Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 11:06   #11141
@krekre: OK, skinem...BTW, bluray JEST formata TV ekrana...to što se kropaju crne crte za torrente je priča za sebe (jer crne crte u kodiranju ne doprinose nimalo veličini filea)

P.S: ako se kotač prikazuje dvosturko to bi mogao biti efekt BFI (black frame insertion) tj Clear LED processinga - to bi morao moći isključiti
MytByte is offline  
Old 10.11.2017., 11:09   #11142
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: ako ti se ne gadi, možeš ti to snimit ili fotkat, te artefakte? I odmah da te preduhitrim, pls nemoj koristiti ona VISIONPLUS fake HDR izdanja...i na mom Panju je bilo kompresijske piksleizacije kod nekih skinutih UHD filmova, updateom firmwarea su to popravili
Dakle firmaware je to popravio pa sada radi OK. Ali kod mene je zadnji mogući firmaware. I problem je zašto sve radi kako treba na android TV boxu kojem je firmware još onaj koji je izvorno u njemu, a također sve to radi bez problema na svim ostalim markama TV na kojima sam probao u trgoviniama, a na svim Samsung TV je isti problem.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 11:13   #11143
@krekre
Pa što se tiče procesora, sam ja isto več nešto pričao..Dok Samsung i Lg ne naprave nešto na samim procesorima, tako dugo nečeta biti u konkurenciji drugih prizvođača..Oba Korejska proizvođača, se previše fokusirata na samo proizvodnju/ inovacije panela , a ništa na same slikovne procesore i ostalu elektroniku, koja spada pored..Dobro taj Q engine processor, nije baš loš od Samsunga, ali ostali od UHD Remaster processora i UHD Upscale processora, definitivno zaostaju za Philipsom, Sonyem i Panasonicom.
majstor2 is offline  
Old 10.11.2017., 11:13   #11144
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: OK, skinem...BTW, bluray JEST formata TV ekrana...to što se kropaju crne crte za torrente je priča za sebe (jer crne crte u kodiranju ne doprinose nimalo veličini filea)

P.S: ako se kotač prikazuje dvosturko to bi mogao biti efekt BFI (black frame insertion) tj Clear LED processinga - to bi morao moći isključiti
NIsi me shvatio, dio slike koji se normalno gleda je manji od veličine ekrana, a crne crte su u sklopu slike, tako da je pokriven cijeli ekran, to je samo do formata prikaza da izgleda efektinije. Pikselizacija je na ovom dijelu na kojem se prikazuje slika, a onda skoči na cijeli ekran i natrag.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 11:18   #11145
Nego da vas pitam može li se TV smatrati tehnički neispravnim jer ne radi ono što je oglašavano kod prodaje a to je da podržava MKV i HEVC? Jer isti materijal na svim drugim markama TV radi bez problema.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 11:23   #11146
@krekre
Teško češ šta riješit, što se tiče prepoznavanja formata..Jer se ne da ništa riješit, ni što se tiče probijanja osvetljenja, jer, če ti reči, da je to normalno kod LCD tehnologije..Zato treba pazit, šta se kupuje..
majstor2 is offline  
Old 10.11.2017., 11:34   #11147
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
@krekre
Teško češ šta riješit, što se tiče prepoznavanja formata..Jer se ne da ništa riješit, ni što se tiče probijanja osvetljenja, jer, če ti reči, da je to normalno kod LCD tehnologije..Zato treba pazit, šta se kupuje..
Format je preopoznat, samo reprodukcija je da se slika doslovno raspada, a na svim ostalim markama TV radi bez problema. Dakle ima problema sa reprodukcijom HEVC formata, a to je i osnovna namjena TV za gledanje kućnog kina. I taj problem je na svim premium i QLED modelima Samsunga. Naravno malo ljudi skida fajl od 40 ili 75 GB, jer mnogi niti nemaju kućno kino pa nemaju potrebe za Dolby Atmos 7.1 zvukom, kao što u trenutku kupnje TV nisam imao niti ja. Mogu konstatirati da mi je uvaljen proizvod sa skrivenom greškom. Jer da su mi to rekli, kupio bih bilo koju drugu marku TV, jer kod njih tih problema sa reprodukcijom nema.

Inače HEVC radi na ovom TV, ali ne za sve filmove i to pokazuje da je u pitanju procesor, koji je očito preslab za neke veličine filmova i bitrate na njemu.

To je otprilike kao da kupiš automobil i moraš točiti gorivo samo na crpkama INE, a ako odeš na drugu crpku onda sa istim super 95 neće htjet voziti. Dali bi ti takav automobil smatrao tehnički ispravnim.

Jer za auto kažu da vozi na super95, a za TV kažu da podržava HEVC i MKV. MKV je prepoznat, ali dekodiranje HEVC ne radi kako treba, dekodira HEVC koji je kupljen na crpki INE, ali ako je kupljen kod nekog drugog onda ne radi kako treba, a ovi iz Samsung tehničke podrške kažu pa to je samo par filmova.

A što se tiče riješenja, vidjet ćemo, lovu koju ulažu u reklamu je velika, ali mali potrošač korisnik ima moć javne riječi. I veliki Proctor and Gamlbe je pao kod nas na sudu. Smatram da su mi prikrili skrivene mane proizvoda u trenutku kupnje, jer zašto isti materijal radi na svim ostalim markama TV bez problema, a na svim Samsung premium i QLED TV ima problem?

Dakle klasičan slučaj lažnog oglašavanja iz Zakona o zaštiti potrošača, kao i naknadnog otkrivanja skrivenih grešaka proizvoda.

A ako se budemo morali navlačiti biti će tu još i duševnih boli, izgubljenog vremena i svega ostalog što uz to ide. Tražit ću povrat novaca, jer na žalost nije kvar pa da se popravi, a ne mogiu zamjeniti niti za adekvatni proizvod novije generacije, jer i na njima je ista greška.

Generalno sa TV sam zadovoljan što se tiče ostalih stvari, ali ne kupuje se takav TV radi ostalih stvari jer to imaju i svi drugi TV, nego radi kućnog kina, a za to je HEVC bitan uvjet kao i HDR i 4K. Jedan od ta 3 uvjeta nije ispravan 100% u svojem radu, tj. ne radi sa svim filmovima koji su u HEVC-u kako treba i zato tražit ću povrat novaca. Ako im se da navlačiti nemam ništa protiv, loša reklama je onda samo njima na štetu. Mislim da će im biti pametnije i jeftinije vratiti novac, jer TV je ispravan što se ostaloga tiče, nije nigdje ogreban i mogu ga prodati kao primjerak koji je korišten u dućanu. Po toj cijeni bih ga onda i ja kupio ali uz znanje da ne radi HEVC 100% kako treba, ovako je to preskup proizvod za ovu skrivenu manu.

Zadnje uređivanje krekre : 10.11.2017. at 12:06.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 11:57   #11148
@krekre: ako točno u specifikacijama piše koji max bitrate, level i tier HEVC-a TV podržava, a tvoj video je van tih specifikacija, nemaš "case"...ako ne piše, onda te uvijek na žalbu mogu klepit s činjenicom da pokušavaš plejati ilegalno prekodirani video...osium toga, plejaš uglavnom video koji kodiraju ljudi koji se time ne bave profesionalno, nema garancija tj možda nije procesor slab već se strogo drži standarada ...
MytByte is offline  
Old 10.11.2017., 12:07   #11149
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: ako točno u specifikacijama piše koji max bitrate, level i tier HEVC-a TV podržava, a tvoj video je van tih specifikacija, nemaš "case"...ako ne piše, onda te uvijek na žalbu mogu klepit s činjenicom da pokušavaš plejati ilegalno prekodirani video...osium toga, plejaš uglavnom video koji kodiraju ljudi koji se time ne bave profesionalno, nema garancija tj možda nije procesor slab već se strogo drži standarada ...
A ja se mogu uvijek pozvati da isti video radi na svim ostalim markama TV bez ikakvog problema. Dakle njihov TV, pardon auto vozi samo na super 95 koji se kupuje na Ininim benzinskim crpakma, a ne vozi na super95 kupljen kod ostalih proizvođača.

A što ćemo onda sa videom koji će korisnici sami snimiti na svojim video kamerama i koji će biti također kodiran u HEVC i koji će također obrađivati totalni amateri. Ili podržava HEVC 100% kao konkurencija ili TV ima skrivenu manu koju u oglasu i specifikacijama nisu naveli.

Legalnost videa ovdje uopće nije case, jer što bi se tek dogodilo da sam kupio original i potrošio na dodatni uređaj i onda ustanovio isto. Ovo je bilo u svrhu testiranja kao što sam rekao. Zašto uredno prihvaća isti video materijal kada mu ga dekodira android TV box, a kada ga sam dekodira onda je problem.

Evo i specifikacije video materijala:

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main [email protected]@High
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2 h 3 min
Bit rate : 34.7 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.174
Stream size : 30.0 GiB (77%)
Title : Prometheus.2012.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.7.1-FGT
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 1000.0000 cd/m2

Zadnje uređivanje krekre : 10.11.2017. at 12:19.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 12:13   #11150
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: ako ti se ne gadi, možeš ti to snimit ili fotkat, te artefakte? I odmah da te preduhitrim, pls nemoj koristiti ona VISIONPLUS fake HDR izdanja...i na mom Panju je bilo kompresijske piksleizacije kod nekih skinutih UHD filmova, updateom firmwarea su to popravili
a nema veze sto koristi...ako na pcu i ostalim televizorima radi, onda je greska/nedostatak iskljucivo na samsungu i treba ga zaobilaziti u sirokom luku

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
stacking satoshis

Zadnje uređivanje testing : 10.11.2017. at 12:34.
testing is offline  
Old 10.11.2017., 12:30   #11151
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
a nema veze sto koristi...ako na pcu i ostalim kompovima radi, onda je greska/nedostatak iskljucivo na samsungu i treba ga zaobilaziti u sirokom luku

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Ja sam prvo posumnjao da se pokvario procesor za dekodiranje, što je najmanji problem jer se takve stvari događaju i to se riješi zamjenom matične ploče. No odlaskom u trgovinu i isprobavanjem uvidio sam da svi ostali premium i QLED TV od Samsunga imaju isti problem, a svi ostali TV drugih marki uredno prožvaču navedeni materijal.

Koji zaključak slijedi iz toga. Glavni problem je da se tu ne radi o kvaru, što mi je žao jer se to lako riješi, već da je to problem po meni procesora na Samsung TV, a to se ne može samo tako riješiti, jer da je tako onda ovakve greške ne bi bilo i na ovogodišnjim modelima.

Ono što je najzanimljivije da recenzenti to ne spominju nigdje, a u razgovoru sa prodavačem i sami kažu da su procesori na Samsung TV dosta slabi i da su to i sami primjetili. Demo video u trgovini je jedno a real life video je nešto drugo, što se pokazuje naknadno tek u praksi nakon skoro godinu dana korištenja. Bilo je par sitnih nedostataka, ali to ima i svaki drugi TV, ali ovo sa poteškoćama reprodukcije HEVC kodiranog videa je ozbiljna stvar jer se takav TV kupuje prvenstveno za kućno kino a ne za gledanje SD TV signala, jer sam onda mogao kupiti i 4K TV za 3 puta manju cijenu.

Nedostatak proizvoda sam prijavio trgovcu i prijavio kvar na servis. Čekam da dođe serviser i uvidi grešku i napravi zapisnik, a onda tražim povrat novca od trgovca ili zamjenu za ispravan proizvod, kojeg naravno nema jer sam se u to i sam uvjerio u trgovinama.

Ovo je definitvno skrivena greška u proizvodu!

Inače ovo nisam još bio spreman objaviti ovdje na forumu dok se slučaj ne riješi, ali kako sam vidio da kolega iz Rijeke namjerava kupiti Samsung 55KS7002 i da je oduševljen sa slikom, što je OK, ali nezna za skrivene mane i nedostatke Samsung premium i QLED klase TV želio sam mu skrenuti pažnju, kako se kasnije ne bi razočarao, jer koliko vidim i njega zanima kućno kino i zato sam to danas napisao inače mi je namjera bila to objaviti tek kada se slučaj riješi.

Zadnje uređivanje krekre : 10.11.2017. at 12:47.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 12:47   #11152
Koji je tvoj model samsunga? Tocno koji model i koji firewire molim.

Eto ga Majstor procvjetao... Philips poletio...hahahaha
A Philipsova slika... kao bolja od samsungove?!

Apropo "greske u proizvodu" nadam se da ne dokazujes kvar s RIPAnim piratslkim materijalom... jer bi mogao na kraju ti platiti a ne oni. Razmisli malo...sira slika.

Zadnje uređivanje Angelbyu : 10.11.2017. at 12:59.
Angelbyu is offline  
Old 10.11.2017., 12:56   #11153
Model je UE55KS7002, firmaware nije bitan, a gore je posljedni softwer koji je na njihovoj stranici, ali isti problem je na svim premium i QLED seriji Samsung TV.

Skini onaj video i probaj gdje god hoćeš ista je stvar, a svi ostali TV drugih proizvođača bez problema prožvaču taj video.

Tako da moj model u stvari nije bitan, a ja sam mislio da je otišao procesor za dekodiranje, što mi je sugerirao i serviser preko telefona, ali smo se dogovorili da ću provjeriti video na istom TV u trgovini, a na kraju se pokazalo da cijela Samsung serija pati od istog problema i da je kod mene procesor ispravan, odnosno da nije u kvaru, ali da Samsung TV imaju problem.

Slika na Samsungu je OK tj. izvrsna, ali ima problema sa nekim tamnim scenama ponekad, ali bih to isto pripisao procesoru za dekodiranje i procesuiranje slike.

HEVC koji radi na mojem TV daje izvrsnu sliku, ali je problem što ne radi 100% filmova. Inače dizajn, koncepcija i način korištenja TV je za čisu peticu, jedino koliko vidim je ovaj problem koji muči sve Samsung premium i QLED TV, ali takvi TV se i kupuju za gledanje filmova, a ne TV SD signala.

Što se tiče ripanog materijala nije uopće bitan za ovaj slučaj i ne trgujem i ne radim biznis sa time, već je to bilo u svrhu testiranja. TV kupuješ u trgovini, a da ti kao u Medija svijetu niti ne žele omogućiti da testiraš TV, osim što možeš vidjeti njihov demo propagandni materijal.

Osim toga ovaj ripani materijal mogu i isjeći na kratki demo od 2 minute i stvar bi bila ista. Ali zanimljivo je da sam prije mislio kada su bili drop shotovi i to 1 ili 2 u cijelom filmu da je greška u kopiranju, ali sada vidim da je stvar do dekodera. Jer bio je jedan film koji je zapeinjao na početku jednom i dalje sve išlo normalno, a na android TV boxu to ne radi, sve ide glatko. Da to mogu riješiti softwerskom nadogradnjom, pretpostavljam da ovogodišnji modeli ne bi imali isti problem.

Zadnje uređivanje krekre : 10.11.2017. at 13:18.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 13:09   #11154
Evo skinut ću ja, pa ću probati na KS8002.
Makar skinuo sam na desetke Hevc hdr filmova veličine preko 50 gb/(sa hdclub.org) i jedini film koji je imao problem je neki šugavi rip visionplusa sa pb ali svi su imali problema s njim.
Nekako ne vjerujem da ne bi nastala pobuna među korisnicima Samsunga da uistinu i postoji takav problem.
Ali eto rade mi svi HDR hevc filmovi sa harda ili preko hdmi svejedno.

Zadnje uređivanje grga84 : 10.11.2017. at 13:22.
grga84 is offline  
Old 10.11.2017., 13:16   #11155
Krekre, ali ako je problem SAMO u tom jednom RIPU...
To je nesmisleno.
A opet... ako sve ostalo radi (ostali filmovi u tom formatu) znaci da je samo u TOM RIPU problem.

Ako uspijes to izreklamirati svaka ti cast.
Neces.

I 7002 nije PREMIUM linija Samsunga, vec srenja klasa.
I bas TAJ TV gledam uzeti danas ili sutra.
Sad si me XXX
Angelbyu is offline  
Old 10.11.2017., 13:28   #11156
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Krekre, ali ako je problem SAMO u tom jednom RIPU...
To je nesmisleno.
A opet... ako sve ostalo radi (ostali filmovi u tom formatu) znaci da je samo u TOM RIPU problem.

Ako uspijes to izreklamirati svaka ti cast.
Neces.

I 7002 nije PREMIUM linija Samsunga, vec srenja klasa.
I bas TAJ TV gledam uzeti danas ili sutra.
Sad si me XXX
To je prvi koji se totalno raspada, neki drugi imaju drop shotove ili zapinjanja na nekim mjestima. Android TV box i PC to uredno žvaču, a Samsung TV u dućanu su imali iste probleme s tim videima, tako da ovaj jedan je totalni raspad sistema, ali ima ih još koji zapinju u reprodukciji direktno na Samsung TV, dok kod dekodiranja preko android TV boxa ili na PC sve radi kako treba, glatko i bez zastajkivanja ili drop shotova.

Mislim generalno TV je OK i slika, osim kod nekih tamnih scena dolazi do pikselizacije i smeđih, zelenih i sivih piksela i to ne na svim videima, ali kod nekih da. A ovo sa lošom reprodukcijom HEVC filmova sam naletio tek prije 2 tjedna, drop shotove kojih nema baš puno moram priznati, sam smatrao greškom u kopiranju, a zapinjanje na dva do tri filma na jednom ili dva mjesta nije mi izazvalo paniku, ali sada je očito da je to problem cijele serije Samsung TV.

Inače ono što radi radi vrhunski i sa time sam zadovoljan. Ali za cijenu koliko je koštao trebalo bi raditi sve 100% barem što se tiče reprodukcije HEVC materijala, a očito je da ne radi.

Ako skidaš film probaj i na drugim modelima Samsunga pa češ vidjeti da svi imaju isti problem, a isti materijal na LG, Soniju, Panasonicu ili Philipsu radi bez problema.
krekre is online now  
Old 10.11.2017., 13:38   #11157
Imam sony xd55 7005, android i kada pretražujem aplikacije na Google play-u,
dosta njih ne pronalazi, npr. kada pretražujem IPTV, otvori mi samo 3 aplikacije, a na mobitelu otvara puno više. Zna li tko razlog?
tasgor is offline  
Old 10.11.2017., 14:01   #11158
Sony... koju verziju ANDROIDA imas instaliranu na Sonyu?
Angelbyu is offline  
Old 10.11.2017., 14:04   #11159
Quote:
tasgor kaže: Pogledaj post
Imam sony xd55 7005, android i kada pretražujem aplikacije na Google play-u,
dosta njih ne pronalazi, npr. kada pretražujem IPTV, otvori mi samo 3 aplikacije, a na mobitelu otvara puno više. Zna li tko razlog?
zbog toga što je ANDROID TV(:
Crt True Colors is offline  
Old 10.11.2017., 14:15   #11160
Šta će ti više ona obična iptv radi najbolje.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.