Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 21:14   #1
Antiglobalisti

Čitao sam dosta o antiglobalistima i stalno su na vijestima, kad god se moćnici sastaju da svoje kese novaca učine još većima.Htjeo bih im se pridružiti, ali ne da bi bio na vijestima nego jer se slažem s njihovim pogledom na svijet.Nisam protiv udruživanja nacija, daleko od toga, ali globalnim trgovačkim sistemom dobijamo neuravnotežen odnos snaga među članicama. WTO pogoduje razvijenim članicama i čini njihove proizvode atraktivnim na međunarodnom tržištu i time dolazi do opadanja u poljoprivrednom sektoru mnogih država u razvoju.I opet bogati postaju bogatiji, siromašni siromašniji.I tako tu i tamo nalaze se glavne face, sjede za okruglim stolom, smješkaju se kamerama i s figama u džepovima daju obećanja od kojih slina curi.A mi sve gledamo, grickamo kokice, pravimo se da ne vidimo da svijet polako ali sigurno ide u propast.Ali prije nego se to dogodi htjeo bi provesti neko vrijeme u druženju s ljudima jednakih svjetonazora.Mogao bi sad do sutra pisati,ali treba se reći samo ono što je bitno.A to je da treba zaštititi svjetsku populaciju i ekosustav.I mogu i dalje sjediti u fotelji,prduckati i gledati TV ili lupiti šakom u stol i pokrenuti guzicu.Ako netko ima iskustva sa prosvjedima antiglobalista neka ih podjeli s nama.Možda netko zna kad i gdje se prosvjeduje idući put?
AFRIKA UNITE!
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:12   #2
A kako tumačiš utjecaj globalizma na države poput Kine, Indije ili Vijetnama? Nema sumnje da ima negativnih utjecaja, ali isto tako ima i jako puno pozitivnih utjecaja globalizacije. A zemlje koje se pogođene tim fenomenom prvenstveno trebaju gledati svjetle primjere kojih ima.
A floskule tipa bogati postaju sve bogatiji a siromašni sve siromašniji ostavi našim sindikalcima, jer jednostavno ne stoje. Makar ne na globalnoj razini.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:40   #3
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
A kako tumačiš utjecaj globalizma na države poput Kine, Indije ili Vijetnama? Nema sumnje da ima negativnih utjecaja, ali isto tako ima i jako puno pozitivnih utjecaja globalizacije. A zemlje koje se pogođene tim fenomenom prvenstveno trebaju gledati svjetle primjere kojih ima.
A floskule tipa bogati postaju sve bogatiji a siromašni sve siromašniji ostavi našim sindikalcima, jer jednostavno ne stoje. Makar ne na globalnoj razini.
Nisi li se zapitao od kuda toliki trgovački lanci u tako maloj Hrvatskoj ?
Ili od kuda tolike novogradnje?
Tko to sve kupuje i sa kojim novcima ?
Znadeš li da je preko 90 % hrvatskog bankarskog sustava u vlasništvu stranih banaka (u Sloveniji oko 30 %)
Te iste banke raspolažu našim novcem i plasiraju nam ga natrag uz lihvarske kamate, a dobit šalju u "centralu".
Također otvaraju inveticijske fondove koji pokreću novogradnju, pa ti uvale kredit, pa ti uvale hipoteku, pa ti izbiju kamate i na kraju je opet nekretnina njihova.
Što se tiče Kine i Vijetnama mislim da gledaš previše reklama.
septimije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:58   #4
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
A kako tumačiš utjecaj globalizma na države poput Kine, Indije ili Vijetnama? Nema sumnje da ima negativnih utjecaja, ali isto tako ima i jako puno pozitivnih utjecaja globalizacije. A zemlje koje se pogođene tim fenomenom prvenstveno trebaju gledati svjetle primjere kojih ima.
A floskule tipa bogati postaju sve bogatiji a siromašni sve siromašniji ostavi našim sindikalcima, jer jednostavno ne stoje. Makar ne na globalnoj razini.
Preporučam dozu informiranja i pogledat malo statistike pa vidi. A i nisam siguran da robovlasništvo di ti plate 1 dolar na dan da radiš tenisice koje se prodaju za 100€ komad spada pod pozitivan razvoj.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 14:41   #5
Quote:
septimije kaže: Pogledaj post
Nisi li se zapitao od kuda toliki trgovački lanci u tako maloj Hrvatskoj ?
Ljudi došli,kupili zemljište,sagradili dućan,u čem je točno problem?

Quote:
septimije kaže: Pogledaj post
Ili od kuda tolike novogradnje?
Ljudi žele kupiti stan,drugi ljudi ih znaju sagraditi i prodati,u čem je točno problem?

Quote:
septimije kaže: Pogledaj post
Tko to sve kupuje i sa kojim novcima ?
Ljudi koji su zaradili,naslijedili ili posudili novac,još uvijek ne vidim problem...

Quote:
septimije kaže: Pogledaj post
Znadeš li da je preko 90 % hrvatskog bankarskog sustava u vlasništvu stranih banaka (u Sloveniji oko 30 %)
Te iste banke raspolažu našim novcem i plasiraju nam ga natrag uz lihvarske kamate, a dobit šalju u "centralu".
Pa ako ti meni prodaš svoj bicikl jasno da to više nije tvoj bicikl,a banke sigurno nemaju lihvarske kamate i stvar je tvog izbora želiš li uopće koristiti bankarske usluge.

Quote:
septimije kaže: Pogledaj post
Također otvaraju inveticijske fondove koji pokreću novogradnju, pa ti uvale kredit, pa ti uvale hipoteku, pa ti izbiju kamate i na kraju je opet nekretnina njihova.
Koji to fondovi ulažu u stanogradnju i zašto bi to uopće bilo negativno?
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:18   #6
jaoj koji si ti idiot djete,pa jesi svjestan svojih nebuloza ode šta pišeš
šta se tiče antiglobalista podržavan ih i vuče i mene na ulicu odma kad ih vidim i virujen i da ću se pridružit u nekom budućem prosvjedu. onako otprilike znam da su čak neki naši anarhisti, punkeri išli na te događaje ono baš zaozbiljno,ne znam jel to još u điru.nakon genove i atene stvari su ipak malo ozbiljnije virujen, i policija više ne prolazi lišo na ulici iako imaju i oružje i pendreke,suzavce, štitove...šteta jedino eto šta ima masu i previše ustvari ljudi ka ovaj prkan koji kaže da nema lihvarskih kamata i da jedni grade jer znaju drugi kupuju jer mogu...
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:26   #7
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post


.........još uvijek ne vidim problem...


ne bih te želio obeshrabriti, ali izgledno je da nikad nećeš vidjeti u čemu je problem

djeluješ pre-privrženo prvoloptaškoj logici
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:31   #8
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
ne bih te želio obeshrabriti, ali izgledno je da nikad nećeš vidjeti u čemu je problem

djeluješ pre-privrženo prvoloptaškoj logici
Uopće me ne obeshrabruješ,ali mi reci točno u čem je problem pa se možda i ja pridružim.Ili je možda smisao antiglobalizma biti u globalu protiv svega.
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:41   #9
učiti drugoga na drugačiji način misliti je puno teže, a možda i nemoguće, nego ga izložiti pukim informacijama. moguće je intuitivno osjetiti da način na koji ljudski svijet funkcionira ima u samim svojim temeljima nešto pogrešno ili bar problematično.

Literature ima napretek pa ako ti se intuicija ne zove upomoć možeš čitati,gledati....

nisu antiglobalisti jedino temperametni aktivisti s dredlocksima koji viču na ulicama. Principijalni antiglobalizam je samo dio mozaika koji čini jednu sasvim drugačiju sliku svijeta od one u koju smo svakodnevno zagledani.

i antiglobalisti mogu biti uhvaćeni u kotač površne logike... kao što se i na ovom threadu naslućuje
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:42   #10
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Uopće me ne obeshrabruješ....

e vidiš to je meni pak sasvim logično
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:46   #11
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
jaoj koji si ti idiot djete,pa jesi svjestan svojih nebuloza ode šta pišeš
A tko si ti da dijeliš epitete?
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
šta se tiče antiglobalista podržavan ih i vuče i mene na ulicu odma kad ih vidim i virujen i da ću se pridružit u nekom budućem prosvjedu. onako otprilike znam da su čak neki naši anarhisti, punkeri išli na te događaje ono baš zaozbiljno,ne znam jel to još u điru.nakon genove i atene stvari su ipak malo ozbiljnije virujen, i policija više ne prolazi lišo na ulici iako imaju i oružje i pendreke,suzavce, štitove...šteta jedino eto šta ima masu i previše ustvari ljudi ka ovaj prkan koji kaže da nema lihvarskih kamata i da jedni grade jer znaju drugi kupuju jer mogu...
Pa niš', idi onda na ulicu. Meni se čini da je dobar dio prosvjednika ionako samo na ulici jer možeš nekažnjeno bacati kamenje na ljude, i igrati se lovice sa policijom. Samo znaj da tako baš ništa nećeš promjeniti, takav protest se politički slično djelotvoran kao šora između Delija i BBB-ovaca.

Uvodni post dobro opisuje problem globalizacije, a to je zatvaranje našeg tržišta za proizvode zemalja u razvoju uz istodobno rušenje njihovih proizvodnih kapaciteta putem dumpinga. Međutim, to je zabranjeno baš pravilima WTO-a, i bilo bi znatno djelotvornije kad bi se antiglobalisti obratili boljem globalizmu, baš po pravilima WTO-a.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:05   #12
Nije mi bas jasno, ako je taj globalizam toliko grozan i negativan, ako su globalisti jedini pravi vladari svijeta, zasto danas afrika zivi bolje nego ikada u posljednjih 300-400 godina, i zasto africke drzave u razvoju sve vise i vise postaju ekonomski i politicki samostalne, zasto se smanjio broj sukoba u africi i zasto su africke demokracije sve jace? Ako su globalisti ujedno i neokolonijalisti, tada im bas i ne ide, a i daleko su od vladara svijeta kada ovako nesto dopustaju. Da ne spominjem juznu ameriku...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:18   #13
Je da u Dafuru se posebno dobro živi, A tek u robovlasničkim tvornicama po aziji. Sve užitak do užitka. Još onda se fino nadišeš zagađenja i ostaneš bez ruke u kakvom stroju i di ćeš veće sreće. Živjeo globalizam i podivljali kapitalizam. Jebeš ljude kad imaš dolare.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:29   #14
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Je da u Dafuru se posebno dobro živi, A tek u robovlasničkim tvornicama po aziji. Sve užitak do užitka. Još onda se fino nadišeš zagađenja i ostaneš bez ruke u kakvom stroju i di ćeš veće sreće. Živjeo globalizam i podivljali kapitalizam. Jebeš ljude kad imaš dolare.
Pa tko spominje Darfur? Ja govorim o Africi kao cjelovitom kontinentu. Pogledaj sto oni imaju danas, sto su imali prije 30-ak godina ili prije 60-ak? Nemoj usporedivati njihov standard i prilike s nasima jer to svakako nije isto. Usporedi ono sto imaju danas i sto su imali nekad. Danas je situacija puno puno bolja. Broj sukoba je visestruko manji nego prije 10 godina, broj siromasnih i gladnih isto tako. Provedene su uspjesno akcije cijepljenja, neke su bolesti iskorijenjene, nikada nije bilo toliko pismenih i obrazovanih u Africi.

I definitivno nije u redu cijelu Afriku poistovjetiti sa Darfurom, jer bi isto tako mogao iscupati i svjetle primjere - ukidanje robovlasnickog drustva u juznoj Africi, ili pak zaustavljanje sukoba u zapadnoj Africi (sjecas li se Sierra Leonea?), Chadu, Nigeriji (sjecas li se rata oko 'dijamanata' i rudnih bogatstava?), pa cak i zaustavljanje genocida u Ruandi. Vec 10-ak godina nema velikih sukoba, drzave su sve samostalnije, i Afrika izgleda perspektivno. Samo se nadam da ce tako i nastaviti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:32   #15
Je da pitaj nigerijance šta misle o globalnim firmama i divnom kapitalizmu. Mislim da su presretni kad vide kako i nafta i lova ide van (ili onih par na vrhu). Mislio sam da će ti biti poprilično jasno u hrvatskoj kako je dobro pi države kad dođu stranci da nas obogate...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:49   #16
Neka afrikanci pitaju svoje diktatore gdje im je neznam ni sam koliko stotina milijarda $ pomoci. Afrika je u zadnjih 30-tak godina dobila (dobila?) toliko love i nis od toga. Mislis da je zapad kriv? Ne krivi su njihovi dikratorcici i tirani koji ih svako toliko napale da se pobiju medusobno, a oni kupe vrhnje.

Sto se tice Kine i rada za 1 $, dali je to fer? Nije, ali 1 $ je daleko vise od nicega sto su dobivali za vrijeme kulturne revolucije i masovne gladi. Mislis da im je onda bilo dobro? Sto se tice banaka u hrvatskoj, sami smo ih prodali. Sta nam je zapad kriv sto smo debili?

A sto se tice antiglobalista tiba Black Bloc, nekad sam ih simpatizirao (u vrijeme G8 u Genovi). Srecom, silom prilika sam se dobro upoznao sa tim skupinama i vidio sam koliki su licemjeri. Nisu nista drukciji od obicnih nogometnih huligana. A te antiglobalisticke parole su im samo izlika da spale koji auto, razbiju koji izlog, prebiju nekoga, i dobiju picke od cura koje se zanose nekim visim ciljevima.
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:57   #17
Drugim riječima svi su krivi jer su debili. Najbolje da uvedemo robovlasništvo jer eto debili i onako neznaju šta je najbolje za njih.

Nekažem da se treba ići tuć sa policijom ali hvaljenje kapitalizma (pogotovo ovog podivljalog) je blago rečeno bolesno u glavu.

PS: Evo u švedskoj su taman stigle cifre. Normalnim radnicima su plaće išle gore 3-4%. Šefovima 14+%. To se zove pravda. I treba da oni sa namjanje dobiju najviše...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:14   #18
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Preporučam dozu informiranja i pogledat malo statistike pa vidi. A i nisam siguran da robovlasništvo di ti plate 1 dolar na dan da radiš tenisice koje se prodaju za 100€ komad spada pod pozitivan razvoj.
Pa evo informiraj me. Daj neki link u kojem se vidi da se zbog globalizma u nekoj od ove tri zemlje živi lošije nego prije 10 godina.
A što se tiče robovanja za jedan dolar na dan, prije su dobivali 5 centi za to. Ako se netko treba plašiti globalizacije to je dobro pre(plaćeni) zapadni radnik koji se neće znati prilagoditi novim okolnostima.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:19   #19
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Nekažem da se treba ići tuć sa policijom ali hvaljenje kapitalizma (pogotovo ovog podivljalog) je blago rečeno bolesno u glavu.
.
A tebi je čisto iznošenje činjenice da se ipak bolje živi nego prije hvaljenje podivljalog kapitalizma? Nitko ne kaže da ne može bolje, ljepše, humanije, ali negiranje jednog ipak pozitivnog trenda samo eto da se bude drugačiji nije pravi put.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:37   #20
http://mdgs.un.org/unsd/mdg/Host.asp...ata/Trends.htm

http://www.clevelandfed.org/research...ndex.cfm#chart

Pa pogledaj koliko je pao broj onih koji žive na ispod 1$ a kako se inflacija kretala za USA pa vidi da li ti izlgeda kao neka bitnija promjena...

Na žalost ne mogu nać neke statistike koje sam prije imao pa je ovo najbolje šta sam našao u kratkom roku.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.