Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 23:02   #1
Molim pomoć iskusnijih članova za LCD TV

Pozdrav svim članovima.

Trebam kupiti LCD tv. Za koji dan ću krenuti u obilazak trgovina u potrazi za nekim LCD-om. Većina ljudi koji ovdje traže savijet već imaju neko predznanje i već na neke modele LCD-a ciljaju. Kako sam što se tiče LCD-a totalni noob, potrebni su mi neki savjeti što bi trebao LCD imati od opcija i na što treba obratiti pažnju prilikom odabira LCD-a.

Jasno mi je da se što se tiče slike treba ravnati po vlastitom nahođenju i to je sve što znam.

Ono što bi volio da ima od opcija u startu je:
- digitalni i analogni tuner (živim na mjestu gdje je još uvijek bolji analogni signal od digitalnog)
- da je fuul HD (namjeravam naknadno kupiti blu ray)
- veličina kompletnog LCD bi trebala biti između 90-95 cm u širini (ne po dijagonali)

Namjeravao sam potrošiti maksimalno oko 1000 € i preferiram Sharp, Sony i Philips no nije uvijet. Jedan brand ne želim nikako, a to je LG. Ne pitajte zašto...

Svi savjeti su dobrodošli, a znam da na ovom dijelu foruma ima znalaca koji mi mogu pružiti kvalitetne informacije.

Hvala unaprijed.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:19   #2
E, pa, Phlips ima LG-jeve panele u klasi i generaciji koja tebe zanima...za veličinu koju si naveo, ne znam je li dijagonala i 37" ako nije 32", ovisno o okviru...a za tu veličinu ti FullHD zaista ne treba, osim ako ni misliš nosom lupat u ekran...radije neki HDReady u tom razredu cijena
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:30   #3
odnedavno sam ponosni vlasnik lcd samsung le37b650 94cm ekran koji ima full hd,100hc,dvb-t,a najbolja stvar je da ima usb koji moze producirat filmove slike i muziku,preporuka obavezno i kosta 7100kn i slika je savrsena na obicnu antenu
hac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 10:48   #4
@ile.ri
Philips serija 7 ti je do soma eura na 94 cm (37 inča) i istina koristi LG-jeve IPS panele, al to laiku niš ne bi trebalo značit jer je elektronika-kasniji processing slike, koji je jako dobar, Philipsov pa si ih pogledaj, neloši TV-i.
Drugi će ti reć da jesu dobri, al i skuplji od slične konkurencije, al za daljnje savjete oko ev. drugih marki čekaj njih... ;-))
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.