Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2003., 11:18   #1
Kviskoteka

Zasto se k vragu ne pokusa ponovo napraviti kviskoteka ? Znam da su gospoda Mlakar i Goluza u mirovini i da je to mozda neostvarivo i malo mi je krivo jer se ne sjecam ni jednog drugog programa koji je doslovno znao opustositi ulice gradova.
Mlakar covjek br1 u ex-Yu za kvizove kog su u stopu slijedili Gordana Bonetti i Mico Orlovic ( ako ikom nesto znace ova imena).
Sto se desilo sa opcom kulturom ? Gdje je nestala ? Svi zavrsavaju fakultetei doktorate i dobri su u jednoj oblasti i znaju pricati o filmu, glazbi,politici, vremenu i ostalom bullshitu ( ko to uostalom ne zna). Sjeca li li se neko Dodiga i Pauletica prema kojima su se podesavali etaloni opceg znaja u ex-Yu. Ili onog kustosa iz Beograda ( mislim da se Predrag Markovic zvao) . Znalo se da ce oni pobjediti samo ne i s kojom razlikom. Gospodin Mlakar i njegov mlakarovski nacin vodjenja kviza. Za svakog je bilo ponesto. Dan poslije rasprave "ja sam znao ovo ili ono"...
Ima i danas kvizova i puno programa. I previse. Sex i grad, razne sapunice i sl. programi za nisko inteligentne su zacudjujuce popularni. Jel to odraz kulture ? Ne govorim o tezacima i rudarima. Govorim o onima koji su zavrsili faxove a ne znaju na kom je kontinentu Libanon.
Kuda si otisla pameti ?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 12:44   #2
Eh, nemoj pitat...

u biti sam za sve ja kriv.
kad sam upisal (drugi ) faks, 1995., prijavio sam se za Kviskoteku, prosao sve krugove (cini mi se cak da sam bio i najbolji, al nije bitno ) i onda je sve propalo.
Nikad vise je nije bilo

Mozda bi bilo bolje da se nisam javio
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 13:06   #3
Eh, slažem se s el-om.
Ovaj milijunaš je kakti nekakav kviz općeg znanja, ali nije to više to.
A ni Mlakara nema.
Znam da kad je kviskoteka još išla da nijednu nisam propustio, iako sam bio vrlo mali
A ovog milijunaša svako malo ne gledam

A gdje su nestali svi intelektualci?
U lošem sustavu školovanja, koji je prije bio bolji, a sad mu je putanja na niže.
Šta ćeš, tako je to
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 21:39   #4
Ma stvar je u tome sto je onda kad je ova nesudjena sezona trebala ic (1995/96) izbila ona afera s tadasnjim direktorom Paracem, kaj je potrosil neku basnoslovnu svotu na ancuge i bunde ...a lova je trebala ic za - vjerovali ili ne - scenografiju Kviskoteke.
Jos je tu bilo svadji Goluze s jednom zenskom iz ravnateljstva HRT-a za koju se sad ne sjecam tko je bila...iako je jos skoro pa godinu dana visilo u zraku da li ce ici ili ne...obavjestavali su nas telegramima svako malo tipa "sad ce, jos malo", ali nikad nije nist abilo.
nazalost
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 02:34   #5
e, obozavao sam kviskoteku!
naj faking bolji kviz ever!
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 14:14   #6
Jesu tam bile one zagonetne priče
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 14:20   #7
Kviskoteka je bila pravi kviz znanja, a u Milijunašu se sve vrti oko novca.
Nek' kaže tko što hoće, ali ja mislim da bi televizija - bar ona nacionalna - tebala promovirati odgojno-obrazovne sadržaje a ne sve svoditi na show. Ljudi koji su pobjeđivali u Kviskoteci mogli su služiti kao pravi pravcati uzori - a nagrade su (u usporedbi sa Milijunašem) bile simbolične.
Što je najbolje od svega, Kviskoteka je bila izuzetno gledana emisija, pa čak niti argument da ljudi više vole show program ne stoji.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 21:04   #8
Iako sam bio mali, sjecam se da je Kviskoteka bila legendaran kviz, da je Mlakar tad bio sjajan i da mu Milijunas nije do jaja! Stvarno bi trebalo pokrenuti peticiju ili nesto da se to vrati
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 21:25   #9
Exclamation

Quote:
Originally posted by shef Sale
Eh, nemoj pitat...

u biti sam za sve ja kriv.
kad sam upisal (drugi ) faks, 1995., prijavio sam se za Kviskoteku, prosao sve krugove (cini mi se cak da sam bio i najbolji, al nije bitno ) i onda je sve propalo.
Nikad vise je nije bilo

Mozda bi bilo bolje da se nisam javio
Bilo bi dobro da se prijaviš za Milijunaša, pa kad on propadne, šteli to oni ili ne, buju morali vratit Kviskoteku (na koju se ti, naravno, više nećeš prijavljivati - ponekad se čovjek mora žrtvovati za dobrobit nacije ).
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 21:28   #10
Red face Re: Kviskoteka

Quote:
Originally posted by el_mariachi
Ili onog kustosa iz Beograda ( mislim da se Predrag Markovic zvao) .

E, taj je bio "ajnc a", em zgodan, em pametan.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 01:28   #11
a onaj kvizić što je išao oko 19 i 30, dva natjecatelja i jedan od zadataka je bio da slože riječ od ponuđenih slova i da pri tome iskoriste što više slova i ond abi imali pravo dalje igrati, više se ne sjećam je to išlo an zg i beogradskoj tv. ali bio je baš super. i kviskoteka je bila super. sjećam se da smo u školi se uvijek igrali kviskoteke, a imali smo oko 8 godina. očito da hrt pušta svakakva sranja, a ono što valja to ne bi pustili da neko umire.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 01:38   #12
Quote:
Originally posted by hellie
a onaj kvizić što je išao oko 19 i 30, dva natjecatelja i jedan od zadataka je bio da slože riječ od ponuđenih slova i da pri tome iskoriste što više slova i ond abi imali pravo dalje igrati, više se ne sjećam je to išlo an zg i beogradskoj tv. ali bio je baš super. i kviskoteka je bila super. sjećam se da smo u školi se uvijek igrali kviskoteke, a imali smo oko 8 godina. očito da hrt pušta svakakva sranja, a ono što valja to ne bi pustili da neko umire.
Brojke i slova
To je zakon bilo (a i Nadrealisti su ih ismijavali )
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 01:42   #13
Quote:
Originally posted by hellie
a onaj kvizić što je išao oko 19 i 30, dva natjecatelja i jedan od zadataka je bio da slože riječ od ponuđenih slova i da pri tome iskoriste što više slova i ond abi imali pravo dalje igrati, više se ne sjećam je to išlo an zg i beogradskoj tv

ma da!!! to je bio pravi kviz...brojke i slova!!!

i ona voditeljica je bila super, plava coolerica
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 02:05   #14
...htjeli ste ic prema zapadu...to ste i dobili...
MarilynManson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 18:34   #15
Quote:
Originally posted by mush mushi
ma da!!! to je bio pravi kviz...brojke i slova!!!

i ona voditeljica je bila super, plava coolerica
....mislima da se zvala, ustvari prezivala Međimorec ili sl. BTW prvi je voditelj bio pokojni I. Hetrich

A što se Kviskoteke i Milijunca tiče = jebiga, u Milijunaš može doći i najzadrtija baba ili striček Joža koji je završio 4 razreda osnovne onomad u Kraljevini Jugoslavija, ali je jel' imao sreće što ga ke mašina odabrala i dobro bubno na postavljeno pitanje, dok si za Kviskoteku morao proć' tri ili četiri kruga kvalifiikacija.

...sjeća li se ko mistera asocijacija Dodiga?
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 21:57   #16
Vedrana Međimorec, da!
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2003., 19:06   #17
gos'n mariachi... Umjesto da tu cmizdriš mogo si sastavit kakav kvizić na Quizorami
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2003., 19:16   #18
Re: Kviskoteka

[QUOTE]Originally posted by el_mariachi
[B]Mlakar covjek br1 u ex-Yu za kvizove kog su u stopu slijedili Gordana Bonetti i Mico Orlovic ( ako ikom nesto znace ova imena).
__________________________________________________ _

Sjećem se, sjećem... Pa kol`ko ti imaš godina? Ja sam mislio da sam najstariji.
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 02:30   #19
A ono
Osoba A: Ja sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.
Osoba B: JA sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.
Osoba C: JAA sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.

To sa Osoba A, Osoba B je ušlo u svakodnevni jezik, to koriste i djeca koja nikad nisu gledala Kviskoteku..
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 22:06   #20
gordanu bonetti ste jos dugo mogli slusati na tel."tocnom vremenu", mice orlovica se sjecam samo sto ga vec stoljece nisam vidio (zadnji puta jednom davno na srpskoj tv, bio je jako zguzvanog lica) aaa mister asocijacija je ipak bio r.pauletic: koliko se sjecam on je jedini pogodio pojam "na prvu".
na "4 kvadratna km" (nisam siguran u broj) je odgovorio: "gibraltar" i pogodio...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.