Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2019., 21:37   #1
Cool Omalovažavanje ljudi u teretanama

Pozdrav svima! U ovoj temi bih željela raspravljati o tome je li u redu davati negativne komentare i ismijavati ljude u teretani. Mislim, iz moje perspektive, svako vrijeđanje, na bilo kojoj osnovi, nije u redu. Ali ukoliko dođe čovjek, koji ima određeno kila viška i toga je svjestan, ima li pravo netko, tko ima lijepu figuru, komentirati njegov/njezin izgled (pa i samo u smislu prijedloga za bolje) na loš način?

Imam primjer, u kojem je ovakvo ponašanje ljudi prouzročilo, da osoba više u teretanu ne ide i nadalje ima problema sa težinom. Možda kada bi ljudi manje gurali nos tamo gdje im nije mjesto, možda bi se i ta osoba trenutno puno bolje osjećala.

Hvala na svakom mišljenju.
obsessed96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 23:12   #2
To nisam primijetio
Al sam zamijetio kad neko naslijedi benc od nekog ko mnogo manje dize pa se smiju toj cinjenici
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 23:13   #3
Aj da ti čika Brain kaže nešto o životu:
- Imaš neke ljude...koji su govna.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 08:38   #4
Ja sam bila dosta puta po teretanama i kojekakvim fitnes centrima i iako odstupam pod prosjeka nikad mi se to nije dogodilo. Čak mi se dogadjalo da mi ljudi žele pomagati i davati savjete.

Imam poznanice koje pričaju o takvim stvarima, ali to uglavnom pričaju žene koje imaju komplekse i nikada nisu bile u teretani jer se boje da će ih netko isprdavati, umišljaju takve stvari.

Ako mene pitaš tvoja prijateljica treba drugu vrstu pomoći. A osim toga, ako joj je neugodno ići u teretanu, ima park, šumu, planinu....dobar izgovor zlata vrijedi!
ninashoping is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:06   #5
Quote:
obsessed96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! U ovoj temi bih željela raspravljati o tome je li u redu davati negativne komentare i ismijavati ljude u teretani. Mislim, iz moje perspektive, svako vrijeđanje, na bilo kojoj osnovi, nije u redu. Ali ukoliko dođe čovjek, koji ima određeno kila viška i toga je svjestan, ima li pravo netko, tko ima lijepu figuru, komentirati njegov/njezin izgled (pa i samo u smislu prijedloga za bolje) na loš način?

Imam primjer, u kojem je ovakvo ponašanje ljudi prouzročilo, da osoba više u teretanu ne ide i nadalje ima problema sa težinom. Možda kada bi ljudi manje gurali nos tamo gdje im nije mjesto, možda bi se i ta osoba trenutno puno bolje osjećala.

Hvala na svakom mišljenju.
Kako to mislis prijedloga na bolje? Jedno je omalovažavanje, drugo konstruktivna kritika
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:11   #6
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Kako to mislis prijedloga na bolje? Jedno je omalovažavanje, drugo konstruktivna kritika
Pa vrlo je signifikantno za svoj prvi post odabrati ovako nešto napisati
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:17   #7
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa vrlo je signifikantno za svoj prvi post odabrati ovako nešto napisati
Ako pri tom misliš da sam ja taj koji bi nekom nešto takvog rekao, varaš se. U principu sam šutljiv s ljudima koje ne poznam. Al sam bio na prilicno puta na strani onih koji tako nešto slušaju pa sam naucio na vlastitoj koži razlikovati kritiku kad ti netko hoče pomoći ili kad netko jednostavno se*e
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:17   #8
Quote:
obsessed96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! U ovoj temi bih željela raspravljati o tome je li u redu davati negativne komentare i ismijavati ljude u teretani. Mislim, iz moje perspektive, svako vrijeđanje, na bilo kojoj osnovi, nije u redu. Ali ukoliko dođe čovjek, koji ima određeno kila viška i toga je svjestan, ima li pravo netko, tko ima lijepu figuru, komentirati njegov/njezin izgled (pa i samo u smislu prijedloga za bolje) na loš način?

Imam primjer, u kojem je ovakvo ponašanje ljudi prouzročilo, da osoba više u teretanu ne ide i nadalje ima problema sa težinom. Možda kada bi ljudi manje gurali nos tamo gdje im nije mjesto, možda bi se i ta osoba trenutno puno bolje osjećala.

Hvala na svakom mišljenju.
Krenula sam u teretanu kad sam bila najdeblja i jako mlada. Kad kazem najdeblja ne mislim par kila viska na guzici vec bas objektivno finih 25-30kg viska.

NIkad, ali nikad nisam dozivjela omalovazavanje na nacin da mi se itko u teretani smijao. Dapace, ljudi su me mahom ili tretirali najnormalnije kao i sve ostale mrsavije osobe oko mene, ili eventualno iskazivali dodatni trud da mi pomognu da rijesim svoj problem, i to nikada nije ukljucivalo nikakvo ruganje.

Zapravo kad usporedim teretanu s ostalim mjestima na kojima sam se kretala (skola, obitelj i slicno), tamo sam zapravo dozivljavala daleko najmanje nepostovanja, i dan danas mi je gym mjesto na kojem se uvijek dobro osjecam, promijenila sam ih dosta i nikada mi u nijednom nije bilo neugodno ili lose zbog primjerice vrijedjanja ili krivih pogleda (u nekima sam nazalost dozivljavala seksisticke ispade, ali to je do zenskog spola a ne do kila ili misica koji su mislim ovdje tema).

Svjesna sam da postoje glupi ljudi i kreteni i da danas zbog bilo kojeg razloga dozivim na svojoj kozi nesto slicno, ili da cujem da netko u teretani nekome radi bome bi me ta osoba iste sekunde cula, ili bi instantno zvala vlasnika. No priznajem, stvarno nikada nisam vidjela ista slicno oko sebe, mozda sam imala srece da sam naletavala na fakat normalne ljude koji dodju, odrade svoje i odu kuci. I tako bi i trebalo uglavnom biti.

Uglavnom, ako si debel-a, i itko ti se zbog toga ruga ili te na bilo koji nacin ruzno tretira, a ti si dosla vjezbati tamo zbog sebe i svog zdravlja, za pocetak treba biti svjestan da je ta osoba najvece dno ljudskog dna, doslovce u razini s najvecim idiotima i imas svako pravo poslati ju u rodno mjesto. S takvima ne treba biti ni fin ni pristojan. Nije rjesenje prestati dolaziti u gym vec natjerati te kretene da oni prestanu dolaziti a ti da nastavis.

TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:18   #9
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa vrlo je signifikantno za svoj prvi post odabrati ovako nešto napisati
Do explain
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:31   #10
Quote:
obsessed96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! U ovoj temi bih željela raspravljati o tome je li u redu davati negativne komentare i ismijavati ljude u teretani. Mislim, iz moje perspektive, svako vrijeđanje, na bilo kojoj osnovi, nije u redu. Ali ukoliko dođe čovjek, koji ima određeno kila viška i toga je svjestan, ima li pravo netko, tko ima lijepu figuru, komentirati njegov/njezin izgled (pa i samo u smislu prijedloga za bolje) na loš način?

Imam primjer, u kojem je ovakvo ponašanje ljudi prouzročilo, da osoba više u teretanu ne ide i nadalje ima problema sa težinom. Možda kada bi ljudi manje gurali nos tamo gdje im nije mjesto, možda bi se i ta osoba trenutno puno bolje osjećala.

Hvala na svakom mišljenju.
Uvijek će biti debila, a isti ti koji to rade u teretani će raditi i drugdje, na plaži, u dućanu, restoranu, kafiću,... na ulici.

Ako netko izbjegava ići u teretanu zbog takvih, onda će morat izbjegavat život općenito, a to nije rješenje.
Markonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 14:42   #11
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ako pri tom misliš da sam ja taj koji bi nekom nešto takvog rekao, varaš se. U principu sam šutljiv s ljudima koje ne poznam. Al sam bio na prilicno puta na strani onih koji tako nešto slušaju pa sam naucio na vlastitoj koži razlikovati kritiku kad ti netko hoče pomoći ili kad netko jednostavno se*e
Nisi me razumio.
Mislim da je prilično jasno da autor/ica teme sam ima problema sa prihvatanjem mišljenja ili kritike jer zašto bi pobogu netko došao na forum, registrirao se, uredio potpis i onda otvorio ovu temu i samo stao na tome.
Valjda je normalnije da novi članovi prvo traže priključak negdje na nekoj temi ( ili chatu) koja ih zanima.
Njegovo razmišljanje nije samokritično i ne privata odgovornost već jednosatvo kaže, smiju mi se, sad nije moguće smršati.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 15:12   #12
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Nisi me razumio.
Mislim da je prilično jasno da autor/ica teme sam ima problema sa prihvatanjem mišljenja ili kritike jer zašto bi pobogu netko došao na forum, registrirao se, uredio potpis i onda otvorio ovu temu i samo stao na tome.
Valjda je normalnije da novi članovi prvo traže priključak negdje na nekoj temi ( ili chatu) koja ih zanima.
Njegovo razmišljanje nije samokritično i ne privata odgovornost već jednosatvo kaže, smiju mi se, sad nije moguće smršati.
Ljudi obično dođu baš s pitanjem koje ih muči.
Iako, ovo je možda više za pdf psihologija..

Autorici...to je tak ljudima u krvi...

Ne možeš očekivati da ne guraju nos tamo, kada ih to očigledno veseli...

Ako imaš debelu kožu, trpi, ako ne - smršavi, pa u teretanu...
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 15:20   #13
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post

Ne možeš očekivati da ne guraju nos tamo, kada ih to očigledno veseli...
Veseli debile, da
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 17:56   #14
Quote:
obsessed96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! U ovoj temi bih željela raspravljati o tome je li u redu davati negativne komentare i ismijavati ljude u teretani. Mislim, iz moje perspektive, svako vrijeđanje, na bilo kojoj osnovi, nije u redu. Ali ukoliko dođe čovjek, koji ima određeno kila viška i toga je svjestan, ima li pravo netko, tko ima lijepu figuru, komentirati njegov/njezin izgled (pa i samo u smislu prijedloga za bolje) na loš način?

Imam primjer, u kojem je ovakvo ponašanje ljudi prouzročilo, da osoba više u teretanu ne ide i nadalje ima problema sa težinom. Možda kada bi ljudi manje gurali nos tamo gdje im nije mjesto, možda bi se i ta osoba trenutno puno bolje osjećala.

Hvala na svakom mišljenju.
Mišljenja sam da izgled čovjeka ne bi smio biti mjerilo kvalitete čovjeka.
Također sam mišljenja da takve koji ismijavaju na osnovu težine, treba ignorirati, ako je ikako moguće. Na žalost, ako u dotičnoj teretani prevladava i glavnu riječ vodi takva ekipa, lijek je samo ne ići tamo...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 18:12   #15
jedini (a i ti rijetki) komentari nepoznatih u teretani koje sam ja ikad čuo, upućeni bilo meni bilo drugima, bila su ohrabrenja. tipa, bravo, tako treba, samo tako nastavi. tu i tamo netko nekome ispravi formu položaja, tehniku ili sl, ali ti ljudi se već znaju.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 21:59   #16
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da izgled čovjeka ne bi smio biti mjerilo kvalitete čovjeka.
Također sam mišljenja da takve koji ismijavaju na osnovu težine, treba ignorirati, ako je ikako moguće. Na žalost, ako u dotičnoj teretani prevladava i glavnu riječ vodi takva ekipa, lijek je samo ne ići tamo...
Pa realno, ako 'takva ekipa' prevladava u bilo kojoj teretani, svaki bi se razuman vlasnik pobrinuo da ih vise nema jer ne samo da tjeraju ljude i stvaraju im ionako neugodnu situaciju jos gorom, vec i njemu iz dzepa izbijaju lovu od novih clanarina. Da sam ja vlasnik prvo bi se takvih rijesila

Drugo, debelim ljudima nigdje nije vise mjesto nego upravo u teretani (ili bilo kojem drugom vidu treninga, bitno da je trening), i ne bi trebali biti rijetke biljke koje su meta ismijavanja odlicnoizgledajuce vecine vec naprotiv, trebalo bi ih tamo biti i 10x vise nego sto trenutno jest pa da cine bar polovinu. A kretenima podijelit par samara i mami doma (jer takvi s mamama najcesce i zive, ili s rospija-zenama)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 23:39   #17
A sta sa ljudima koji placaju clanarinu zato da se mogu smijat pretilim ljudima? Treba i prema njima biti korektan.
pavlovs dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 10:48   #18
Quote:
pavlovs dog kaže: Pogledaj post
A sta sa ljudima koji placaju clanarinu zato da se mogu smijat pretilim ljudima? Treba i prema njima biti korektan.
Prema bullyjima ne
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 12:01   #19
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Prema bullyjima ne
Jedini bully na temi ovdje si ti
Opusti se.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 12:08   #20
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Jedini bully na temi ovdje si ti
Opusti se.
Ako tebe ne smeta, druge smeta.

Opusti se
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.