Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2004., 22:42   #201
e ima mene tu sam studiram nije lose. vec sam 2 godine na bolje se uvijek lagano privikne.sta ti radis u at i gdje si tacno?
 
Old 28.11.2004., 15:40   #202
Pozdrav Kleine

Evo ima mene u Becu. Sto radis ovdje, gdje si u Austriji? Ako si u nekom studentskom djiru onda je super, a ako zivis sam u nekom stanu i nemas ekipu ovdje onda je malo jebeno...
pecador is offline  
Old 28.11.2004., 21:16   #203
bas zanimljivo,u Austriji ima mnogo Hrvata, posebno Wien, a ovde na forumu.........
JaBitTe is offline  
Old 28.11.2004., 21:27   #204
Ima i na forumu....
Jeremijajooj is offline  
Old 29.11.2004., 14:22   #205
pa ja sam tu u Klagenfurtu, radim i pokusavam se priviknut na ovaj mentalitet, ali mi nekako ni nakon 4 godine ne uspijeva, kako je vama? jel vam fali rodni kraj? mislim ovdje nema ni ekipe a nema se ni gdje izaci, skroz je bezveze, a i njihovi ljudi su skroz protiv nas, jeli tako posvuda ili???
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Old 29.11.2004., 15:28   #206
Ja sam u Becu, trenutno zivim u studentskom domu pa mi je stvarno dobro, iako sto se tice hrvata njih niotkuda. Uglavnom se druzim sa internacionalnom ekipom iz doma, bosanci, poljaci, rusi, arapi. Sto se tice iskustava sa austrijancima dosta su mi losa, oni koji zive u domu sve nas ostale gledaju preko k...

U januaru bi trebao poceti raditi, cekam radnu dozvolu pa cemo vidjeti kako ce to izgledati ako se iselim iz studentskog doma, bojim se prilicno hladno, nadam se da cu barem skupit za auto pa pravac HR za vikend.

Sto radis inace?
pecador is offline  
Old 29.11.2004., 16:59   #207
ja sam ovdje dosla radi ljubavi, ali ni od toga nema vise nista, tu radim u jednoj spediciji i koliko god da se trudis i koliko god jezika da pricas, nikog to ne zanima, ti si samo glupi ausländer i svakodnevno bar jednom cujes uvredu... bas sam se danas zakacila s jednim kolegom, kao svi mi hrvati smo glup i primitivan narod, i tako svaki dan barem ponesto mi nabaci, e pa mislim stvarno nije u redu jer ja nikoga ne vrijedam, ali cu pocet sve od reda kad dodu na odmor u hrvatsku ( u jebote jesam ).
najradje bi se vratila doma, ali opet pocet sve ispocetka...

e pa to je to s moje strane i zanimalo me dali je u meni problem ili imaju i drugi slicnih problema.
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Old 29.11.2004., 18:03   #208
ja nisam u austriji al sam cesto tam. tj. u Becu...npr. u ovu subotu sam opet tam

i tako par dana
a sto studirate/radite vi tzv. pseudobecani?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 29.11.2004., 18:06   #209
ej mogli bismo se mi forumasi naci u ovu nedjelju na kavici u Becu?
tam negdje oko podneva?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 29.11.2004., 21:16   #210
Quote:
Kleine kaže:
ja sam ovdje dosla radi ljubavi, ali ni od toga nema vise nista, tu radim u jednoj spediciji i koliko god da se trudis i koliko god jezika da pricas, nikog to ne zanima, ti si samo glupi ausländer i svakodnevno bar jednom cujes uvredu... bas sam se danas zakacila s jednim kolegom, kao svi mi hrvati smo glup i primitivan narod, i tako svaki dan barem ponesto mi nabaci, e pa mislim stvarno nije u redu jer ja nikoga ne vrijedam, ali cu pocet sve od reda kad dodu na odmor u hrvatsku ( u jebote jesam ).
najradje bi se vratila doma, ali opet pocet sve ispocetka...

e pa to je to s moje strane i zanimalo me dali je u meni problem ili imaju i drugi slicnih problema.
ha ha cuje se svega. ali pogledaj malo i s njihove strane, dobar broj stranaca ovdje se zaista ponasa kao stoka turci i ex jugovici prije svega, pa je onda normalno da austrijanci imaju predrasude prema svakome. plus toga za to sta njihova djeca nemaju posla su im isto krivi stranci, a to sto su im djeca razmazene ljencine nikom nista.

prosli tjedan sam imao kurs u nadam se svojoj novoj firmi i ljudi su bili ful ok prema meni, nadam se da ce tako i ostati, a za ostale nek se j.... rado bih imao nekog austrijanca za frenda ali ako neide....
pecador is offline  
Old 29.11.2004., 21:22   #211
Quote:
Studentica kaže:
ja nisam u austriji al sam cesto tam. tj. u Becu...npr. u ovu subotu sam opet tam

i tako par dana
a sto studirate/radite vi tzv. pseudobecani?
Quote:
Studentica kaže:
ja nisam u austriji al sam cesto tam. tj. u Becu...npr. u ovu subotu sam opet tam

i tako par dana
a sto studirate/radite vi tzv. pseudobecani?
ja sam zavrsio strojarstvo u Hr i krenuo u Bec na doktorat na TU, onda sam se razocarao u mentora i istovremeno dobio priliku za posao IT konzultanta u Becu i sada mi firma radi radnu dozvolu pa cekam.

rado bi se nasao sa hrvatima u Becu, koliko se druzim s bosancima i arapima preci cu na islam. nazalost, mogu tek iza nove godine, sutra idem rijesiti preostale poslove u Hr i onda se za trajno selim u Bec pocetkom sijecnja.

vidio sam tvoje postove kad sam jos trazio informacije o Becu, kavog posla ti imas ovdje?
pecador is offline  
Old 29.11.2004., 22:03   #212
Quote:
koliko se druzim s bosancima i arapima preci cu na islam.
Jaaao koja dvolicnost a u biti se osjecas preety cool u drustvu Bosanaca koji su te u potpunosti akceptirali kao i ti njih.Da mi ih je samo sresti da im malo "otvorim" oci.

Ja sam licno obisao 3/4 Austrije (Kärnten,Steiermark,Tirol,Salzburg,Oberösterreich i evo sad Wien) i mogu da kazem da mi se s vremenom pokazala neka vrsta privrzenosti-patriotizma prema ovoj drzavi(prije 10 godina sam mislio drugacije-potpuno negativno!).Sve zavisi od licnog stava,sta meni licno smeta je ogroman broj ZAISTA nepotrebnih i NADASVE nezahvalnih stranaca.
S T E L I U M is offline  
Old 30.11.2004., 00:55   #213
Quote:
S T E L I U M kaže:
Jaaao koja dvolicnost a u biti se osjecas preety cool u drustvu Bosanaca koji su te u potpunosti akceptirali kao i ti njih.Da mi ih je samo sresti da im malo "otvorim" oci.
Naravno da se osjecam cool u drustvu s bosancima, pa oni su uvijek veseli i za zajebanciju, raja je raja! Samo hocu reci da mi iz nostalgije fali i koji hrvat, ovo mi je jos faza privikavanja.

BTW, cime se bavis ovdje?
pecador is offline  
Old 30.11.2004., 10:22   #214
Ajme, pa vi ste svi u Becu!!!
pa sta sam samo ja u ovoj pripizdini???

sta se tice dvolicnosti, ovdje ima cak ljudi za koje znas da su iz hrvatske/bosne/srbije... i sta je zanimljivo, srame se naseg jezika i nema sanse da ga tu progovori, a njemacki im je grozan tako da mislim ono bez teksta

jel jos netko imao takvih dozivljaja???
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Old 30.11.2004., 11:18   #215
Quote:
Kleine kaže:

sta se tice dvolicnosti, ovdje ima cak ljudi za koje znas da su iz hrvatske/bosne/srbije... i sta je zanimljivo, srame se naseg jezika i nema sanse da ga tu progovori, a njemacki im je grozan tako da mislim ono bez teksta
Takvi su za mene papci bez pravog odgoja i nacionalnog identiteta.
Dopusti mi da te ispravim.Srbi ne pricaju nas jezik.
Kiwi is offline  
Old 30.11.2004., 14:59   #216
Kiwi kaže:[/i]
Dopusti mi da te ispravim.Srbi ne pricaju nas jezik.
[/B][/QUOTE]


ma dobro, ajde, recimo da se razumijemo...
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Old 30.11.2004., 16:56   #217
To sto se tice jezika je interesantna stvar.Ja licno izbjegavam da pricam jezike sa predjela bivse drzave kada se u drustvu nalazi neko ko te jezike ne razumije.Nije da se nesto foliram ili da sam neki retoricar-germanist vec cisto iz respekta jer sam na svojoj kozi dozivio kako je gadan osjecaj kad sjedis u drustvu a ni jednu rijec ne razumijes,npr.provodeci pauze na poslu sa shiptarima i Turcima.
@Kleine
Jesi li bas u Klagenfurtu ili okolici?I Kärnten ima svojih prednosti(uh kad se sjetim "Fabrik"(Pörtschach)) .
@Pecador
Radim u 17-om(elektrotehnika),zivim u 18-om.A ti??
S T E L I U M is offline  
Old 30.11.2004., 17:21   #218
[QUOTE]S T E L I U M kaže:
@Kleine
Jesi li bas u Klagenfurtu ili okolici?I Kärnten ima svojih prednosti(uh kad se sjetim "Fabrik"(Pörtschach)) .


ja sam blizu, bolje reci bas preko puta Pörtschach-a, s druge strane jezera... kad dodes iduci put mozemo na kavu.


a moram ti reci da nisu ni oni imali bas previse obzira kad sam dosla ovamo prije 4 godine a nisam znala ni rijec, al eto sve se nauci... a s onim sam htjela rec da mislim kako nije u redu sramiti se svog jezika, drugo je to kad je vise ljudi skupa a pricaju druge jezike, ali ne kad ti se neko pretvara, a znas odakle je..

ja se nikad nisam sramila da sam iz hrvatske ni necu, naprotiv ja sam ponosna na to..
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Old 30.11.2004., 18:11   #219
Quote:
koliko se druzim s bosancima i arapima preci cu na islam.
Jos nisi skuzio da cirka 50 % bosanaca nisu islamske vjeroispovjesti?

Inace,poznam dosta osjecana,zagrebcana,dubrovcana ...ovdje.Pitanje je vremena kad ces naletjeti na njih.
Jeremijajooj is offline  
Old 30.11.2004., 19:54   #220
[QUOTE]Kleine kaže:
Quote:
S T E L I U M kaže:
@Kleine
Jesi li bas u Klagenfurtu ili okolici?I Kärnten ima svojih prednosti(uh kad se sjetim "Fabrik"(Pörtschach)) .


ja sam blizu, bolje reci bas preko puta Pörtschach-a, s druge strane jezera... kad dodes iduci put mozemo na kavu.


a moram ti reci da nisu ni oni imali bas previse obzira kad sam dosla ovamo prije 4 godine a nisam znala ni rijec, al eto sve se nauci... a s onim sam htjela rec da mislim kako nije u redu sramiti se svog jezika, drugo je to kad je vise ljudi skupa a pricaju druge jezike, ali ne kad ti se neko pretvara, a znas odakle je..

ja se nikad nisam sramila da sam iz hrvatske ni necu, naprotiv ja sam ponosna na to..
Aa,sad znam,negdje si kod Maria Wörth-a(predpostavka).Moje prvo boraviste u Austriji je bio hotel sindikata na Cap Worth-u;Velden am Wörthersee dakle u blizini tvog sadasnjeg prebivalista.
Potpuno si u pravu da svako od nas mora da ima razvijen neki nacionalni ponos a moram priznati da u ovom slucaju nisam dao adekvatan odgovor na tvoje zapazanje o artikuliranju pojedinaca koji poticu sa istocne strane Karavanki.Ali sta je,tu je!
Ovu konstataciju Jeremije da preko 50% Bosanaca nije islamski orjentisano bi trebalo staviti kao baner na svaki politicki forum jer bi se time po mojoj predpostavci smanjile tenzije satanizacije moje domovine Bosne I Hercegovine.
S T E L I U M is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.