Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Kakav će ministar Barišić biti u odnosu na svoga prethodnika?
Bolji 1 4.55%
Lošiji 10 45.45%
Sve će ostati isto 11 50.00%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 10:08   #21
...

Ekipa zasutavi i pokvari kurikuluranu reformu jer "STEM područje nije dovoljno zastupljeno".

A onda, kad je u prilici doprinijeti zastupljenosti STEM područja konkretnim potezima, za vodećeg čovjeka postave nekog tko nema veze s time.

K tome, sudeći po preview, poprilično je aljkav i u tome što je dosad radio.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:12   #22
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Dajte samo naslov promijenite. Sport mu je izbačen iz resora.


Jel se zna tko će vodit taj središnji ured za sport
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:16   #23
Mislim da sam negdje pročitala da je Barišić bio Šeksov prijedlog. A kad Šeks nekoga savjetuje, onda to obično loše završi. Iz ureda predsjednice je odletio zbog afere s pomilovanjima.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:28   #24
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje pročitala da je Barišić bio Šeksov prijedlog. A kad Šeks nekoga savjetuje, onda to obično loše završi. Iz ureda predsjednice je odletio zbog afere s pomilovanjima.
Vidjet ćemo je li Plenković igrao prlajvo pa uzeo "desno orijentiranog intelektualca" koji na glavi ima cijelu mljekaru putra i kojega se bude morao riješiti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:38   #25
Mene samo zanima što HDZ ima protiv filozofije i zašto ju želi do kraja ogaditi hrvatskom narodu? Što?
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:39   #26
Ovaj neće dugo. Meni djeluje kao da Plenković o sektoru obrazovanja i znanosti nije znao puno, odnosno da ne poznaje ljude pa se oslonio na tuđi(loš) savjet.
Pritom je napravio prvi krivi taktički potez. Godinama je sektor obrazovanja i znanosti taj koji proizvodi najviše negodovanja u javnosti, novinari najviše "češljaju" isti, zaposlenici su skloni pobunama i izlasku u javnost.

Ona Mrkonjić što se spominjala je djelovala kudikamo bolji kandidat. Plenković mi djeluje kao netko tko ne prašta, pogotovo ako mu taj netko našteti pomno ispeglanom ugledu. Barišić neće trajati dulje od godine dana.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:43   #27
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Je li previše tražim ako smatram da ministar znanosti i obrazovanja treba pristojno govoriti engleski koji je svjetski jezik znanosti? Još da čujem Tepeša kako priča engleski u EU parlamentu i mogu umrijeti miran.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:49   #28
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Desnica ili krajnja desnica, meni je to isto. Udovoljavanje je odredjenoj struji u HDZ-u, a kojoj nego desnoj. Tako je to uvijek kad se dijele pozicije.

Najgore je sto je njegova uza struka zgrozena, oni koji dobro poznaju njegov rad i "djelo".
Isto ti je? Sljedeci tvoj modus razmisljanja logicki bi izveli ovo: ljevica, anarholjevica, ekstremna ljevica, ljevicarski teroristi - sve je to isto.
Iliti crno bijeli svijet.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:51   #29
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali to nije točno.

Pavo Barišić je desničar. To se recimo vidi po knjizi "Filozofija prava Ante Starčevića". Jedan je od rijetkih hrvatskih filozofa koji je desničarske provenijencije. A to što gleda samo svoj džep, pa i to je još jedna odlika u prilog tezi da je desničar. Kao i to da su se prvi radovi bavili dijalektičkim materijalizmom. To se još savršenije uklapa u profil hrvatskog desničara.
Pisanje knjige o nekom politicaru ne cini ga pripadnikom odredjene politicke "ideologije".
Po tom bi svi koji su pisali o Hitleru bili hitlerovci/nacisti.


Mozda je samo demagoski desnicar, po djelima nije. Sam je sebi ideologija.
Nema tu u Hr istinske ljevice ni desnice, svrstavanja lijevo i desno je samo populizam i bacanje prasine u oci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:07   #30
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Je li previše tražim ako smatram da ministar znanosti i obrazovanja treba pristojno govoriti engleski koji je svjetski jezik znanosti? Još da čujem Tepeša kako priča engleski u EU parlamentu i mogu umrijeti miran.
Nažalost, ne mora se govoriti engleski u EU parlamentu, govor može biti i na jeziku članice iz koje zastupnik dolazi...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:07   #31
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
katastrofalnom rejtingu hrvatskih visokih učilišta
Pa zar vi ovdje ne vidite da se za ministre baš postavljaju nesposobni i korumpirani ljudi koji će na najbolji način uništiti naše obrazovanje i visoko školske institucije (sveučilišta) kako bi mi kao nacija postali nekonkurentni i smanjila se potencijalna ''prijetnja'' od nas kao naroda.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:10   #32
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne mora se govoriti engleski u EU parlamentu, govor može biti i na jeziku članice iz koje zastupnik dolazi...
Znam, ali se potajno nadam da će se odvažiti i održati govor na engleskome kao svojedobno i Ingrid.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:10   #33
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Isto ti je? Sljedeci tvoj modus razmisljanja logicki bi izveli ovo: ljevica, anarholjevica, ekstremna ljevica, ljevicarski teroristi - sve je to isto.
Iliti crno bijeli svijet.
Nisu desnica samo sramotne rijeci Hasanbegovica.
Ovisno o tome koliko ce toga doci u javnost, uvjerit ces se u trumpovstinu Barisica.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:11   #34
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne mora se govoriti engleski u EU parlamentu, govor može biti i na jeziku članice iz koje zastupnik dolazi...
Zasto na zalost?
Hrv je jedan od 24 sluzbenih jezika u EU.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:39   #35
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne mora se govoriti engleski u EU parlamentu, govor može biti i na jeziku članice iz koje zastupnik dolazi...
Kakve to ima veze s EP?
Taj je čovjek ministar. Je li previše očekivati da pristojno govori engleski?
I zar nije čudno i zazorno da je ministar upravo toga reesora i da mu je engleski katastrofa? Kako on inače komunicira sa svjetskom znanstvenom zajednicom?
Meni je ovo porazno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:21   #36
Dečki malo smo se pogubili...

@dlapek: govorio sam o Tepešu kroz repliku A. Pudingu, a ne o Barišiću

@nasmijano nebo: na nažalost jer nećemo čuti Tepešev engleski, a ne jer je hrvatski jedan od službeni jezik u EU parlamentu...za koga me držiš?

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:51   #37
O tome kakav nam je novi ministar znanosti i obrazovanja, može se više pročitati u ovom članku.

Zapravo, ovaj članak više govori o Plenkoviću, ali tematski pripada ovdje.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:56   #38
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dečki malo smo se pogubili...

@dlapek: govorio sam o Tepešu kroz repliku A. Pudingu, a ne o Barišiću

@nasmijano nebo: na nažalost jer nećemo čuti Tepešev engleski, a ne jer je hrvatski jedan od službeni jezik u EU parlamentu...za koga me držiš?

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
sori- ne skužih
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:41   #39
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
O tome kakav nam je novi ministar znanosti i obrazovanja, može se više pročitati u ovom članku.

Zapravo, ovaj članak više govori o Plenkoviću, ali tematski pripada ovdje.
odlican clanak, malo osoban ali govori o novom ministru koji se tuzio za uvredu casti jer je pumpao predavanja iz 19 kolegija.Novinarka je objavila istinu, ali se istina od doticnog valorizira kao uvreda casti.

Quote:
Pavo Barišić drži 19 kolegija na 4 fakulteta

ZAGREB - Prof. dr. Pavo Barišić, bivši pomoćnik ministra Primorca, zacijelo je rekorder po broju nastavnih kolegija koje drži u akademskoj 2008./2009. godini.

Barišić, naime, drži čak 19 kolegija, od čega 11 obaveznih, na sveučilištima u Zagrebu, Splitu, Osijeku i Zadru. To je ukupno 450 sati po semestru, dok puno nastavno opterećenje iznosi 300 sati godišnje. Drugim riječima, Pavo Barišić ima tri puta više nastave nego što je godišnja norma.
originalni clanak iz 2008. godine

Sada se ja pitam po kojem Bologne programu je taj predavao tolike kolegije i bio na usluzi studentima?

Obicna gramzljivost i korupcija na fakultetima....
Jos jedna" lisica dovedena da cuva kokoske"......
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:56   #40
Lik optužbe protiv sebe uspoređuje s onima protiv Sokrata.
Pa dno dna izvire neprestano, govna plivaju ko odlomljene sante leda. Prvo se ona tuka Petirka uspoređuje sa Stepincem, a ovaj govnar sa Sokratom.
Neviđeno koji je to mulj.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.