Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2021., 07:11   #1
Škripanje spojke

Pozdrav,

Prije 3 dana mi se počelo čuti nekakvo škripanje prilikom otpuštanja spojke, nije cijelo vrijeme nego ponekad, recimo kad se vozim u jednoj brzini par minutu i onda idem promjenit brzinu, kad stisnem spojku nista i onda kad otpustim se čuje škripanje, nije ništa glasno ali mene iritira. Opet je bilo u tih 3 dana jedan dan kad se uopce nije culo ništa kad je sve radilo super, i danas ujutro se ponovo počelo čuti.
Dal je to neki problem sa spojkom ili je do hladnoće ili pak treba samo podmazati?
Btw. Vozim Audi A3 8V 2013

Hvala
Peroaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 10:15   #2
Zahvali TRW-u i njihovim cilindrima kod pedale. Neki su podmazivali ovim i onim, navodno postoje lubrikanti baš za plastiku - rješi problem na neko vrijeme a onda opet.

Ukratko - nema novog auta koji ne pati od toga. Plastika a ne mesing (sad pucaju aneurizme beancounterima - rekao sam MESING!!!) i sranje je napravljeno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 10:44   #3
Ja taj problem rješavam sa silikon sprejem kojim pošpricam sve te plastične vodilice, klipiće i sl. koje su povezane sa papučicom spojke. Nakon toga tretmana obično ne škripi godinu dana i onda tretman ponavljam
bojanko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 11:15   #4
E da, to je to.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 11:26   #5
Opet ti s mesingom(skupo brate mili, a i traje duže od auta) ! Šta fali aluminijumu za tu svrhu?
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 11:32   #6
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Opet ti s mesingom(skupo brate mili, a i traje duže od auta) ! Šta fali aluminijumu za tu svrhu?
Nije si bas dobar s uka4.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 11:34   #7
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Opet ti s mesingom(skupo brate mili, a i traje duže od auta) ! Šta fali aluminijumu za tu svrhu?
Ništa. Može i inox (sad smo ubili još 3-4 beancountera ).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 14:00   #8
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Nije si bas dobar s uka4.
Aluminijum? Nemam pojma al koliko sam pohvatao, ovdje su u pitanju dijelovi koje treba podmazivati svako malo (silikon i sl) pa je pitanje da li uopšte dolaze u kontakt sa bilo kojim lubrikantom.

CDRW,
Možda je jeftiniji? Znam da sam za sebe ganjao nekakve šipke pa je 304 čelik ispao jeftiniji od mesinga, bronze.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 14:06   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zahvali TRW-u i njihovim cilindrima kod pedale. Neki su podmazivali ovim i onim, navodno postoje lubrikanti baš za plastiku - rješi problem na neko vrijeme a onda opet.

Ukratko - nema novog auta koji ne pati od toga. Plastika a ne mesing (sad pucaju aneurizme beancounterima - rekao sam MESING!!!) i sranje je napravljeno.
Ima. Na sinovom A5 ništa ne škripi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 14:08   #10
Čekaj, čekaj .... ili je automatik banditu
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2021., 14:17   #11
Naravno, haha, znao da ćeš nanjušit
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 09:05   #12
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Opet ti s mesingom(skupo brate mili, a i traje duže od auta) ! Šta fali aluminijumu za tu svrhu?
Aluminij nema klizna svojstva te ima jako mali modul elastičnosti (gnjecav je), pa nikako nije podoban za klizne elemente, osim nekih specijalnih legura u specijalnim namjenama (znat će Festo ponešto o tome...)

Klizna bronca ili sinterirani mesing je idalan za takve primjene, ali je skup...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 12:39   #13
Ja imam isti problem ali suprotan, meni skripi kad stiscem papucicu prema dolje, kad je otpustam nista se ne cuje. Ima li neki video gdje/kako to podmazati?

Imam silikonski sprej. Ma da moram jednom mjesecno to napraviti ja sam sretan jer ovo bas gadno zvuci.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 13:24   #14
Ima na you tube, uglavnom pošpicaš sve što je plastično i što se miče kada pritiskaš/otpuštaš kvačilo. Ne možeš pogriješiti.
bojanko is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 09:43   #15
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ja imam isti problem ali suprotan, meni skripi kad stiscem papucicu prema dolje, kad je otpustam nista se ne cuje. Ima li neki video gdje/kako to podmazati?

Imam silikonski sprej. Ma da moram jednom mjesecno to napraviti ja sam sretan jer ovo bas gadno zvuci.

Ja sam odvezao auto do mehaničara baš bio jučer i rekao mi je da to radi hladnoce škripi jer meni kad upalim grijanje i kad se auto ugrije prestane škripat, i mehaničar mi je pošpricao ispod sve oko papučice i danas ujutro nije ništa škripalo samo mi je rekao da tu i tamo jednom, dva put tjedno pošpricam kad počne ponovo škripat
Peroaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 10:43   #16
Da, nasao sam video na yt, budem probao. Thanks
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.