Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Vesna Pusić je na političkoj sceni...
pozitivna pojava 12 19.05%
negativna pojava 51 80.95%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 11:58   #61
Oduvijek sam se iskreno divio njenoj osebujnosti...od pokušaja krađe nekretnine od neposrednih susjeda, preko prijetnji neisplatom mirovina do odbijanja razgovora sa silovanim ženima dok po svijetu zagovara prava istih... danas je ipak stavila biser na krunu

Demografska obnova može značiti direktni teror nad građanima

U normalnom društvu demografska obnova je temelj ekonomske i cjelokupne strateške nacionalne politike, kod nas je , po Pusički - teror, a demografsku obnovu treba svesti na "Povezivanje s našim ljudima koji su u znanosti, i s umjetnicima, a da bi se povezali s našim znanstvenicima i umjetnicima"

Go Vesna, go !

Zadnje uređivanje hr1u00 : 13.01.2016. at 12:39.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:25   #62
Quote:
Bismarck13 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zasto se ne podržava hrvatski kandidat za UN, pretpostavljam da oni koji su kontra bi radije na tom mjestu vidjeli predstavnika Srbije

Stvar je u tome da je prijedlog odrađen mučki i kukavički.
Žena nema nikakvu podršku u narodu, nema podršku niti predsjednice, a oni su ju, kako je već tu nekoliko puta opisano predložili na silu.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:32   #63
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam se iskreno divio njenoj osebujnosti...od pokušaja krađe nekretnine od neposrednih susjeda, preko prijetnji neisplatom mirovina do odbijanja razgovora sa silovanim ženima... danas je ipak stavila biser na krunu

Demografska obnova može značiti direktni teror nad građanima

U normalnom društvu demografska obnova je temelj ekonomske i cjelokupne strateške nacionalne politike, kod nas je , po Pusički - teror, a demografsku obnovu treba svesti na "Povezivanje s našim ljudima koji su u znanosti, i s umjetnicima, a da bi se povezali s našim znanstvenicima i umjetnicima"

Go Vesna, go !
Covjece koje one prosere ima, za ovako nesto zaista treba bit talentiran.

I onda se jos netko pita - zasto ne podrzati kandidaturu ovakve kreature?

Nista, treba jednostavno ignorirati tu kandidaturu kada je vec poslana, i tihom diplomacijom, iza kulisa, bez medijske pompe, dati do znanja da nova vlada ne podupire ovu kandidaturu, i onda ce se ona urusit sama od sebe. Mislim da je i Vesna toga sama svjesna, da nece imati nikakvu podrsku od strane nove vlasti, pa onda radi toga i dobiva napadaje frustracije u vidu ovakvih izjava.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:34   #64
Quote:
Bismarck13 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zasto se ne podržava hrvatski kandidat za UN, pretpostavljam da oni koji su kontra bi radije na tom mjestu vidjeli predstavnika Srbije
Ja razumijem.
Zašto bi je podržao itko tko uopće nije bio ni uključen u politički i društveni dijalog o odabiru takvog kandidata ?
Tko ju je jedostrano i autoritativno kandidirao nek je i podržava, od onih čije se mišljenje ili barem razgovor o temi nije ni tražio ne treba očekivati niti podršku.
Dapače , cijele institucije i segmenti društvenog, intelektualnog, stručnog i političkog života su bili grubo izostavljeni jer rasprave nije ni bilo jer bi bila kontraproduktivna za samo-kandidiranu gospođu.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:38   #65
Inace, gledam rezultate ove ankete, i mislim da jos do sada na ovome forumu, a dugo sam na njemu, nije postojao takav "konsenzus" oko nekog pitanja, oko neke osobe, kao kod pitanja Vesne Pusic kao kandidata za glavnu tajnicu UN-a.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:42   #66
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Ja razumijem.
Zašto bi je podržao itko tko uopće nije bio ni uključen u politički i društveni dijalog o odabiru takvog kandidata ?
Tko ju je jedostrano i autoritativno kandidirao nek je i podržava, od onih čije se mišljenje ili barem razgovor o temi nije ni tražio ne treba očekivati niti podršku.
Dapače , cijele institucije i segmenti društvenog, intelektualnog, stručnog i političkog života su bili grubo izostavljeni jer rasprave nije ni bilo jer bi bila kontraproduktivna za samo-kandidiranu gospođu.
Da je bilo icega od ovoga sto spominjes, njezina kandidatura ne bi prosla ni u najludjim snovima, prema tome sasvim je jasno zasto nije bilo siroke intelektualno-strucne i drustveno-politicke rasprave. Koliko se sjecam, nije bilo niti jedne jedine emisije na javnoj televiziji, poput recimo Otvorenog, u kojoj bi se raspravljalo oko ovako velikog pitanja. Nego je to napravljeno u tisini, iza ledja, da nitko nije niti znao, nesto su malo mediji pisali da bi se vjerojatno nju moglo kandidirat i onda - bum. Najedamput na jednoj od sjednica Vlade Milanovic objavi kako Vlada podrzava kandidaturu Vesne Pusic. Onako, izvedra neba.

Prema tome, jasno je zasto je to napravljeno tako u tisini, i sada treba isto tako u tisini nova vlast ovu kandidaturu sabotirati, i sve ce bit kako treba.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:44   #67
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam se iskreno divio njenoj osebujnosti...od pokušaja krađe nekretnine od neposrednih susjeda, preko prijetnji neisplatom mirovina do odbijanja razgovora sa silovanim ženima dok po svijetu zagovara prava istih... danas je ipak stavila biser na krunu

Demografska obnova može značiti direktni teror nad građanima

U normalnom društvu demografska obnova je temelj ekonomske i cjelokupne strateške nacionalne politike, kod nas je , po Pusički - teror, a demografsku obnovu treba svesti na "Povezivanje s našim ljudima koji su u znanosti, i s umjetnicima, a da bi se povezali s našim znanstvenicima i umjetnicima"

Go Vesna, go !
Nije da me baš puno briga ali korektnosti bi trebalo napisat cijelu izjavu:
Quote:
Demografska obnova može značiti direktni teror nad građanima, a može bit i pozitivan projekt
Pa dalje:
Quote:
- Demografska obnova kao kategorija zvuči neutralno, ali stvar je na koji način tome pristupite - rekla je Pusić.
Quote:
- Teror je zabrana osobnih sloboda, ulazak države u privatnu sferu svakog građanina, koga ćete voljeti, hoćete li imati djecu, što ćete učiti u školama. Jedan pristup je zabrana abortusa i zabrana spolnog odgoja u školama. Sve je moguće. To znači da ako se dogodi da se abortus zabrani, to uvijek znači ilegalne abortuse - kazala je Pusić i dodala da demografska obnova može značiti i provođenje spolnog i građanskog odgoja u šklama, sloboda izbora.
Ne znam baš da je ovo toliko skandalozno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:44   #68
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Covjece koje one prosere ima, za ovako nesto zaista treba bit talentiran.

I onda se jos netko pita - zasto ne podrzati kandidaturu ovakve kreature?

Nista, treba jednostavno ignorirati tu kandidaturu kada je vec poslana, i tihom diplomacijom, iza kulisa, bez medijske pompe, dati do znanja da nova vlada ne podupire ovu kandidaturu, i onda ce se ona urusit sama od sebe. Mislim da je i Vesna toga sama svjesna, da nece imati nikakvu podrsku od strane nove vlasti, pa onda radi toga i dobiva napadaje frustracije u vidu ovakvih izjava.
ko vas je.. samo vi cvilite, uostalom Makevijalizam ste vi veliki domoljubi uveli u život ove države
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:46   #69
Vidi vas zlobnika. Kaj niste u našim medijima vidjeli kako je Vesnica super i progresivna.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:48   #70
Na stranu sad stranačka pripadnost i naklonjenost po tom (striktno hrvatskom) ključu, ali realno -Vesna Pusić jednostavno nema reference ni iskustvo za posao. I to je sve.

Njena karijera na prilično ili totalno beznačajnom ( u svjetskim okvirima ) sveučilištu i fakultetu -nije ni po RH mjerilima neka jako uspješna i akademski vrijedna. Rad u NGO i u politici -također bez nekih velikih i spomena vrijednih dostignuća. Nije da želim sad umanjiti i pljuvati njenu karijeru, ali zaista ona realno nema reference za taj posao.

Da budem iskren -nisam baš ziher da ga itko u RH ima. Nemojte me sad njeni politički protivnici popljuvati, ali realno gledano -KGK bi u teoriji imala puno više argumenata za dobiti tu poziciju. Čak i dio naših europarlamentaraca, moguće Picula prije svih -također ima, gledano CV, puno ozbiljniju mogućnost i stečeno znanje za tako što...
Netko tko nikada nije radio u ničemu sl UN-u i općenito globalnim organizacijama - jendostavno nema dovoljne reference za taj posao (tj. -možda ima netko tko je izuzetno akademski i na druge načine značajan u globalnom smislu...ali Pusić to jednostavno nije).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:55   #71
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Na stranu sad stranačka pripadnost i naklonjenost po tom (striktno hrvatskom) ključu, ali realno -Vesna Pusić jednostavno nema reference ni iskustvo za posao. I to je sve.
Quote:
o tome odlučuje UN a ne ti
Njena karijera na prilično ili totalno beznačajnom ( u svjetskim okvirima ) sveučilištu i fakultetu -nije ni po RH mjerilima neka jako uspješna i akademski vrijedna. Rad u NGO i u politici -također bez nekih velikih i spomena vrijednih dostignuća. Nije da želim sad umanjiti i pljuvati njenu karijeru, ali zaista ona realno nema reference za taj posao.

Da budem iskren -nisam baš ziher da ga itko u RH ima. Nemojte me sad njeni politički protivnici popljuvati, ali realno gledano -KGK bi u teoriji imala puno više argumenata za dobiti tu poziciju. Čak i dio naših europarlamentaraca, moguće Picula prije svih -također ima, gledano CV, puno ozbiljniju mogućnost i stečeno znanje za tako što...
Netko tko nikada nije radio u ničemu sl UN-u i općenito globalnim organizacijama - jendostavno nema dovoljne reference za taj posao (tj. -možda ima netko tko je izuzetno akademski i na druge načine značajan u globalnom smislu...ali Pusić to jednostavno nije).
pozdrav
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:58   #72
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Quote:
- Teror je zabrana osobnih sloboda, ulazak države u privatnu sferu svakog građanina, koga ćete voljeti, hoćete li imati djecu, što ćete učiti u školama. Jedan pristup je zabrana abortusa i zabrana spolnog odgoja u školama. Sve je moguće. To znači da ako se dogodi da se abortus zabrani, to uvijek znači ilegalne abortuse - kazala je Pusić i dodala da demografska obnova može značiti i provođenje spolnog i građanskog odgoja u šklama, sloboda izbora.
Ne znam baš da je ovo toliko skandalozno.
Kakve veze zabrana abortusa i spolnog odgoja može imati s demografskom obnovom? Zar se ona tako radi? Gdje to? Čime bi se to u projektima nekakve demografske obnove ulazilo u privatnu sferu? Kakve veze Građanski odgoj ima sa svim navedenim?
Bezobrazno izmišlja te trola javnost.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:01   #73
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
pozdrav
Pozdrav i tebi Vesna

Ovo je forum, raspravljamo, jel? Ili se o ovome ne bi trebalo raspravljati? Vesna Pusić nema reference i znanja biti GT UN-a...slobodno argumentiraj suprotno ako možeš.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:08   #74
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Kakve veze zabrana abortusa i spolnog odgoja može imati s demografskom obnovom? Zar se ona tako radi? Gdje to? Čime bi se to u projektima nekakve demografske obnove ulazilo u privatnu sferu? Kakve veze Građanski odgoj ima sa svim navedenim?
Bezobrazno izmišlja te trola javnost.
Za sada se ne bi određivao oko zabrane pobačaja jer to još nije na tapetu ali kako stvari stoje neke zakonske promjene se najavljuju ali koje i kakve vidjet ćemo a imamo i temu o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=836434&page=131
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:08   #75
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nije da me baš puno briga ali korektnosti bi trebalo napisat cijelu izjavu:


Pa dalje:



Ne znam baš da je ovo toliko skandalozno.
Dragi moderatoru,

Molim te da nepristrano i nekritički još jednom razmotriš moj post pa primjetiš da sam lijepo i korektno stavio uz naslov i link na cijeli tekst !
Hvala

PS. Molim te da prihvatiš jednu zdravorazumsku i korektnu elementarnu logiku a to je da nikad i nigdje u demokratskim društvima demografska obnova ni pod razno ne može biti teror !
I da također, demografska obnove ne može biti "povezivanje umjetnika i znanstvenika", kao ni da demografska obnova nikad i nigdje nije neutralan pojam već osnovni pojam elementarne ekonomske i društvene strateške politike !
takvu ludost je moguće izreći samo u RH...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:15   #76
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi Vesna

Ovo je forum, raspravljamo, jel? Ili se o ovome ne bi trebalo raspravljati? Vesna Pusić nema reference i znanja biti GT UN-a...slobodno argumentiraj suprotno ako možeš.
odgovor je pod tvojim Quotirano, još jednom:

Quote:
o tome odlučuje UN a ne ti
a ovo "pozdrav" sam upisao samo zato što se nošto mora upisati, ianče forum neće da primi komentar, bolje upotrebi mozak prije nego pišeš koješta
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:19   #77
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Za sada se ne bi određivao oko zabrane pobačaja jer to još nije na tapetu ali kako stvari stoje neke zakonske promjene se najavljuju ali koje i kakve vidjet ćemo a imamo i temu o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=836434&page=131
Puhanje na hladno i trolanje javnosti. Prateći što je Ante Čorušić govorio zadnjih godina, a sjećam se da je govorio i o praksi bolnice u kojoj radi, o "zabrani abortusa" nema ni govora.

Opet, kakve to veze ima s demografskom obnovom i kakve veze s nekim mogućim projektima demografske obnove ima Spolni odgoj u školama, Građanski odgoj u školama, kao i općenito "zabrana osobnih sloboda, ulazak države u privatnu sferu svakog građanina, koga ćete voljeti, hoćete li imati djecu, što ćete učiti u školama"?
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:24   #78
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
odgovor je pod tvojim Quotirano, a ovo pozdrav sam upisao samo zato što se nošto mora upisati, ianče forum neće da primi komentar, bolje upotrebi mozak prije nego pišeš koješta


Ajde pokušaj još jednom s razumjevanjem shvatiti ovu rečenicu:
"Vesna Pusić nema reference i znanja za poziciju GT UN-a. Njena biografija, akademski i politički rad nisu ni približno na razini potrebnoj za takvu poziciju".

Također, još jedna rečenica koju bi trebala pokušati shvatiti jer je prilično jednostavna: " ovo je forum. po default-u na forumu se raspravlja o koječemu, a u skladu s tim tvoja izrazito priglupa rečenica i izjava -o tome odlučuje UN, a ne ti - jednostavno je promašena i besmislena s obzirom na medij i stranicu na kojoj trenutno pišeš"

Ako ti treba edukacija o još čemu -slobodno se javi , a ako ne -mođda da pokušaš iole razumno i logično objasniti i argumentirati po čemu je V.P. kvalificirana za poziciju. Pogotovo u srazu sa biografijom trenutnog glavnog tajnika, ili njene trenutne "konkurencije". Ako ne možeš -ne zamaraj sve na forumu sa svojim glupostima i patroniziranjem.
(ima li išta iritantnije od osobe koja ne može poduprijeti svoju tvrdnji i još k tome patronizira..?)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:27   #79
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Dragi moderatoru,

Molim te da nepristrano i nekritički još jednom razmotriš moj post pa primjetiš da sam lijepo i korektno stavio uz naslov i link na cijeli tekst !
Hvala

PS. Molim te da prihvatiš jednu zdravorazumsku i korektnu elementarnu logiku a to je da nikad i nigdje u demokratskim društvima demografska obnova ni pod razno ne može biti teror !
I da također, demografska obnove ne može biti "povezivanje umjetnika i znanstvenika", kao ni da demografska obnova nikad i nigdje nije neutralan pojam već osnovni pojam elementarne ekonomske i društvene strateške politike !
takvu ludost je moguće izreći samo u RH...
jesam li ja nešto krivo napisao osim da se izvlačenje polovice rećenice iz neke izjave može tumačit sasvim različito od cijele rećenice i stoga bih se sa pravom mogao zapitat zašto si stavio samo taj dio rećenice a ne cijelu??? Misliš da je nekorektno stavit punu informaciju?? Ja mislim da nije nego naprotiv puna informacija je poželjna.

I jesam li ja možda spomenuo kakav teror i je li ovo tema o demografskoj obnovi??
Kad već pitaš svatko je slobodan zaključit je li nešto teror ili ne ako tome prethodi nekakva zakonska zabrana ili ograničenje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:40   #80
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Za sada se ne bi određivao oko zabrane pobačaja jer to još nije na tapetu ali kako stvari stoje neke zakonske promjene se najavljuju ali koje i kakve vidjet ćemo a imamo i temu o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=836434&page=131
Tak sad vidio, zašto su na linku dvije različite teme spojene? Kakve veze te teme i imaju jedna s drugom? Je li to zato što Vesni Pusić imaju veze?
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.