Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite: U slučaju novih izbora, kako će glasati 300.000 MOSTovih glasača?
Većina će opet glasati za MOST 30 37.97%
Većina će glasati za SDP 13 16.46%
Većina će glasati za HDZ 2 2.53%
Većina će glasati za Živi zid 5 6.33%
Glasovi će se raspodijeliti ravnomjerno 11 13.92%
Većina neće izaći na birališta 18 22.78%
Glasovatelji: 79. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 13:14   #61
Quote:
listerstorm kaže: Pogledaj post
Neka već izaberu stranu i krenu. No nekako imam dojam da Petrov zapravo nije dovoljno hrabar za preuzimanje odgovornosti.
Ako je vjerovati Petrini, već su odavno izabrali stranu. Ali ta strana nije Boži (i pogotovo Grmoji) po volji pa je počeo izvoditi bijesne gliste.
Marina Fiume is online now  
Old 26.11.2015., 13:17   #62
Novinarka Slobodne odgovorila na objede Petrova da je izmislila intervju s Petrinom

Petrina mudro šuti. Čeka subotu?

Quote:
Žestoke izjave primoštenskog načelnika i budućeg saborskog zastupnika Stipe Petrine objavljene u njegovu intervjuu u Slobodnoj Dalmaciji u utorak, izazvale su lavinu reakcija. Ali i onih sasvim neprimjerenih, izrečenih od strane čelnika Mosta Bože Petrova.

Naime, Petrina je, nezadovoljan razvlačenjem pregovora i stanjem odnosa u Mostu, za "Slobodnu" iznio svoje viđenje unutrašnjih pozicija u Mostu i aktualnih zbivanja.

To je izazvalo pravi potres jer je Petrina izjavio kako bi većina u Mostu, njih tri četvrtine, bila za formiranje vlade sa SDP-om, ali Petrov to nikako ne želi. Štoviše, on to i ne smije jer sluša naputke iz HDZ-a, kazao je Petrina. Zato još i nema odluke o tome s kime će Most u suradnju. A ako do subote ne bude odlučeno, zaprijetio je Petrina, on će napisati svoje otvoreno pismo.

Naravno, takve teške riječi uzburkale su javnost, pa je od strane čelnika Mosta krenula priča kako izjave Stipe Petrine nisu istinite. Sam je Božo Petrov u emisiji "Otvoreno" na HRT-u u utorak navečer izjavio kako se, nakon objave intervjua u "Slobodnoj", osobno čuo s Petrinom. - On mi je rekao kako je sve potpuno izmišljeno i Petrina je upravo bio kod svojih odvjetnika preko kojih će pokrenuti proces - kazao je Petrov pred kamerama.

I što sad?

Bez i najmanje namjere da polemiziram s izjavama čelnika Mosta Bože Petrova na nacionalnim televizijama a propos intervjua njegova kolege zastupnika Stipe Petrine u Slobodnoj Dalmaciji, naprosto moram reagirati.
Jer pri tome hrvatskoj javnosti plasira sadržaj navodnog privatnog razgovora sa Stipom Petrinom u kojem je Petrina izjavio da to nije uopće rekao i da će otići k odvjetniku i to demantirati. Dakle, Petrov smišljeno obmanjuje javnost sugerirajući kako je intervju izmišljen, odnosno, makar oni njegovi dijelovi koji ga najviše bole?!

Mostove klauzure trebale su pomoći da se usuglase stavovi ove političke grupacije, no izgleda da im to nije pošlo za rukom. Disonantnih tonova u Mostu ima, Petrovu unatoč, i ma koliko ih "s vrha" gušili, oni nađu svoj put do javnosti. I tako je uvijek bilo, a vjerojatno će i biti. Petrov je svojim pokušajem dezavuiranja jedne novine i njezina novinara pokušao "ubiti glasnika" ne bi li osporio "lošu vijest".

A loša vijest je da Most nikad nije bio kompaktna skupina, niti to silom može postati. Dakle, gospodine Petrov, ne uzimajte sebi prava koja vam ne pripadaju, čuvajte svoju kuću ne pokušavajući diskvalificirati tuđu. Samo su dva svjedoka istine u ovom slučaju: novinar i njegov sugovornik. Vi, ma koliko to htjeli, o tome ne možete ni govoriti, još manje suditi.

Davorka Blažević,
novinarka "Slobodne Dalmacije"
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 26.11.2015., 13:20   #63
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kaj je ta neartikulirana neotesanka, jedna od mandatarki s liste Mosta?

Na stranu da li je ona za pobačaj ili ne, no ovakav rakurs u kojem sve primitivno svodi na ženinu krivnju i povezivanje s "biti dama", govori ponajviše o njoj. Da je intelektualno posve zapuštena i ne baš inteligentna. A od takve osobe nema koristi u ničem. Samo štete. I takvih smo do sad imali napretek u Saboru i politici općenito.

Nemrem vjerovati da je ovo pri svijesti, bez prisile, govorila u kameru. Samo ako je bila na drogama ili je stand up, može se opravdati. Ili ako je to prilog za news bar.
Ovakve izjave kao na videu su ono što će POKOPATI Most ako dođe do ponovnih izbora. Mostaši su naivni ko sobarice ako puštaju svoje članove da ovako lupetaju u javnosti. Ako dođe do ponovnih izbora ovakve stvari će se vrtiti na TV 24/7 i... baj baj Most.
Marina Fiume is online now  
Old 26.11.2015., 13:25   #64
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Maguće je kritizirati svaku stranku i ne samo stranku. Ali meni naprimjer izgleda da puno agresivnije navijaju i napadaju simpatizeri SDPHDZ a i neki forumaši koji se predtavljaju neutralnima a već u pola posta krenu žestoko navijati za jednu od aždajinih glava.
Na ovom podfurmu oduvijek sam potpuno iskren: uvijek izlazim na izbore i do pred kraj devedesetih godina prošlog stoljeća glasao sam za HSLS (nisam imao pravo glasa jedino na prvim parlamentarnim izborima 1990. godine). Onog časa kad sam shvatio da je Račanov SDP jedina prava opozicija (koju neće moći lako razbucati ili kojima neće moći kupiti onoliko zastupnika koliko im treba) onakvom HDZ-u (smatram se archenemyjem HDZ-a od samog početka) počeo sam glasati za njih. Milanović me razočarao nakon godinu dana mandata i otad više ne glasam za SDP (nego protestno dajem glas manjim strankama, ORAH-u, a na posljednjim izborima glasao sam za Pametno).

Do prije par tjedana smatrao sam da je naša dužnost glasati za treću opciju kako bi zemlja krenula naprijed (i to sam i učinio). Izazove li Most nove izbore smatrajući da će na njima osvojiti više mandata, opet ću dati glas SDP-u (jer ću tad smatrati da je ova hipsterska treća opcija ustvari lažna i da je stoga naša dužnost opet glasati za manje zlo; a glasanje za treću opciju ostaviti za priliku u kojoj će se moći pojaviti nova treća opcija nakon što se ova ispuše).


Bez obzira na svoje osobne (ne)simpatije prema određenim političkim opcijama, prilikom pisanja na forumu uvijek se vodim interesima zajednice i trudim se biti što objektivniji (ne uspijeva mi baš uvijek ). Uz nesnošljivost prema različitima izrazito sam "alergičan" na populizam svake vrste (a Most trenutno također jaše na valu izrazitog populizma). Čak i ti koja ne spadaš u jako ostrašćene simpatizere Mosta govoriš o "aždajinim glavama", implicirajući suučesništvo u zločinu i (ravnomjernu) podjelu krivnje. A to je najobičniji jebeni populizam (i to onaj po mom mišljenju najopasniji, relativizirajući!) koji, svom našem nezadovoljstvu usprkos, nema utemeljenje u stvarnosti.

Kao što već više puta napisah: Hrvatskoj kronično treba objektivnosti (u ocjenjivanju pojedinaca, političkih stranaka, povijesnih događaja ...).

I ne, nisan uvik kontra.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 26.11.2015., 13:49   #65
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
...bi Petrovu zabranila da prenese ono što mu je Petrina sam rekao?
Ne kužim koja je njezina poanta? Čovjek je rekao što je od Petrine čuo, u čemu on laže, u čemu je tu za nju problem?
Ili skandal, što?
Bit će da je ipak u njezinoj slobodnoj interpretaciji tog intervjua.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Old 26.11.2015., 13:56   #66
Ova iz Virovitice ne samo da priča o pizdarijama nego se još i zalaže za emocionalne manipulacije žena nad muškarcima.

Brisat pod hitno s neta.
JustOnPaper is offline  
Old 26.11.2015., 14:17   #67
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Ova iz Virovitice ne samo da priča o pizdarijama nego se još i zalaže za emocionalne manipulacije žena nad muškarcima.

Brisat pod hitno s neta.
Too late, već smo skinuli video.
Marina Fiume is online now  
Old 26.11.2015., 14:23   #68
I dok psi laju, novinari kopaju zadnju osobnu izjavu i svjetonazor s dna kace, dok traži ono što Most uopće ne stavlja u fokus - karavane s najvažnijim pitanjima oko sadržaja kojima će se baviti vlast u hrvatskoj budućnosti, gotovo nezamjećeno prolaze:
http://www.tportal.hr/vijesti/parlam...kava-live.html
Ah, da zaboravio sam. To nije važno, niti vrijedno komentara. Nego nečiji privatni stavovi, "zašto se još nisu odlučili" ili "zašto zasjedaju ko AVNOJ", mogli su to cap-cap prerezati i svi na janjetinu...
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Old 26.11.2015., 14:58   #69
Quote:
štancer kaže: Pogledaj post
I dok psi laju, novinari kopaju zadnju osobnu izjavu i svjetonazor s dna kace, dok traži ono što Most uopće ne stavlja u fokus - karavane s najvažnijim pitanjima oko sadržaja kojima će se baviti vlast u hrvatskoj budućnosti, gotovo nezamjećeno prolaze:
http://www.tportal.hr/vijesti/parlam...kava-live.html
Ah, da zaboravio sam. To nije važno, niti vrijedno komentara. Nego nečiji privatni stavovi, "zašto se još nisu odlučili" ili "zašto zasjedaju ko AVNOJ", mogli su to cap-cap prerezati i svi na janjetinu...

već je iskomentirano. nije juga to usplila napravit, nije tuđman (on je bar bija njuška pa bi se nasmija svakom ko bi počeja pričat o tome) a pogotovo nisu mogli račan, sanader i milanović iako su HSSovci bili u 3 vlade i sve tri su obećavale to napravit (račan i 2x sanader). tako neće ni petrov. odnosno neće u onom stupnju u kojem očekuju nacionalpopulisti. tito je možda moga (iako i to sumnjan) al je umra 2 godine prije konfrencije u riju

odnosno da sumiramo - ni kune od italije nećemo vidit. a za naftu/plin san već odgovarija na prošloj stranici


Quote:
pojasa i vlada Zorana Milanovića je to apsolutno odbila, nakon toga je gospođa Tomašić u EP postavila pitanje oko proglašenja isključivog gospodarkog pojasa i tu smo vidjeli da postoji pozitivan odgovor tadašnje europske povjerence da je Hrvtska u mogućnosti ići na takav korak ali da je pitanje ribarstva i zajedničkog ribarenja ono što moramo dogovarati sa članicama EU.
papundek1981 is offline  
Old 26.11.2015., 15:06   #70
Trolovima koji laprdaju o biranju strane:

Strana je izabrana - strana poštenja, odgovornosti, hrabrosti u izvršavanju dužnosti.

Možda vam ta strana nije poznata, ali upoznati ćete ju.

Kad HDZ i SDP izaberu tu stranu pregovori će biti završeni.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Old 26.11.2015., 15:16   #71
Quote:
''Mi još ne kažemo rečenicu do kraja, a HDZ i SDP već na sve pristaju. To je postalo smiješno.

Oni ne pristaju na 100, nego na 105 posto reformi'', kaže za Večernji list Ružica Vukovac, članica Nacionalnog vijeća i pregovaračkog tima Mosta. Prema njezinim riječima, Zoran Milanović je već na prvom sastanku pitao njihove pregovarače koja ministarstva žele, doslovno rekavši – birajte!

Mogli su, doslovno, birati fotelje.

''Da smo pristali na Milanovićevu ponudu, postali bismo dužnosnici na bitnim funkcijama u državi i lagano nestali. Hrvatska scena je vidjela kako su prošli HSS, HSLS i Laburisti. Međutim, mi ne želimo biti uhljebi i samo jedna u nizu strančica'', kaže Vukovac. Na upit hoće li Most i nadalje inzistirati na širokoj koaliciji, ona je odgovorila da, kada bi i jedni i drugi stavili karte na stol, ne bi više bilo razloga da ne sjednu zajedno. Pokaže li se, rekla je, da su doista obje stranke za reforme, onda neće biti razloga za odbijanje Vlade stručnjaka, jer je kriza prevelika.
Svaka čast forumašima koji žele ovakvog premijera. Da niti ne propitkuju koga bi MOST mogao postaviti u ta ministarstva.
TheSuper is offline  
Old 26.11.2015., 15:25   #72
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Svaka čast forumašima koji žele ovakvog premijera. Da niti ne propitkuju koga bi MOST mogao postaviti u ta ministarstva.
da stave onu pametnicu iz virovitice opet je bolje nego recimo arsen bauk
papundek1981 is offline  
Old 26.11.2015., 16:02   #73
Quote:
mala srecica kaže: Pogledaj post

jedini koji valja iz mosta je PETRINA, čovjek je sirovina ali je ljudina
nisi ti ni glasala za most. petrinu, prgometa, i one dvi tuke
tigric is offline  
Old 26.11.2015., 16:05   #74
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
A šta reći na taj članak i takav naslov?

Umisto da je novinarka rekla "ja se ispričavam, ali Petrina je zaista izjavio to što je izjavio, druga je stvar što on to opovrgava Petrovu, ja to neznam" , ona ustvari proklinje Petrova na najjače

koja orkestrirana paljba prgometa, petrine i milanovićevih medija

STRAH JE U ZORANA VELIK
tigric is offline  
Old 26.11.2015., 16:22   #75
Odjavljujem sa ove teme i opcenito sa politike jer jednostavno nema smisla. U sustini je to mlacenje prazne slame i gubitak vremena, a i daleko smo mi od potrebne kriticne svijesti za promjenama u drustvu. Valjda je svima jos dovoljno dobro, te nisu gladni i zedni, pa se zadovoljavaju sa postojecim sustavom i stanjem u drustvu.

Vox populi vox Dei......, samo se ponizno pitam da li i Bog vise moze razumjeti sto bi htjeli. Da sam na njegovom mjestu, davno bi vec digao ruke od tog naroda.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 26.11.2015., 17:12   #76
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Odjavljujem sa ove teme i opcenito sa politike jer jednostavno nema smisla. U sustini je to mlacenje prazne slame i gubitak vremena, a i daleko smo mi od potrebne kriticne svijesti za promjenama u drustvu. Valjda je svima jos dovoljno dobro, te nisu gladni i zedni, pa se zadovoljavaju sa postojecim sustavom i stanjem u drustvu.

Vox populi vox Dei......, samo se ponizno pitam da li i Bog vise moze razumjeti sto bi htjeli. Da sam na njegovom mjestu, davno bi vec digao ruke od tog naroda.


Hrvati se jako boje promjena, što jje ironično za narod koji je u 20. stoljeću promijenio 5 država i 4-5 društvena uređenja.



Što je najgore svijet se ubrzano mijenja, usporediti svijet 2015. vs 2010. je blasfemija i Hrvate se malo pita, a većina još živi u 70-ima i mastodontskim tvornicama koje će ljudima "dati" posla.
JustOnPaper is offline  
Old 26.11.2015., 17:39   #77
Zasad (još uvijek) podrška Mostu, njihovim zahtjevima i njihovoj ustrajnosti.
Bilo je već komentara da se odavno zna za koga je Most i da će to biti vidljivo ovog četvrtka, vidjeli smo da nije.

Neka na pristaju na ucjene, a ako kompromis znači ne inzistirati na promjenama i prodati se, onda kao takav nije poželjan i ne mora postojati.
Vidjet ćemo kako će biti dalje, u svakom slučaju pozdravljam daljnje pregovore i dogovore.
Neizmjeran je gušt gledati pečenje Milanovića i Karamarka koji ne mogu skupiti i kupiti većinu pa su malo izbačeni iz takta.

Također pohvala inicijativi Podolnjaka za smanjenjem prava političarima, sa čime su se dvije glavne stranke i ranije slagale, ali eto gospođa Milanka Opačić jednostavno nije vidjela smisao u tome da se ona odriče dijela svoje plaće, dok drugima govori da stegnu remen.

Za solidarnost ta "stručna osoba" nikada nije čula.

Quote:
preatorian kaže:
a i daleko smo mi od potrebne kriticne svijesti za promjenama u drustvu. Valjda je svima jos dovoljno dobro, te nisu gladni i zedni, pa se zadovoljavaju sa postojecim sustavom i stanjem u drustvu.
Istina.
I dalje je slika poželjnog političara u glavama mnogih- podrugljivi frajer, koji pristaje na kompromise (čitaj spreman je prodati se, jer to je tako politički), a vrhunac je očekivanja umijeće 'spustiti drugima'. To je bitnije od bilo kakve sposobnosti. Pritom mislim i na razno razne igrače koje HDZ imao i koje SDP ima.

Samo me veseli da će i navici kraj, ako se nećemo sami prisiliti, bit će kontrole izvana.
zoya85 is offline  
Old 26.11.2015., 17:47   #78
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post

Također pohvala inicijativi Podolnjaka za smanjenjem prava političarima, sa čime su se dvije glavne stranke i ranije slagale, ali eto gospođa Milanka Opačić jednostavno nije vidjela smisao u tome da se ona odriče dijela svoje plaće, dok drugima govori da stegnu remen.

Za solidarnost ta "stručna osoba" nikada nije čula.
Place politicara uopce nisu problem. Ta placa za takav tip posla jest ekstremno niska.


Druga je stvar, nas mentalitet gdje je politika biznis nerada, i ono kljucno produktivnost odnosno neproduktivnost istih.

Rade cu platiti sposobnoga 30 000 kuna koji ima znanja nesto napraviti i napravit ce, nego nesposobnjakovica za 6000 kuna koji ce prodavati mantre solidarnosti.

A nemojmo se zavaravati, "prodavacica" po konzumu ce uvijek biti sirotinja.
unknown99 is offline  
Old 26.11.2015., 17:49   #79
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Place politicara uopce nisu problem. Ta placa za takav tip posla jest ekstremno niska.


Druga je stvar, nas mentalitet gdje je politika biznis nerada, i ono kljucno produktivnost odnosno neproduktivnost istih.

Rade cu platiti sposobnoga 30 000 kuna koji ima znanja nesto napraviti i napravit ce, nego nesposobnjakovica za 6000 kuna.

A nemojmo se zavaravati, "prodavacica" po konzumu ce uvijek biti sirotinja.

Mislim da nitko normalan ne može biti protiv smanjenja broja saborskih zastupnika na max 100.
Nemam problema sa visinom plaća sve dok obavljaju posao.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 26.11.2015., 18:00   #80
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko normalan ne može biti protiv smanjenja broja saborskih zastupnika na max 100.
Nemam problema sa visinom plaća sve dok obavljaju posao.
Samo ne nasjedam onima koji pocnu drobiti kako ce se "solidarizirati" i spustiti si place, da im pohitam u sretni zagrljaj dajuci im glas.
To smanjenje je u apsolutnoj sumi toliko zanemarivo da pricati o tome postaje besmisleno. Citav ostali niz je zapravo kljucan.

Jasno je, da ispod odredene cifre novaca se ne budim. Pa tako nemam problem ni da se odgovorne ljude plati, niti da ce odredene strucnjake privuci tako nesto da ostave dobre biznise i uhvate se u kostac s problemima. Onda ostaje, da se kokosari koji svojim kapacitetima bi i jedva cistili, guraju prostituirajuci politiku u biznis i grebaju se za jeftina saborska mijesta dajuci da postaju obicne lutke i marionete.
Odlucili smo se za kapitalizam, zar ne. Pa i MOST naginje tome. Odlicno, dakle evo ti novci, odradi posao kako spada. Strucne ljude se placa.
Ne prodaju mantre o solidarnosti s blagajnicama.

Nemam nista protiv u smanjenju i racionalizaciji koja bi digla efikasnost. No isto tako, zanima me, kakav je prijedlog MOST-a oko novog izbornog zakona sa regijama u igri. Jer tada bi trebalo biti i izbornih jedinica, koliko i regija.
unknown99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.