Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 13:25   #1
Exclamation Narodna stranka - reformisti stranka Radimira Čačića

Zanima me vase misljenje o gosp. Čačiću. Koliko pratim ovu politiku i izjave politicara ne moze mi nikako promaknuti da spomenuti gosp. nekoga ne prozove za krsenje prava ili nemoral, pa se pitam ima li on imalo morala u sto cisto sumnjam jer da ima davno bi napustio politiku.
massaro33 is offline  
Old 01.05.2011., 14:26   #2
Najbolji čovjek, moj osobni prijatelj, veliki filantrop, humanist i domoljub.
Nadam se da će dobit 10 posto na izborima.
Karabinko is offline  
Old 01.05.2011., 14:42   #3
Sin komunističkog moćnika kojemu su sva vrata bila otvorena. Zaštićen od medijskog i inog progona kao pripadnik ljevice.

Prema podacima koje sam dobio u knjizi "Uspon Radimira Čačića 90-tih" proizlazi sljedeće:

- kao direktor prouzročio stečaj težak 324 milijuna kuna uključujući i nikad vraćeni dug prema državi od 51 milijun kuna
- predvodio privatizaciju Coninga, tvrtke vrijedne preko 16 milijuna njemačkih maraka, koja je prodana u bescjenje
- malverzacijama prebacivao imovinu s tvrtke na tvrtku kako bi izbjegao plaćanje stotina milijuna kuna dugova
- današnji Coning je zapravo preimenovana tvrtka Condelta osnovana 1993. godine s temeljnim kapitalom od samo 114 njemačkih maraka, dok je "pravi" Coning, osnovan još 1984. godine, najvećim dijelom završio u ogromnim dugovima i stečaju
- zbog nepravilnosti je poništena privatizacija Coning holdinga. Međutim, ta tvtka je ponovo vraćena Čačiću i drugim kupcima dva mjeseca nakon što on postaje ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo 2000. godine
- čak 70 tvrtki u Izraelu pravomoćnom je presudom uzalud u Hrvatskoj tražilo naplatu dugovanja od Coning holdinga
- od pet članova komisije koja je privatizirala Coning jedan član je optužen, a drugom se sudi za gospodarski kriminal



Detaljnije na

http://online-press.hr/uspon_radimir...mir_kovac.html
bomac is offline  
Old 01.05.2011., 16:42   #4
koja je trenutna situacija s njegovim sudskim procesom?
bj1980 is offline  
Old 01.05.2011., 17:30   #5
Quote:
bj1980 kaže: Pogledaj post
koja je trenutna situacija s njegovim sudskim procesom?
Vrlo vjerojatno će biti proglašen krivim, dobit će nekakvu uvjetnu osudicu, a oštećenim osobama će dati određenu odštetu koja za njega neće predstavljati nikakav problem.

I to je to. Problem riješen. Junak opet jaše u nove pobjede. Sa 145 km na sat.
bomac is offline  
Old 03.05.2011., 11:28   #6
Stvorio firmu za vrijeme SFRJ.
Nije bio u partiji,i nije bio u HDZ-u-što je isto u neku ruku.
Dakle poduzetnik,koji je ušao u politiku radi ambicije,manje nego zarade.
Osobno mislim da je prgav,bahat,odlučan i vrijedan.
Bio je dobar operativac kao ministar.
Priznao je onu nezgodu u Madžarskoj nakon objave vijesti..velika mrlja.No svejedno,nije ubio namjerno,što ga ne oslobađa krivnje,ali želim reći da nije počinio zločin protiv svog naroda,krađom i kriminalom u stečajima,privatizaciji i pretvorbi..Odličan borac protiv hadezeovih štetočina.
Peća is offline  
Old 03.05.2011., 14:18   #7
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
...Odličan borac protiv hadezeovih štetočina.
Samo što je njegova vlastita poslovna biografija prebogata aferama da bi bio uvjerljiv...
(Ponavljat sve njegove poslovne "akrobacije" nemam namjeru... jedan dio toga je naveden i u postu @bomac, na ovoj temi.)
Špranja is offline  
Old 04.05.2011., 12:29   #8
O Čačiću mislim sljedeće: "rugala se sova sjenici...."
Taj lik da nekog proziva za kriminal ili sl...pa bogati lik je na ljestvici 50 najbogatijih Hrvata, a svi znamo da se u Hrv nitko na toj ljestvici nije pošteno obogatio da je nešto izmislio, patentirao ili sl...ispravite me ako griješim!

Iza svakog velikog kapitala stoji veliki kriminal!

Pa pogledajte čija firma je bila jedan od najjačih kooperanata u vrijeme Račanove vlada kad su se autoceste gradile...a dotični bio ministar ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo...
Franz Ožbolt is offline  
Old 04.05.2011., 12:56   #9
Quote:
Franz Ožbolt kaže: Pogledaj post
O Čačiću mislim sljedeće: "rugala se sova sjenici...."
Taj lik da nekog proziva za kriminal ili sl...pa bogati lik je na ljestvici 50 najbogatijih Hrvata, a svi znamo da se u Hrv nitko na toj ljestvici nije pošteno obogatio da je nešto izmislio, patentirao ili sl...ispravite me ako griješim!

Iza svakog velikog kapitala stoji veliki kriminal!

Pa pogledajte čija firma je bila jedan od najjačih kooperanata u vrijeme Račanove vlada kad su se autoceste gradile...a dotični bio ministar ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo...
Ako su se auto ceste gradilie dva puta brže i skoro tri puta jeftinije problem je u nekim drugima.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 04.05.2011., 14:00   #10
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Stvorio firmu za vrijeme SFRJ.
Nije bio u partiji,i nije bio u HDZ-u-što je isto u neku ruku.
Dakle poduzetnik,koji je ušao u politiku radi ambicije,manje nego zarade.
Osobno mislim da je prgav,bahat,odlučan i vrijedan.
Bio je dobar operativac kao ministar.
Priznao je onu nezgodu u Madžarskoj nakon objave vijesti..velika mrlja.No svejedno,nije ubio namjerno,što ga ne oslobađa krivnje,ali želim reći da nije počinio zločin protiv svog naroda,krađom i kriminalom u stečajima,privatizaciji i pretvorbi..Odličan borac protiv hadezeovih štetočina.
Mislim da si istinito izrazio pokazatelje o Čačiću..Samo treba još dodati:izuzetno kreativan u programiranju privrednog razvoja i njegovoj operacionalizaciji...Izrazito pošten čovjek bez muljanja ali nije baš dovoljno socijalno osjetljiv ..drži stranu kapitalu..i tu ga treba kontrolirati....
novak63 is offline  
Old 04.05.2011., 14:01   #11
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
....
Dakle poduzetnik,koji je ušao u politiku radi ambicije,manje nego zarade.
.
, de ne jebi,...

Quote:
Franz Ožbolt kaže: Pogledaj post
!
Iza svakog velikog kapitala stoji veliki kriminal!

Pa pogledajte čija firma je bila jedan od najjačih kooperanata u vrijeme Račanove vlada kad su se autoceste gradile...a dotični bio ministar ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo...

Sorry, nisi u pravu, nije istina da iza svakog velikog kapitala stoji veliki kriminal,
i sto je u stvari veliki kapital? Koja je granica izmedu velikog i malog.

Ali jedno je istina (to i mislim da si htjeo reci) zakon je bio/je isti za sve.
Svi su koristili apsolutno isti zakon koji je na snazi i dan danas.

A za ceste, Cuka veli:
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako su se auto ceste gradilie dva puta brže i skoro tri puta jeftinije problem je u nekim drugima.
ili nama samim

Zadnje uređivanje Apple cut : 04.05.2011. at 14:52.
Apple cut is offline  
Old 04.05.2011., 14:36   #12
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako su se auto ceste gradilie dva puta brže i skoro tri puta jeftinije problem je u nekim drugima.
brzina gradnje auto cesta ovisi o financijama, to što su se brzo gradile ne znači da su se gradile pošteno

brzo su se gradile jer se diglo jako puno kredita u kratko vrijeme

i to što su se gradile brzo ne znači da je Čačić nevin odnosno da ništa nije spremio u džep
crijep is offline  
Old 04.05.2011., 15:10   #13
Čačić se ne zna/ne služi računalom. U današnje vrijeme....
Nešto si pročita i onda pametuje bez promišljanja.
Firmu je imao socijalizmu i to tako da je radio za državnu. A što god je radio i kao poduzetnik i kao ministar imao je gubitke i loše odrađen posao.
Ta nesreća u Mađarskoj je i posljedica da se nekad vozio bez vozačke, imao prometne nesreće gdje je i bježao.
Koliko znam on je arhitekt, a ne građevinar. Zato mu projekti nisu promišljeni.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 04.05.2011., 15:28   #14
Quote:
crijep kaže: Pogledaj post
brzina gradnje auto cesta ovisi o financijama, to što su se brzo gradile ne znači da su se gradile pošteno

brzo su se gradile jer se diglo jako puno kredita u kratko vrijeme

i to što su se gradile brzo ne znači da je Čačić nevin odnosno da ništa nije spremio u džep
Slažem se da brzina nije dokaz ničega, a u građevini to može bit i minus, ali tako velika razlika po km auto puta je prevelika da bi bila mormalna. Ovo jasno nužno ne mora bit neki posebni dokaz ničega ali može nam ukazat na neke nenormalnosti u toj djelatnosti zadnjih nekoliko godina.

U krajnjoj liniji više manje su u Remetincu završili svi iz cestogradnje zadnijh par godina od uprave HAC-a do podizvođača.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 04.05.2011., 16:33   #15
Quote:
crijep kaže: Pogledaj post
brzina gradnje auto cesta ovisi o financijama, to što su se brzo gradile ne znači da su se gradile pošteno

brzo su se gradile jer se diglo jako puno kredita u kratko vrijeme

i to što su se gradile brzo ne znači da je Čačić nevin odnosno da ništa nije spremio u džep
Nevezano uz Čačića,bit je u cijeni,koju si nekako uspio zaboraviti,a ne u brzini...

A cijena je par puta otišla gore i zbog tipova i poslova kao što je bojanje tunela za par milja kuna...
McAucliffe is offline  
Old 04.05.2011., 16:38   #16
Najveći lopov i najveći demagog u Hrvatskoj. Da je desničar već bi posjetio svaki zatvor u Hrvatskoj. Pošto pripada lijevo liberalnom krugu zaštićen je od svakog progona. Tako to šljaka u državi koja ima pravnu regulativu koje je još napisao Đuro Pucar Stari.

samo on može stati pred kamere na prvi maja i pričati o radničkim pravima i ne 'plaćati svoje radnike.

To ne može svatko..takav neobraz ima samo Čačić.
sedan is offline  
Old 04.05.2011., 16:53   #17
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Najveći lopov i najveći demagog u Hrvatskoj. Da je desničar već bi posjetio svaki zatvor u Hrvatskoj. Pošto pripada lijevo liberalnom krugu zaštićen je od svakog progona. Tako to šljaka u državi koja ima pravnu regulativu koje je još napisao Đuro Pucar Stari.

samo on može stati pred kamere na prvi maja i pričati o radničkim pravima i ne 'plaćati svoje radnike.

To ne može svatko..takav neobraz ima samo Čačić.
Neovisno o ukupnom Čačićevom opusu i njegovim "postignućima",nedavno naletjeh na to kako ga je i Jaca prozivala što Coning (ako se ne varam),ne plaća radnike...

I sada ti krenem malo čitati podrobnije kada sam našao vremena,pa je ispalo da upravo država duguje Coningu lovu,za obavljene poslove,a pošto se ovi ne mogu naplatiti,nema ni love za radnike...

Iako je općenito sektor građevine u RH otišao kvragu,još ako radiš s državom,koja je poznata po svojim rokovima,možeš pjevati borbene...
McAucliffe is offline  
Old 05.05.2011., 00:44   #18
Ja bih rekla kako je cijena toliko "otišla gore" jer su nakon jednih lopova došli drugi - još pohlepniji, još bezobrazniji i još uvjereniji u svoju nedodirljivost (s obzirom na duljinu obnašanja vlasti).
Špranja is offline  
Old 05.05.2011., 00:49   #19
Lopina prema kojoj je Sanader mala beba. Sanader je bar u zatvoru dok Čačić na TV-u priča o moralu nakon što je neodgovornim ponašanjem ubio ljude.

Jedan od rijetkih koji je potpisivao plaćanje računa svojoj vlastitoj firmi.

Jedno prilikom se poznanik našao na večeri s Čačićem, sjedili su blizu i konobar donese vino, a poznanik kaže konobaru da njemu donese bezalkoholno piće. Čačić ga pita zašto ne pije vino, a poznanik mu odgovori da vozi pa ne želi riskirati da ga zaustavi policija. Čačić se nasmije i kroz smjeh kaže "ništa se ne boj, ako te zaustave samo me nazovi".

Tko zna koliko je prekršaja napravio u Hrvatskoj iz kojih se izvukao samo zato jer je Radomir Čačić. Znam-o da političari ne žele fotelje zbog plaće koju dobije gradonačelnik, saborski zastupnik ili ministar jer je ta plaća za njih sića, već zbog mogućnosti muljanja i krađe milijuna kuna. Ali Čačić je posebna gnjida.
Jumai is offline  
Old 06.05.2011., 13:44   #20
Ne bih mu bio suvozač, a niti na drugoj strani ceste, a niti poslovni partner, a niti radnik, ustvari, ne bih htio nikakvog posla s tim likom.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.