Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 12:10   #7181
Quote:
malina* kaže: Pogledaj post
dobila sam otkaz i bila deleportirana iz Usa jer mi je automatski prestala vaziti viza a nisam imala turisticku
Mislim da čak ni turističku nećeš tako brzo dobiti, kamo li neku "jaču"
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:52   #7182
Quote:
malina* kaže: Pogledaj post
Da li je problem ako sam prije radila na brodu i imala sam C1/D vizu za pomorce i pri kraju ugovora dobila sam otkaz i bila deleportirana iz Usa jer mi je automatski prestala vaziti viza a nisam imala turisticku? Mislila sam ove godine ici preko J1 vize preko ljeta samo me strah ocu li moci uopce dobiti vizu, imam 28 godina i student sam.
Deleportirana? Deportirana teleportacijom...

Ako si bila deportirana čisto sumnjam da ćeš moći dobiti bilo kakvu vizu...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 10:57   #7183
Mozes san se krivo izrazila..uglavnom radila san na kruzeru sa C1/D vizom za pomorce..znaci nisam trazila turisticku vizu. Posvadjala san se sa menadjericom i ona mi je sredila otkaz. Automatski mi je prestala vazit ta radna pomorska viza i imala san 24 sata da napustim zemlju. Oni su mi platili kartu i ja san posla bez prigovora. Da li to sad predstavlja problem kod dobivanja nove vize. Isto znam neke kolege koji su dobili otkaz u jednoj americkoj kruzerskoj kompaniji pa su bez problema presli u drugu.??
malina* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 17:48   #7184
Prvo si rekla da si bila deportirana. Jesi ili nisi?

S C1/D vizom se može ostati iznimno kratko vrijeme koje ti odredi CBP, uglavnom jedam do tri dana max. Ako nisi bila deportirana tj. prisilno poslana van SAD tvoj C1/D status ne bi trebao utjecati na dobivanje nove vize. No najbolje ti je provjeriti kod Veleposlanstva SAD.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 10:59   #7185
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Deleportirana? Deportirana teleportacijom...

Ako si bila deportirana čisto sumnjam da ćeš moći dobiti bilo kakvu vizu...
Ne mora znaciti, frenda su deportirari zbog greske u konzultantskoj radnoj i sad je dobio green card preko zene.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 11:25   #7186
Je li itko zna kad ce ukinuti vize sa Hrvatsku posto je u EU. I kad se ukine, ako se ukine, da li to znaci da mozemo dolaziti neograniceno turisticki i da li postajemo ravnopravni sto se tice radne vize, da li ce se moci raditi bez nje?
malina* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:38   #7187
Quote:
malina* kaže: Pogledaj post
Je li itko zna kad ce ukinuti vize sa Hrvatsku posto je u EU. I kad se ukine, ako se ukine, da li to znaci da mozemo dolaziti neograniceno turisticki i da li postajemo ravnopravni sto se tice radne vize, da li ce se moci raditi bez nje?

Ne zna se kad ce RH uci u visa waiver program, ali on za tebe ne znaci nista osim da postoji mogucnost da potrosis novce na avionsku kartu a US immigration te s obzirom na tvoju proslost samo okrene natrag.
Cak i ako udjes, ne mozes boraviti neograniceno vec do 90 dana- a radne vize su radne vize i nemaju veze s tim, za njih svi nerezidenti moraju aplicirati na isti nacin.

Skatte, ako je bila greska onda nije cudno sto je na kraju ipak dobio green card. U ovom slucaju mislim da su njoj sanse da ponovo udje u USA male do nikakve.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:51   #7188
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ne zna se kad ce RH uci u visa waiver program, ali on za tebe ne znaci nista osim da postoji mogucnost da potrosis novce na avionsku kartu a US immigration te s obzirom na tvoju proslost samo okrene natrag.
Cak i ako udjes, ne mozes boraviti neograniceno vec do 90 dana- a radne vize su radne vize i nemaju veze s tim, za njih svi nerezidenti moraju aplicirati na isti nacin.

Skatte, ako je bila greska onda nije cudno sto je na kraju ipak dobio green card. U ovom slucaju mislim da su njoj sanse da ponovo udje u USA male do nikakve.
Baš tako, visa waiver neće ama baš ništa promijeniti glede radnih viza. A tko zna kad (i ako) će RH ući u taj program.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:42   #7189
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ne zna se kad ce RH uci u visa waiver program, ali on za tebe ne znaci nista osim da postoji mogucnost da potrosis novce na avionsku kartu a US immigration te s obzirom na tvoju proslost samo okrene natrag.
Cak i ako udjes, ne mozes boraviti neograniceno vec do 90 dana- a radne vize su radne vize i nemaju veze s tim, za njih svi nerezidenti moraju aplicirati na isti nacin.

Skatte, ako je bila greska onda nije cudno sto je na kraju ipak dobio green card. U ovom slucaju mislim da su njoj sanse da ponovo udje u USA male do nikakve.
U USA mozes boraviti 6 mj na turistickoj, barem je tako na mojoj bilo. Onda moras 6 mj van. Ili mozes 6 mj tokom godine.

Nije bila greska kod frenda, ali kako i sama kazes, sve ovisi o slucaju. Nekad se stvari rijese lakse, a nekad nema sanse. Ja bih na njenom mjestu pitala odvjetnika.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:47   #7190
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
U USA mozes boraviti 6 mj na turistickoj, barem je tako na mojoj bilo. Onda moras 6 mj van. Ili mozes 6 mj tokom godine.
S turistickom vizom mozes do 6 mjeseci u komadu (ovisno o tome sto ti kazu na ulazu), visa waiver uvjetuje 90 dana.

Odvjetnik pod obavezno, ali samo ako ima preduvjete za emigraciju - spajanje obitelji/poslodavca koji je voljan prolaziti kroz sve to.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:20   #7191
visa waiver program je za poslovno turisticke odlaske u ameriku, a ne za duze.

i dalje se moras preko jednog web sitea prijaviti da dolazis, i dobis odobrenje.

netreba ti visa kao sto i ime programa kaze, ali je olaksano otici recimo na poslovni sastanak ili mjesec dana na hawai.
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:26   #7192
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
S turistickom vizom mozes do 6 mjeseci u komadu (ovisno o tome sto ti kazu na ulazu), visa waiver uvjetuje 90 dana.

Odvjetnik pod obavezno, ali samo ako ima preduvjete za emigraciju - spajanje obitelji/poslodavca koji je voljan prolaziti kroz sve to.
I masu love, sto za sponzore sto za odvjetnika.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 02:23   #7193
Molim forumase da citaju pravila prije postanja na topicu. Hvala.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:34   #7194
Ima li ovdje netko tko je studirao u americi? dobio sam zelenu kartu preko tate pa me zanima ima li itko kakva iskustva sa fakultetima tamo...
postoje li posebne stipendije za strane studente?
ATD95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:26   #7195
Postoji jako puno stipendija, mozda da razgledas po fakultetima koji te zanimaju i posaljes im mail i pitas koje vrste stipendija imaju?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:12   #7196
Lutrija

Samo podsjećam zainteresirane da do 3. studenog mogu aplicirati za
"zelenu kartu" u 2016. besplatno na stanicama američke vlade:
http://travel.state.gov/content/visa...tructions.html
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:37   #7197
Quote:
ATD95 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje netko tko je studirao u americi? dobio sam zelenu kartu preko tate pa me zanima ima li itko kakva iskustva sa fakultetima tamo...
postoje li posebne stipendije za strane studente?
Ako imas green card onda nisi strani student. Strani studenti su na F-1 vizi, a ti to nisi. Gdje zivis sada? Ako u Americi, onda u kojoj saveznoj drzavi?
__________________
Odlican izvor informacija za vize u Americi: Visa Journey
jazz_bluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 08:58   #7198
Molim vas, možete li mi reći kako i gdje se mogu obratiti za ostvarivanje prava iz nasljedstva u SAD.
Moj ujak, američki državljanin je umro, a ja sam mu bila najbliži rođak. Živim u Hrvatskoj.
Postoji li u SAD tzv "nužni dio"?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:36   #7199
Quote:
francine55 kaže: Pogledaj post
Molim vas, možete li mi reći kako i gdje se mogu obratiti za ostvarivanje prava iz nasljedstva u SAD.
Moj ujak, američki državljanin je umro, a ja sam mu bila najbliži rođak. Živim u Hrvatskoj.
Postoji li u SAD tzv "nužni dio"?
Ne postoji.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:08   #7200
Hvala na odgovoru. Što se događa u SAD, ako preminuli nije ostavio oporuku?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.