Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 07:48   #81
Pozdrav svima!
Evo da se malo i ja javim sa svojim dojmovima oko Vitare,uglavnom meni se auto čini ok za te novce.Pošto je meni na prvom mjestu kad gledam aute sigurnost i pouzdanost auta a tek poslije dođe izgled i ostale stvari. Jučer sam bio u Suzuki salonu u auto remetinec i da dosta velika zainteresiranost vlada za auto mogu potvrditi bas su dvije osobe kad sam ja bio dogovarale detalje financiranja auta. Mene isto zanima onaj model sa premium opremom i benzincem. Zanima me isto da li je netko vozio taj benzinac i kako mu se čini? Kolika je potrošnja bila ?
oscar7777777 is offline  
Old 28.04.2015., 07:54   #82
Bit će na cesti Vitara ko salate Slično kao kad je izašao prvi Qashqai.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Old 28.04.2015., 08:07   #83
Čini se da dizel s premiumom neće tako skoro, vjerojatno tek iduće godine (predviđanje prodavača). Šteta, jer benzin mi ipak ne igra, a niti (meni) nepotrebni elegance paket opreme. Čini se da ću potražiti nešto drugo...
amrko36 is offline  
Old 28.04.2015., 11:37   #84
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
Čini se da dizel s premiumom neće tako skoro, vjerojatno tek iduće godine (predviđanje prodavača). Šteta, jer benzin mi ipak ne igra, a niti (meni) nepotrebni elegance paket opreme. Čini se da ću potražiti nešto drugo...
Kod nove CX-3, još gore, 4x4 samo uz najskuplje opreme (od 199 tkn).
Ipak je Vitara best buy.
B-118 is offline  
Old 29.04.2015., 17:04   #85
Malo sam razočaran. Probao sam Vitaru dizel i SCross benzin. Vitara ima uska sjedala, a ja trebam komforan auto (malo sam jači, ali ne prevelik - traperice br 36). SCross je komforniji i ima ugodniji mjenjač. U vožnji su oba solidna. Motori su isto okej. S obzirom na razliku u cijeni moj izbor je benzin. I SCross, iako je Vitara baš zgodna.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Old 29.04.2015., 19:08   #86
Horsefly jel mi možeš reći kolika je potrošnja bila benzinca Vitare???? Meni je u planu benzinac jer ne mislim raditi više od 10 000km godišnje.
oscar7777777 is offline  
Old 29.04.2015., 22:34   #87
Quote:
oscar7777777 kaže: Pogledaj post
Horsefly jel mi možeš reći kolika je potrošnja bila benzinca Vitare???? Meni je u planu benzinac jer ne mislim raditi više od 10 000km godišnje.
Vozio sam SCrossa s tim motorom koji koriste kao službeni auto i prešao je oko 30 tkm, a putni kompjutor pokazuje potrošnju od 6,5l. Ne znam kad je komp bio resetiran i koliko otpada na gradsku vožnju, ali mislim da dizel ima smisla sa 20 i više tisuća godišnje. Benzinac se čisto fino vozi.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
Horsefly is offline  
Old 29.04.2015., 22:51   #88
Moguće da je taj SCross nesto i teži od vitare. Meni je u planu uzeti onu opremu premium i benzinac taj i mislim sasvim dovoljno. Pogon 4x4 mi ne treba. Ja trebam se zabiljeziti za testnu voznju samo nemam slobodnog vremena previse zbog posla ali od 15.5. sam na godisnjem pa cu to napraviti.
oscar7777777 is offline  
Old 29.04.2015., 22:53   #89
Hvala Horsefly na informacijama. Gledao sam malo na youtubu filmice i uglavnom u Engleskoj i Njemackoj uglavnom pozitivne komentare dobiva,jedini minus je manji prtljaznik.
oscar7777777 is offline  
Old 30.04.2015., 22:41   #90
Evo i ja sam vozio Vitaru benzinca 2WD. Što reći? OK, ali ništa posebno. Za 129000kn dobije se solidna oprema. Motor je po meni malo trom i zna se čuti meni neugodnim zvukom kod ubrzanja. U zavoju se auto malo naginje. Dosta je tvrd. Materijali u unutrašnjosti nisu na nekoj razini. Ne vidim razlog zašto kupiti ovakav tip auta samo s prednjim pogonom za vožnju gradom? Ili 4wd ili klasični auto
tomislav10 is offline  
Old 11.05.2015., 20:59   #91
U novom Autoklubu je testirana Vitara 1.6 benzinac s gl+ opremom i vrlo su zadovoljni automobilom sto nudi za cijenu i opremljenos motor im je cca u prosjeku trosi 6.7l a autoputu 7-8l zamjerke bucnost pri višim brzinama jer fali možda 6 brzina iako kazu da su svih 5 dobro proracunati i precizani kao i upravljač da daje dobru povratnu informaciju.Auto je jako udoban da pruža stabilnost u vožnji nema naginjanja u zavojima i da su malom masom podsjeca ih na Swift u povišenom izdanju.Jedino Duster jeftiniji kad su ga usporedili s konkurentima iza njega slijede 2008 s 82ks Cactus,Juke,Yeti,Mokka itd...

Još bi ja nadodao svoj komentar da fali možda jedan slabiji dizel npr. 1.3mjt(95ks) iz Fiata provjereni motor i bio bi idealna mjera za naše kupce.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Old 12.05.2015., 13:17   #92
Vidio jučer tu Vitaru. Zaista niš posebno. Mjesta na sjedalima prosječno, gepek manji nego u mojem kompaktu i benzinac sa 5 brzina što je po meni velika mana bez obzira na omjere prijenosa.
Uglavnom ne vidim ama baš niti jedan razlog za kupnju pred bilo kojim kompaktom.
Kerefek76 is online now  
Old 12.05.2015., 17:48   #93
Pa zar on nebi trebao biti u gradskoj klasi, kao npr. Pug 2008.
Za kompaktnu imaju sx4 cross koji je ipak osjetno veći.
Corvin is offline  
Old 12.05.2015., 23:24   #94
Po meni i nije baš osjetno... mislim da su malo sjebali proizvodnu politiku sa dva (više manje) ista auta.
wasx is offline  
Old 21.05.2015., 15:46   #95
Da dodam i ja dojmove. Vozio Vitaru, benzinac. Očekivao sam malo više, ali evo detalja.

Mane: kilav motor, 120ks se nikako ne osjeti. Vozim Accenta 1.6 105ks / LPG i djeluje mi žilavije i agresivnije na gasu od Vitare. Druga mana je premali prtljažnik koji čak nema rezervni kotač. Za očekivati bi bilo više prostora s obzirom da nema rezerve al eto. Slično kao u Accentu, po brojkama malo više ali ja to na oko nisam primjetio. Treća mana je lelujav osjećaj na volanu. Kao da sam želi iz trake u traku i da ga stalno moram kontrirati i vraćati u pravac. To definitivno može biti do guma, posebice kad su tek nove, ali volio bih čuti je li možda još netko primjetio slično ponašanje Vitare?

Prednosti.. a OK sve drugo koliko sam vidio, nemam zamjerke. Čini se dosta kvalitetna izrada, nije se mnogo štedilo, npr. disk kočnice straga obično su dobar znak da proizvođač ne štedi.

E sad, dizelaš gotovo sigurno nema prvorečenu manu, ali ostaje grdi problem prtljažnika...

S Cross nisam vozio, no tu je prtljažnik bolji. Vitara ima osjetno veći ground clearance što znači da može i na malo teži teren od S Crossa i to joj je glavna prednost pred njim. I jeftinija je, ali to je očito stoga jer je auto jednostavno manji pa stoga nije neka vrlo opipljiva prednost. Čini mi se po opremi da su podjednako opremljeni.

Da nemam lagane offroad ambicije S Cross bi mi bio puno bolji auto. Ovako ne znam. Velika dvojba... Dobro, bar još imam dosta vremena za odlučiti dok dizelaš 4x4 ne dođe u prodaju....
coldplug is offline  
Old 25.05.2015., 13:40   #96
auto se cini jako povoljan, pogotova bazna verzija... normalno da interijer nije na nivou Mazde recimo ali osjetno je jeftiniji sa vise opreme, i meni se cini vise prostora.

Treba obratiti paznju i na auto-brake sistem, koji je odlican i recimo bolji nego od onog sto se ugradjuje u Mercedes C klasu prema EuroNCAPu. Mazda CX-3 nema nista slicno, Nissanov je jako lose, Reno/Peugot/Citroen isto nista slicno... pa kome je do sigurnosti, ovo je jako dobar izbor - standardno od Elegance+ opreme (i elegance sa AWD). Infotainment je isto iznad konkurencije, a WhatCar je rekao da je potrosnja benzinca jako mala. Tko ne pati od fancy interiora, ovo je dobar izbor!
sper is offline  
Old 01.06.2015., 15:55   #97
jel zna možda netko kaj znači ovo "priprema za navigaciju" u popisu opreme za GL+? dal to znači da možeš sam karte ubaciti, ili baš mora suzukijevo biti?
franjo17 is offline  
Old 03.06.2015., 09:53   #98
Je li netko s foruma već kupio vitaru ili barem pregovarao? Zanima me daju li ikakve popuste, dizel je u ovoj meni nepotrebnoj opremi (koža, ukrasne kerefeke) ipak van budžeta, ali uz 10k kn dolje bi mogli pričati...
amrko36 is offline  
Old 03.06.2015., 10:28   #99
Ne bih rekla da ima nekih popusta

I sami su svjesni koliko je taj auto zapravo povoljan, nisam stekla dojam (bili jučer ) da bi se nešto posebno dalo skidati cijenu. On the other hand, treba probati Mi jučer nismo probali, ali svakako budemo kad se konačno odlučimo i dođemo s parama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 04.06.2015., 13:33   #100
Quote:
franjo17 kaže: Pogledaj post
jel zna možda netko kaj znači ovo "priprema za navigaciju" u popisu opreme za GL+? dal to znači da možeš sam karte ubaciti, ili baš mora suzukijevo biti?
Koliko se meni čini, tamo je Android pa instaliraš što hoćeš. Priprema za navigaciju vjerojatno znači ugrađen GPS prijemnik.
coldplug is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.