Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 21:55   #461
Da 132 i 133 su tu ako bude po stanju mogli bi uskoro u zrak u palicu Jagodića i Milatovića.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:00   #462
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Moguli biti prost?

Dok su pod garancijom reklamacije i reklamacije su konstantne pa se održavanje odvija rigorozno.

Nakon isteka garancije se poseže ovom drugom po stanju.
To je uvijek tako, mislim dok je stroj pod garamcijom uvijek ga dovedeš do dopuštenog maksimuma jer ako je greška tu ona će vrlo brzo biti vidljiva ( krivulja kade), a tu trošak onda nije tvoj nego od druge strane

Imate možda konkretno kakav primjer gdje ste održavanjem po stanju uspjeli postići jednaku pouzdanost kao održavanjem po planu, a da ste dosta ili drastično smanjili vrijeme održavanja ili novčano postigli veće uštede ?
__________________
Pravopisne greške zanemarite. Po forumima pišem kad uhvatim nešto malo slobodnog vremena i živo mi se fućka hoće li pisati zrakoplov ili zraplokov. Koje mi slovo prvo dođe pod prste to će i ostati......
iks3m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:07   #463
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Da 132 i 133 su tu ako bude po stanju mogli bi uskoro u zrak u palicu Jagodića i Milatovića.
Znači spremni su?
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 08:45   #464
iks3m, njegova pitanja i zabrinutost podsjeća na neke ranije zabrinute "forumaše" (heston i drugi).
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:51   #465
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
iks3m, njegova pitanja i zabrinutost podsjeća na neke ranije zabrinute "forumaše" (heston i drugi).

Ovo je virtualni forum kolega. Mogu biti zabrinut zbog obitelji, prijatelja, zdravlja, posla, konkurencije, procesa uvođenja novih linija i slično, ali zbog virtualnog foruma i onoga što se događa ovdje ili tema o kojima se piše nikada. Ako se to ikada dogodi bježim s njega u stvarnost brže nego kriminalac od američke policije

Tu sam jer volim zrakoplovstvo i volim kako čuti, priupitati druge, tako i podjeliti svoje mišljenje i možda ga korigirati i nadopuniti ako sam imao krivu logiku i razmišljanje o nečemu.

Bio bih zabrinut jedino možda u situaciji da smo svi udruženi u nekakav NGO, pa se bavimo prikupljanjem sredstava, lobiranjem i kreiranjem javnog mišnjenja preko PR-a u procesu zamjene Mig-21 da HRZ-u treba isključivo NOVI, taj i taj zrakoplov kao jedino pravo dugoročno rješenje, no nismo pa se ni ne mogu brinuti oko toga
__________________
Pravopisne greške zanemarite. Po forumima pišem kad uhvatim nešto malo slobodnog vremena i živo mi se fućka hoće li pisati zrakoplov ili zraplokov. Koje mi slovo prvo dođe pod prste to će i ostati......
iks3m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:29   #466
Quote:
iks3m kaže: Pogledaj post
@an_02

HVALA !!!

Ne znam kako al nikad nisam pronašao sliku na forumu Vidio na videima hrpu puta jesam al sliku kao sliku nikada
Eh, malo se jače udri Bilo ti je i specijalizirane litarature na tvome kiosku i tvome jeziku. Ts, ts, ts... U jedinom stalnom zrakoplovnom časopisu na cijelom području koje razumije hrvatski.
Fishbed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:03   #467
@ Fishbed

Kolega, ako treba i krv svoju dajem sa sreću tvoju. ( ) ^ 99 . Valja ?

A promaknulo mi nažalost, nekad imam više vremena nekad manje pa ne stignem pohvatat sve, a nije da mi je to posao da svakodnevno pratim što se događa po pitanju HR Mig-21.

Btw, može li netko možda reći koliko je realno napravljena simulacija Mig-21 zrakoplova u DCS-u ako je imao iskustva ?

https://www.digitalcombatsimulator.c...anes/mig21bis/
__________________
Pravopisne greške zanemarite. Po forumima pišem kad uhvatim nešto malo slobodnog vremena i živo mi se fućka hoće li pisati zrakoplov ili zraplokov. Koje mi slovo prvo dođe pod prste to će i ostati......
iks3m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:16   #468
Hrvatska

Hrvatska ima 8 aviona s kojima može učinkovito obavljati PZO zadaće i zadaće u sklopu NATO u zračnom prostoru RH, Hrvatska još ima 4 aviona za uvježbavanje i redovno školovanje osoblje EBA.

To je jedino važno.


Ostalo je politika i podmetanja iz ovih onih razloga.

O&A
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:35   #469
Hrvatska to može 'raditi' od zore do sumraka, a od sumraka do zore nas čuva tko? Sv. Stošija, Sv. Duje, možda Quentin Tarantino.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 11:43   #470
Od svih jednosjeda jedino nisam nigdje mogao naći naoružanog na DBD-u br. 134!
Možda mi je negdje promaklo neznam
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:31   #471
Čestitam mom prijatelju Krešimiru, neka mu je preobuka i njemu i Šimi sa srećom i uspjehom.



Quote:
U organizaciji Središta za obuku HRZ-a i PZO-a „Rudolf Perešin“ 13. veljače 2017. u vojarni „Pukovnik Mirko Vukušić“ u Zemuniku započeo je teorijski dio preobuke pilota na borbeni avion MiG-21.

Natporučnici Krešimir Oštrić i Šime Alić, pripadnici 18. naraštaja vojnih pilota, nekoliko godina stjecali su iskustvo kao nastavnici letenja u Eskadrili aviona 93. zrakoplovne baze, a od danas će školski turboelisni avion Pilatus PC-9M zamijeniti borbenim avionom MiG-21.

Kroz tri tjedna teorijske nastave na tehničkoj učionici piloti će se upoznati s taktičko-tehničkim karakteristikama aviona MiG-21 što je ujedno i preduvjet za početak letačkog dijela obuke koji će se odvijati u Eskadrili borbenih aviona (EBA) 91. zrakoplovne baze.

Ovom preobukom pilota na mlazni avion nastavlja se kontinuitet osposobljavanja pilota koji čine borbenu komponentu HRZ-a i PZO-a.
Krešimir i Šime će ako sve prođe u redu biti prva dva Dalmatinca u EBA. Neka nakon MiG-21 prijeđu i na novije! Sritno.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:49   #472
sritno mularijo , nego ane kako idu radovi na resniku? dokle su dosli
orilo-gorilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:22   #473
Dečki sretno vam bilo i nadajmo se uskoro nečemu novijem i modernijem.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:10   #474
Izgleda da njihovi nadređeni vjeruju u budućnost EBA... Trebalo bi njih odmah u Aviano. I izabrati još 5-6 kolega njihovih godina ili još i mlađih.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:40   #475
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Izgleda da njihovi nadređeni vjeruju u budućnost EBA... Trebalo bi njih odmah u Aviano. I izabrati još 5-6 kolega njihovih godina ili još i mlađih.
Nesto ovako ili ...
http://www.aviano.af.mil/News/Photos/igphoto/2000604526
http://www.aviano.af.mil/News/Photos?igphoto=2000604528
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:47   #476
Na ono "ili": na školovanje
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:47   #477
Ne znam vi ostali ,ali meni je ovaj naj"zločesta guzica" od viđenih, a mogućih..
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:53   #478
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Ne znam vi ostali ,ali meni je ovaj naj"zločesta guzica" od viđenih, a mogućih..
???
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:57   #479
Quote:
donot kaže: Pogledaj post
???
Badass
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 09:44   #480
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Hrvatska to može 'raditi' od zore do sumraka, a od sumraka do zore nas čuva tko? Sv. Stošija, Sv. Duje, možda Quentin Tarantino.
Ne samo od zore do sumraka nego i isključivo u VMC (zemunički: PMU).

To je apsolutno u redu te u skladu sa povjerenim & dozvoljenim zadaćama HRZ-u od strane NATO partnera. Jedino što nadzvučna komponenta smije i može raditi je air policing, za kojim nema potrebe u IMC (SMU) i noću jer i teroristi samoubojice trebaju vedar dan e da vide ciljeve u koje se planiraju skucati. Za obaranje putničkih aviona je dovoljna kombinacija GŠ-23 i R-60, R-3 kao raketa većeg dometa i veće bojeve glave je izbačena iz upotrebe uz interni spin o modernizaciji & standardizaciji & racionalizaciji & uštedi.

Hrvatsku od napada prvenstveno čuva njena ekonomska devastacija koja je uklonila išta vrijedno vojnog osvajanja.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.