebao biti da bude servis građanima i javnom sektoru, a ne da ista bude svrha sebi samoj. i kao što sam i rekao, poštenim ljudima u javnoj upravi bi trebao biti i interes da se ti rezovi dese, jer bi onda možda bilo novaca za više plaće za one koji ostanu i koji su stvarno stručni i marljivi.

Quote:
Ma što ti znaš o stresu radi straha za egzistenciju? Hoćeš stres? Dođi k meni na posao, pa ćemo zajedno raditi s radioaktivnom materijalom (molekularna biologija i medicina), a zaštita je ispod normi jer novaca u znanosti nemamo dovoljno da kupimo adekvatnu zaštitu. Pitaš se zašto to radim? Zato jer mi je to posao. Ako to ne radim, neću moći objaviti znanstvene radove. Ako nemam radova, nemam uvjete za napredovanje, neće me nitko uzeti na projekt... gubim posao.
sigurno znam dovoljno pa možda i više od tebe o strahu za egzistenciju jer ja svaki mjesec moram zaraditi za život, a ako neki mjesec ne zaradim dovoljno-života nema. a ti ipak možeš otići na bolovanje, možeš odustati od napredovanja a i teško da će te netko otpustiti ako radiš na državnim jaslama. a čak i ako ti se to dogodi, u što iskreno sumnjam (da li se dogodilo nekome od tvojih kolega?), sigurno se neće dogoditi preko noći. a meni hoće. što ne znači da mi je drago radi uvjeta u kojima radiš-ali kao što je rekla kiss_me, tko te sprečava da sve to trpiš, ako se bojiš za svoje zdravlje?

izvoli, potraži drugi posao, bori se na tržištu kao i drugi privatnici. ili pokušaj pokrenuti neku poslovnu ideju, pronaći bilo kakvu drugu alternativu. što misliš što privatnici drugo rade kada im propadne neki posao, iz ovih ili onih razloga?

i pokušaj pogledati situaciju iz šire perspektive, ne samo iz okvira svog ili nečijeg drugog posla. svako radno mjesto u javnom sektoru košta, kao i svaki drugi trošak iz državnog proračuna. ako nestane privatnog sektora, neće biti para niti za tebe niti za bilo koga drugoga. dakle nemojte piliti granu na kojoj sjedite. jedini način da država ima više je da se pokrene privatni sektor i privatne investicije, domaće i strane, a da bi se to napravilo sustav mora biti konkurentan u odnosu na okruženje, što sada nije slučaj. bez obzira na cijenu koja se mora platiti.

a onda kada se trendovi preokrenu, dapače, može se razmišljati o svakakvim poboljšanjima za razne vrste zanimanja, od znanstvenika pa do učitelja u školama.

ali dotle netko mora platiti-ili lažni invalidi, ili prekobrojni u javnom sektoru, ili oni sa mirovinama temeljem lažnih statusa, ovakvih ili onakvih. ili svi zajedno, barem što se mene tiče.
angrif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 20:32   #44
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Što misliš koliko vremena treba da se postignu uvjeti za tu"ekonomsku nezavisnost"?A koliko vremena do postizanja rezultata?

Tempus fugit,pukovnikz-e..ili netko nam je ukrao vrijeme ili ti moramo se iznova..
Ovisi dali ćemo slušati sebe i voditi politiku nacionalnih interesa ili ćemo slušat komisiju EU koja štiti svoje milijardere nema tu puno filožofije

Nikad nije kasno za pemetne odluke.

pitanje kad ćemo početi gledati sebe

Bez hrane i vode ne mogu, a Bog nam je tu bio široke ruke, a bez pametnog brzoglasa mogu, meni je sasvim dobar i prošlogodišnji modele...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 21:25   #45
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Citat iz teksta Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja: "Zaposlenici na državnom proračunu do sada su se odrekli 7,4 milijardi kuna od 2009. godine (smanjenje osnovice za 6%, odricanje od božićnica, od ugovorenog rasta plaća i sl.). To su ogromni novci koje bi sposobna politika znala kapitalizirati."

Eto pa čitaj ako te zanima: http://www.nsz.hr/vijesti/smanjenje-placa-i-postenje
Je l ti to meni kao argument nudiš "krizni porez"? Koji se uveo, jer se počelo šuškati na sav glas da do jeseni više neće bit para ni za plaće, ni za penzije? Zaista?
A šta bi trebali onda reći zaposlenici iz privatnog sektora? Šta su to oni imali od tog poreza?
S obzirom da se zna radi čega je uveden i ko je jedini imao korist od tog poreza - ne misliš da je malo licimjerno nuditi ga za argument?

Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
...ne vidim zašto bi prihvatila da mi se putni troškovi smanje kad ih realno potrošim?za regres i božićnicu me nije toliko briga..al kad bolje promislim,i prije smo se odricali i božićnice i regresa i za koji kurac?? da se odreknem toga da bi vlada iod tih para kupovala stanove koje jadne banke ne mogu prodat?nema šanse.

ono,zašto bi pristala da nam se smanji plaća kad je i tako nikakva?
-------------------------------------
i nemoj mi reć da nema love.
Za putne troškove se slažem, ali odricanje kao argument - rekla sam ti gore...

Činjenica je da je proračun donesen i da je određena količina love za plaće - znači da bi se dodalo još za božićnice, mora se negdje uzeti... kriza drma cijeli svijet, a vi velite da je kepec u pravu, jer tvrdi da love ima? Aj, pokati..
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:05   #46
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je proračun donesen i da je određena količina love za plaće - znači da bi se dodalo još za božićnice, mora se negdje uzeti... kriza drma cijeli svijet, a vi velite da je kepec u pravu, jer tvrdi da love ima? Aj, pokati..
Ma kako nema love pa ekstra profiti idu iz ove zamlje?

Bankari i teleoperateri su u Hrvatskoj na berbi novčanica.

Da nemamo love nebi uvozili hranu i zapustili zemlju

Da nema love za plaće, nebi se gradile dvorane i škole za jednosmjenski rad.

Ima još primjera rastrošnosti...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:09   #47
Da li mi može netko reći što to u Hrvatskoj fali, pa da ovo stanje nazivamo kriza????

Možda fali radnih mjesta?? Ali očito imamo svega kada ne trebamo ništa proizvoditi??

Ja kažem da se sustavno vodi kriva politika i to doživljavamo kao krizu, ali to se lako da prepraviti!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:10   #48
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Je l ti to meni kao argument nudiš "krizni porez"? Koji se uveo, jer se počelo šuškati na sav glas da do jeseni više neće bit para ni za plaće, ni za penzije? Zaista?
A šta bi trebali onda reći zaposlenici iz privatnog sektora? Šta su to oni imali od tog poreza?
S obzirom da se zna radi čega je uveden i ko je jedini imao korist od tog poreza - ne misliš da je malo licimjerno nuditi ga za argument?
Jel' ti to mene zaj****š ili kaj? Tko je spomenuo krizni porez? Plaće su javnim službama 2009. godine smanjene 6 %. Meni je tada plaća pala za oko 300 kn. Tada je (HDZ-ova) Vlada rekla da je to to što se smanjenja tiče i da se više u plaće neće dirati.
Koncentriraj se malo ili se informiraj bolje kad o nekoj temi razgovaraš.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:14   #49
Quote:
angrif kaže: Pogledaj post
sigurno znam dovoljno pa možda i više od tebe o strahu za egzistenciju jer ja svaki mjesec moram zaraditi za život, a ako neki mjesec ne zaradim dovoljno-života nema. a ti ipak možeš otići na bolovanje, možeš odustati od napredovanja a i teško da će te netko otpustiti ako radiš na državnim jaslama. a čak i ako ti se to dogodi, u što iskreno sumnjam (da li se dogodilo nekome od tvojih kolega?), sigurno se neće dogoditi preko noći. a meni hoće. što ne znači da mi je drago radi uvjeta u kojima radiš-ali kao što je rekla kiss_me, tko te sprečava da sve to trpiš, ako se bojiš za svoje zdravlje?

izvoli, potraži drugi posao, bori se na tržištu kao i drugi privatnici. ili pokušaj pokrenuti neku poslovnu ideju, pronaći bilo kakvu drugu alternativu. što misliš što privatnici drugo rade kada im propadne neki posao, iz ovih ili onih razloga?
Odustajem. U pravu si. Pozdrav.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:09   #50
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Jel' ti to mene zaj****š ili kaj? Tko je spomenuo krizni porez? Plaće su javnim službama 2009. godine smanjene 6 %. Meni je tada plaća pala za oko 300 kn. Tada je (HDZ-ova) Vlada rekla da je to to što se smanjenja tiče i da se više u plaće neće dirati.
Koncentriraj se malo ili se informiraj bolje kad o nekoj temi razgovaraš.
Evo, informirala sam se... i dalje stojim iza toga da ako ste negdje i otpustili koju kunu, odnosno vaši predstavnici umjesto vas, to je bilo isključivo za vašu korist, za vaše očuvanje radnih mjesta i osiguravanje love za isplate vaših plaća.

Ne osporavam da među "javnima" ima ljudi koji pošteno rade svoj posao i zarađuju za plaću, ali mirne duše ti mogu reći da je u privatnom sektoru taj broj još veći. Kao što je činjenica da svaki put kad vama na državnim jaslama ponestane love za plaće, mi u privatnom bi trebali stisnuti remen - e pa ne može!
Ja svoj više ne dam stiskati, jer netko od vas misli da ima od boga dano pravo na božićnicu.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:19   #51
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Evo, informirala sam se... i dalje stojim iza toga da ako ste negdje i otpustili koju kunu, odnosno vaši predstavnici umjesto vas, to je bilo isključivo za vašu korist, za vaše očuvanje radnih mjesta i osiguravanje love za isplate vaših plaća.

Ne osporavam da među "javnima" ima ljudi koji pošteno rade svoj posao i zarađuju za plaću, ali mirne duše ti mogu reći da je u privatnom sektoru taj broj još veći. Kao što je činjenica da svaki put kad vama na državnim jaslama ponestane love za plaće, mi u privatnom bi trebali stisnuti remen - e pa ne može!
Ja svoj više ne dam stiskati, jer netko od vas misli da ima od boga dano pravo na božićnicu.
o čmu ti to? moja ekipa dobiva božićnicu a privatni sam sektor. i ovaj stalno zaposlen dobi uvijek nešto za uskrs.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:34   #52
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma kako nema love pa ekstra profiti idu iz ove zamlje?

Bankari i teleoperateri su u Hrvatskoj na berbi novčanica.
I kaj sad? Netko je previše zaradio i sad trebamo nabrzinu uvesti neki porez da to poberemo?
I ajmo još to onda razglasiti na sve strane: ako u ovoj državi,po našoj procjeni,previše zaradite mi ćemo prek noći donesti zakone kojim ćemo vas kazniti zbog toga.

Stvarno misliš da bi to bilo dobro?
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:25   #53
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
o čmu ti to? moja ekipa dobiva božićnicu a privatni sam sektor. i ovaj stalno zaposlen dobi uvijek nešto za uskrs.
A di sam ja to rekla da nitko u privatnom ne dobiva božićnicu?

Zbilja ne kužim šta si htjela reći s ovim i kakve to ima veze s mojim postom na koji se referiraš?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:30   #54
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Evo, informirala sam se... i dalje stojim iza toga da ako ste negdje i otpustili koju kunu, odnosno vaši predstavnici umjesto vas, to je bilo isključivo za vašu korist, za vaše očuvanje radnih mjesta i osiguravanje love za isplate vaših plaća.

Ne osporavam da među "javnima" ima ljudi koji pošteno rade svoj posao i zarađuju za plaću, ali mirne duše ti mogu reći da je u privatnom sektoru taj broj još veći. Kao što je činjenica da svaki put kad vama na državnim jaslama ponestane love za plaće, mi u privatnom bi trebali stisnuti remen - e pa ne može!
Ja svoj više ne dam stiskati, jer netko od vas misli da ima od boga dano pravo na božićnicu.
Odustajem. U pravu si. Iako je datum tvojeg dokumenta 23.03.2009., a u međuvremenu je Vlada 01.04.2009. održala 75. sjednicu (telefonsku) te su i sindikati javnih službi prihvatili smanjenje osnovice plaće za 6 %, svejedno si u pravu. Pozdrav.

Zadnje uređivanje casper77 : 20.07.2012. at 12:50.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:50   #55
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ja svoj više ne dam stiskati, jer netko od vas misli da ima od boga dano pravo na božićnicu.
gle,ne dam ni ja stiskat svoj više da bi se od te love pogodovalo bankarsko-građevinskom lobiju i kupovalo stanove koje ta mafija ne može prodat.ono,ne dam.

i koga briga za božićnicu?ti stvarno misliš da je zbog svega ovoga došlo zbog božićnice koje smo se i prije odrekli bez problema??

a i ne vidim ništa čudno šta sindikati traže napismeno da će se ti dodaci vratit kad bude bolje situacija.pa bili bi budale da to ne traže.

sindikati upravo rade ono šta im je posa i ono za šta im plaćamo.bila bi užasno razočarana da su odma bez prigovora pristali na sve šta vlada traži.odma bi tražila ispisnicu da je bilo tako.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:53   #56
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
gle,ne dam ni ja stiskat svoj više da bi se od te love pogodovalo bankarsko-građevinskom lobiju i kupovalo stanove koje ta mafija ne može prodat.ono,ne dam.

i koga briga za božićnicu?ti stvarno misliš da je zbog svega ovoga došlo zbog božićnice koje smo se i prije odrekli bez problema??

a i ne vidim ništa čudno šta sindikati traže napismeno da će se ti dodaci vratit kad bude bolje situacija.pa bili bi budale da to ne traže.

sindikati upravo rade ono šta im je posa i ono za šta im plaćamo.bila bi užasno razočarana da su odma bez prigovora pristali na sve šta vlada traži.odma bi tražila ispisnicu da je bilo tako.
Nemoj miseducata. Pusti, u pravu su oni. Čuvaj živce, trebat će ti / nam pogotovo na jesen.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:59   #57
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
a i ne vidim ništa čudno šta sindikati traže napismeno da će se ti dodaci vratit kad bude bolje situacija.pa bili bi budale da to ne traže.
Dakle ti tvrdiš da je vlada u cijelosti htjela ukinuti pravo na božićnicu?
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:08   #58
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Dakle ti tvrdiš da je vlada u cijelosti htjela ukinuti pravo na božićnicu?
gle,ja ne vidim nijedan razlog zašto odbijaju stavit napismeno da će se to vratit kad situacija bude bolja.

s tim da mene nije uopće toliko briga za božićnicu.a virujem ni ostale.ako će to pomoć.a neće jer ovi pojma nemaju šta rade.i meni,ka njihovom glasaču je to totalno jasno.

al ovi dodaci kolektivnom ugovoru koji se odnose na prijevoz su totalna smijurija.bila bi debil da ja koja putujem 120km svaki dan pristanem da mi se isplaćuje 600kn manje za benzin i da dio poviše 50km još plaćam iz vlastitog džepa.i onda će reć da mi nije smanjilo plaću,to su samo dodaci,to je luksuz.ma daj?

@casper,slažem se.ovo nema smisla.ma nek viruju šta oće.mi se moramo držat skupa,jedino to je u ovoj situaciji bitno.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 20.07.2012. at 13:15.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:15   #59
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
gle,ja ne vidim nijedan razlog zašto odbijaju stavit napismeno da će se to vratit kad situacija bude bolja.
A ja ne vidim nigdje u ugovoru koji je ponuđen na potpisivanje da se bilo koje pravo ukida. U ugovoru doslovce piše:
Quote:
Članak 71. TKU-a neće primjenjivati u 2012. godini.
http://www.sindikat-preporod.hr/arh/dod_tku.pdf
Dakle na osnovu čega vi uopće tvrdite da se bilo koje pravo ukida?
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:20   #60
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
A ja ne vidim nigdje u ugovoru koji je ponuđen na potpisivanje da se bilo koje pravo ukida. U ugovoru doslovce piše:

http://www.sindikat-preporod.hr/arh/dod_tku.pdf
Dakle na osnovu čega vi uopće tvrdite da se bilo koje pravo ukida?
i zašto je onda problem napismeno stavit da će se to vratit jednog dana?eto,čisto da se mi osjećamo sigurnije?

iz svog vlastitog iskustva nažalost znam-ono šta ti jednom uzmu,nikad ti neće vratit.ako to nemaju obvezu zakonski.
a ti si samo naivan il šta?
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.