Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2006., 16:06   #41
Quote:
marconi kaže:
jel to znaci da ja u zadru mogu bez problema hvatati dvb-t signal?
znači kupim dvb-t karticu za komp i to je to?

ne treba mi odgovor na ovo.jutros je kupih i radi!

sve je savršeno,slika ravna dvd kvaliteti(hrt1,rtl,nova)

osim što hrt2(samo on) zapinje...nevjerojatno...drugi programi rade,al on zapinje?

naime slika je odlična,al zapinje i zvuk je isprekidan i onda nakon otprilike nakon 20 sekundi,slika se zamrzne i zvuk je normalan..
marconi is offline  
Old 18.03.2006., 21:47   #42
Mislio sam da li na marjanu postoji analogni odasiljac jer mi je sad tv antena okrenuta ma otprilike marjan..?
aspirin is offline  
Old 20.03.2006., 11:14   #43
Quote:
marconi kaže:
ne treba mi odgovor na ovo.jutros je kupih i radi!

sve je savršeno,slika ravna dvd kvaliteti(hrt1,rtl,nova)

osim što hrt2(samo on) zapinje...nevjerojatno...drugi programi rade,al on zapinje?

naime slika je odlična,al zapinje i zvuk je isprekidan i onda nakon otprilike nakon 20 sekundi,slika se zamrzne i zvuk je normalan..
Koju si karticu za PC i po kojoj cijeni kupija ?
AxeMan is offline  
Old 20.03.2006., 13:29   #44
Quote:
AxeMan kaže:
Koju si karticu za PC i po kojoj cijeni kupija ?
yakumo quickstick dvb-t. oko 500 kn
marconi is offline  
Old 21.03.2006., 00:14   #45
Quote:
marconi kaže:
yakumo quickstick dvb-t. oko 500 kn
Zanima me koju PC konfiguraciju imaš i jesi li probao snimati program sa DVB-T
kartice u full PAL rezoluciji,ako jesi kakva je slika (da li trza) i koliko otprilike diska uzme sat snimke ?
AxeMan is offline  
Old 21.03.2006., 00:16   #46
Quote:
AxeMan kaže:
Zanima me koju PC konfiguraciju imaš i jesi li probao snimati program sa DVB-T
kartice u full PAL rezoluciji,ako jesi kakva je slika (da li trza) i koliko otprilike diska uzme sat snimke ?
Slika ne trza? odakle to da trza?

A mjesto koje uzme ovisi o postavkama... možeš snimat u nekop. AVi di ti sat vremena uzme oko 30 GB, dok možeš u MPG recimo di uzme 1 GB
MEP is offline  
Old 21.03.2006., 01:16   #47
Quote:
AxeMan kaže:
Zanima me koju PC konfiguraciju imaš i jesi li probao snimati program sa DVB-T
kartice u full PAL rezoluciji,ako jesi kakva je slika (da li trza) i koliko otprilike diska uzme sat snimke ?
komp je p4 2ghz,512ram,ti4200

uglavnom sve savršeno radi osim tog drugog programa,al naša sam jednog tipa koji će mi i to sredit(valjda antenu triba drito prema odašilaču okrenut,tako mi je nešto objasnia)

što se tiče snimanja

snima u rezoluciji 720x576,mpeg2,snimljeni materijal je ISTI kao i kad gledaš program,ne trza ništa.sat snimke ti je oko 1,5 GB sa savršenom slikom i tonom.kodiranje u divx također daje odlične rezultate.film od sat ipo napravim na 700mb,slika ostane praktički nepromijenjena,i sve to u rezoluciji od 608x448.prestrašno

definitivno preporučujem,samo prije kupovine se raspitaj jel ti odašiljač u blizini
marconi is offline  
Old 21.03.2006., 09:30   #48
takve kartice sa odasiljaca primaju mpeg2 stream i za snimanje na disk ne rekodiraju ga tj snimaju ga tocno takav kakav dolazi.. posljedica toga je da ti treba puno slabiji komp nego za snimanje analogne.. kolko sam ja skonto bino je samo da imas disk dovoljno brz za prihvat toga streama..
aspirin is offline  
Old 21.03.2006., 09:44   #49
Ja isto imam Yakumo QuickStick na kompu, kupio sam ga ima već neko vrijeme ali sam tek u nedjelju prvi put dugo snimao, ne samo za test, i stavio sam da snima formulu1 od 7.30 do 10.00 i uzeo mi je 4.9 giga... Napravio je prvi file 3.4giga i drugi 1.5 giga... Snimljeni materijal je isto kvalitetan kao i kod gledanja programa, jedini bed mi je što *.mpg otvoren u bsplayeru totalno trza i šteka, kad preskačem snimljene reklame dugo mu treba da nastavi a kad ga otvorim u Yakumovoj aplikaciji skroz odlično radi...
 
Old 16.10.2006., 15:36   #50
Digitalni signal, digitalni prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

20.10.2009. teme Digitalni TV signal i Digitalni zemaljski prijemnici (receiveri) te još nekoliko manjih tema objedinjene u jednu top-temu. Odsada molim SVA pitanja o digitalnom signalu, digitalnim prijemnicima, problemima s istim te savjete za kupnju i sl. postavljajte ovdje! U protivnom, moderatori mogu bez upozorenja brisati Vaše teme i/ili postove. Hvala!

tonyST



kupio sam pred neki dan lcd diboss (što u stvari nije ni bitno),problem je što živim na šalati u prastaroj zgradi gdje uopće nema antenskog priključka i slika mi je naravno katastrofa....e sad,kolega s posla mi je rekao da uzmem najobičniju sobnu antenu i nekakav najjeftniji digitalni prijemnik (recimo digimax dvb-t 5010),on garantira da ću stim imat savršenu sliku,a pošto se ja u to uopće ne kužim treba mi pomoć nekog ko se razumi u sve to.dakle.da kupim ili ne??

Zadnje uređivanje STony : 20.10.2009. at 22:00. Reason: Spajanje tema u jednu top-temu
telmo is offline  
Old 23.10.2006., 15:40   #51
Upravo tako, poslušaj frenda i nećeš pogriješiti. Slika savršena, a sve s sobnom antenom. Cijene već od 350 kn za DVB-T receiver. Tako ćeš gledati samo HTV1, HTV2, RTL i Novu. Pozdrav
tzac is offline  
Old 23.10.2006., 16:52   #52
Pa istina alli je bolje uzeti neki kvalitetniji receiver jer kod jeftinijh recivera kod slabijeg signala dolazi do raspadanja slike, dok kod boljih slika je i dalje dobra.
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/...?threadid=5319
Tu malo procitaj sto ljudi govore o receiverima.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Old 25.10.2006., 10:56   #53
a jel bi ipak mogao napisati da li se radi o ovome TVu: Diboss LT32Q5LFH, LCD, 82 cm, HD ready, i kako si zadovoljan s njim ?
thx !!!!
Frankie is offline  
Old 25.10.2006., 12:14   #54
Zanima me ima li ta antena tj digitalni prijemnik veze ,odnosno ovisi li o vanjskoj anteni (budući je na nju priključena) i koliko???Razlog je taj što sam nakon što sam kupio taj digitalni prijemnik(SilverCrest DVB-T SL 65) normalno ga priključio i s njim sam hvatao nekih 15-ak TV programa plus nešto radijskih kanala.Nakon par mjeseci sam se preselio u novi stan (nekih par ulica dalje) i sada isti taj receiver u novom stanu hvata jedan jedini program
Ukoliko netko zna nešto više o ovoj temi ili je imao sličnih iskustava molio bih da pomogne ,hvala
yonosoytonto is offline  
Old 23.02.2007., 20:27   #55
da vas pitam, koja je pokrivenost u zagrebu za DVB-T USB prijemnike za stolna računala?
ruda mraz is offline  
Old 27.02.2007., 17:06   #56
Imam dvb-t topfield t 4000( definitivno best buy dvb-t na tržištu) i slika preko njega na mom crt sony-u 36fs76 je "mrak"..na sva 4 nacionalna kanala...ne pada mi na pamet bar još neko vrijeme uzeti plasmu ili lcd jer me ova slika(poput dvd-a) u potpunosti zadovoljava i puno je bolja od mnogih plasmi i lcd-a srednja klase...ok živim u sjevernom dijelu i sljeme mi je "na dlanu" pa nemam nikakvih problema sa signalom..i analogna slika je ok al ova stvarno rastura...
jacuzzy is offline  
Old 01.03.2007., 12:18   #57
UPIT

jel mi može neko reći jel istina da digitalni receiver ne radi u kombinaciji sa zajednickom antenom na zgradi, tj. sa svakom antenom koja ima bilo kakvo pojacalo...to mi je reko jedan trgovac..kao da onda ne moze obradit taj signal sa pojacala u digitalni...uglavnom..jel ima tu istine..i koji bi digitalni prijemnik trebalo kupiti? jel velika razlika izmedu nekog od 400 i 800 kn.koji bi preporucili i gdje se moze kupiti? ima neki u intersparu za 400 kn(sad ce te me popljuvat al moram pitat) najvise me zanima ovo za antenu s pojacalom dali to sljaka.....unaprijed puno hvala na odgovorima..pozdrav iz Siska
FEX is offline  
Old 01.03.2007., 15:10   #58
nije istina što priča. moguće je da bi negdje moglo biti problema, ali u pravilu normalno TV pojačalo radi i za DVB-T
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 01.03.2007., 15:52   #59
a i meni nema logike to šta mi je trgovac rekao, meni koji se ne kužim u te stvari...šta bi mu pojačalo smetalo..
FEX is offline  
Old 01.03.2007., 22:08   #60
Quote:
FEX kaže: Pogledaj post
jel mi može neko reći jel istina da digitalni receiver ne radi u kombinaciji sa zajednickom antenom na zgradi, tj. sa svakom antenom koja ima bilo kakvo pojacalo...to mi je reko jedan trgovac..kao da onda ne moze obradit taj signal sa pojacala u digitalni...uglavnom..jel ima tu istine..i koji bi digitalni prijemnik trebalo kupiti? jel velika razlika izmedu nekog od 400 i 800 kn.koji bi preporucili i gdje se moze kupiti? ima neki u intersparu za 400 kn(sad ce te me popljuvat al moram pitat) najvise me zanima ovo za antenu s pojacalom dali to sljaka.....unaprijed puno hvala na odgovorima..pozdrav iz Siska
Ajde kolega pogledaj moj odgovor na topiku pod br 1 (Top tema - Koga zanima o.....)
wob is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.