Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 14:16   #1221
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Jel se to meni samo čini ili su opsjednute žrtve češće žene nego muškarci?
zato što su žene pasivnije od muškaraca glede pogleda na okolinu.
ne reagiraju na poticaj na vrijeme nego čekaju da se problem riješi sam od sebe i grizu se u sebi.što oslabljuje duh svakog čovijeka i time postaje podložan opsijednuču.
ima i takvih i muškaraca.
Krivnja i duševna pasivnost,samo sažaljevanje i nemočnost su uzroci opsijednuča.
blacky1012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:20   #1222
opsjednutost i egzorcizam

zanimaju me simptomi opsjednutosti i egzorcizam.ispričavam se ako ova tema već postoji.molim neka se jave oni koji poznaju tematiku i da se tema ne trola i odvede u krivom smjeru.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:30   #1223
Pogledaj, sve je na ruskom, nećeš ništa razumijeti, ali nećeš ni trebati. Tko želi ismijati, nek izvoli.

http://www.youtube.com/watch?v=tohmF...eature=related
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 21:31   #1224
Quote:
Besramni kaže: Pogledaj post
Pogledaj, sve je na ruskom, nećeš ništa razumijeti, ali nećeš ni trebati. Tko želi ismijati, nek izvoli.

http://www.youtube.com/watch?v=tohmF...eature=related
imam uvide u jubito.nisam trazio takve informacije.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:35   #1225
U islamu ti se mnogo spominje drugi svijet, tj. svijet duhova.
Trebao bi procitati neke knjige, kao "Razgovor sa dzinom muslimanom", od Muhameda Isa Davud-a i slicne.
Pod pojmom dzin ili sejtan se oznacava duh. Naime, oni imaju svijet kao i mi, zive, studiraju, radjaju djecu, ali su mnogo superiorniji od nas. Neki mogu da lete, i slicne stvari. U ljudskom svijetu, postoje neki ljudi koji su prodali svoje duse đavlu kako bi napakostili drugim ljudima. Oni imaju kontakt sa drugim svijetom i mogu da naprave sihr (vradzbinu) nekoj osobi kako bi joj naskodili. Iskreno, moj rodjak je bio opsihren i jedva se izvukao... Eh sada, kako bi se te vradzbine rijesilo, u islamu ima posebna metoda koja se naziva "rukja". Posto sejtani ne vole Kur'an , "rukja" se zasniva na ucenju Kur'ana opsihrenoj osobi koja pada u trans (ovo nije sala, imas neke videe na youtube-u koji su stvarni).
Osoba u transu se trese, i onda nakon nekog vremena progovori sejtan iz nje i ako bude srece , izaci ce. Ono sto je bitno, je da onaj koji uci Rukju da bude veoma stabilan musliman, sa velikom vjerom u Boga, da ne bude bojazljiv i da bude pametan. Evo ti i jedan link : http://www.youtube.com/watch?v=FVEdKjirXvg
Malo je postrasno, ali ce ti mozda pribliziti kako to izgleda. Znam neke ljude , koji zbog sihra nikada nisu nasli zenu, ili kojima se brak rastavio, a imali su divnu vezu. Kako god, Allah dž.š. garantuje svim sihrbazima vreli dzehenem
Usput da ti kazem, i poslanik Muhamed a.s. je bio opsihren, no to na njemu nije imalo posljedica, tek toliko da se zna da to postoji i da niko nije imun....
Devil_of_Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:39   #1226
Takodjer, na tom videu ces na kraju vidjeti da je dzin primio islam posredstvom ucaca, jer oni imaju vjeru, ima ih zidova, muslimana, ateista etc.
Usput, nasao sam ti par textova o dzinima i sihru http://www.lijecenje-kuranom.com/knj...om_muslimanom/
Devil_of_Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:22   #1227
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
zanimaju me simptomi opsjednutosti i egzorcizam.ispričavam se ako ova tema već postoji.molim neka se jave oni koji poznaju tematiku i da se tema ne trola i odvede u krivom smjeru.
Simptomi opsjednutosti se po scijentističkoj logici tvrdoglavo nazivaju psihičkim bolestima iako to veze s mozgom nema.

Kad vidiš da nečijim tijelom vlada sila koja to tijelo npr može levitirati ili ga bacati s jedne strane sobe na drugu kao krpenu lutku - e tad se radi o entitetu koji je zaposjeo tijelo, a ne o shizofreniji, padavici ili sl.

Pogledaj film, po istinitom događaju, Egzorcizam Emily Rose.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 15:58   #1228
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Simptomi opsjednutosti se po scijentističkoj logici tvrdoglavo nazivaju psihičkim bolestima iako to veze s mozgom nema.

Kad vidiš da nečijim tijelom vlada sila koja to tijelo npr može levitirati ili ga bacati s jedne strane sobe na drugu kao krpenu lutku - e tad se radi o entitetu koji je zaposjeo tijelo, a ne o shizofreniji, padavici ili sl.

Pogledaj film, po istinitom događaju, Egzorcizam Emily Rose.
gledfao sam taj film.to je drastični bukvalni prikaz.moze djelovanje entiteta biti i suptilnije,nemora nitko letjeti po sobi.ajme koji odgovor
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 16:30   #1229
Pa može biti i suptilnije, ali to je već pitanje za veće eksperte koji to mogu i vidjeti. Ne znam ima li ih ovdje i bi li ti mogli odgovoriti na pitanje bez da dobiju uvid u konkretan slučaj.

Htjela sam samo naglasiti idiotizam službene psihijatrije koja će i pojave poput levitiranja i bacakanja po sobi proglasiti psihičkom bolesti, van ikakva zdravog razuma.

Kao što si vidio u filmu, Emily je bila "liječena" temeljem izmišljene psihijatrijske dijagnoze na kontraindiciran način, što je uspavalo njen duh i egzorcizam nije mogao uspjeti.

U tome filmu - taj diletantizam me najviše raspizdio.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 17:26   #1230
vidim da će ova tema slabo ići.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:19   #1231
Probaj na Alternativi.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:15   #1232
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Probaj na Alternativi.
na alternativi mozes samo pokupiti entitet i naslusati se gluposti i budalastina.dovoljno mi je svojih.alternativa ovdje a i inače po netu ti alternativni forumi i sl su
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:37   #1233
Zašto tako misliš? Vidiš da su ovdje na Religiji ljudi više zainteresirani za ideološke rasprave.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:45   #1234
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Zašto tako misliš? Vidiš da su ovdje na Religiji ljudi više zainteresirani za ideološke rasprave.
ne mislim nego znam na temelju više nego bogatog iskustva.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 06:15   #1235
EXORCIZAM

Zanima me vjerujete li u exorcizam, kakvo mišljenje imate o tome i tako?
Inače se u Vatikanu koliko sam pročitao čuvaju stotine dokumenata o exorcizmima obavljenim diljem svijeta...

Obavlja li se i danas i kako Katolička Crkva gleda na to sve u ovo moderno vrijeme?

Pozzz

Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:21   #1236
Exorcizam je vezan za duhovni svijet, demone. Inace, to je veoma povezano i sa islamom. Poslanik Muhammed a.s. je imao problema sa tim svijetom, a danas se to nenormalno mnogo prosirilo.
U exorcizam vjerujem, posto su i clanovi moje rodbine imali problema sa tim...
Sto se tice osoba koje to rade, imaju kriteriji, to ti nije zanat
U Bosni ima par dobrih osoba, koje to rade, no ne bih navodio imena, da mi Shady spuca karton
Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:29   #1237
IMO više psiholog može pomoći nego egzorcist, koji može nanijeti više štete nego koristi . hint: istjeravanje homoseksualnog demona iz dječaka
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:30   #1238
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
kako Katolička Crkva gleda na to u ovo moderno vrijeme?
Kod njih je to čak predmet u školama koliko zna.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:31   #1239
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kod njih je to čak predmet u školama koliko zna.
Brijem da je i islamski vjeronauk predmet u školama.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:17   #1240
Zli duhovi se istjeruju jedino sa zapovijedi da nestanu i to u Isusovo ime i to od strane osobe koja zna da ima taj autoritet i koja zna tko je u Isusu Kristu. Ako to osoba ne zna, može se dogoditi poraz jer se sam čovjek ne može oduprijeti toj sili.

Nikakav tamjan ni predmet ne istjeruje đavla i sve što se događa kod "istjerivanja" na taj način je gluma đavlova tako da se nastavi s tim metodama, a na kraju je đavo još u toj osobi ili je demon koji je tu prebivao pošao a zaposjeo je drugi koji je premazaniji. Đavlu je bitno da je čovjeku uzeo život vječni, a to što se maknuo sa nekog segmenta ljudskog života, nije mu baš nešto bitno. Ako je otkriven, ok, makne se koliko je otkriven, a koliko nije, tu ostaje.

Jedino kada čovjek biva pun Duha Sv. kao što su apostoli bili, tada to đavo prepoznaje i bježi od toga čovjeka i demoni se jedan po jedan manifestiraju te odlaze.

Evo video iz Afrike gdje je takav čovjek ( pun Duha Sv. i koji zna tko je u Kristu ) pomogao da se čovjek opsjednut sa 186 demona u sebi, oslobodi od svega i na kraju posvjedočio o svemu. Zapazite da čovjek ne koristi nikakav predmet, nego zapovijeda u Isusovo ime.

http://www.youtube.com/watch?v=8adie...eature=related
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.