Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 14:37   #1
Dug bivšeg vlasnika kuće

Pošto smo kupili kuću, morali smo sve račune (voda, struja, smeće, plin i dr.) prevesti na naše ime. Sad me zanima sljedeće: u nekim službama su to napravili bez problema, a u nekim ne žele upisati nas kao vlasnike dok se ne plati nekakvo dugovanje bivšeg vlasnika (napominjem da po svim računima postoji nekakvo dugovanje)?
Mi u kupoprodajnom ugovoru imamo navedeno da sva dugovanja do stupanja kupaca (nas) u posjed nekretnine snose prodavatelji.
Imaju li oni pravo odbiti upisati nas kao vlasnike?
U jednoj službi mi je gospodin rekao da će za dugovanje teretiti bivšeg vlasnika (ako treba i sudski) jer mi (kao novi vlasnici) nemamo ništa s tim, pa mi sad nije jasno kako jedni mogu, a drugi ne?
Ima li kakav zakon?
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:32   #2
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Pošto smo kupili kuću, morali smo sve račune (voda, struja, smeće, plin i dr.) prevesti na naše ime. Sad me zanima sljedeće: u nekim službama su to napravili bez problema, a u nekim ne žele upisati nas kao vlasnike dok se ne plati nekakvo dugovanje bivšeg vlasnika (napominjem da po svim računima postoji nekakvo dugovanje)?
Mi u kupoprodajnom ugovoru imamo navedeno da sva dugovanja do stupanja kupaca (nas) u posjed nekretnine snose prodavatelji.
Imaju li oni pravo odbiti upisati nas kao vlasnike?
U jednoj službi mi je gospodin rekao da će za dugovanje teretiti bivšeg vlasnika (ako treba i sudski) jer mi (kao novi vlasnici) nemamo ništa s tim, pa mi sad nije jasno kako jedni mogu, a drugi ne?
Ima li kakav zakon?
hm..zasto bi hep,plinaru,vodovod interesirao vas kupoprodajni ugovor...
di su vam rekli da ce oni teretiti bivseg vlasnika, cist me zanima
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 19:35   #3
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
hm..zasto bi hep,plinaru,vodovod interesirao vas kupoprodajni ugovor...
di su vam rekli da ce oni teretiti bivseg vlasnika, cist me zanima
Mozda zato jer je doticni trosak napravio netko drugi? A zelis li ti mozda placati tudje racune?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:25   #4
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
hm..zasto bi hep,plinaru,vodovod interesirao vas kupoprodajni ugovor...
di su vam rekli da ce oni teretiti bivseg vlasnika, cist me zanima
Zato što se ne može napraviti prijenos bez kupoprodajnog ugovora, moraš ga priložiti zahtjevu. I radi se upravo o hepu i vodovodu. Kad smo došli da napravimo prijenos na naše ime tražili su kupoprodajni ugovor i rekli da ne mogu napraviti prijenos na novog vlasnika dok postoji dugovanje.
Mene samo zanima imaju li oni kakvu zakonsku osnovu za to, jer nismo mi napravili taj dug nego bivši vlasnici, pa nek sudski terete njih, a ne nas.
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:34   #5
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Zato što se ne može napraviti prijenos bez kupoprodajnog ugovora, moraš ga priložiti zahtjevu. I radi se upravo o hepu i vodovodu. Kad smo došli da napravimo prijenos na naše ime tražili su kupoprodajni ugovor i rekli da ne mogu napraviti prijenos na novog vlasnika dok postoji dugovanje.
Mene samo zanima imaju li oni kakvu zakonsku osnovu za to, jer nismo mi napravili taj dug nego bivši vlasnici, pa nek sudski terete njih, a ne nas.
15.000 kn, toliko sam ja platio zaostale dugove,
hep i plinara imaju zakonsku osnovu da
dok ne naplate dug na nekretnini da ne prikljucuju struju/plin,

platis pa ides svojom tuzbom na prethodnog vlasnika
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:48   #6
A postoji li neki način da doznaš da li vlasnik neke nekretnine koju misli (tebi) prodati duguje nekome ili ne?
A da nije njegova dobra volja?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.