Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 00:11   #1
Turbo folk, kič i njegova primjena?

Ako uzmemo "Rambovu" izjavu da je turbo folk, u definiciji turbo kao motor sa utnurašnjim sagorjevanjem, a folk kao narod, to jest ubrzano sagorijevanje naroda.

Postoji ta fraza "ne uljepšavaj", a opet zanima me kako to ne uljepšat ako oš prodat na visokoj skali? Ono sto me jos vise zanima je sto je to zapravo odlazak u kič ili u uljepšavanje?

Mislim; zar ne postoji neki kompromis oko mekoga sranja i teškoga izdrkavanja?

Al opet sjetim se, mislim ima i tih kao ekspresivnih, iz dubine, duboka duhovana i osječajna strana, koja se bez problema moze i "uljepsati" namjerno i opet stvoris dojam da je to nešto direktno od tebe, a nije..

Naprimjer ako odlucis crtati mačku, ti mos vizualno prikazati macku u smislu da ona ima usi, rep, brkove i sve ostalo (uglavnom to najcesce onda spada pod ilustraciju, oke moze biti i slikarski rješena onako u flekama al opet je na neki nacin opisna jel?), a opet mozes naslikati i krpu a da ima ono nesto "Mačkasto u sebi".

Ovo mi je vise neki flov misli koji me doveo do pitanja. Koliko često ljudi prepoznaju turbo folk? čak i oni "najčvršći" po pitanju stava ponekad pokeleknu pod kič.

Sto je za vas kič? I moze li se kič i turbo folk namjerno koristiti kao umjetnički izražaj; da li je to u neku ruku varanje ( a nekak ne bi trebalo bit, ono kič kao alat ili medij..)?

I sta mislite da li je mejnstrim umjetnost zapravo turbo folk?
VrabacOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 20:04   #2
Lightbulb Svi bi pare, niko jare.

I da i ne.
A Kind of Magic Queena je remek-djelo simfo-roka, a 23am Roberta Milesa ozbiljniji poznavatelji elektronske muzike smatraju šundom.
No i jedan i drugi uradak su sjajni programski albumi koji su označili prekretnice suvremene muzike.

Zadnje uređivanje new life : 20.03.2015. at 20:18.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:08   #3
A Kind of Magic Queena je remek-djelo simfo-roka ?
Jorgovani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.