Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 10:24   #6581
boli me krasno kurac za uber, biber i ostale
hocu taxi usluge, konkurenciju i da si mogu birati kaj je meni bolje i povoljnije, cisce i kulturnije
po svemu do sad videnom, sahisti zasluzuju crknuti od gladi, cammeo i eko taxi su mi se pokazali ok, uber je uglavnom najpovoljniji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:32   #6582
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
boli me krasno kurac za uber, biber i ostale
hocu taxi usluge, konkurenciju i da si mogu birati kaj je meni bolje i povoljnije, cisce i kulturnije
po svemu do sad videnom, sahisti zasluzuju crknuti od gladi, cammeo i eko taxi su mi se pokazali ok, uber je uglavnom najpovoljniji
Legitimna želja. Problem je što ne vidiš da taj najpovoljniji Uber nema tržišno održivu cijenu jer svako tromjesečje popuši 600 milijuna dolara. Tako da je lako moguće u budućnosti da će cijene rasti, a ponuda se smanjiti. Da si pročitao članak koji ti stavljen prije nekoliko danas razumio bi zašto.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:42   #6583
samo ti pusti moje razumijevanje, imas svoje za brinuti se

ono bitno je da je proslo doba monopolistickog deranja korisnika usluga
a to tko ce propasti ili prezivjeti, to neka se zainteresirani brinu
ja sam naveo kaj mene od svega zanima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:51   #6584
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Legitimna želja. Problem je što ne vidiš da taj najpovoljniji Uber nema tržišno održivu cijenu jer svako tromjesečje popuši 600 milijuna dolara. Tako da je lako moguće u budućnosti da će cijene rasti, a ponuda se smanjiti. Da si pročitao članak koji ti stavljen prije nekoliko danas razumio bi zašto.
Kako nema odrzivu cijenu kad nije nista skuplji od Cammea? Zelis reci da Cammeo vec godinama radi dumping?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:20   #6585
Cammeo već godinama radi na način da ne plaća porez.

Najprije predstečaj, sad fora sa 200 firmi van PDV-a.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:56   #6586
Proučiti što se desilo ove godine sa RyanAirom i njihovim pilotima. Bottom line je da možeš troškove koliko god raspoređivati na druge strane, ali ti troškovi neće nestati i netko ih na kraju mora platiti. Ista priča će biti s Cammeom. Možeš trošiti ljude, ali ih ne možeš trošiti do unedogled. Krug se kad-tad zatvori. Naravno Minevski će sa nekoliko desetaka milijuna kuna u džepu do tada imati neki drugi posao i poslovni model, a probleme ostaviti jadnicima koji su za njega radili i državi.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:05   #6587
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Cammeo već godinama radi na način da ne plaća porez.

Najprije predstečaj, sad fora sa 200 firmi van PDV-a.
Tocno, tako i sahisti vec godinama ne izdaju racune i kradu gdje stignu. Zasto onda samo Uber nema trzisnu cijenu? Kad ocito svi lazu, petljaju i muljaju.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:19   #6588
Problem Ubera je (kaže frend koji vozi)
1. Preveliki broj vozača
2. Velika razlika u vozilima. Vozio me lik s Puntom 3 vrata iz 2000. god kao i lik s Bmw 5.
3. Provizija Ubera od 25%. Ili povećat cijenu ili smanjit proviziju.
4. Primaju sve i svakog bez jasnih kriterija.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:23   #6589
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Tocno, tako i sahisti vec godinama ne izdaju racune i kradu gdje stignu. Zasto onda samo Uber nema trzisnu cijenu? Kad ocito svi lazu, petljaju i muljaju.
Zato jer Uber nikad nije iskazao dobit. Zato jer svaki kvartal spži 600 milijuna dolara. Zato jer su nove tehnologije narodu stvorile nove potrebe, koje su nerealne i tržišno neodržive. Zato jer svaka budala misli da će 10.000 Uberovih vozila na cesti značiti za njih brži i jeftiniji prijevoz i još ekološki prihvatljiviji. Zato jer se te iste budale želi voziti u Taxiju, a nisu spremne platiti tržišnu cijenu takvog prijevoza. Razloga ima koliko hoćeš, samo što pametni ljudi znaju zbrojiti dva i dva, glupi vide svoju guzicu i novčanik, pa nek traje dok traje. Pitanje je samo da li će jednoga dana društvo morati plaćati penzije i zdravstveno ljudima koji su radili za takve ili puno više?
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:31   #6590
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Zato jer Uber nikad nije iskazao dobit.
Sta me briga za dobit neke americke korporacije? Njihov problem i kako ga hendlaju. Uber partneri su firme za sebe i poprilicno sam siguran da imaju racunicu, inace se ne bi vozili. Cijene koje imaju ne prelaze iznose koje vec danas naplacuju i Cameo i Lux, odnosno cca 20 kn za 5 km. To traje vec godinama, da nema racunice nebi se vozili.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Zato jer su nove tehnologije narodu stvorile nove potrebe, koje su nerealne i tržišno neodržive.
Kako sad stvari stoje, itekako su odrzive i ljudi se voze taksijem svakodnevno, sto prije desetak godina nije bio slucaj.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Zato jer svaka budala misli da će 10.000 Uberovih vozila na cesti značiti za njih brži i jeftiniji prijevoz i još ekološki prihvatljiviji.
Ne da misli nego to stvarno jest tako, veca konkurencija, nize cijene. osnove osnova.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Zato jer se te iste budale želi voziti u Taxiju, a nisu spremne platiti tržišnu cijenu takvog prijevoza.
Ne da nisu spremne, nego ne mogu platiti cijenu za koju su sahisti godinama govorili da je ''trzisna''. Svi vi koji stalno trubite da je taksi javni prijevoz valjda se slazete da bi i cijena trebala biti ''javna'' odnosno dostupna svima.TO dugi niz godina nije bio slucaj, sada jest. A to je prvo postigao Cammeo, a sada i Uber ide njegovim stopama, barem sto se cijene tice. I sve super radi, svi se vozaju, puno je auta na cestama, i nikom normalnom ne pada na pamet voziti pijan petkom i subotom, jer je doma za cijenu od jedne ili dvije pive... itd. itd. itd..

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Razloga ima koliko hoćeš, samo što pametni ljudi znaju zbrojiti dva i dva, glupi vide svoju guzicu i novčanik, pa nek traje dok traje. Pitanje je samo da li će jednoga dana društvo morati plaćati penzije i zdravstveno ljudima koji su radili za takve ili puno više?
Naravno da hoce, i biti ce mizerne. Jer prvo treba namiriti saborske/sudacke/akademik penzije od po 9K+ kuna, zatim parstohiljada 5K+ penzija od branitelja, zatim ie o parstohiljada uhljebnickih koje ce biti nesto skromnije, i ostatak ce otpasti na bijedne penzije od 2K kuna onih koji su odradili jedno 45 kodina sljake, taman da ih primaju godinu ili dvije nego umru. I na kraju kolone ce biti vozaci Ubera, Cammea i slicnih koji ce dobiti socijalu jos manju od toga. Sve ide prema planu, i savrseno funkcionira, ne kuzim koji ti dio nije jasan?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:21   #6591
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
I sve super radi, svi se vozaju, puno je auta na cestama, i nikom normalnom ne pada na pamet voziti pijan petkom i subotom, jer je doma za cijenu od jedne ili dvije pive... itd. itd. itd..
Moj frend neće vozit ekipu za 15-20kn...tako da ta priča oko 1 ili 2 pive ne drži vodu.
Baš zato što je UBER toliko jeftin - ekipa ga toliko više ne cijeni pa se događaju stvari da ekipa zove Uber jel im se neda prošetat par sto metara.

Kaže frend da je ovu subotu vozio dvije cure 500 metara tj od H2O do Sokola (noćni klubovi u ZG). Cijena je bila 10kn i kad je UBER uzeo 25% dobio je 7,5kn. Nije im uzeo lovu, nego ih je on počastio.

Kaže da je do prije 2mj sve bilo idealno ali sad da je sve to za k...

Koliko vidim svi vi nešto naglabate a nitko nema informacije iz prve ruke.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:15   #6592
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Moj frend neće vozit ekipu za 15-20kn...tako da ta priča oko 1 ili 2 pive ne drži vodu.
Baš zato što je UBER toliko jeftin - ekipa ga toliko više ne cijeni pa se događaju stvari da ekipa zove Uber jel im se neda prošetat par sto metara.

Kaže frend da je ovu subotu vozio dvije cure 500 metara tj od H2O do Sokola (noćni klubovi u ZG). Cijena je bila 10kn i kad je UBER uzeo 25% dobio je 7,5kn. Nije im uzeo lovu, nego ih je on počastio.

Kaže da je do prije 2mj sve bilo idealno ali sad da je sve to za k...

Koliko vidim svi vi nešto naglabate a nitko nema informacije iz prve ruke.
Dobro, tvoj frend je na crnjaka pa može počastiti
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:31   #6593
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Moj frend neće vozit ekipu za 15-20kn...tako da ta priča oko 1 ili 2 pive ne drži vodu.
Baš zato što je UBER toliko jeftin - ekipa ga toliko više ne cijeni pa se događaju stvari da ekipa zove Uber jel im se neda prošetat par sto metara.

Kaže frend da je ovu subotu vozio dvije cure 500 metara tj od H2O do Sokola (noćni klubovi u ZG). Cijena je bila 10kn i kad je UBER uzeo 25% dobio je 7,5kn. Nije im uzeo lovu, nego ih je on počastio.

Kaže da je do prije 2mj sve bilo idealno ali sad da je sve to za k...

Koliko vidim svi vi nešto naglabate a nitko nema informacije iz prve ruke.
Ako nece tvoj frend, ima tko hoce. Svatko u staru vidi rutu, i nitko niti jednog vozaca ne sili da je prihvati. Opet, ako si na 50 metara od klijenta, zasto ne uzeti 7,5 kuna za minutu posla?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:56   #6594
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Dobro, tvoj frend je na crnjaka pa može počastiti
Misliš da nije prijavljen??
Prijavljen je uredno na pola radnog vremena...

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ako nece tvoj frend, ima tko hoce. Svatko u staru vidi rutu, i nitko niti jednog vozaca ne sili da je prihvati. Opet, ako si na 50 metara od klijenta, zasto ne uzeti 7,5 kuna za minutu posla?
U startu ne vidiš rutu dok klijent ne sjedne tj ti ne pokreneš vožnju.
Ovo da ti znaš prije gdje ćeš vozit...znaš k...

Ovo 50m od klijenta je u snovima. Aj nemoj biti naivan.

Da li se isplati biti odvojen od obitelji petak i subotu za 7.5kn ili čekat na vožnju 1h vremena..., mislim da ne. Da li se isplati nekulturnu ekipu vozit za 20kn koja bi s hranom ulazila u vozilo i sl. Mislim da ne.Riječanin ja tebe shvačam jer kao svaki Hrvat gledaš svoju guzicu...ovo što ti pričaš si čuo ili zaključio tu na forumu ili po kafanskim pričama. Ovo što ja pričam je iz prve ruke., tako da budi siguran da ne bi za 7.5kn ni ti vozio.

Ja zadnjih 2-3mj intezivno pričao s Uberašima kao i s frendom jel sam imao neke ideje oko Ubera. Otvorit firmu i uzet 2-3 automobila, zaposlit frendove itd...itd... Čekao sam početak godine da vidim kako će Uber proći.

U početku je to sve bilo bajno dok nisu počeli zvat sve više i više vozača s krntijama od automobila i sl...Hvala Bogu pa nisam krenuo odmah nego sam išao ispitati tržište, a tu mi je uvelike i frend pomogao.

Trenutno je pušing za sve. Do prije 3-4mj je ekipa tjedno vrtila 4-5000kn., sad jedva 2000kn.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:14   #6595
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Misliš da nije prijavljen??
Prijavljen je uredno na pola radnog vremena...
.
Ma sjećam se da smo se trudili po tom pitanju razjasniti neke stvari ali nije išlo. Nema smisla opet ići u to.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:35   #6596
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
U startu ne vidiš rutu dok klijent ne sjedne tj ti ne pokreneš vožnju.
Ovo da ti znaš prije gdje ćeš vozit...znaš k...

Ovo 50m od klijenta je u snovima. Aj nemoj biti naivan.
Cek, evo bez zajebancije, sta vozac u aplikaciji ne vidi rutu prije nego prihvati voznju? Kako mozes znati da li ti se isplati prijeci bubam, 7 kilometara da bi pokupio klijenta ako ne znas da li ce voznja trajati 2 ili 20 km?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:47   #6597
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post

Da li se isplati biti odvojen od obitelji petak i subotu za 7.5kn ili čekat na vožnju 1h vremena..., mislim da ne. Da li se isplati nekulturnu ekipu vozit za 20kn koja bi s hranom ulazila u vozilo i sl. Mislim da ne.Riječanin ja tebe shvačam jer kao svaki Hrvat gledaš svoju guzicu...ovo što ti pričaš si čuo ili zaključio tu na forumu ili po kafanskim pričama. Ovo što ja pričam je iz prve ruke., tako da budi siguran da ne bi za 7.5kn ni ti vozio.
A ti si tako velikodušan pa ćeš im objasniti da im se ne isplati? Ako netko želi voziti za 7,5kn i biti odvojen od obitelji šta ti imaš s tim?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:43   #6598
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Da li se isplati biti odvojen od obitelji petak i subotu za 7.5kn ili čekat na vožnju 1h vremena...,.
Jel ga puškom netko tjera da radi taj usrani posao vikendom?

ili kad meni gazda kaže dežuran si svaku drugu nedjelju 12h za jebenih 200kn/neto tko me jebe tupava ima tko hoće, a meni ako se ne sviđa mogu opet spakirati kofer i za njemačku na arbeit.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:48   #6599
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Sta me briga za dobit neke americke korporacije? Njihov problem i kako ga hendlaju. Uber partneri su firme za sebe i poprilicno sam siguran da imaju racunicu, inace se ne bi vozili. Cijene koje imaju ne prelaze iznose koje vec danas naplacuju i Cameo i Lux, odnosno cca 20 kn za 5 km. To traje vec godinama, da nema racunice nebi se vozili.



Kako sad stvari stoje, itekako su odrzive i ljudi se voze taksijem svakodnevno, sto prije desetak godina nije bio slucaj.



Ne da misli nego to stvarno jest tako, veca konkurencija, nize cijene. osnove osnova.



Ne da nisu spremne, nego ne mogu platiti cijenu za koju su sahisti godinama govorili da je ''trzisna''. Svi vi koji stalno trubite da je taksi javni prijevoz valjda se slazete da bi i cijena trebala biti ''javna'' odnosno dostupna svima.TO dugi niz godina nije bio slucaj, sada jest. A to je prvo postigao Cammeo, a sada i Uber ide njegovim stopama, barem sto se cijene tice. I sve super radi, svi se vozaju, puno je auta na cestama, i nikom normalnom ne pada na pamet voziti pijan petkom i subotom, jer je doma za cijenu od jedne ili dvije pive... itd. itd. itd..



Naravno da hoce, i biti ce mizerne. Jer prvo treba namiriti saborske/sudacke/akademik penzije od po 9K+ kuna, zatim parstohiljada 5K+ penzija od branitelja, zatim ie o parstohiljada uhljebnickih koje ce biti nesto skromnije, i ostatak ce otpasti na bijedne penzije od 2K kuna onih koji su odradili jedno 45 kodina sljake, taman da ih primaju godinu ili dvije nego umru. I na kraju kolone ce biti vozaci Ubera, Cammea i slicnih koji ce dobiti socijalu jos manju od toga. Sve ide prema planu, i savrseno funkcionira, ne kuzim koji ti dio nije jasan?
Ništa, ali bez njihove aplikacije Uber partneri su goli qrac. A kako je Uber u 8 godina dokazao da njihov poslovni model samo štanca gubitke, očito su najavljenom kupnjom 24.000 vozila odlučili promijeniti poslovni model, jer dosadašnji očito nije isplativ. Usput su na najvećim tržištima kao London popušili licence, izgubili tužbu od vozača... Sve u svemu svatko tko svoju budućnost ili dugoročnu egzistenciju veže uz Uber je lud čovjek. Da, u Rijeci se godinama vozi do 5 km za 20kn. Ali nije svaka relacija 4,99km, a definitivno ne ide 25-30% tog iznosa Uberu. Što je značajna razlika.

Tako da ako ti održivost mjeriš u nekoliko godina, super. Dugoročno model Ubera propada, a već sam ti gore napisao razloge. Nisi valjda mislio da će Uber trošiti milijarde da bi se netko mogao jeftino voziti, a drugi zaraditi nešto od vožnje. To nije bit bavljenja nekim poslom. Cilj je zarada, a Uberu to ne uspijeva.

Veća konkurencija ne znači niže cijene ni kvalitetu... Uber se širio eksponencijalno, a isto tako su rasli i gubici. Znači da teorija više je bolje u slučaju Ubera ne drži vodu. U krugu od 500m imam 4 velika trgovačka lanca i niti jedan cijenom, kvalitetom i ponudom ne može konkurirati bilo čemu preko granice. Koliko se sjećam i struja je drastično pojeftinila od liberalizacije, za par desetaka kuna imaš savršeni internet, trgovci se tuku da što jeftinije nude gorivo, velika većina elektronike, automobila i bilo čega drugog je kod nas drastično skuplje i što god hoćeš možeš nabrajati. U usranoj, neuređenoj državi sa lijenim i nepoštenim ljudima stvari ne funkcioniraju tako. Osnove osnova isprobane na svojoj koži, a ti vjeruj sranjima koja ti se serviraju u knjigama o kapitalizmu.

Javni prijevoz je bus harmonika s 80 ljudi unutra. Taxi nije takav tip javnog prijevoza, to je luksuz. A ako želiš luksuz svesti na razinu dostupnosti svakome... Mislim da neće ići. Em ćeš umjesto 20 autobusa na cesti imati 1000 automobila što znači veće gužve i veće zagađenje i duži period proveden u vožnji s mjesta A na mjesto B. To su jednostavne činjenice koje možeš svaki dan provjeriti od 7 do 9 sati ujutro i od 14 do 17 popodne kada se jedna osoba vozi u jednom autu i tako njih na stotine. Dodajmo onda njima i još stotine onih koji se žele jeftino tako svakoga dana voziti u taxiju umjesto u busu Autotroleja i imati ćeš još veću gužvu u kojoj ni ta narodna cijena taksija neće više biti narodna jer tko će te voziti 45 minuta za 15 - 20 kuna? Opet sve vrlo jednostavno i logično.

Ne znam zašto moraš zbog svih sranja u ovoj državi prebacivat lopticu na ovu temu. Ja govorim o čistim posljedicama Uber-iranja i Cammeo-iranja na društvo. Ne smatram da su to jedine ili najveće nepravilnosti u društvu, ali tema je o tome, pa pišem o tome.

Bit svega je da većina želi da se njihove lijene guzice jeftino voze u udobnosti osobnog automobila kada god im padne na pamet, bez da ih zanima što stoji iza toga ni kakve su posljedice. Kao uostalom i sve u ovoj državi. Bitan je kratkotrajan osobni interes od dugoročnog interesa društva i pojedinca. I zato kada filozofiraš o nepravilnostima na način da se krade i vara na svim razinama, pa zašto ne bi i ovdje, onda defakto opravdavaš svaku krađu i bezakonje.

Na kraju krajeva Uber je od velike teme postao nebitan. Čak i sada kada je došao prijedlog novog zakona uopće se ne priča o tome. Znamo što je cilj Ubera kao i ostalih taksi službi, odrati po sezoni turiste, hrvati su tako i tako presiromašni da bi bili zanimljivi.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:04   #6600
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post


Ja zadnjih 2-3mj intezivno pričao s Uberašima kao i s frendom jel sam imao neke ideje oko Ubera. Otvorit firmu i uzet 2-3 automobila, zaposlit frendove itd...itd... Čekao sam početak godine da vidim kako će Uber proći.

U početku je to sve bilo bajno dok nisu počeli zvat sve više i više vozača s krntijama od automobila i sl...Hvala Bogu pa nisam krenuo odmah nego sam išao ispitati tržište, a tu mi je uvelike i frend pomogao.

Trenutno je pušing za sve. Do prije 3-4mj je ekipa tjedno vrtila 4-5000kn., sad jedva 2000kn.
I ja sam malo osluskivao ovo trziste Ubera.
Prvo , dio koji kranji vozac dobije za voznju je jako malo..Nakon sto mu proviziju uzme firma za koju vozi , i uber, ostane mu jako malo (minus gorivo).Di je jos amortizacija. Od tog nista

Koliko nazirem, jedino se isplati biti majka firma , imati ispod sebe vozace koji ce voziti za tu firmu. Eventualno cak davati vozacu i svoj auto, al za to treba imati vise autiju i uhodanog mehanicara prakticki on a payrole..


Ovako kad gledam s odmakom na Uber , bit cu objektivan koliko mogu : odlicno za one koji se voze, manje odlicno za radnike u uberu.
I samo dokaz koliko su nas godinama šahisti veslali da "ne moze jeftinije".
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.